Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - SPAL

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Bennacer jak dla mnie pokazuje wciąż nieprzeciętny potencjał, ale przygniata go ciężar odpowiedzialności. Musi złapać pewność, ciągłość.

Mecz był fatalny, jeden z gorszych jakie widziałem. Głównie z jednego powodu - zagrali jak zgraja desperatów, którzy walczą o życie. Jak drużyna ma jakąś tam stabilność, to takie okoliczności sprawiają, że wzbija się na wyżyny. U nas to jeszcze mocniej sparaliżowało. Walczyli, ale wyglądało to przez większość czasu żałośnie.

Z dobrych stron, poza punktami... Trudno jest. O dziwo podobał mi się Paqueta, który co prawda popełnił mnóstwo błędów, ale wyraźnie dostał od trenera zadanie grania do przodu i sporo razy podejmował fajne próby prostopadłych podań. Trzeba to dopracować, ale pomysł był dobry.

Punkty są najważniejsze, ale ten styl...
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

rafal996 pisze:Bennacer jak dla mnie pokazuje wciąż nieprzeciętny potencjał, ale przygniata go ciężar odpowiedzialności. Musi złapać pewność, ciągłość.
Otóż to, brakuje ciągłości. Co chwilę zmienia się skład, przy czym często próby te wyglądają na rozpaczliwe szukanie najlepszego rozwiązania. Z Lazio pewnie wyjdzie Biglia bo potrzebujemy doświadczenia, bo zna rywala, etc. W ten sposób nie zbudujemy pewności.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Pioli niestety jest zmuszony do szukania rozwiązań trochę po omacku, więc nie dziwię się tym zmianom. Z konieczności u nas o stabilizacji na razie nie może być mowy.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Każdy ma jakiś potencjał, Ismael niewątpliwie też. I nie chodzi chyba nikomu o to, żeby go skreślać. Sęk tkwi w tym, że jako regista wprowadza do zespołu bonusowe akcje dla przeciwników, a to nie do końca o to w tym chodzi. Tak, wiem że z Romą wprowadzał je też i Biglia, ale to jednak inna półka rywala i generalnie spotkanie, gdzie każdy prześcigał się w robieniu prezentów rywalowi.
pandoktor pisze: Z Lazio pewnie wyjdzie Biglia bo potrzebujemy doświadczenia, bo zna rywala, etc. W ten sposób nie zbudujemy pewności.
A zbudujemy pewność desygnując gościa, który się gubi na pozycji? To może idźmy dalej i budujmy pewność Contim? :P
Ja teraz uznaję, że nie dla Ismaela obecnie pozycja registy, co nie znaczy wcale, że w przyszłości by tam grać nie mógł. Wcześniej pisałem, że pomyślałbym o nim w kontekście mezzali, ale te pomysły na Milanu grę zmieniają się tak szybko, że ja nie próbuję już ich gonić.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
rafal996
Milanista
Milanista

Paradoksalnie, być może Conti potrzebuje własnie zaufania i kilku spotkań od początku od końca. Tylko problem w tym, że raczej Milan nie może sobie na to pozwolić.

Ale to jest trochę kwestia, o której już pisałem wcześniej. Pewnie powinniśmy - i robił to trochę Giampaolo - zaryzykować wpadki na rzecz wypracowania pewnych profitów na przyszłość. Mam tu na myśli np. wystawianie Bennacera mimo jego błędów. Opcję bezpieczną preferował Gattuso, który całą drużynę ustawił defensywnie, przez co zabił grę, ale nie tracił bramek i miał wyniki. Teraz byśmy chcieli zrobić krok do przodu, wypracować jakiś styl. Tyle tylko, że limit błędów już dawno wyczerpaliśmy i tabela mówi, że trzeba punktować.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

rafal996 pisze:Paradoksalnie, być może Conti potrzebuje własnie zaufania i kilku spotkań od początku od końca. Tylko problem w tym, że raczej Milan nie może sobie na to pozwolić.
rafal996 pisze: Pewnie powinniśmy - i robił to trochę Giampaolo - zaryzykować wpadki na rzecz wypracowania pewnych profitów na przyszłość. Mam tu na myśli np. wystawianie Bennacera mimo jego błędów.
Ta sytuacja różni się tylko wymienianym nazwiskiem.
A Conti, od przyjścia Theo i jego gry, tym bardziej powinien być próbowany, tyle że już w swojej naturalnej roli wahadłowego.Tzn. przynajmniej ja zwykłem myśleć o systemach sposób symetryczny, a już na pewno w przypadku klubów na poziomie naszego Milanu.
rafal996 pisze: Opcję bezpieczną preferował Gattuso, który całą drużynę ustawił defensywnie, przez co zabił grę, ale nie tracił bramek i miał wyniki. Teraz byśmy chcieli zrobić krok do przodu, wypracować jakiś styl.
Gdybyśmy chcieli zrobić krok, to okres od pożegnania Gattuso powinien wyglądać inaczej. Tam była wypracowana gra defensywna, na której trzeba było reformować ofensywę. My żegnając 4-3-3 i idąc ku 4-3-1-2, znaleźliśmy się w miejscu, gdzie testujemy trójkę z tyłu.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Ja bym spróbował z Theo na skrzydle i Rodriguezem w obronie. Jak szaleć to szaleć
rafal996
Milanista
Milanista

carlos pisze:Ta sytuacja różni się tylko wymienianym nazwiskiem.
Tak. O to mi chodziło. Chciałem powiedzieć, że prawdopodobnie powinniśmy grać zarówno Contim jak i Bennacerem, mimo ich błędów, bo patrząc perspektywicznie ma to szansę dać większy profit, niż opcje bezpieczniejsze, np. z Borinim. Tyle, że sytuację mamy tak trudną, że na razie szukałbym jednak bezpiecznych opcji, żeby złapać jakiś oddech, zdobyć kilka punktów i nie stać na granicy strefy spadkowej.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Dla mnie Calabra jest pewniejszy niż Conti. Conti powinien iść na wypożyczenie - najlepiej już w styczniu - żeby złapac trochę pewności siebie i ogrania.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2019, 19:46 przez bogiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Jest nadzieja
https://www.acmilan.com.pl/news/28110/s ... onaventura

E: Jednak nie ma Bonaventury, brakuje mi Leao.

AC MILAN (4-3-3): G. Donnarumma - Calabria, Duarte, Romagnoli, Hernandez - Paqueta, Bennacer, Krunić - Castillejo, Piątek, Calhanoglu.

SS LAZIO (3-5-2): Strakosha - Bastos, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinković-Savić, Leiva, Luis Alberto, Lulić - Immobile, Correa.
ODPOWIEDZ