Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

EURO 2020

Ochy i achy nad reprezentacjami wszystkich krajów. Włosi dostali łupnia? Polacy zniszczyli rywala? Hiszpanie zremisowali? Wypowiedz się na ten temat!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Kzr
Milanista
Milanista

Re: EURO 2020

Post autor: Kzr »

Moim zdaniem Southgate popełnił błąd z wystawieniem Rashforda i Sancho tak późno. Kane i Sterling oddychali już rękawami, a tych dwóch młodzianów mogło doprowadzić do wygranej bez karnych, mają sporo jakości i byli w pełni sił. Wpuszczenie ich na same karne widzieliśmy jak się skończyło, a obciążenie Saki decydującą jedenastką to strzał w stopę.

Ja tam kibicowałem Włochom i nie przeszkadzał mi Donnarumma w bramce. Próbował swoich sztuczek na Milanie, Maldini nie dał się nabrać i ogarnął bardzo obiecujące zastępstwo na świetnych warunkach finansowych. Tak będzie dla wszystkich lepiej, a to jakie świadectwo sobie wystawia Gigio to już jego sprawa. Nie jest już bramkarzem Milanu, więc nie obchodzi mnie jego los. Nie będzie mi psuł obrazu reprezentacji Italii, która mimo niedociągnięć personalnych pokazała mnóstwo charakteru. Szczerze mówiąc przy dzisiejszym stanie kadry myślę że taki Calabria może się na stałe załapać do pierwszej jedenastki Azzurrich.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Trzeba wspomnieć o tym że Immobile wypadł bardzo blado na tle całej imprezy. Ciało obce w drużynie. Cała Italia jako drużyna to komplet. Zgranie. Mentalność. Cel. Jednak jakby popatrzeć indywidualnie na całość kadry to oprócz Immobile mógłbym wymienić kilku następnych, którzy nie pokazali nic wielkiego i dzisiaj zastanowiłbym się czy np. taki Berardi to gość, który nie jest kimś ponad Sassuolo.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

miszcz pisze: 12 lip 2021, 12:25 Włosi wczoraj zrobili 6 zmian. Rozumiem, że ta dodatkowa szósta, to tylko dozwolona podczas dogrywki? I tylko coś takiego na Euro czy we wszystkich rozgrywkach UEFA?
Tak, tylko podczas dogrywki. Podobne reguły obowiązywały już w zeszłym sezonie w pucharach (przynajmniej w LM).
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Właśnie nie jest ponad Sassuolo. Wyglądał właśnie tak, jak by był gwiazdą prowincji, najlepszy w swoim klubie środka tabeli i nic więcej.
Oczywiście może to być jeden z wielu przykładów piłkarzy, którzy dużo słabiej grają w kadrze niż w klubie, ale mimo wszystko w kontekście ewentualnego transferu do Milanu zastanowiłbym się nad tym mocno. Może to ktoś typu Alessio Cerci.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Ja mam podobnie jak kilku przedmówców, Włochom kibicowałem, ale pełnię szcześcia odebrały mi pierwszoplanowe role naszych "judaszy" Gigio i Bonucciego. Gdyby Anglia wygrała to też bym nie płakał, w końcu to kraj, w którym spędziłem już 1/3 swojego życia.

Zostawiając personalia i osobiste odczucia, wygrała najlepsza drużyna, od pierwszego, do ostatniego dnia turnieju.
Jeżeli patrzeć na indywidualności, to inni może i mieli ich więcej, ale zgrania i serca Włochów nikt nie był w stanie przyćmić.

Ważne jest również, że drużyna miała swój styl, kiedy nie mogła go prezentować, to miała kłopoty.
To nie było takie męczenie buły jak Francja 3 lata temu, gdzie stylem było liczenie na solidność z tyłu i przebłyski gwiazd w przodzie.
Tutaj każda formacja miała swojego lidera (albo kilku), ale to kolektyw decydował o powodzeniu.

Szczere gratulacje dla Włochów!
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Jestem tylko nieco zaskoczony MVP turnieju dla Donka. Grał bardzo dobrze, ale IMO prędzej należało się komuś z czwórki: Kielon/Bonucci/Chiesa/Jorginho.
pandoktor
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 12 lip 2021, 14:59 Właśnie nie jest ponad Sassuolo. Wyglądał właśnie tak, jak by był gwiazdą prowincji, najlepszy w swoim klubie środka tabeli i nic więcej.
Oczywiście może to być jeden z wielu przykładów piłkarzy, którzy dużo słabiej grają w kadrze niż w klubie, ale mimo wszystko w kontekście ewentualnego transferu do Milanu zastanowiłbym się nad tym mocno. Może to ktoś typu Alessio Cerci.
Jak pisałem wyżej, też mam wątpliwości co do Berardiego, ale nie popadajmy z jednej skrajności w drugą :) Cerci miał dwa niezłe sezony i to wszystko. Berardi to jednak uznana marka w Serie A - zbliża się do setki bramek w lidze i ma ponad 50 asyst.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Można kwestionować, czy Berardi to bello di notte, ale nawet jeśli miałby gasnąć w meczach o wysoką stawkę to nam taki pogromca maluczkich w lidze przydałby się bardzo.

Porównanie do Cerciego jest kompletnie nietrafione, bo Domenico już ma ponad dwa razy więcej goli w Serie A, gdzie wykazuje się dużą regularnością. W reprezentacji pod względem statystyk też wygląda przyzwoicie, lepiej od Chiesy, a w przeliczeniu na mecze/minuty to nawet lepiej od Insigne. Euro nie rozegrał porywającego, ale w kontekście transferu do Milanu jest to akurat jedyna szansa dla nas, że jego cena nie będzie przeszacowana. O Alessio w barwach narodowych nie ma co pisać, bo i nie ma o czym.

Swoją drogą ciekawe, czy temat Berardiego w Milanie będzie jeszcze grzany do końca mercato. To w zasadzie ostatni dzwonek dla skrzydłowego, żeby w tym wieku zdecydować się na jakiś duży transfer, a nie wydaje mi się, żeby walka o jego podpis byłaby bardzo zażarta. Jeśli udałoby się nam dopiąć ten deal we "włoskiej" formule, czyli kombinując z wypożyczeniem to byłbym bardzo zadowolony.
rafal996
Milanista
Milanista

Pytanie co by było, gdyby Cerci nie decydował się na podbój świata, tylko spokojnie uprawiał swoje poletko. Jego kariera mogła się potoczyć zupełnie inaczej, a tak to zderzył się z poważniejszą piłką i już nigdy nie wrócił do tego, co wcześniej pokazywał.
pandoktor
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 13 lip 2021, 11:22 Pytanie co by było, gdyby Cerci nie decydował się na podbój świata, tylko spokojnie uprawiał swoje poletko. Jego kariera mogła się potoczyć zupełnie inaczej, a tak to zderzył się z poważniejszą piłką i już nigdy nie wrócił do tego, co wcześniej pokazywał.
Ciro też się zderzył, wrócił i, przynajmniej w lidze, dalej zachwyca. Rafale, nie brnij ;-)

Z innej beczki, ale w kontekście dyskusji wyżej o tym, kto strzelał karne w Anglii - bardzo ciekawy artykuł:

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,2732 ... xSportImg2
rafal996
Milanista
Milanista

Nie brnę, przecież to i tak tylko gdybanie ;) Po prostu ten turniej jak dla mnie mocno podkopał pozycję Berardiego.
Inna sprawa, że dla mnie zawodem był też Barella. Myślałem, że wykorzysta szansę i będzie błyszczał jak Chiesa, a jego występy były takie dość anonimowe.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Odbiegając trochę od tematu, taką przyjemną fotografię można było znaleźć w internecie w trakcie meczu:

Obrazek
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

rafal996 pisze: 13 lip 2021, 11:54 Nie brnę, przecież to i tak tylko gdybanie ;) Po prostu ten turniej jak dla mnie mocno podkopał pozycję Berardiego.
Inna sprawa, że dla mnie zawodem był też Barella. Myślałem, że wykorzysta szansę i będzie błyszczał jak Chiesa, a jego występy były takie dość anonimowe.
Hmm a pamiętam po pierwszym meczu z Turcją i możliwe, że jeszcze po drugim, były wielkie zachwyty w mediach nad Berardim. Ochy i achy, dla mnie nieco przesadzone. Potem faktycznie spuścił mocno z tonu. Co do Barelli to się nie zgodzę. Wg mnie zagrał dobry/bardzo dobry turniej, wielu ekspertów też widzę, że go bardzo chwalił. Może uważasz, że był zawodem, bo przez cały sezon w Interze ustawił sobie poprzeczkę mega wysoko i po prostu dobry (bez fajerwerków) turniej uznaje się za zawód. Miał kilka super momentów na euro, większość solidnych oraz może troszkę słabszych, ale całokształt moim skromnym zdaniem na plus ;)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale ja obniżenie lotów na turnieju przez Berardiego kojarzę z powrotem do składu Verrattiego i wygryzieniem przez niego Locatellego. Być może kolega klubowy jako rozgrywający był dla Berardiego jakimś handicapem. Mimo wszystko chciałbym go zobaczyć u nas, bo co by nie powiedzieć, nawet jakby grał słabiej to gorzej od Samu raczej zagrać nie bedzie w stanie, a co za tym idzie i tak to prawe skrzysło byśmy istotnie wzmocnili. Co do Barelli to zgodzę się, ze trochę rozczarował. Bardzo dobrze wszedł w turniej, ale później było już naprawdę mocno przeciętnie i to nawet jak weźmiemy poprawkę na wysokie oczekiwania. Kwintesencją był mecz z Hiszpania, kiedy kilka razy podał piłkę na własnej połowie wprost pod nogi Hiszpanów. Tytuł zawodnika turnieju dla Gigiego to dla mnie ogromne zaskoczenie. Miał dobry turniej, ale to dla mnie dziwne, żeby dawać nagrodę bramkarzowi, gdy przez prawie pół turnieju był praktycznie bezrobotny.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
rafal996
Milanista
Milanista

Też pamiętam zachwyty nad Berardim po pierwszym meczu i dla mnie już wtedy były niezrozumiałe, nawet chyba o tym pisałem.
Co więcej, także Spinazzola dla mnie wykazywał ewidentne braki czysto piłkarskie ;) A zrobiono z niego bohatera.

Barella - nie o to chodzi, że grał źle. Może to faktycznie wysoko zawieszona poprzeczka, bo w Interze po prostu robił robotę i się mocno wyróżniał. Tutaj był takim solidnym wyrobnikiem bez większych przebłysków.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Może się starzejemy? Bo szczerze mówiąc, to mnie NIKT nie zachwycił szczególnie na tym Euro. Przebiegi spotkań bywały fascynujące, ale nie ma dla mnie piłkarza, którego wyciągnąłbym na środek i obsypał złotem za ten turniej.
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

miszcz mam podobnie. Zresztą to chyba zdanie większości. Nie było jakiegoś wielkiego objawienia, kogoś kto by zachwycił ponadprzeciętnie. Nie był to również turniej gwiazdy, która pokazałaby swoją wielkość lub też piłkarza, który po tym turnieju byłby faworytem do wygrania Złotej Piłki czy innego konkursu na koniec roku.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Ja przyznałbym tytuł Chielliniemu za taką charyzmę, która od niego biła :).
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Jednym z odkryć jest na pewno Daamsgard.
ODPOWIEDZ