Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Piłkarz Roku 2012

Macie pomysły, chcecie spytać, doradzić na tematy związane ze stroną i forum? Możecie to zrobić w tym miejscu!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

jarles, to jet Twoja opinia, moja jest inna, ale mimo to uważasz, ze Abbiati zrobił w całym 2012 roku dla Milanu mniej niż Constant i Pazzini?!
Przykład naszego bramkarza pokazuje, że plebiscyt na piłkarza roku powinien przejść transformację na piłkarza sezonu.

FORZA MILAN!
ForzaMILAN!
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

konrad_acm pisze:jarles, to jet Twoja opinia, moja jest inna, ale mimo to uważasz, ze Abbiati zrobił w całym 2012 roku dla Milanu mniej niż Constant i Pazzini?!
Przykład naszego bramkarza pokazuje, że plebiscyt na piłkarza roku powinien przejść transformację na piłkarza sezonu.

FORZA MILAN!
Ani Constant, ani Pazzini nie znaleźli się na mojej liście. Zatem, moja wypowiedź nie oznacza automatycznie, że Abbiati zrobił w 2012 roku mniej od dwóch wcześniej wymienionych.

Co do zmiany formuły plebiscytu - jestem za.
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
PrzeM
Milanista
Milanista

Post autor: PrzeM »

Moje typy:
1. Stephan El Shaarawy - na wiosnę kilka dobrych meczów (Udine!), jesienią koń napędowy Milanu
2. Zlatan Ibrahimović - po prostu fuoriclasse
3. Thiago Silva - jw., bardzo go brakuje w obronie
4. Mattia De Sciglio - od samego początku zero kompleksów, bardzo szybko wszedł w "dorosły" futbol, do tego niesamowicie się rozwija
5. Mark van Bommel - jesień pokazała, jak ważnym ogniwem Milanu był van Bommel
6. Giampaolo Pazzini - nie jest to klasa Ibry, Pippo czy Shevy, ale robi swoje: strzela i dużo pracuje na boisku dla kolegów.
7. Antonio Nocerino - rewelacja wiosny, na jesień spuścił z tonu.
8. Kevin-Prince Boateng - dobra wiosna (mecz z Arsenalem na SS), jesienią lipa.
9. Riccardo Montolivo - bez niego pomoc to już byłoby totalne dno. Liczę na więcej kluczowych podań na wiosnę.
10. Massimo Ambrosini - po odejściu senatorów postać kluczowa zarówno na boisku (jedyny DM wobec kontuzji DJ), jak i w szatni.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

1. Ibrahimovic - serce, płuca, mózg i długo by wymieniać Milanu z zeszłego sezonu

2. El Shaarawy - egzekutor, strzelił wiele ważnych bramek w tym sezonie, nadzieja "projektu"

3. Silva - jeden z najlepszych stoperów ostatnich lat

4. De Sciglio - "produkt" naszej młodzieżówki, przywrócił nadzieję, że z naszego sektora juniorskiego może wyrosnąć ktoś na miarę Milanu. Musi się jeszcze potwierdzić, ale na tą chwilę jest lepszy od Abate. Dzięki grze Matti łatwo zauważyć, czego od początku brakowało Ignazio, żeby zostać czołowym obrońcą.

5. van Bommel - lider środka pola, klasowy zawodnik, po którym praktycznie nie było widać wieku. Teraz trzeba znaleźć alternatywę o co najmniej zbliżonym poziomie.

6. Montolivo - przychodził do nas, jako gwiazda, przynajmniej tak lansował go zarząd. Kibice w większości podchodzili sceptycznie, bo gra Riccardo w Violi w ostatnich latach nie wyglądała najlepiej. W tym momencie jest to nasz najlepszy pomocnik. Szkoda, że nie przybył rok temu, bo z Markiem i Nocerino z formą z pierwszej połowy sezonu tworzyliby świetne trio

7. Nesta - forma u Sandro na wiosnę nie była idealna, ale w tym momencie chciałbym, żeby nasi obrońcy popełniali tylko takie błędy. Nie mam wątpliwości, że gdyby został i nie doznał żadnego urazu, grałby w podstawowym składzie.

8. Ambrosini - wywiązał się z roli kapitana po odejściu senatorów i liderów. Widać, że scala szatnię. Poza tym gra całkiem nieźle. Nie jest to poziom van Bommela, ale zwłaszcza na początku nie było wielkiej różnicy między nim, a będącym w najlepszym wieku dla piłkarza De Jongiem.

9. Constant - mimo niemrawego początku zasłużył sobie na miejsce w moje dziesiątce. Głównie dzięki temu, że od wielu lat mamy problem z LO, a jego gra napawa optymizmem. Wiele pracy przed nim, ale plus za to, że nie narzekał na początku sezonu tylko uczciwie pracował.

10. Yepes - przede wszystkim dlatego, że mimo wieku przyćmił resztę naszych stoperów. Nie prezentuje się genialne, ale gra dużo i strach pomyśleć co by się działo gdyby go w tej kadrze nie było. Poza tym - ambitna postawa na boisku i te wejścia (mimo, że nieudane) w pole karne przeciwnika. Widać w nim serce do gry, czego nie zawsze można oczekiwać od wiekowych graczy.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Jonathan pisze:Brakuje mi carlos u Ciebie Boatenga... mimo wszystko ;) .
Rozumiem, ale już na wstępie zaznaczyłem, że nie będzie to wybór obiektywny. Chciałem wyróżnić zarówno tych, którzy byli z nami do wakacji, tych którzy byli od wakacji oraz takich, co zagrali cały rok w naszych barwach. Obecni stoperzy się nie zmieścili (a myślałem nad Yepesem) bo w tamtym sezonie był Silva z Nestą, a w tym dość trudno wskazać tych podstawowych i nie ma nikogo, kto by się wybijał na tle kolegów. Nocerino i Boateng to ofiary swojej niemocy z obecnego sezonu, którą zatarli obraz gry z zeszłego, a jeśli miałbym wybierać spomiędzy nich to raczej wybrałbym Nocerino. Obsada bramki to dość podobna kwestia i nie chciałem wyróżniać Abbiatiego skoro jego pozycja osłabła.
Z nowych wyróżniłem tych, którzy wdarli się do pierwszej jedenastki i sprawiają solidne wrażenie. Ci co odeszli to niekwestionowani mistrzowie - stąd wyróżnienie.
Renesco pisze:7. Nesta
System Error.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Maxi
Milanista
Milanista

Post autor: Maxi »

Przyznać się - kto dał Mesbahowi 10 punktów?

:lol2:
Awatar użytkownika
łachu
Milanista
Milanista

Post autor: łachu »

Ktoś sobie jaja zrobił i dzięki temu Mesbah nie zajął 25. miejsca.
Siamo l'armata Rossonera
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Jestem ciekaw czym kierowały się osoby, które wrzuciły Abate, Bonerę i Mexesa na drugim miejscu :)
Run Ignazio, run!
arekk20
Milanista
Milanista

Post autor: arekk20 »

Mexesa to jeszcze można zrozumieć, w dobrej formie to bardzo dobry obrońca,w dodatku efektowny :gol:, ale jak Paolo#3 napisał co takiego wielkiego w zeszłym roku zrobili Bonera i Abate?
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ja pierniczę Krkic ostatni a u mnie zamknął 10-tkę :lol2: W sumie to sam się teraz zastanawiam dlaczego go umieściłem na tej pozycji hahaha. I żeby nie było... Mesbah to nie moja sprawka... :D

Moja 10-tka:
1. Zlatan Ibrahimovic

2. Stephan El Shaarawy
3. Thiago Silva
4. Mattia De Sciglio
5. Robinho
6. Mark van Bommel
7. Antonio Nocerino
8. Riccardo Montolivo
9. Giampaolo Pazzini
10. Bojan Krkic

nr 9 i 10 już się nie znajdzie w "10-tce". Z ciekawostek: tyle jest chętnych do sprzedaży Boatenga a ten będzie 10-tce sezonu, mimo, że zagrał słabą jesień i większość czasu na wiosnę był poza składem. Ot taka ciekawostka :ok:
Awatar użytkownika
Hornet
Milanista
Milanista

Post autor: Hornet »

No z Mesbahem ktoś sobie niezłe jaja zrobił :)
U mnie jak na razie to tylko Ambro wypadł z "10-tki". Zamiast niego wybrano Robinho :)

1. Zlatan Ibrahimović
2. Stephan El Shaarawy
3. Thiago Silva
4. Christian Abbiati
5. Mattia De Sciglio
6. Mark van Bommel
7. Riccardo Montolivo
8. Massimo Ambrosini
9. Antonio Nocerino
10. Kevin-Prince Boateng
SineCere
Milanista
Milanista

Post autor: SineCere »

:rotfl: Chyba wśród nas jest co najmniej jeden Algierczyk. Przyznać się, który to? :lol2:

Ja ze swojej strony jestem rozczarowany niską pozycją Yepesa. Nie ukrywam, że jest on moim ulubieńcem, ale mam wrażenie, że przez wielu jest niedoceniany.

Spodziewałem się także większej liczby głosów ogółem. Czyżby aż tak wiele głosów było unieważnionych? Tak z ciekawości: powiesz nam Tomek, ile głosów było nieważnych ze względu na obecność wśród punktujących Nesty?
"Jeśli nie marzysz, to jesteś głupi"
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

SineCere pisze: Tak z ciekawości: powiesz nam Tomek, ile głosów było nieważnych ze względu na obecność wśród punktujących Nesty?
Łącznie było 11 nieważnych głosów (z czego 6 zostało potem skorygowanych). Pięć ze względu na obecność Nesty, jeden ze względu na obecność Gattuso i Inzaghiego. Do tego jedna osoba wymieniła 11 piłkarzy, a pozostałe 4 głosy zawierały tylko 1 nazwisko.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

o cholera, tak to jest jak się wypełnia formularz w ostatniej chwili ;) z racji tego, że do wyboru piłkarza roku podszedłem dopiero wczoraj o północy na granicy czasu, nawet nie zdążyłem doczytać, że Nesta jest poza głosowaniem...
Porek
Milanista
Milanista

Post autor: Porek »

To moja 10 piłkarzy - nie będę rozpisywał się bardzo o wyborze bo jest to i tak wybór subiektywny, który zależy w dużym stopniu od sympatii do zawodnika, a nie rzeczywistego wkładu ;) Jakby był taki Rino to choćby nie grał to byłby u mnie w pierwszej 5. :)

1) Zlatan Ibrahimović
2) Thiago Silva
3) Stephan El Shaarawy
4) Mattia De Sciglio
5) Mark van Bommel
6) Kevin-Prince Boateng
7) Antonio Nocerino
8) Philippe Mexes
9) Bojan Krkić
10) Kevin Constant
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Renesco nie martw się. Twój głos i tak był spóźniony ;)
Porek pisze:Jakby był taki Rino to choćby nie grał to byłby u mnie w pierwszej 5.
Wiele osób głosuje na podobnej zasadzie i to jest odpowiedź dla tych, którzy zadawali wcześniej pytania typu "kto dał drugie miejsce Abbiatiemu?" itp.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Porek
Milanista
Milanista

Post autor: Porek »

Tylko pytanie czy ktoś jest w stanie zagłosować w 100% obiektywnie kierując się wyłącznie tym jaką zawodnik prezentował formę w danym roku? Nie wydaje mi się ;)
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Nie da się w 100% obiektywnie ocenić na koniec roku choćby z prostej zasady: lubianemu zawodnikowi więcej się w trakcie meczu wybacza i mocniej oklaskuje udane zagrania, stąd i po samym meczu ma się wrażenie, że zagrał lepiej niż faktycznie zagrał.
Tak naprawdę jeśli nie występują sytuację, gdzie oddaje się głos 'Wiem, że nie zasłużył, ale ja mu daję bo go lubię' czy są śladowe to wszystko będzie największym porzadku.
Awatar użytkownika
PrzeM
Milanista
Milanista

Post autor: PrzeM »

TomekW pisze:Renesco nie martw się. Twój głos i tak był spóźniony ;)
Porek pisze:Jakby był taki Rino to choćby nie grał to byłby u mnie w pierwszej 5.
Wiele osób głosuje na podobnej zasadzie i to jest odpowiedź dla tych, którzy zadawali wcześniej pytania typu "kto dał drugie miejsce Abbiatiemu?" itp.
Rozumiem, że Abbiati ma swoich wiernych fanów, gdyby Pato był nominowany, to na pewno pewien użytkownik też dałby mu 1. miejsce ;-), ale niech się ujawni krypto-fan Mesbaha :lol2:
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

a może ktoś sobie zrobił 10 najgorszych w Milanie :rotfl2:

1.Mesbah
2.Bonera

to by się mogło zgadzać ^^ patrząc, zę Mesbah raz miał pełną pulę a Bonera raz był drugi
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

To ja tysz się pochwalem:)

1. El Shaarawy
2. Ibrahimovic
3. Thiago Silva
4. Emanuelson
5. Nocerino
6. Boateng
7. De Sciglio
8. Mexes
9. Ambrosini
10. Abbiati
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
Phalcore
Milanista
Milanista

Post autor: Phalcore »

Montolivo wyżej od Robinho? Dobre sobie. ;)
Dear A.C. Milan.
Less politics, more football.

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

Też mnie to śmieszy ;) Ale takie już sa plebiscyty ;)
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Robinho nie jest w zbyt dobrej formie, a i w zeszłym sezonie rzadko dawał kibicom powody do zadowolenia. Montolivo to też żaden fenomen, ale jak patrzysz na niego przez pryzmat reszty pomocy to już się wyróżnia. Robson został za to zmieciony z powierzchni ziemi, jeśli chodzi o napad - najpierw przez Ibrę, potem przez El Shaarawy'ego.
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

Robinho w drugiej połowie sezonu 2011/2012 praktycznie nie istniał - jakieś pojedyncze epizody, ale generalnie osłabł wyraźnie i te jego fatalne pudła w kluczowych meczach... a w tym mamy kontuzje i cień tego piłkarza, który przychodził do Milanu...
AC Milan
...certi amori non finiscono...
ODPOWIEDZ