Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

EURO 2020

Ochy i achy nad reprezentacjami wszystkich krajów. Włosi dostali łupnia? Polacy zniszczyli rywala? Hiszpanie zremisowali? Wypowiedz się na ten temat!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Marco7
Milanista
Milanista

EURO 2020

Post autor: Marco7 »

Szok z tym co się wydarzyło właśnie na boisko. Miejmy nadzieję, że Eriksen dojdzie do siebie :(.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
pandoktor
Milanista
Milanista

Re: EURO 2020

Post autor: pandoktor »

Doszedł.

A media na całym świecie rozpisują się o wspaniałej postawie Kjaera. Świetny zawodnik i wielki człowiek. Cieszę się, ze gra w tym Milanie.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Szok...

A Simon faktycznie wyrósł na bohatera.
On ma coś takiego w oczach. Skała, lider, wzbudza zaufanie.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Wy też mieliście takie wrażenie widząc Arnautovica, że to młodsza kopia Ibry? Zachowanie, gesty, mamranie, wizualnie podobny tylko piłkarsko nie ten poziom.

Włosi mieli szczęście, bo nie byli lepszym zespołem. Swoje pokazali tylko w pierwszej części dogrywki.
Austria zagrała bardzo dobry mecz.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Ja widząc jego zachowanie (z resztą nie tylko podczas Euro) mam nieodparte wrażenie, że gość ma mocno nierówno pod kopułą. Dużo mocniej niż Ibra :) O poziomie sportowym nie wspominając.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ibra pisał w swojej książce, że jeżeli za dużą pewnością siebie i arogancją nie idą doskonałe wyniki, to jest się po prostu kolejnym głupkiem :) Miałem nieodparte wrażenie, że to był prztyczek w nos wielu piłkarzy, których spotkał w czasie swojej kariery.
Judge not lest ye be judged yourself
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Myślę że tak, w szatniach topowych klubów przerośnięte ego jest zapewne chorobą zawodową. Mnie zastanawia jak mało skromny ostatnimi czasy jest Romelu Lukaku. Nie da się ukryć że jest w szczycie formy i jest z niego straszliwy potwór, a może się rozwinąć jeszcze bardziej. Ale już w tej chwili stawia się w jednym szeregu z CR7, Lewandowskim i resztą absolutnego topu napastników. Jeśli nagle się okaże że nie jest w stanie ładować goli hurtowo przez resztę kariery, to będzie to gigantyczny pokaz arogancji.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Kzr pisze: 28 cze 2021, 10:23Romelu Lukaku (...) już w tej chwili stawia się w jednym szeregu z CR7, Lewandowskim i resztą absolutnego topu napastników.
ale trudno mu odmówić, że w tym TOPie środkowych napastników się znajduje. Dla mnie to jest TOP3 razem z Kanem i Lewandowskim, a ze względu na swoje unikatowe warunki fizyczne (ok, podobnych napastników znajdziemy kilku, ale nie na takim poziomie) i relatywnie młody wiek jestem przekonany, że wielu trenerów to właśnie Romelu wskazałoby jako tą "9", którą najbardziej chcieliby zobaczyć w swojej ekipie. Nawet, jeśli rozszerzemy klasyfikację do wszystkich napastników, nie tylko "9" to Lukaku bez problemu łapie się do TOP10.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Romelu Lukaku to jest obecnie top i z tym nie ma co dyskutować. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnie derby. :/

Jednakże ogarnia mnie żenada za każdym razem jak czytam co mówi w wywiadach lub pisze w internecie. Najpierw był tekst, że on i CR7 grają dla pucharów, a Zlatan dla siebie... to było tuż przed pamiętnym meczem z Juve. :rotfl:
Ostatnio zaś napisał, że w dupie ma indywidualne osiągnięcia i żyje dla pucharów. No to rzućmy okiem na te osiągnięcia. Po lewej Lukaku, po prawej Zlatan.
Obrazek

Co nam wychodzi? Romelu Lukaku w wieku 28 lat zdobył pierwsze poważne trofeum w Europie! Niestety nie zapowiada się by Inter znów był faworytem do wygrania czegokolwiek. Belgia? Być może mają szansę, ale faworytem nie są i raczej medalu bym im nie wróżył.
Tymczasem Zlatan w tym wieku mógł już się szczycić dwucyfrową liczbą zespołowych osiągnieć w kilku ligach.
Jeżeli Lukaku nie przejdzie do Realu, City, PSG, Barcelony czy Bayernu, to może mieć problem by się pochwalić nawet 1/5 tego co osiągnął Zlatan.

Szanowałem gościa za to jak się przykłada do pracy, ale w ostatnich miesiącach jego zachowanie jest żenujące. O ile nie zaliczy regresu, to narazi się na ogromną śmieszność, a jego posty staną się wstydliwym viralem. Moim zdaniem straszne kompleksy z niego wychodzą ostatnio i stąd takie a nie inne teksty.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Lukaku atakując Zlatana wybrał sobie najgłupszą argumentację z możliwych - to fakt, niemniej dobrze wiemy, że te ataki nie biorą się z pychy i samouwielbienia Romelu, a tego, że Ibra trafił w jego czuły punkt podczas Derbów. Nie usprawiedliwiam reakcji, zwracam tylko uwagę, że te wynurzenia Belga raczej nie biorą się z narcystycznej osobowości a nieudanej próby bycia złośliwym wobec kogoś kto zalazł mu za skórę. Arnautovic to właśnie typowy przykład narcyza.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

miszcz pisze: 28 cze 2021, 11:09 Belgia? Być może mają szansę, ale faworytem nie są i raczej medalu bym im nie wróżył.
Z całą resztą się zgadzam na temat Lukaku, ale w przypadku Belgii zdecydowanie nie. To jest główny faworyt do zdobycia ME. Nim się Euro zaczęło to uważałem, że oprócz Belgii to jeszcze Francja, Portugalia i Niemcy ( jeśli ich Jogi dobrze poustawia ).
Kzr
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 28 cze 2021, 11:57
miszcz pisze: 28 cze 2021, 11:09 Belgia? Być może mają szansę, ale faworytem nie są i raczej medalu bym im nie wróżył.
Z całą resztą się zgadzam na temat Lukaku, ale w przypadku Belgii zdecydowanie nie. To jest główny faworyt do zdobycia ME. Nim się Euro zaczęło to uważałem, że oprócz Belgii to jeszcze Francja, Portugalia i Niemcy ( jeśli ich Jogi dobrze poustawia ).
Jeśli kontuzje De Bruyne i Hazarda wykluczą ich z meczu z Włochami, to Belgia moim zdaniem nie będzie nawet faworytem do półfinału ME. Za dużo większego faworyta uznaję Francję, która wzorem wielu drużyn wygrywających wielkie turnieje w grupie grała na pół gwizdka, ewidentnie się nie przemęczając. Za to w fazie pucharowej spodziewam się że przejadą się po wszystkich.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja się właśnie tego trochę boję w kontekście Włochów. Wszyscy ich podziwiali za mecze grupowe, a na turniejach często jak ktoś się wyszumi w grupie, to potem uchodzi z niego powietrze. W meczu z Austrią już nie było fajerwerków, a teraz będzie już naprawdę poważne zadanie i zobaczymy.

A, no i zadziwia mnie, że Chiesa głównie grzeje ławę.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Ja pierwszy raz od dawna nie kibicuję Włochom po odpadnięciu reprezentacji Polski z turnieju. Z jednej strony wynika to oczywiście z faktu, że w reprezentacji Italii nie gra aktualnie żaden Milanista, z drugiej chętnie zobaczę Donnarummę kapitulującego po stratach bramki :wink:

W tym momencie życzę jak najlepiej byłym Państwom bloku wschodniego (bo Rebic, bo Sheva, bo Czechy pokazują że się da) no i Danii z uwagi na Kjaera.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Co do zawodników głoszących peany a swoją cześć, to pewna mądra kobieta powiedziała: "Jeżeli na każdym kroku musisz innym ciągle mówić, że jesteś damą, to tak naprawdę nią nie jesteś". Parafrazując, jeżeli zawodnik musi mówić innym, że jest dobry/ najlepszy, to tak naprawdę nie jest :).
Renesco ja mam dokładnie tak jak Ty z obecnym kibicowaniem.
rafal996
Milanista
Milanista

Dla mnie od zawsze Włochy to druga ojczyzna jeśli chodzi o piłkę. Chociaż fakt, że mniej się czuję emocjonalnie związany z obecną drużyną, przez brak Milanistów i w ogóle brak wielkich osobowości.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Mam dokładnie tak samo. Najlepszą reprezentacje w kadrze ma... Sassuolo. Milanisty już żadnego. Entuzjazm dość spory, ale nie czuję tego samego przywiązania co w 2006. Wtedy też Milanistów wielu nie było, ale zawodnicy byli bardziej lubiani, nawet ci z Juve czy Interu. W ogóle wtedy chyba cała kadra to byli zawodnicy tylko z Serie A.
Kzr
Milanista
Milanista

Jakbym kiedyś dawał Wam pewniaczki u buka to będziecie wiedzieć czego nie obstawiać. Ale blamaż Francuzów i dzika szarża Szwajcarów. To Euro jest kompletnie powalone.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Kompletnie bezbarwna, z totalnie słabiutkim Rebicem, Chorwacja zrobiła piękny comback i.... w niewiarygodny sposób zaprzepaściła w dogrywce możliwość wyeliminowania Hiszpanów. Dzisiejsze oba mecze były kozackie. Odpadnięcie Francuzów to wielki blamaż Mistrzów Świata, zwazywszy na to, że mieli na widelcu Szwajcarów i się... zakrztusili.
Dania piękna, Włosi wymęczyli, Hiszpania na farcie, Szwajcaria ma jaja, Belgia przechodzi Portugalczyków ale nie podoba mi się ich styl.
zino
Milanista
Milanista

Wczorajsze oba mecze to był turbo sztos, za takie dni kochamy piłkę :) Szkoda mi Chorwatów, bo fanem Hiszpanii nie jestem, ciesze się za to z wtopy Francji. Sercem oczywiście w pełni za Włochami (ok bez Milanistów, ale dla mnie Italia to Italia). Obiektywnie patrząc to na dziś, jeszcze bez dwóch meczów 1/8, faworytami są zwycięzca pary Belgia/Włochy i... Dania :) Liczyłem jeszcze na Niemców, ale mecz z Węgrami mocno tym zachwiał, ciekawe co dziś pokażą z przereklamowaną jak dla mnie Anglią.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Może takiego Doku do nas 😉? Powalczyłby o miejsce w składzie z Samu 😉
"History will be kind to me... for I intend to write it"
rafal996
Milanista
Milanista

Doku kot, czuję że już się tam telefony grzeją.
zino
Milanista
Milanista

Co by nie mówić to Gigio dziś miał dwie interwencje klasy światowej. Absolutnie uratował ich w 1 połowie. Szkoda Spinazzoli. Forza Italia!
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Gdyby nie głupi faul w końcówce pierwszej połowy, to pewnie by się skończyło wyżej. Dziś Belgia nie miała podjazdu. Nasz były bramkarz dwie kapitalne interwencje. Szkoda, ze nie było powtórki z akcji MCP.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2021, 19:30 przez Bubu, łącznie zmieniany 1 raz.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Ten faul to taki miękki. Oczywiście trudno mówić o błędzie, tak się dziś gra, ale było to ewidentne wykorzystanie sytuacji. Poczuł kontakt, teatralnie upadł i sędzia zagwizdał.

Włosi przez większość czasu grali doskonale, ale Belgowie mieli swoje okazje i wcale nie był to jednostronny mecz. W każdym razie świetnie, że się udało, bo bałem się tej pierwszej konfrontacji z poważnym rywalem.

Teraz czas na rewanż za 2012 rok. I przestrzegam przed lekceważeniem Hiszpanów. Oni wręcz grają jak Włosi na większości imprez - nic ciekawego, mało przekonująco, ale ostatecznie przechodzą.
ODPOWIEDZ