Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Nowa wersja forum

Macie pomysły, chcecie spytać, doradzić na tematy związane ze stroną i forum? Możecie to zrobić w tym miejscu!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Nowa wersja forum

Post autor: TomekW »

Witam na nowej wersji forum ACMilan.PL!

Jak widzicie, przerwa w działaniu nie była spowodowana żadną awarią, lecz pracami nad wdrożeniem nowej odsłony forum. Sama zmiana była podyktowana rychłym wyłączeniem ostatniej wersji PHP, na jakiej był w stanie działać dotychczasowy skrypt forum. A wersja ta była tak stara, że nowy skrypt już dawno o niej zapomniał, przez co nie było możliwości przetestowania nowej odsłony przy jednoczesnym funkcjonowaniu starego forum. To zaś sprawia, że tak naprawdę nie miałem czasu na porządne przetestowanie obecnej wersji, więc może być ciekawie... ;)

Przeskok ze zmodyfikowanej wersji forum phpBB 2.0.18 na czystą wersje 3.3.2 nie odbył się bezproblemowo. Jak łatwo się domyślić, w międzyczasie niektóre opcje uległy zmianie lub zostały usunięte, przez co część rzeczy posypała się w trakcie konwersji. Najlepszym przykładem są hasła: uległ sposób ich kodowania, ale ponieważ były i są zakodowane, to nie ma możliwości masowego sprawdzenia, czy po konwersji będą nadal działać. Dlatego każdy użytkownik musi zresetować swoje hasło przy pierwszej wizycie na nowej wersji forum.

Najważniejsze jest to, że udało się skutecznie przenieść praktycznie całe stare forum: użytkowników, posty, nawet prywatne wiadomości (moje są, więc i Wasze powinny być). Nie przeniosły się ostrzeżenia, ale przecież tak miało być, prawda? :D Nowa wersja nie miała domyślnie zaimplementowanej wersji stylu w rozsądnych (czyli milanowych) kolorach, więc musiałem na szybko przerabiać styl niebieski. Zapewne widzieliście już niebieskie powiadomienie o ciasteczkach, a także niebieskie ikony, przyciski wyboru (checkboxy) i przyciski opcji (radio buttony). Jak będę miał trochę czasu (i ochoty...), to się tym zajmę. Jeśli znajdziecie jeszcze jakiej inne cuda, które nie pasują do stylu, albo które wymagałyby poprawki, dajcie znać. Rzućcie też okiem na swoje profile - niektórym mogły posypać się awatary, a być może zniknęły też jakieś informacje, które chcielibyście upubliczniać. Sprawdźcie swoje prywatne wiadomości - nowe forum ma limit 50 wiadomości w skrzynce, więc warto tam posprzątać... ;)

Najważniejsze jest chyba to, że forum nie posypie się nagle, gdy dostawca usługi wyłączy w końcu niewspieraną wersję PHP. :P Dodatkowym plusem jest to, że forum wreszcie wygląda "troszkę" lepiej na urządzeniach mobilnych. Z minusów na razie zauważyłem bardzo nieintuicyjne działanie cytowania selektywnego (które jest też niedostępne przy szybkiej odpowiedzi). Dajcie znać, co sądzicie o tej odsłonie. Piszcie, co Wam się podoba, co Wam się nie podoba, czego Wam brakuje itd.

To chyba tyle. Miłego forumowania!
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Bubu »

Ok, forum spoko. Teraz odpalaj stronę - dość tego odpoczywania! :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Dokładnie, dobre czasy nadciągają dla Milanu!
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

Strona, Milan Paint i czuję się 10-15 lat młodziej.
od 12.12.1993 r.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Jak już mówimy o powrotach to shoutbox może :D
Judge not lest ye be judged yourself
artur1318
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: artur1318 »

Brakuje nieprzeczytanych postów lub tego nigdzie nie widzę :)
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

W poprzedniej wersji było to bardziej czytelne, teraz pod głównym banerem masz trzy poziome kreski i napis więcej - klikasz i jest opcja nieprzeczytanych postów.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

O proszę nawet banana mi zdjęto :D no chyba że odczekałem swoje :roll:
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Ja miałem dożywotniego i też mi zdjęto. Więc to pewnie jakaś grubsza amnestia.
PS - Tomek - czy po tylu latach niebytu nadal powrót strony nie jest przez Ciebie brany pod uwagę?
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
kornis
Milanista
Milanista

Post autor: kornis »

pepe pisze: 01 sty 2021, 11:56 PS - Tomek - czy po tylu latach niebytu nadal powrót strony nie jest przez Ciebie brany pod uwagę?
Dołączam się do pytania, piękna sprawa by to była...
Milan \o/, Legia \o/
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Czcionka trochę mała i/lub za mało szeroka.

Dobrze by było, by posty nieprzeczytane były jakoś oznaczone. Niby jest " zobacz pierwszy nieprzeczytany post", ale to mało przejrzyste.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Na chwilę obecną powrót strony musi pozostać w sferze pobożnych życzeń. Nie ma komu odszczurzyć tego, co ze strony zostało. Nie ma komu prowadzić tego na poziomie, do jakiego jesteście przyzwyczajeni. Ja mam w tej chwili jeszcze mniej wolnego czasu niż w momencie zamykania strony.

Kwestia shoutboxa jest banalnie prosta. Został usunięty, bo zabijał dyskusję w wątkach.

Zająłem się - przynajmniej do pewnego stopnia - sprawą czytelności forum. Domyślne ikony dla elementów przeczytanych i nieprzeczytanych były zbyt podobne (różniły się tylko kolorem tej cieniuteńkiej obwódki). Zastąpiłem je bardziej zróżnicowanym zestawem własnej produkcji. Szału nie ma, bo grafik ze mnie żaden, ale przynajmniej widać, co jest przeczytane, a co nie jest... :P Jeśli u kogoś nie działa, to trzeba wcisnąć CTRL+F5.

Jeśli zaś chodzi o bany i ostrzeżenia, to - jak zawsze przy takich okazjach - była amnestia. A na nowej wersji forum nie będę musiał pamiętać o regularnym sprawdzaniu, czy komuś nie należałoby już cofnąć ostrzeżenia, bo teraz będą wygasać same po 90 dniach (o ile funkcja wygasania działa - zobaczymy, jak będzie w praktyce).
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

TomekW pisze: 02 sty 2021, 23:20teraz będą wygasać same po 90 dniach (o ile funkcja wygasania działa - zobaczymy, jak będzie w praktyce).
Z pewnością będę jednym z pierwszych do przetestowania. Szkoda, że "nie żyje" jarles, bo gdy był tu aktywny miałem solidnego rywala w kwestii ilości banów.
Aaaaa, właśnie. Odnośnie banów. Ostrzeżenia będą wygasać samoistnie. A bany? Ja ostatnio dostałem jakiegoś dożywotniego upierdliwca. Z rok nie mogłem tu wejść.
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

TomekW pisze: 02 sty 2021, 23:20 Na chwilę obecną powrót strony musi pozostać w sferze pobożnych życzeń. Nie ma komu odszczurzyć tego, co ze strony zostało. Nie ma komu prowadzić tego na poziomie, do jakiego jesteście przyzwyczajeni. Ja mam w tej chwili jeszcze mniej wolnego czasu niż w momencie zamykania strony.
Wielka szkoda... jakoś nie umiem się przełamać do przeglądania i czytania stron typu acmilan.com.pl czy acmilan24.com :D A jak słyszę na Eleven, że powołują się na com.pl to mnie trag szlafia :D
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Nie no, Marcin Długosz robi dobrą robotę. Odkąd on się tym zajął to strona jest całkiem spoko. Na pewno o niebo lepiej niż wcześniej, ale to wciąż nie to samo i nigdy nie będzie :) Nie biorę oczywiście pod uwagę poziomu komentujących tylko treści.
O drugiej stronie nie warto wspominać, bo nawet na to nie zasługuje, na czele z jej "redaktorkiem".

Moim zdaniem niestety to co Tomek napisał w 2016 jest jeszcze bardziej aktualne niż wtedy:
dotychczasowa konwencja strony wyczerpała się
Jedyna możliwość, to prowadzić w formie bloga, felietonów itd, ale bądźmy szczerzy, komu w dzisiejszych czasach się coś takiego chce robić charytatywnie? :)
Kwestia shoutboxa jest banalnie prosta. Został usunięty, bo zabijał dyskusję w wątkach.
Wiem wiem, to tak żartem było, w nawiązaniu do częstych kiedyś próśb :D
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Właśnie nie mogę pojąć, dlaczego ta konwencja się wyczerpała. Chodzi o to, że teraz wszyscy czytelnicy chcą mieć opcję do komentowania i innych bajerów (plusy/ minusy itd.)? Jak dla mnie strona acmilan.pl była najlepiej prowadzoną stroną ze wszystkich stron o klubach sportowych. W czasach gdy jeszcze nie za bardzo ogarniałem szukania sprawdzonych informacji odnośnie Milanu w sieci oraz nie ogarniałem tak dobrze angielskiego, miałem pewność, że w newsach znajdę wszystkie wypowiedzi i rzetelne informacje/ doniesienia o klubie. Nawet jak pominąłem jakiś wywiad z braku czasu czy wypowiedź to łatwo było go odnaleźć. Teraz jak na com.pl nie zapiszę czegoś do przeczytania w zakładkach to później ciężko to odszukać. :D
Camill
Milanista
Milanista

Jak dla mnie konwencja była super. Strona była unikalna i wyróżniała się na tle innych milanowych serwisów pomimo, że być może, layout był już troszkę podstarzały. Nie mniej jednak forma była super. Newsy głównie z włoskich źródeł, mało plotek, długie wywiady itp. Nie ma co porównywać nawet. Mam doświadczenie zarówno z acm24.pl jak i z acmilan.pl i nigdy bym nie zamienił współpracy z TomkiemW na inny milanowy serwis. Szkoda, naprawdę... ilekroć kliknę na zakładkę acmilan.pl (a zdarza mi się zerknąć czy czasem stronka nie wznowiła działalności )to aż się łezka kręci w oku :(
AC Milan
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Chodziło mi o to, że nawet we Włoszech się inaczej podaje newsy niż te 4 lata temu. Królują Romano i inni jemu podobni, którzy muszą jak najszybciej wrzucić news na Twittera. Ten jest powielany przez kolejną setkę dziennikarzy z całego świata, zagraniczne serwisy i różnej maści insiderów, którzy dodają swoje kilka groszy. Do tego dochodzi interakcja ludzi na tych stronach czy postach na TT.
Wszyscy się zgodzimy, że ta strona była unikalna, a jakość nie do prześcignięcia dla nikogo, ale niestety... nie klikało by się to już wystarczająco :) Wszystko ma być szybko, na już, do przemielenia, nawet jeżeli to paskudny fejk :) Ja sam 2-3 lata temu jeszcze starałem się być na bieżąco, miałem w subskrypcjach te wszystkie strony raportujące, włoskich dziennikarzy (Vito, Romano itd), ale w ostatnie lato zdecydowałem się to wszystko wyłączyć, bo strasznie to męczy. Wpływ miał też ten cyrk z Rangnickiem i to jaki niesmak pozostawiła duża część społeczności kibiców (polskich i zagranicznych). Mam też dużo mniej czasu na czytanie takich rzeczy przez sprawy prywatne. Dlatego najchętniej bym wrócił do takiego czytania tylko starego pięknego acmilan.pl, które przemieli setki tych mniej lub bardziej wartościowych wieści i poda piękny produkt. Tylko nie oczekuje, że ktoś się tego podejmie, zwłaszcza gdy ma ważniejsze sprawy na głowie. Dlatego trzeba szanować to co się ma i docenić Pana Długosza, że acm.com.pl to nie ten sam ściek co 8-10 lat temu i treści są w miare wartościowe, na tyle ile obecne realia pozwalają :) Pani Ginevra na przykład robi niezłą robotę z tłumaczeniami.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Może to i nudne oraz męczące dla Ciebie TomkuW, ale cały czas tli się w Nas nadzieja, że kiedyś może jeszcze powrócisz ze stroną acmilan.pl, ponieważ była najlepsza i miała niezwykle wysoki poziom. Mi osobiście bardzo odpowiadało czytanie sprawdzonych i świetnie przetłumaczonych newsów, wywiadów etc. Więc za te wszystkie lata jeszcze raz wielkie DZIĘKI i jeszcze większy SZACUNEK!

Co do nowej odsłony forum, to po pierwsze podziękowania za trzymanie ręki na pulsie i dbanie żeby wszystko działało.

Jeśli o mnie chodzi to nowe forum jest mniej czytelne. Bardziej się wszystko zlewa. Nie wiem czy to jest kwestia trzcionki czy może kolorów. Ten czerwony strasznie męczy oczy ( tak, wiem że to kolor naszego klubu i nie trzeba mi o tym przypominać ).

Chyba nie ma cytowania selektywnego i tych wszystkich opcji pogrubień czcionki etc. przy szybkiej odpowiedzi. Jestem słaby w te klocki i każda taka zmiana dla mnie to koszmarek ;) Nie są to zażalenia tylko moje subiektywne zdanie ;)

Co do strony acmilan.com.pl to uważam, podobnie jak miszcz, że w tej chwili naprawdę fajnie działa i nie ma co narzekać. Drugą stronę acmilan24 prowadzoną przez ''Pana Redaktora'' przestałem czytać głównie ze względu na wartość merytoryczną, która mi przestała odpowiadać oraz inne zaszłości ;)
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

Bez kitu. Kiedyś com.pl, to był taki ściek, że nie warto było zapychać tym sobie historii przeglądania. Dzisiaj wygląda to o niebo lepiej. Na sprostanie naszym wymaganiom nie ma co liczyć. Do czegoś innego jesteśmy przyzwyczajeni. Niemniej, fajnie, że forumek nadal gdzieś tam z tyłu głowy jest ;)
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
Camill
Milanista
Milanista

Poczekamy jeszcze trochę i TomekW przejdzie na emeryturę, wszak to dziadek już jest :P Wtedy będzie miał więcej czasu wolnego to i pisać zacznie na nowo :P

Ja jeszcze dzieciaki troszkę odchowam i też będę miał więcej wolnego to coś pomogę :P
AC Milan
plakat33
Milanista
Milanista

Camill ty kiedyś nie jechałeś z MCP na mecz?
Camill
Milanista
Milanista

Jechałem na Milan z Barcą w LM. 2011 rok jeśli dobrze pamiętam... :wink:
AC Milan
plakat33
Milanista
Milanista

Camill pisze: 06 sty 2021, 13:03 Jechałem na Milan z Barcą w LM. 2011 rok jeśli dobrze pamiętam... :wink:
A nie był to marzec 2012 w 1/4 Ligi Mistrzów na San Siro?
Mieliśmy na tyle autokaru wyjątkowo radosną ekipę przez całą podróż :D
Jechał z nami również Kamil, który z nami imprezował ;-)
Zresztą w całym autokarze humor dopisywał :D
Camill
Milanista
Milanista

A to może mnie już pamięć zawodzi :D Pamiętam na pewno, że siedziałem właśnie z tyłu i że Krupnik lał się gęsto :D
AC Milan
ODPOWIEDZ