Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2020/2021

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2020/2021

Post autor: kamilus »

Mourinho od nowego sezonu trenerem Romy - jak dla mnie to trochę zaskoczenie, że zdecydował się na klub, który najprawdopodobniej nie będzie grał ani w LM, ani w LE.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Z niego zostało obecnie tylko nazwisko. Kto wie, może taki ruch pozwoli mu się odbudować.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Moim zdaniem Mourinho w Romie zaskoczy pozytywnie. Jego kariera w ostatnich latach zwolniła, ale Serie A jest według mnie ligą, która mu po prostu leży.

Rzut oka na kadrę Romy i jest tam moim zdaniem materiał z którego można przy kilku wzmocnieniach wyrzeźbić naprawdę mocną ekipę.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Roma w LM grać nie będzie, ponieważ ciężko przypuszczać aby wygrała z United u siebie 4-0. W lidze nie mają nawet matematycznych szans na LM.

Co innego LE czy te drugie rozgrywki. Do Lazio mają tak dużą stratę w lidze, że są to raczej szanse matematyczne i Lazio potężnie by się musiało wyłożyć, a Roma zagrać na maksa co graniczy z cudem. Ale jak się Atalanta i Juventus ( grają w finale Coppa Italia ) zakwalifikują do LM to wtedy chyba z ligi jest dodatkowe miejsce o które Roma walczyć będzie z Sassuolo ;)
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Renesco pisze: 04 maja 2021, 15:57 Moim zdaniem Mourinho w Romie zaskoczy pozytywnie. Jego kariera w ostatnich latach zwolniła, ale Serie A jest według mnie ligą, która mu po prostu leży.
Oceniasz na podstawie przygody z Interem. Ale kiedy ta przygoda dobiegała końca to można było mówić, że mu liga angielska leży, że mu europejskie puchary leżą.
Te dwa ostatnie się w późniejszych latach mocno zdezaktualizowały. Więc równie dobrze można uważać, że zwyczajnie Mourinho się popsuł, tylko Włosi się jeszcze nie zdążyli o tym przekonać.
#carlos
Milanista
Milanista

Post autor: #carlos »

Oni jakoś do siebie nie pasują, tak według mnie. Zrozumiałbym, gdyby wziął Napoli, ale Roma to zupełnie nie styl Mourinho - no, przynajmniej mi się nie kojarzy. Tak, pamiętam, że trenował Real, ale tam jakby budżet na zachcianki był większy.
No i nasuwa się pytanie, co mu tam dadzą w mercato, bo musieli mu chyba coś obiecać. Musieli, nie?
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

#carlos pisze: 04 maja 2021, 20:14 Oni jakoś do siebie nie pasują, tak według mnie. Zrozumiałbym, gdyby wziął Napoli, ale Roma to zupełnie nie styl Mourinho - no, przynajmniej mi się nie kojarzy. Tak, pamiętam, że trenował Real, ale tam jakby budżet na zachcianki był większy.
No i nasuwa się pytanie, co mu tam dadzą w mercato, bo musieli mu chyba coś obiecać. Musieli, nie?
Zaniolo ;-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
plakat33
Milanista
Milanista

Mnie również zaskoczyło przejście do Romy i także jestem niesamowicie ciekawy co mu obiecali, jaką wizję przed nim roztoczyli i jakie cele krótko i długoterminowe postawili. Jestem także bardzo ciekawy co zbuduje, jakie wyniki Roma osiągnie i jak będzie grała.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Venomik pisze: 04 maja 2021, 17:48Oceniasz na podstawie przygody z Interem. Ale kiedy ta przygoda dobiegała końca to można było mówić, że mu liga angielska leży, że mu europejskie puchary leżą.
Przede wszystkim wierzę, że Mourinho jest w stanie poukładać defensywę Rzymian, gdzie widzę potencjał nieadekwatny do ilości straconych bramek. Mourinho był zawsze dobry w zabezpieczaniu swojej bramki i myślę, że przy drobnych korektach składu wedle jego uznania ekipa ze stolicy Włoch znowu będzie mogła pochwalić się szczelną obroną.

Jeżeli chodzi o potencjał z przodu to pomoc wygląda naprawdę solidnie, brakuje następcy Dzeko z prawdziwego zdarzenia, ale jeśli Edin zdecydowałby się zostać na kolejny sezon to nie zdziwi mnie jak znowu pod skrzydłami Mourinho zakręci się w okolicy 20 bramek w Serie A.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Oglądam dzisiejsze zdjęcia sprzed San Siro i... ciężko mi to akceptować. 10 lat mija od naszego ostatniego Scudetto. To za długo. Zdecydowanie za długo.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

"Pociesz się",że w międzyczasie wygrywało tylko juve, no i Inter teraz ;)
Napoli zrobiło swoje. Wiadomo już też,że Lazio raczej nie sprawi niespodzianki i nie wskoczy do LM. Viola niedawno urwała punkty Juve, teraz Lazio, oby w 37 kolejce postarali się także z Napoli.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Jedyny plus dzisiaj, że Lazio samo sie "wyautowało" z LM. Z uwagi na Gattuso chciałbym Napoli poświęcić w ostatniej kolejności... Marzy się Juve na 5 placu ;]
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Juventus będzie wykluczony, także mamy to :P
Też mi się marzą poza LM, gdyż ich projekt już jest na włosku, obciążony kolosalnymi kosztami. Inter świętuje, ale międzyczasie księgowi w panice. Roma zatrudnia trenera na którego ich nie stać.
W takim wypadku w przyszłym roku top 4 mogłoby się składać z klubów, których finanse jakoś się trzymają - Atalanta, Milan, Lazio i Napoli.
Syn De Laurentisa coś ostatnio narzekał, że za mniejsze kłopoty relegowano ich kiedyś z ligi.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Mnie bardzo ciekawi kwestia finansów Juve w kontekście Donnarummy. Bardzo słabo mi się to wszystko spina, naprawdę wątpię że oni dają mu takie pieniądze, jemu i agentowi. A jeszcze bardziej wątpię, że zawodnik pcha się do klubu, który ewidentnie najlepsze w tym cyklu ma za sobą
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Już myślałem, że Lazio się ostatecznie wyautuje z walki, ale wcisnęli na 1:0 w szóstej minucie doliczonego czasu gry. No ale ich szanse są czysto matematyczne.
rafal996
Milanista
Milanista

Bardzo dobrze, bo oni cisną przede wszystkim na Juventus. Dodatkowa presja.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Bardzo mnie cieszy fakt, że Inter honoruje ligę do końca, a nie jak Juve w ostatnich sezonach odpuszcza finałowe mecze.
:brawo:
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Porażka Juve może stworzyć ciekawy scenariusz. Otóż, w przypadku porażek Milanu i remisów Napoli do końca sezonu, Juve może kosztem Partenopei znaleźć się na 4 miejscu.
2. Atalanta 78-81 pkt
3. Milan 75 pkt
4. Juve 75 pkt
5. Napoli 75 pkt
Atalanta i Milan w tym wariancie są bezpieczni, niezależnie od tego jakie zanotują wyniki w ostatnich dwóch kolejkach. Nie jest wszakże możliwe by oba kluby skończyły z 75 punktami.
JEDNAKŻE, są nikłe szansę że tu namiesza Lazio i wypchnie dwa z powyższych klubów poza Top 4. Prawdopodobieństwo jest bardzo znikome, ale warto to zaznaczyć.

W przypadku wygranej Juve z Interem, wciąż możliwa niestety mała tabela, jeżeli Atalanta przegra z Genoą, a Milan wygrywając z Cagliari przegra z Atalantą.
2. Napoli 79 pkt
3. Atalanta 78 pkt
4. Juve 78 pkt
5. Milan 78 pkt
Nie jest możliwe w tym wariancie by Napoli zrównało się punktami z resztą. Zresztą, nawet jeśli by tak było, to Milan przegrywa w małej tabeli.
Co ciekawe, jeżeli Atalanta wygra z Genoą, przegra z nami, a Milan przegra z Cagliari, to wtedy w małej tabeli wypada Juve.

Krótko mówiąc. Możliwości wciąż jest wiele, nic nie jest skończone i trzymamy kciuki za Inter :)

Ja jestem jednak przekonany, że możemy się nie zatrzymać do końca sezonu i skończyć jako wicelider z 81 pkt.
:forzamilan:

Edit.

W ogóle jest też kompletnie nieprawdopodobna (ale matematycznie owszem) sytuacja gdy Atalanta, Milan, Lazio, Juve i Napoli będą mieć 76 pkt. Wtedy wypada Lazio i Milan.
2. Atalanta
3. Napoli
4. Juve
5-6. Milan
5-6. Lazio
Miejsca Milanu i Lazio zależą od finalnego bilansu bramkowego.
plakat33
Milanista
Milanista

Chciałem napisać po meczu z Juventusem jeszcze inne warianty, ale tak naprawdę jest ich tak dużo, że nie ma sensu kalkulować tylko patrzeć na siebie i wygrywać kolejne mecze ( tyczy się to wszystkich zainteresowanych z Lazio i Atalantą włącznie ). Ekstremalnie ciekawa końcówka ligi. Mam nadzieję, że po najbliższej kolejce Milan, Atalanta, Napoli i Lazio wygrają, a Juventus przegra i będzie już wiadomo kto gra w LM. W takim wypadku walka rozstrzygać się będzie w ostatniej kolejce o miejsca 2-4 między Atalantą, Milanem, Napoli oraz miejsca 5-6 między Lazio I Juventusem ( faza grupowa lub kwalifikacje do LE ).

Warto zwrócić jeszcze uwagę na arcyciekawą walkę o utrzymanie która się rozstrzygnie pomiędzy: Benenvento, Torino, Spezią i Cagliari. Najchętniej widziałbym w strefie spadkowej Crotone, Genuę i Udinese... ale dwie ostatnie chyba nigdy nie zlecą. Lubię Torino, ale z tych trzech chyba najbardziej im życzę spadku. Może nam by to ułatwiło jakieś rozmowy, a Cairo nic rozwojowego w tym klubie od lat nie robi w przeciwieństwie to pozostałych właścicieli zespołów zagrożonych spadkiem. Do tego w Benevento jest Inzaghi, a w Spezii Pobega. Jeśli nie Toro to może wtedy Cagliari i u nich kogoś ciekawego do wzmocnienia poszukali jako alternatywę :P

15. Cagliari 36, 43-58, -15

16. Torino 35, 48-64, -16

17. Spezia 35, 46-69, -23

18. Benevento 31, 38-73, -35

*** Torino ma jeszcze zaległy mecz z Lazio

37 kolejka

Spezia - Torino
Benevento - Crotone
Milan - Cagliari

38. kolejka

Cagliari - Genoa
Torino - Benevento
Spezia - AS Roma
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Inter na stojąco. Mogą jeszcze urwać punkty ale trzeba chęci do tego
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Interowi też powinno zależeć na wyrzuceniu juve z LM. Ale na razie cienko to wygląda.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Majkel
Milanista
Milanista

Na naszych ubogich kuzynów nie liczę. Trzeba jutro wygrać z Cagliari i tyle.
plakat33
Milanista
Milanista

Z taką grą Interu to nam nie pomogą... Na szczęście jeszcze dużo czasu i może coś kuzynom się uda... albo ich jeszcze Juventus skontruje i zakończą mecz. Zresztą też jestem zdania, że lepiej liczyć na siebie i wygrać z Cagliari.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Najlepiej liczyć na siebie, ale jak przy okazji inni pomogą to nie zaszkodzi 😉
Majkel
Milanista
Milanista

Matko, ten Inter, to są jednak parodyści.

Szacunek jednak dla Juventusu. Dostali od nas gonga w kluczowym momencie sezonu i podnieśli się błyskawicznie i dali radę wygrać z Sassuolo i Interem. Mam nadzieję, że uda się jutro pokonać Cagliari i zapewnimy sobie miejsce w LM, bo już nie mogę się dalej tak denerwować tej wiosny ;-)
ODPOWIEDZ