Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Nowa wersja forum

Macie pomysły, chcecie spytać, doradzić na tematy związane ze stroną i forum? Możecie to zrobić w tym miejscu!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

plakat33
Milanista
Milanista

Re: Nowa wersja forum

Post autor: plakat33 »

To na pewno jechaliśmy razem :-D Hahaha, faktycznie w Krupnik byliśmy zaopatrzeni na tym wyjeździe w pokaźnych ilościach. Super ekipa się wtedy zmontowała, mimo początkowych trudności ;) Pozdrawiam serdecznie i może się na zlocie letnim MCP spotkamy jak pandemia minie :-) Mega dobre wspomnienia mam z tego wyjazdu i pamiętam, że dobrze się gadało o Milanie.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Stephan pisze: 04 sty 2021, 17:42 Właśnie nie mogę pojąć, dlaczego ta konwencja się wyczerpała. Chodzi o to, że teraz wszyscy czytelnicy chcą mieć opcję do komentowania i innych bajerów (plusy/ minusy itd.)?
Tu nie chodzi o to, że konwencja była zła, przestarzała czy bezsensowna. Nic z tych rzeczy. Wyczerpała się, bo po prostu nie został już nikt, kto byłby w stanie ją realizować w dotychczasowej formie.
plakat33 pisze: 05 sty 2021, 18:29 Może to i nudne oraz męczące dla Ciebie TomkuW, ale cały czas tli się w Nas nadzieja, że kiedyś może jeszcze powrócisz ze stroną acmilan.pl, ponieważ była najlepsza i miała niezwykle wysoki poziom. Mi osobiście bardzo odpowiadało czytanie sprawdzonych i świetnie przetłumaczonych newsów, wywiadów etc. Więc za te wszystkie lata jeszcze raz wielkie DZIĘKI i jeszcze większy SZACUNEK!
Dzięki za miłe słowa. I nie jest to dla mnie nudne czy męczące. Wręcz przeciwnie: utwierdza mnie to w przekonaniu, że ścieżka wybrana przez naszą ekipę przed niemal dwudziestu laty, była ścieżką właściwą.
plakat33 pisze: 05 sty 2021, 18:29 Jeśli o mnie chodzi to nowe forum jest mniej czytelne. Bardziej się wszystko zlewa. Nie wiem czy to jest kwestia trzcionki czy może kolorów. Ten czerwony strasznie męczy oczy ( tak, wiem że to kolor naszego klubu i nie trzeba mi o tym przypominać ).
Który czerwony? Mogę coś pokombinować, żeby to poprawić. Ogólnie rzecz biorąc, kolorystyka nowej wersji forum była wzorowana na starej, ale pewne różnice są. Swoją drogą, jestem ciekaw, jak sprawdziłby się na forum styl ciemny - w kolorach zbliżonych do tego:

Obrazek

Jak sądzicie?
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

TomekW pisze: 08 sty 2021, 1:10
plakat33 pisze: 05 sty 2021, 18:29 Może to i nudne oraz męczące dla Ciebie TomkuW, ale cały czas tli się w Nas nadzieja, że kiedyś może jeszcze powrócisz ze stroną acmilan.pl, ponieważ była najlepsza i miała niezwykle wysoki poziom. Mi osobiście bardzo odpowiadało czytanie sprawdzonych i świetnie przetłumaczonych newsów, wywiadów etc. Więc za te wszystkie lata jeszcze raz wielkie DZIĘKI i jeszcze większy SZACUNEK!
Dzięki za miłe słowa. I nie jest to dla mnie nudne czy męczące. Wręcz przeciwnie: utwierdza mnie to w przekonaniu, że ścieżka wybrana przez naszą ekipę przed niemal dwudziestu laty, była ścieżką właściwą.
TomekW, ja też przyłączam się do peanów dziękczynnych, wyrażając olbrzymi szacunek za tę mrówczą, bardzo trudną i żmudną pracę. Gdyby tylko pojawiła się sposobność, możliwość - pamiętaj, że czeka tutaj sporo wiernych użytkowników. Nie bez powodu - właśnie przez poziom samej strony - nasza społeczność z forum postrzegana jest na innych forach kibiców jako wręcz unikatowa i wzorcowa, z wysokim poziomem dyskusji (nie, żebym kadził, ale co jakiś czas gdzieś się na takie opinie natykam).

Co do formy nowego layotu, to mi akurat nie przeszkadza - zlewanie się treści chyba może wynikać z tego, ze układ jest bardziej "kompaktowy", posty są jakby mniej od siebie oddzielone przestrzenią, może same ramki są za mało "zarysowane". Nie wiem jak to wytłumaczyć, też jestem ignorantem w sprawach graficznych. Czarna wersja to chyba jest na dłuższą metę zły pomysł (może dwie wersje layotu - dzienna i nocna?).
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Mi sie ta czarna podoba. Jestem za tym żeby ustawić ją na kilka dni i poznac opinie innych użytkowników forum.
Co do stronki zauważyłem jeden minus. Nie wiem czy tylko ja tak mam czy coś robię źle. Mianowicie:
Któryś z wątków meczowych miał 5 postów, które przeczytałem i wyszedłem ze strony. Po wejściu na forum później, zauważyłem, że wątek ma już drugą stronę. Wszedłem we wątek, kliknąłem na "pierwszy nieprzeczytany" i zamiast pokazać mi post nr6, pokazało mi pierwszy post na drugiej stronie
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Mam dokładnie ten sam problem, co b4ry. O ile teraz jeszcze tych tematów do ogarnięcia nie ma wiele, o tyle z czasem pojawią się momenty, gdy ta funkcja okaże się mniej przydatna aniżeli mozolne klikanie w poszczególne tematy i na poszczególne podstrony. Bo tak czy siak muszę klikać na numer strony, którą chcę, by wyświetliło w danym wątku, zamiast mnie automatycznie przenieść do pierwszego nieczytanego posta.

Ciemna wersja? Całkiem zgrabnie by ta czarno-czerwona ;) kolorystyka się komponowała.
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Gdzie taki fajny panel można znaleźć? :)

I czy jest szansa na powrót Archiwum na stronie?
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

zrobiłem czyszczenie ciasteczek i problem mi zniknął. Przynajmniej od rana nie występuje. Spróbuj pepe
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

A jest szansa aby nieprzeczytane posty miały taka informacje jak wcześniej? Bylo to bardzo czytelne.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ooo, właśnie! Tego mi bardzo brakuje. Wchodzę w temat, gdzie przybyło dużo postów i nie wiem od którego zacząć czytać.
Brakuje mi też informacji o nowych postach na stronie głównej. Był taki napis na górze, coś w stylu, że jest 5 nowych postów czy coś takiego.

Ale zdaję sobie sprawę z tego, że jest mnóstwo różnych drobnych uwag i każdego się nie zadowoli ;) Nowy layout na początku wydawał mi się tragicznie nieczytelny, ale to kwestia przyzwyczajenia. Już jest dużo lepiej i za chwilę zapomnimy, że kiedyś było inaczej. Siła przyzwyczajenia.

Dla mnie ciemny motyw byłby super, ale tak jak mówię - przyzwyczaimy się do tego, co będzie. Żadnej presji ;) Ważne, że forum w ogóle istnieje i można tu rzeczowo podyskutować.

Strony oczywiście brakuje bardzo... podpisuję się w pełni pod tym, co już wyżej zostało napisane. Ale to jest trochę problem globalny współczesnego internetu. Poznikało mnóstwo wartościowych stron czy właśnie for dyskusyjnych. Ci, którzy to prowadzili poświęcali temu mnóstwo czasu, a kiedyś przychodzi moment w życiu, że tego czasu po prostu nie ma. Potrzeba młodych, a młodzi mają dziś inne podejście, inne spojrzenie, dla nich to jest przestarzała forma komunikacji. Wolą grupki na fejsie, gdzie są krótkie, szybkie posty i wszystko szybko znika. Takie czasy i nic na to nie poradzimy.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Ooo, właśnie! Tego mi bardzo brakuje. Wchodzę w temat, gdzie przybyło dużo postów i nie wiem od którego zacząć czytać.
Brakuje mi też informacji o nowych postach na stronie głównej. Był taki napis na górze, coś w stylu, że jest 5 nowych postów czy coś takiego.
Mi też tego brakuje informacji o nowych postach.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

To taka mała instrukcja:
W lewym górnym rogu klikacie na "Wiecej" i tam rozsuwa się pole gdzie macie "nieprzeczytane posty.
Po wejściu w post, po lewej widzicie: pokaż pierwszy nieprzeczytany
Przy każdym poście, na lewo od autora jest taka ikona karteczki. jak jest biała to znaczy, że post był czytany podczas ostatniej wizyty. Nieprzeczytany będzie się wyróżniał tym, że karteczka będzie czerwona

W miniaturce zaznaczyłem odpowiednie miejsca

Obrazek
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Dzięki b4ry!
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

b4ry pisze: 08 sty 2021, 6:49 Mi sie ta czarna podoba. Jestem za tym żeby ustawić ją na kilka dni i poznac opinie innych użytkowników forum.
No tak. Ale to akurat nie była ciemna skórka na forum, tylko przykład kolorystyki, jaką miałem na myśli ;) Zobaczę, co się da zrobić. Ale niczego nie mogę obiecać, bo z wolnym czasem krucho...
miszcz pisze: 08 sty 2021, 10:06 Gdzie taki fajny panel można znaleźć? :)
A nie wiem :P Znalezione w necie :P
miszcz pisze: 08 sty 2021, 10:06 I czy jest szansa na powrót Archiwum na stronie?
Nie mówię nie. Jednak jest to coś, co wymagałoby trochę przygotowań i testów.
Bubu pisze: 08 sty 2021, 19:30 A jest szansa aby nieprzeczytane posty miały taka informacje jak wcześniej? Bylo to bardzo czytelne.
Postaram się coś wymyślić ;)
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Odkąd b4ry mi pokazał czerwone i szare "posty" już nie potrzebuje starej wersji :)
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Bubu pisze: 14 sty 2021, 19:48 Odkąd b4ry mi pokazał czerwone i szare "posty" już nie potrzebuje starej wersji :)
jestę bohaterę
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

A ja nie znajduje czegoś takiego jak b4ry pokazał, przy żadnym poście.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja też dopiero teraz znalazłem :D Szukałem pod awatarem, a to jest po lewej stronie, tam gdzie jest tytuł. W tym temacie:

autor: xxxxx

I przed "autor" jest malutka ikonka kartki, szara albo czerwona, jeśli post jest nowy. Spróbuję się przyzwyczaić, ale to oznaczenie jest naprawdę mikroskopijne ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ikonki i kolory widzę, ale tego "pokaż pierwszy nieprzeczytany" za cholerę :)
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

rafal996 pisze: 15 sty 2021, 9:54 I przed "autor" jest malutka ikonka kartki, szara albo czerwona, jeśli post jest nowy. Spróbuję się przyzwyczaić, ale to oznaczenie jest naprawdę mikroskopijne ;)
Na starym forum było dokładnie tak samo :P
miszcz pisze: 15 sty 2021, 11:53 Ikonki i kolory widzę, ale tego "pokaż pierwszy nieprzeczytany" za cholerę :)
Na górze strony masz przyciski paginacji i obok jest :) Ale musisz być na stronie, na której masz nieprzeczytane posty.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Już widzę, dzięki :)
ODPOWIEDZ