Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Torino (1/8 finału Pucharu Włoch)

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Milan - Torino (1/8 finału Pucharu Włoch)

Post autor: pepe »

Kilka dni po potyczce ligowej z Torino rossoneri przystępują do walki o Puchar Włoch z tym samym rywalem. Z racji, że Milan na poważnie walczy o pierwszą czwórkę, by móc występować w Lidze Mistrzów, należy się spodziewać głębokich rezerw mediolańczyków w tym meczu. Za tym faktem przemawiają również dwa inne aspekty: 1) fala kontuzji i chorób, która wciąż trwa; 2) drabinka, jaką Milan ma do przejścia, by zagrać w finale - w 1/4 finału zwycięzca pary Milan/Torino zagra ze zwycięzcą pary Fiorentina/Inter. Dalej wcale nie będzie łatwiej, bowiem w 1/2 finału będzie czekał ktoś z czwórki Juventus/Genoa/Sassuolo/SPAL:

https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E2%8 ... ppa_Italia

Spoglądając na tabelę ligową, opcję odskoczenia już w najbliższej kolejce rywalom na kolejne parę punktów, falę kontuzji i chorób oraz fakt, że mecz 1/4 finału Pucharu Włoch kluby zagrają zaledwie za tydzień 21 stycznia (kolejny argument - przemęczenie piłkarzy), z radością przyjąłbym odpadnięcie Milanu z tych rozgrywek. Ot, taki miły prognostyk ;).
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Re: Milan - Torino (1/8 finału Pucharu Włoch)

Post autor: Renesco »

Liczę na to, że Pioli da odpocząć kluczowym zawodnikom. Nie będę ukrywał, na tym etapie jakoś bardzo się nie zasmucę jeśli odpadniemy. Oczywiście idealny scenariusz jest taki, że Milan napędzany Primaverą w środku pola pokona Torino. Swoją drogą to świetna okazja, żeby dać komuś obiecującemu z naszej młodzieżówki rozegrać mecz na pozycji defensywnego/środkowego pomocnika. Jak tlenu potrzebujemy dodatkowej pary nóg na tą pozycję, a niezbyt wymagający rywal w niezbyt istotnych rozgrywkach to dobra okazja do testów. Szczęśliwie, drugim pomocnikiem może być Tonali, który podobno jest już zdrowy, a potrzebuje minut, żeby lepiej wkomponować się w skład. Skrzydła, "10" i napastnika utrzymałbym w takiej samej konfiguracji jak na meczu ligowym. W obronie dałbym odpocząć i Calabrii (za niego Conti) i Theo (za niego Dalot) i Kjaerowi (tu w zależności, czy Kalulu nie zagra w pomocy to on bądź Musacchio). Na bramce Tatarusanu.

W pierwszej kolejności liczy się dla mnie, żeby nikt nie został kontuzjowany. Wygrana rezerwami byłaby wisienką na torcie.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Dokładnie - kluczowe będzie, żeby nie złapać kontuzji. Reszta mnie w sumie średnio interesuje. Fajnie jak wygrają, ale nic się nie stanie, jak przegrają.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Pamiętam jak jeszcze jakiś czas temu, jechano po kibicach "życzących" porażki swojemu Milanowi ;).
Daję małe szanse na wygraną PW, a że nie jest to nasz priorytet i biorąc pod uwagę sytuację kadrową, to również nie pogniewam się jak odpadniemy. Ale coś czuję, że jeśli nie będzie przykazu z góry, aby przegrać, to nasze rezerwy i tak pokonają rezerwy Torino :).
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

"Transmisja TV będzie dostępna na antenie TVP Sport. O komentarz zadba Tomasz Jasina."
Może byc "ciekawie"
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Ten usypiacz bez skilla zabije całą przyjemność z oglądania tego meczu. Gorszy jest chyba tylko Michalewski, ten od Sparty :D
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Patrząc na wyjściowy skład, chcemy wygrać.
:diavolo:
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Jestem w szoku w jak mocnym składzie gramy. Liczyłem, że Pioli da odpocząć chociaż Calabrii.
rafal996
Milanista
Milanista

Czy ja dobrze słyszałem, że według komentatora Romagnoli właśnie obchodził 36 urodziny? Postarzał nam się ten kapitan ;)
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Dokładnie, sprzedać starego dziada. A co do odpoczywania... Z drugiej strony, następny mecz jest dopiero w poniedziałek... Spokojnie można dać Hakanowi 45 minut.
rafal996
Milanista
Milanista

Strasznie mozolny mecz. Rwany, dużo fauli, brak płynności.

Kalulu przyzwoicie. Calabria parę razy jak profesor, dryblingi, podania, ta długa piłka do Zlatana - super. Poza tym trudno kogoś wyróżnić.
Majkel
Milanista
Milanista

Mnie martwi Tonali. Mam w pamięci jak długo wkomponowywał się Bennacer, ale Algierczyk robił to w nieporównywalnie trudniejszych warunkach. Natomiast my kończymy rundę i generalnie trudno coś specjalnie dobrego powiedzieć o młodym Włochu. Trudno nawet powiedzieć, żeby robił jakoś szczególnie lepszą robotę od Krunicia, a mówimy o gościu, który ma nas kosztować coś trochę poniżej 40 mln euro o ile dobrze pamiętam? Jeśli on się nie może pokazać w takim meczu jak dziś, to nie wiem kiedy jego talent w końcu eksploduje.

Jest mi przykro, bo byłem jego przyjściem szalenie podekscytowany. Liczę, że jednak jeszcze odpali.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Majkel pisze: 12 sty 2021, 21:43 Mnie martwi Tonali. Mam w pamięci jak długo wkomponowywał się Bennacer, ale Algierczyk robił to w nieporównywalnie trudniejszych warunkach. Natomiast my kończymy rundę i generalnie trudno coś specjalnie dobrego powiedzieć o młodym Włochu. Trudno nawet powiedzieć, żeby robił jakoś szczególnie lepszą robotę od Krunicia, a mówimy o gościu, który ma nas kosztować coś trochę poniżej 40 mln euro o ile dobrze pamiętam? Jeśli on się nie może pokazać w takim meczu jak dziś, to nie wiem kiedy jego talent w końcu eksploduje.

Jest mi przykro, bo byłem jego przyjściem szalenie podekscytowany. Liczę, że jednak jeszcze odpali.
Przypominam że chłopak ma 20 lat i gra u nas niecałe pół sezonu, w dodatku z powodu kontuzji Bennacera gra stosunkowo dużo. Ja mu daję jeszcze czas. Nie widać po nim za dużo jakości, ale nie jest też tak totalnie elektryczny i zagubiony jak na początku. Trochę nas rozpieścili tacy goście jak Saelemaekers czy Diaz, wchodzący do zespołu z dużą prędkością - nie wszystkim tak od razu siądzie. Ja wierzę w Sandro.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ja zawsze mówiłem, że zachwyty są zbyt duże, a pierwotnie podawana cena 40-50mln była grubą przesadą. Sam transfer był traktowany na zbyt wielki w porównaniu z tym czym faktycznie był. Czyli transfer młodego i obiecującego gracza.

Tylko teraz jest przesada w drugą stronę i dopóki nie będzie czegoś wow z jego strony, to chłopak będzie ciągle krytykowany.
Mówimy o najmłodszym graczu drużyny, poza Colombo i Maldinim, a prawda jest taka, że obrywa tak często, bo kosztował dużo i przychodził z łatką wielkiego transferu, na miarę Kaki czy Pirlo.
Ja bym zalecał jednak spokój. Tym bardziej, że od niego nie zależy być albo nie być Milanu. Pirlo w jego wieku musiał się ogrywać w Regginie, bo od Interu się odbił.
Judge not lest ye be judged yourself
Majkel
Milanista
Milanista

Nie oczekuję po nim, że z miejsca wejdzie do pierwszego składu, ale, że będzie częściej pokazywał jakieś przebłyski, bo póki co jest ich wyjątkowo mało. Widziałem jedna w Brescii co potrafi, dlatego liczę na więcej. Absolutnie go nie skreślam, bo jak słusznie zauważyliście, chłopak ma dopiero 20 lat, ale po prostu liczę, że tych przebłysków jednak trochę w końcu zobaczymy.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Zaza miał dwa strzały w golębie, ale poza tym gra znakomicie. Dawno nie widzialem tak dobrego meczu zawodnika w grze tyłem do bramki
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Napisałem to i pierwsza strata :)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Chyba w 2019 roku mieliśmy ostatni taki mecz, gdzie stworzylibyśmy sobie 4-5 okazji bramkowych i nie wykorzystalibyśmy żadnej. Teraz niestety znowu taki mecz i będzie dodatkowe pół godziny w nogach. :(
Majkel
Milanista
Milanista

Tego się obawiałem najbardziej - że się będziemy musieli pomęczyć jeszcze dodatkowe 30 minut. Kompletnie nam to niepotrzebne w obecnej sytuacji kadrowej.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Tego nikt nie chciał. Dogrywka... W drugiej połowie zagraliśmy nieskutecznie. Aż za bardzo.
rafal996
Milanista
Milanista

Zaza fajny mecz. Za dobry jest na Torino.

Bardzo słabo. I niestety zmęczenie mimo wszystko będzie. Irytuje mnie Diaz, same złe decyzje.

Świetnie aż do zejścia grał Calabria, to jak on się rozegrał to poezja.

No szkoda, że trzeba to grać dalej.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Dobrze że Pioli robił zmiany pod oszczędzanie kluczowych graczy, a następny mecz dopiero w poniedziałek. Jakbyśmy byli mieli kolejny mecz za 3 dni to ta dogrywka byłaby mordercza.

Są okazje, brakuje skuteczności. Można by powiedzieć - oby tak dalej, ale na boisku pojawił się Belotti. Teraz trzeba uważać, bo z ofensywnym nastawieniem możemy dostać po mordzie z kontry.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Przesadzacie z tym zmęczeniem. Hakan zagra 75 minut, przy czym pewnie ostatnie 15 minut, jak to w dogrywkach będzie już trybie slow motion.
Kessie i Hernandez zagrają 60 minut. Tyle samo zagrał Calabria (świetny mecz!).
Leao w poniedziałek nie gra.
Reszcie gra jest potrzebna.

A propos zawodników:
Gdyby tylko Diaz nie chciał tyle kiwać...
Co się dzieje z Hauge? Kolejny zupełnie bezbarwny mecz.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Hahahah ten "epitet" znowu to powiedział, 36 lat Romka :D
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Karne bedą prawdopodobnie. Hauge wrak zawodnika.
ODPOWIEDZ