Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Gianluigi Donnarumma

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Gianluigi Donnarumma

Post autor: lord bass »

Jako, że nie ma jeszcze tematu o naszym młodym prospekcie na pozycji bramkarza to pozwoliłem sobie takowy założyć.

Nasi bramkarze, trenerzy działacze rozpływają się w zachwytach nad młodzianem, jednakże nie przypominam sobie by był powoływany do reprezentacji juniorskich. Czyżby macki Mimo tak daleko nie sięgały?
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

W środę ma zagrać w kolejnych Derbach tego sezonu.

Jak mu dobrze pójdzie to być może posadzi Diego na ławie, ze względu na coraz niższe notowania Hiszpana u Mihy. Co do tego mam mieszane odczucia ale faktycznie forma Lopeza nie rozpieszcza jak w poprzednim sezonie.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

lord bass pisze:nie przypominam sobie by był powoływany do reprezentacji juniorskich
Ma 4 występy w reprezentacji U-15 i 10 w U-17. Miał być teraz powołany do U-17 na turniej eliminacyjny do ME, ale ponoć klub poprosił selekcjonera, żeby nie wzywał chłopaka, bo ma dostać szansę podczas TLB.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Post autor: rossonero »

A nuż odpali i wtedy mamy na kilka lat spokój z pozycją bramkarza. Do czasu, aż ktoś nam go nie wykupi.
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: Carlo »

Szczerze powiem, jestem wielkim fanem Donnarummy. Ten 16 latek spodobał mi się bardzo w sparingach przed ligą, wygląda na talent czystej wody. Do tego te wszystkie entuzjastyczne opinie na jego temat wzbudzają nadzieję że oto pojawił się nowy Buffon. Pytanie czy już nastąpił czas aby postawić na niego mocno? Wierzę że tak!
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Szesnastolatek w bramce, mało macie problemów w drużynie? ;)
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Venomik przypomnij mi ile lat miał Buffon jak na stałe wskoczył do składu wielkiej wtedy Parmy?
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Miał 18 i pół roku kiedy wskakiwał jako pierwszy bramkarz (sezon wcześniej odnotował kilka występów). Przy czym za rywala miał mocno przeciętnego Bucciego.
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Można też inaczej: miał 17 kiedy zaczął regularnie bronić, w debiucie musiał bronić strzały Baggio, Weah'a czy Simone i nie skapitulował ani raz ;)
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Miał 17 lat i 10 miesięcy w momencie debiutu, potem przez pół roku zaliczył kilka występów we wszystkich rozgrywkach. Ciężko więc uznać, że w wieku 17 lat zaczął regularnie bronić ;)
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nie ma szans, żeby faktycznie zaczął u nas regularnie bronić, ale zakładając, że Sinisa zostanie, to z jego podejściem do młodzieży możliwy jest inny scenariusz. Nie zdziwię się, jeśli za rok Abbiati zakończy karierę, a jego miejsce jako drugiego bramkarza zajmie Donnarumma i będzie raz od czasu dostawał szansę występu. Chłopak faktycznie wygląda na poważny talent i kto wie, może zdecydują się go rzucić na głęboką wodę.

Z drugiej strony, może lepiej by było, żeby poszedł na wypożyczenie? Jest jeszcze w Milanie Gabriel, chociaż on zdaje się właśnie marnuje sezon na ławce.
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Zdaje się, że Donnarumma już jest drugim bramkarzem. W Genui to właśnie jemu Sinisa kazał się rozgrzewać, dostanie również szansę jutro w Pucharze Berlusconiego a La Gazzetta spekuluje że może wystąpić przeciw Sassuolo. Zobaczymy jak potoczą się jego losy, trzymam mocno kciuki, w zasadzie z nikim z sektora młodzieżowego nie wiązałem nigdy takich nadziei jak z Gianluigim.
Leopolis semper fidelis!
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Niby tak, jak się zastanowić to faktycznie. Chociaż sądzę, że w poważnym meczu jednak zagrałby Christian, ale cholera wie.

Bądźmy szczerzy, szesnastolatek jako pierwszy bramkarz w poważnym klubie to jednak kosmos. Ale nie mam nic przeciwko temu, żeby próbować.
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Post autor: cortess »

Od siebie powiem, że gościa widziałem raptem w 2 chyba meczach sparingowych i zrobił na mnie mieszane wrażenie. Przede wszystkim nie idzie mu odmówić warunków fizycznych - no gość ma wszystko żeby być dobrym bramkarzem. Natomiast tak wiele się mówi o jego talencie, że ja np. byłem niebywale rozczarowany tym jak bronił karne z bodajże Realem - spodziewałem się gdzieś jakiś błysk tego talentu zobaczyć, a gość albo stał jak kołek, albo przewalał się jak kłoda. Chętnie bym go zobaczył w Serie A, ale może to dlatego że fanem pozostałej dwójki na tej pozycji nie jestem... Zresztą w ogóle na tej pozycji sami ziomale, których nie trawiłem grali przez ostatnie 15 lat (od Sebastiano Rossiego chyba z nikogo nie byłem zadowolony, liczyłem w sumie tylko na Amelię - może to z powodu, że znałem gościa z Livorno; ale zbawieniem nie był).
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Myślałem, że akurat Didę kibice Milanu miło wspominają - mimo końcowych sezonów.
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

I tak pewnie jest... Chociaż Nelson będąc bliżej końca swojej przygody z piłką w Mediolanie, trochę krwi napsuł. Jednak ogólnie rzecz biorąc - tak, dałbym dużo, żeby móc znów mieć takiego Didę z początku pobytu w stolicy mody... Zresztą jak za większość Brazylijczyków z tamtej paki.

Co do szesnastolatka - fajnie, że dostaje szanse w takich meczach jak te w Trofeo Berlusconi, ale na ligę za wcześnie... Tym bardziej w momencie, gdy mamy dziury w obronie, tracimy bramkę/bramki co kolejkę... Nie sądzę, żeby młodziak miał nam pomóc zmienić ten stan rzeczy. I podobnie jak cortess - warunków nie można mu odmówić, ale też nie przypominam sobie, żeby jakoś wyjątkowo szefował w sparingach przedsezonowych... chociaż mogłem coś ominąć. Diego Lopez stopniowo dostosowuje swoją formę do partnerów z drużyny, ale za wcześnie, żeby stawiać krzyżyk.
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Co innego dać mu grać epizody, co innego zrobić pierwszym bramkarzem. Chcemy pobić jakiś rekord średniej wieku obrony i bramkarza? Jeśli nie, to nie ma co iść po bandzie, przynajmniej dopóki nie pojawi się w tylnej formacji lider.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Peppe Di Sfefano ze Sky donosi, że Sinisa dokonał wyboru i w niedzielę między słupkami zobaczymy Donnarummę. Jeśli informacja się potwierdzi Gianluigi będzie drugim najmłodszym bramkarzem w historii Serie A a pierwszym który wyjdzie w podstawowym składzie.
Leopolis semper fidelis!
SineCere
Milanista
Milanista

Post autor: SineCere »

Ciekawe co sobie myśli teraz Gabriel. Wolał być rezerwowym w Napoli i tam pogra trochę w Lidze Europy, ale gdyby został tutaj, to prawdopodobnie on, a nie Donnarumma zastąpiłby Lopeza. Miałby olbrzymią szansę na stałe zostać numerem 1.
"Jeśli nie marzysz, to jesteś głupi"
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Zupełnie się nie zgadzam. Gabriel nie miałby żadnych szans na grę u nas, gdyż nie ma nawet 20% talentu Donnarummy. Gdyby nie Gigione, na bramce nadal stałby Lopez.
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

Bez przesady z tym Gigione. Gabriel jak bronił, to poza epizodami z Romą, robił to naprawdę dobrze.
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Carlo pisze:Zupełnie się nie zgadzam. Gabriel nie miałby żadnych szans na grę u nas, gdyż nie ma nawet 20% talentu Donnarummy. Gdyby nie Gigione, na bramce nadal stałby Lopez.
Ja sądzę, że nawet 10% nie ma.
Tu sei tutta la mia vita
GPower
Milanista
Milanista

Post autor: GPower »

Spokojnie dajmy młodemu grać niech pokaże ten potencjał. Jeszcze niedawno też takie dwa talenty biegały jeden gra ogony w Monaco a drugi jest nowym ulubieńcem po stracie Bonery :rotfl:
Awatar użytkownika
Kojak
Milanista
Milanista

Post autor: Kojak »

Ja tam się zastanawiam gdzie wy wszyscy widzicie ten wielki talent Donnarummy ;) Chłopak zagrał w paru sparingach w których zagrał poprawnie notując parę normalnych interwencji i to by było na tyle. Żadnych fajerwerków, ratowania skóry zespołowi, genialnych wyjść czy skoków pod poprzeczkę.
Fakt że warunki fizyczne ma niesamowite i psychikę na wysokim poziomie bo się nie zesrał, ale żeby od razu robić z niego Buffona to lekka przesada.
W pierwszym spotkaniu w Serie A zawalił wynik przy strzale Berrardiego, w poprzednim spotkaniu miał farta że sędzia odgwizdał faul bo złapać piłki nie umiał. Zapamiętałem jedno dobre wyjście przed pole karne, refleks przy strzale pod poprzeczkę i bycie obitym w klatę przez Paloschiego - coś pominąłem?

O Gabrielu chodziły dokładnie takie same opinie do momentu w którym nie przydarzył mu się babol z Romą, także proponuje wyczilować i nie oceniać chłopaka po dwóch spotkaniach.
Jednego "Maldiniego" już mamy, poczekajmy z mianowaniem na nowego Buffona.

Czekam na hejt.
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Kojak pisze:O Gabrielu chodziły dokładnie takie same opinie do momentu w którym nie przydarzył mu się babol z Romą, także proponuje wyczilować i nie oceniać chłopaka po dwóch spotkaniach.
I błędem było odstawienie go po tym babolu, zamiast stawiać na niego dalej. Gabriel pokazał do tego więcej niż Donnarumma, chociażby w towarzyskim meczu, bodajże z Caen. Każdy bramkarz popełnia głupie błędy, niestety nie każdy ma ten komfort, by wyjść za tydzień i sprawić, by ludzie o nich zapomnieli. W Milanie takiego komfortu nie ma.
ODPOWIEDZ