Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Piłkarz roku 2011

Macie pomysły, chcecie spytać, doradzić na tematy związane ze stroną i forum? Możecie to zrobić w tym miejscu!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Tę kolejność można było obstawiać już przed pojawieniem się tematu o wyborze piłkarza roku ;)
Awatar użytkownika
esem
Milanista
Milanista

Post autor: esem »

Podium może tak, ale tak wysokie miejsce Abate jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Żeby nie było - pozytywnym :)
Nas, Jay-Z, Biggie Smalls
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Post autor: Fruki »

Według mnie tak wysoka pozycja Cassano to jakaś kpina. A czepialiście się innego Antonia ;)
Awatar użytkownika
PrzeM
Milanista
Milanista

Post autor: PrzeM »

Fruki pisze:Według mnie tak wysoka pozycja Cassano to jakaś kpina. A czepialiście się innego Antonia ;)
Nie sądzę. FantAntonio znakomicie wprowadził się do zespołu, w rundzie wiosennej zanotował 4 bramki i 8 asyst w 17 meczach, od początku nowego sezonu był naszym motorem napędowym i w 8 meczach zdobył 2 bramki i 7 asyst (mówię tylko o lidze). Moim zdaniem gdyby nie kontuzja, byłby murowanym kandydatem do podium.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Porównywanie zasług Cassano w 2011 z zasługami Nocerino jest lekko nie na miejscu.
Pełna zgoda z PrzM.
Dał nam jednego z decydujących "kopniaków" w drodze do Scudetto.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
esem
Milanista
Milanista

Post autor: esem »

Czy ja wiem? Fajnie rozgrywał piłkę w ataku i dużo asystował, to nie pozostawia wątpliwości, ale taki na prawdę dobry mecz to na wiosnę miał jeden - z Parmą. Cassano grał na miarę podium, ale przez dwa miesiące tego roku, IMO to trochę za mało by go tam umieszczać.
Nas, Jay-Z, Biggie Smalls
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

miszcz pisze:Porównywanie zasług Cassano w 2011 z zasługami Nocerino jest lekko nie na miejscu.
Może i masz racje, bo były piłkarz Palermo jeszcze nie przyczynił się do żadnego trofeum zdobytego przez Milan, ale jak miał to zrobić przychodząc w ostatni dzień okienka transferowego. Nie chce też umniejszać zasług FantAntonio, ale na wiosnę był on tylko 4 napastnikiem i więcej dla Milanu wtedy zrobili Robinho oraz Pato czyli 9 i 10 pozycja w rankingu.

Nie jestem obrońcą Nocerino. Chodzi mi tu raczej o to, że Cassano został oceniony tu tylko za 2 miesiące gry. Gry na wysokim poziomie, ale to wciąż są tylko 2 miesiące. To chyba za mało by dać mu miejsce w pierwszej piątce. Tak samo Nocerino nie powinien być wyżej niż Nesta czy van Bommel
PrzM pisze:Moim zdaniem gdyby nie kontuzja, byłby murowanym kandydatem do podium.
Gdyby utrzymał taki poziom to owszem miał by duże szanse.
Awatar użytkownika
zychu9
Milanista
Milanista

Post autor: zychu9 »

jedno krótkie pytanko: dlaczego mozna bylo oddawac glosy na Merkela a na Pirlo juz nie? chodzi o to, ze Merkel jest na wspolwlasnoci czy jak?
Szukali światła w mroczne dni,
przed Bogiem tylko chyląc kark.
Pośród klęczących dumnie szli,
w pogardzie mając każdy targ.

Żołnierze Wyklęci
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Bo Pirlo rozegrał w 2011 roku 4 mecze w barwach Milanu. To mniej niż Jankulovski, Oddo czy Mexes, którzy również nie byli nominowani, a nikt się jakoś o nich nie pyta ;)
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
GPower
Milanista
Milanista

Post autor: GPower »

Fruki pisze:Według mnie tak wysoka pozycja Cassano to jakaś kpina. A czepialiście się innego Antonia ;)
W tego rocznej postawie Cassano nie było nic co można by było nazwać kpiną. U mnie był na pierwszym miejscu z kilku powodów.

Po pierwsze od pana z brzuszkiem stał się ważnym elementem zespołu.
Po drugie jego forma rosła z każdym miesiącem, całoroczna tendencja wzrostowa, wybierałem po między nim a TS równa wysoka forma chyba jeszcze tylko Abate miał tendencje stabilizacji .
Znalazł wspólny jezyk z Ibra, chemia jaka sę miedzy wytworzyła była bardzo obiecująca.
W tej rundzie może długo nie pograł ale do tej pory w liczbie asyst nikt go nie wyprzedził więc jego wkład był co nie powiedzieć znaczący.
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

GPower pisze:W tego rocznej postawie Cassano nie było nic co można by było nazwać kpiną.
Czy ja gdzieś coś takiego napisałem? Uważam tylko, że nie zasłużył na 5 pozycje w plebiscycie na piłkarza roku 2011.
GPower pisze:W tej rundzie może długo nie pograł ale do tej pory w liczbie asyst nikt go nie wyprzedził więc jego wkład był co nie powiedzieć znaczący.
Jak w takim razie porównać z nim bramkarza, środkowych obrońców, czy nawet defensywnego pomocnika do których to raczej zadanie ostatniego podania nie należy? :co:
Binki
Milanista
Milanista

Post autor: Binki »

No i Mamy Ignazio tuż za podium :) jestem ciekaw kto jeszcze usadzil go na samym szczycie swej listy :)
Awatar użytkownika
Umberto
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Umberto »

Jak dla mnie za wysokie miejsce dla Boatenga, po za pięknymi bramkami nic nie pokazuje fajnego.
Calcio jest Bogiem, AC Milan Nałogiem, Puchar Włoch Zabawą, Scudetto Podstawą!

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
Campione SUPERCOPPA ITALIA 2011
Campione CHAMPIONS LEAGUE 2006/07
Campione SUPERCOPPA EUROPEA 2007
Campione CLUB WORLD CUP 2007
FORZA NESTA
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Z tym Boatengiem to się nie zgodzę...

Można się przyczepić, że zdarzają mu się wahania formy, ale stwierdzenie o "fajnych brameczkach i nic więcej" jest trochę krzywdzące w stosunku do Kevina.

Wiadomo, że ze swoimi cechami bardziej pasuje do środka pomocy ( choć i tam łapie kartki za głupie faule), że nie ma przeglądu pola jak Rui i Kaka, ale wyobraź sobie teraz, że resztę sezonu musimy dograć Emanuelsonem i Seedorfem. Jeśli Boa nic nie pokazuje to co można powiedzieć o tych dwóch Holendrach z czego pierwszy może być co najwyżej fajnym dublerem, który rozrusza ospałe towarzystwo, a drugi z sezonu na sezon gaśnie i może zagra ze 4 spektakularne spotkania w sezonie :]

Jeśli Boateng jest za wysoko to kto powinien być przed nim? Silva i Ibra - to oczywiste. Cassano, gdyby był zdrowy, a wcześniej przyszedł bez braków treningowych pewnie też. Abbiatiego też mogę tu wstawić ( sam umieściłem go wyżej od Boatenga).

Reszta? Z całym szacunkiem dla Robinho, Pato, Seedorfa czy Bommela - Kevin wniósł do zespołu więcej niż Brazylijczycy ( Robinho z lepszą skutecznością może i biłby się o TOP 3, ale... Pato natomiast gra według cyklu: średni mecz, słaby mecz, dobry mecz... i kontuzja, a o Clarence i MVB przed Princem nie ma co nawet dyskutować).

Nocerino? Uwielbiam gościa, zaskoczył mnie swoją grą ( choć należałem do zwolenników jego transferu, ale nie spodziewałem się po nim tylu bramek), ale stawianie go ponad Boatengiem też byłoby trochę nie na miejscu.

Pozycja 3-4 jest jak najbardziej optymalna dla Kevina ( bo jest niemal pewne, że zwycięstwo rozstrzygnie się pomiędzy Silvą a Ibrą.

Ibra, Boateng i Silva to trójka bez której nie wyobrażam sobie dzisiejszego Milanu ( no może jeszcze Abate).
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
Umberto
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Umberto »

Wg. mnie Abbiati i Nesta są za nisko, tak na prawde to oni byli naszymi najważniejszymi postaciami w zdobyciu Scudetto obok Ibry i Silvy, a że zagrał Alessandro pare gorszych meczy na poćzatku tego sezonu to już większość go skreśliła. Nie mówie że Prince jest zły, ale są inni którzy powinni być wyżej, chociażby jeszcze Abate.
Calcio jest Bogiem, AC Milan Nałogiem, Puchar Włoch Zabawą, Scudetto Podstawą!

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
Campione SUPERCOPPA ITALIA 2011
Campione CHAMPIONS LEAGUE 2006/07
Campione SUPERCOPPA EUROPEA 2007
Campione CLUB WORLD CUP 2007
FORZA NESTA
Awatar użytkownika
ełek
Milanista
Milanista

Post autor: ełek »

Paolo#3 pisze:Jeśli Boateng jest za wysoko to kto powinien być przed nim?
W kolejności: Silva, Ibra, Abbiati, Nesta, kusi wstawienie Abate, a nawet Cassano.

Boateng drugą część ubiegłego sezonu miał zwyczajnie słabą - miało się wrażenie, że przechodził obok meczy, brak mu było zaangażowania. Z początkiem obecnych rozgrywek wziął się nieco w garść. Oprócz strzelania ważnych i często pięknych bramek, wprowadza także nieco ożywienia czy to na skrzydle, czy też przed polem karnym przeciwnika. Nie mniej jednak jego forma jest przeraźliwie nierówna i nadal przeplata solidne spotkania z całkowicie bezbarwnymi...
ODPOWIEDZ