Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Biało-czerwoni (cz. 2)

Ochy i achy nad reprezentacjami wszystkich krajów. Włosi dostali łupnia? Polacy zniszczyli rywala? Hiszpanie zremisowali? Wypowiedz się na ten temat!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Jak widać hodowanie nowego pokolenia homo sovieticus postępuje w najlepsze...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

pepe pisze:Nawet w komentarzu ani razu nie usłyszałem zwrotu - przy piłce Żyd z numerem 8. Przecież państwo Izrael zamieszkują Żydzi, a nie jacyś Izraelczycy.
No nie bardzo. W kwestii technicznej, obywatel Izraela to Izraelczyk. Nie każdy Izraelczyk jest Żydem, a nie każdy Żyd Izraelczykiem. Obywatelami tego państwa są też ludzie niebędący Żydami, choćby Arabowie. Dlatego komentarz był taki, jaki powinien być i wcale nie z powodu politycznej poprawności.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

pepe pisze:Czysta kalkulacja. Nie dojrzałość.
To się ani trochę nie wyklucza, wręcz przeciwnie :)

Reszty nie komentuje, bo tak jak Piątek, wole tu się zajmować piłką niż głupim pieprzeniem o Żydach, manipulacjach i innych pierdołach. Są od tego inne miejsca, inne tematy.
Judge not lest ye be judged yourself
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

pepe pisze:Nawet w komentarzu ani razu nie usłyszałem zwrotu - przy piłce Żyd z numerem 8. Przecież państwo Izrael zamieszkują Żydzi, a nie jacyś Izraelczycy.
Wg wiki w Izraelu 17.8% obywateli to muzułmanie. Nie zdziwiłbym się jakby jacyś grali ostatnio na Narodowym, nawet parę nazwisk mi na to wygląda. Żydzi stanowią 74.2% obywateli Izraela, z kolei w Polsce katolików jest 87.5% - mam rozumieć, że jesteś tym bardziej oburzony że komentatorzy nie mówili "na skrzydle pokazuje się katolik z numerem 7"?

Już jest wystarczająco dużo polityki w piłce, nie wpierdzielajmy tam jeszcze religii.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Odnośnie cieszynki Piątka, a właściwie jej braku. Byłem zawiedziony i zaskoczony. Normalne to nie było bo wychodzi na to, że facet naśladujący rewolwerowca dla jaj byłby kojarzony z nie wiadomo kim i czym... Ale cóż, świrów nie brakuje... Niestety jeszcze bardziej nienormalne i przede wszystkim szkodliwe by było komentowanie później i dorabianie chorych teorii przez różnych psycholi odnośnie cieszynki. Więc wygrał sport, wygrała Polska i to się liczy. Cel jest jeden - awans i poprawa stylu gry, co w tym meczu już zrobiliśmy. Przy okazji Piątek pokazał, że ma łeb na karku albo dobrych doradców wokół siebie i mu gówno burza do szczęścia potrzebna nie jest ( jemu i naszej reprezentacji ) ;) Tym bardziej, że nie jest to żaden patriotyczny gest ani nie godzi to w jego interesy. Pamiętacie co się wydarzyło z Bakayoko? Potrzebne nam to było? A ile wtedy bredni zostało napisanych i chorych terori oraz oskarżeń. W Izraelu bez tej cieszynki mają wystarczająco podłe nastroje i mogą pisać o naszej dobrej grze, a nie szukać tematów zastępczych ;)

Słowo ''pogrom'' w języku polskim przy wysokiej wygranej w piłce nożnej i nie tylko w tej dyscyplinie nie jest obraźliwe w stosunku do przeciwnika i jest powszechnie używane przy okazji wysokiej porażki. Nie jest również żadnym wulgaryzmem itp. Nie wierzę również, że ktoś w PZPN miał złe intencje. Nie ma za co się kajać, a spokojne wytłumaczenie wystarczy, że nie było złych intencji. Natomiast ze względu na trudną historię można było użyć innego zwrotu, który nie kojarzyłby się negatywnie z różnymi zdarzeniami historycznymi, w stosunku do których takie określenie było przypisane, ponieważ to zawsze daje szansę do rozpętywania piekła zupełnie nikomu niepotrzebnego i nie mającemu nic wspólnego ze sportem. Warto czasami się zastanowić co się pisze na oficjalnej stronie na przyszłość. Zwrócenie uwagi wystarczy. Słowo zostało użyte niefortunnie i nie potrzebnie ale bez jakichkolwiek złych intencji i nie widziałem tam negatywnego zabarwienia. Kurtuazyjne ''przepraszam'' jeśli ktoś się poczuł urażony nie jest w moim mniemaniu niczym złym. Tyle. Jestem za oddzieleniem polityki i sportu. Nigdy nic dobrego z tego nie wynika. My jako Polacy również jesteśmy przeczuleni na różne rzeczy, zwroty i określenia szczególnie używane oficjalnie w kontekście naszego kraju. Odrębną sprawą, jest to jak niewiele się tymi naszymi uczuciami narodowo - historycznymi oraz trudną przeszłością przejmują Inni.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2019, 12:17 przez plakat33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Niedługo Arsenal nie będzie mógł grać z izraelskimi klubami w europejskich rozgrywkach, bo zostałoby to odebrane za jawną prowokację kanonierów. Dodajmy do tego wrogość wobec Tottenhamu i jesteśmy już o krok od nazwania londyńskiego klubu antysemickim!
Adin
Milanista
Milanista

Re: Biało-czerwoni (cz. 2)

Post autor: Adin »

Na farcie sie udalo, bo do drugiej polowy Polacy nie istnieli. W drugiej gra juz zaczela i isc.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Chyba za mocne, że nie istnieliśmy w pierwszej połowie. Po prostu nie graliśmy dobrze. Ale Szwecja też nie. Chociaż miała lepsze sytuacje.

Ciekawe, co z Ibrą. Niby mówi, że zostaje / jest gotowy, jeśli kadra będzie go potrzebować, etc.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Przeciez pierwsze 20 minut to Szwedów nie było... Pozniej faktycznie ich przewaga i lepsze okazje. Ale druga połowa i ilość sytuacji na gola to już nasza zdecydowana przewaga. Pozytywne zaskoczenie :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Całkiem nieźle to było rozegrane. Szwedzi mieli przez jakiś czas przewagę, ale nie umieli nam zrobić krzywdy. A potem, kiedy chcieli gonić wynik, nie daliśmy im już w ogóle pograć. Jestem zaskoczony.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

No to gramy z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Realnie można myśleć o wyjściu z grupy :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Masakra ta druga polowa.
ODPOWIEDZ