Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2022/2023

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Serie A 2022/2023

Post autor: bogiel »

Niezbyt mi sie podoba wylosowany terminarz, bo mamy Inter przed pierwsza kolejka Ligi Mistrzow i:

3. kolejka Ligi Mistrzów (4-5 października)
9. kolejka: Milan - Juventus (8-9 października)
4. kolejka Ligi Mistrzów (11-12 października)

oraz

5. kolejka Ligi Mistrzów (25-26 października)
12. kolejka:​​​​​​​ Torino - Milan (29-30 października)
​​​​​​​6. kolejka Ligi Mistrzów (1-2 listopada)

Ciezkie mecze z drużynami z Turynu pośrodku kolejek w Lidze Mistrzów.
całość: https://www.acmilan.com.pl/news/36000/u ... _5_kolejce
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2022/2023

Post autor: b4ry »

Nie jest źle, że gramy z Juve między 3 a 4 kolejką. Gorzej ma Juventus. Bo między 3 a 4 kolejką LM będzie grał z Milanem :)
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Dokładnie ;)

Ja bym się nie przejmował czymś takim. Ma to duże znaczenie przy dwumeczach na wiosnę, ale w grupie jest dużo więcej luzu. Wiele też oczywiście zależy od losowania... no i i od transferów. Wtedy będziemy wiedzieć, czy o coś na poważnie walczymy.

Terminarz ani dobry, ani zły. Jak zawsze, patrzę na jakieś ewentualne maratony bardzo ciężkich spotkań pod rząd, ale takich raczej nie ma, typu Inter, Juve i Napoli obok siebie. A pozostali? Każdy rywal to wyzwanie, szczególnie kiedy gra z mistrzem.
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

Tydzień do startu ligi. Juventus dostaje 4:0 od Atletico, a gra wygląda jak kopia całego zeszłego sezonu, czyli zero pomysłu na jakąkolwiek akcję, gracze typu Locatelli wciśnięci pomiędzy obrońców, na regiście. Tymczasem defensywny ( przypominajacy swoją nieporadnością Momo Sissoko i Matuidiego ) Zakaria gra wyżej. Laga na Vlahovica, który osamotniony nic nie może zrobić. Wrak Sandro na lewej stronie obrony. Umiejętność kontrowania zerowa.
Może to czwarte miejsce się uda jakość wywalczyć, ale czarno to widzę wszystko...
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Patrząc co się dzieje na starcie sezonu, to pierwsza trójka to Mediolan x 2 i Roma. Niby Juve to Juve, ale przy Allegrim to może być albo spektakularny sukces jak będą grać na 1;0 i nauczą się bronić, ale zwolnienie w połowie sezonu. Cicho jest o Fiorentinie. I to może im wyjść na dobre. Czasami stabilizacja to jak wzmocnienie.
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

Patrzyłbym się też na Lazio Sarriego. On w takim środowisku potrafi pracować, bo na gwiazdorków z Chelsea i Juventusu jest zbyt prosty. Tak jak Gasparini swojego czasu w Interze.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Proponuję pobawić się w przewidywania jak będzie wyglądało 6 pierwszych miejsc i 3 drużyny do spadku. Mile widziane uzasadnienie swoich typów.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

1-2. Milan, Inter - najlepsze i najbardziej kompletne drużyny. Oczywiście Inter ma bardziej kompletną kadrę. Aczkolwiek mogą dużo stracić na odejściu Perisicia i potencjalnym odejściu Skriniara, gdy Bremer już jest w Juve. Milan stracił Kessiego, ale reszta nietknięta. Bardziej kluczowa jest dla mnie strata najlepszego wahadłowego ligi w systemie z trójką z tyłu niż niezmordowanego pomocnika, na którego zawsze można było liczyć. Można mieć oczywiście inne zdanie.
3. Juve - Juve to Juve. Myślę, że Allegri spokojnie da sobie radę z podstawowym celem. Oczy mogą krwawić, ale mam wrażenie, że z tym co tam mają, to lepiej się chyba nie da. Muszą powoli odbudować obronę i pomoc, bo według mnie nie wygląda to tak jak powinno. Obrona to już w ogóle coś na co przykro się patrzy, bo Juve zawsze z niej słynęło. Pomoc zarżnął już Paratici, a jeden Pogba nic nie tu nie zmienia.
4-6. Lazio, Napoli, Roma - Lazio niedoceniane, a nie ma według mnie powodów by stawiać Romę nad nimi. O Romie już pisałem w innym temacie. Balonik, który pęknie. Napoli niby straciło dużo, ale nie skazywałbym ich na porażkę za wczasu. ADL jest jaki jest, ale mimo wszystko to jego Napoli od 10 lat jest w czołówce ligi, więc nie jest tak, że do końca nie wie co robi.

Jakbym miał na siłę konkretnie dopasować miejsca:
1. Milan - bo tak :)
2. Inter
3. Juve
4. Lazio
5. Napoli
6. Roma
Judge not lest ye be judged yourself
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Dla mnie najblizszy sezon to bedzie najwiekszy chaos ever. Mistrzostwa w srodku moze spowodowac nieprzewidywalnosc. Moja 4 na obecny etap merceto i ogolnie to Milan, Inter, Juve i Roma. Napoli ma mega przebudowe. Atalanta mocno stanelo w miejscu. Lazio nadal nie ma lawki i jej sklad gorzej wyglada niz Romy.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Adin spróbuj chociaż miejscami poustawiać te drużyny ;)
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

1) Milan bo wzmocnil atak. CDK, Adli i Origi mocno wzmocna nasza sile ofensywna. Powraca Kjaer do dyspozycji. Pobega bedzie bardziej przydatny od Krunica czy Bakayoko na pozycji pivota. Brakuje nam rzeczywistosci kogos w miejsce Kessiego i to jest jedyne nasze oslabienie. 4 obronce spokojnie powinni kogos ogarnac. Na pewno prawa strona bedzie kulala, ale CDK i Origi moga w razie co tam grac. Nawet nie zdziwie sie jak Messias i Saelmakers moga miec mniej minut w najblizszym sezonie. Najgorsza tragedia bylaby kontuzja Theo. FBT to poziom banter ery. Na szczescie nasi Florenzi, Kalulu czy Calabria moga tam zagrac.

2) Inter poza Lukaku nie ma znaczacego transferu do pierwszego skladu. Asilani to melodia przyszlosci i na pewno wzmocni ich lawke. Utrata Perisica moze ich mocno oslabic, bo tam nie ma kto wygrywac 1 vs 1. Bellanova stary odpad z naszej primavery. Lukaku to nie ten pilkarz co kiedys. Duza niepewnosc jest w ich srodku obrony. Wystarczy ze jeden wypadnie i jest kicha. Di marco i Ambrosi to tylko solidni ligowcy.

3) Juve na papierze wydaja sie fajne transfery, ale ju z Pogba kontuzja powazniejsza. Bremer zanim dostosuje sie do taktyki gry z dwoma obroncami minie sporo czasu i Juve bedzie tracilo sporo bramek na poczatku sezonu. Nadal Juve maja sporo dziur w skladzie i musza zrobic wymiane pokoleniowa. Kolejny sezon 0.

4)Roma kolejny klub z ladnymi transferami na papierze i moge powiedziec ze sensowniejsze niz Juve. Wzmacniaja pomoc weteranami. Celik moze byc fajnym wahadlowym. Dybala i Bellotti daja soldne alternatywe do ataku. Problem jest lawka rezerwowych.

Napoli to zagadka i najbardziej oslabila sie z wszystkich klubow. Jeszcze ma odejsc Fabian Ruiz. Beda poza top 4.

Tak wyglada sytuacja na poczatek sierpnia. Duzo moze sie zmienic najblizszym czasie.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

1. Milan
Bo musimy wygrac jeszcze 9 razy, żeby pokonac serie Juventusu

2. Inter
Bo choć mają moc z przodu, to dalej na bramce Handanovica. Równia pochyła. Mistrzostwa się wygrywa obroną

3. Roma
Do mnie te transfery przemawiają. Z Jose mogą być tylko lepsi. Z przodu lepsi niż byli. obrona na 3 miejsce wystarczy.

4. Fiorentina
Wiem, teraz będziecie się pukać w głowę. Ale...
Tam jest stabilizacja, brak kosmicznych przetasowań. Trener zostaje, Gollini na bramce, Luka Jovic na papierze wygląda super. Chcą grac ofensywnie. Owszem, przeplatali mecze genialne ze slabymi, ale to może byc ten czarny koń tych rozgrywek i wskoczyć w buty nieprzewidywalnej Atalanty.

5. Juventus
Przez 2 lata się ślizgali z tym 4 miejscem. W sezonie 20/21 78pkt, w sezonie mijającym co prawda 4 miejsce niezagrozone, ale pkt już tylko 70. To pokazuje, że za Allegriego jest tendencja spadkowa. Sam Bremer nie utrzyma już tej mocno starzejącej się obrony. W pomocy jest kompletny brak kreatywności. Pogba będzie grał z kontuzją na pół gwizdka. Di Maria ma w głowie mundial, a nie wyniki z Juventusem. Vlahovic sam co kolejke im tylków nie uratuje. Uważam, że Juve mocno przepłaciło tego gościa, który połowę goli w Fiorentinie wbil z karnych. Uratowac ich może jedynie Chiesa jak złapie formę po kontuzji

6. Napoli
był dylemat. Oni czy Lazio. Wybrałem Napoli ze wzgledu na Spalettiego.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

1. Inter
2. Milan
3. Roma
4. Juventus

Inter raczej mistrzem jeśli Skriniar zostanie a Lukaku odnajdzie rytm i partnerstwo z Lautaro. Możliwa jest zamiana miejsc z Milanem, ale w Milanie wszystko mam wrażenie będzie zależeć od tego jak finalnie będzie wyglądała (personalnie oraz układ na boisku) piątka graczy między obroną a napastnikiem. Możliwości samego układu jest kilka, są nazwiska z którym łączone są nadzieje (Adli, CdK), może jeszcze wpaść jakiś ciekawy transfer na koniec okienka na zasadzie wypożyczenia (Ziyech?). Trzeba to teraz poukładać. Jeśli wypali to mistrzem będziemy my. Jeśli nie to Inter. Na trzecim Roma, bo te ruchy są ciekawe a przede wszystkim jest Jose, który drugie sezony ma z reguły najlepsze. Na czwartym Juve. Nie będzie walki o mistrza, wbrew niektórym zapowiedziom, ale ze strefy LM nie wypadną niestety.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Odnośnie typowania czy wejścia w sezon to wczoraj oglądałem na Eleven magazyn Inside Serie A, taka niby zapowiedź sezonu. Żadne cuda odkrywcze, ale spoko do wprowadzenia się znów w klimat ligi :)
1. Inter - może trochę przekornie, żebym znów nie trafił :D Niby stawiałem na nich, choć letnie sparingi troszkę ich wizerunek burzą, ale wciąż - to tylko sparingi. Chyba stawiam ich na 1 miejscu głównie przez to, że aż mi sie nie chce wierzyć w naszą obronę tytułu no i siłą rzeczy daję ich.
2-3 Milan/Juve. My powinniśmy się już zadomowić na dobre w Top3 ligowym, ale będąc małej wiary stawiam nas na 2-3 miejscu. Juve ściąga głośne nazwiska, ale wg mnie to "nie zażre" + szklany potencjał tam jest (Chiesa, Pogba).
4. Roma.
5-6 Atalanta, Napoli
Spadkowicze:
Cremonese - nie wyobrażam sobie ich utrzymania
Lecce
Salernitana/Spezia
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

1 - Milan. Poprzez transfery odrobiliśmy "papierową" stratę do Interu. Poza tym naszą siłą jest kolektyw. Mam nadzieję również, na jakiś transfer pod koniec mercato na prawe skrzydło i za Kessiego.
2 Inter
3 i 4 Juve i Roma (ciężko wytypować kolejność)
Lazio, Napoli, Atalanta i jeszcze ktoś niespodziewany może dołączyć do walki o LE.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Rok temu redakcja eleven typowała również przed sezonem. Nie czekano do zakonczenia okienka. Wiekszosc typowała, że wygra Juventus - Juventus z Ronaldo. Ronaldo odszedł tuż przed zakonczeniem mercato i wyszło jak wyszło.

Teraz widze, że Juventus jest niedoceniany. Mogą zrobić jeszcze ze dwa transfey, ktore zmienia nieco optykę.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Niedoceniany? Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Gdyby tylko to nie było Juve i Allegri, to bym ich całkowicie skreślił z listy faworytów.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

U bukmacherow Juve jest tuz za Interem, a oni pojecie maja. Milan na trzecim miejscu, Roma na czwartym.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Czyli są przeceniani :)
Bukmacherzy mają pojęcie w takich przewidywaniach? :D Dzięki Bogu nie. Pamiętam jak się wzbogaciłem na kursach wyborczych Trumpa i Dudy :) Żaden wyznacznik. Niech nas deprecjonują nadal. Tym mocniej znów zaboli porażka.

Szkoda, że sami kibice Milanu to robią. Szczerze mówiąc słabo mi się robi jak czytam peany na cześć Romy i Juve. U jednych balonik pęknie z wielkim hukiem, jak u nas w 2017. Drudzy zdają sobie sprawę ze swoich niedociągnięć, a mimo to media i kibice rywali usilnie ogłaszają im genialne okienko 10/10. A w obronie kaleczą Sandro, Rugani i De Sciglio. W pomocy wcale nie jest rewelacyjnie. W ataku nadzieja w Vlahoviciu i Di Marii. Nie widziałem u kibiców Juve euforii. W najlepszym wypadku ostrożny optymizm. Z reguły raczej realizm i pesymizm.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

bogiel pisze: 09 sie 2022, 20:06 Rok temu redakcja eleven typowała również przed sezonem. Nie czekano do zakonczenia okienka. Wiekszosc typowała, że wygra Juventus - Juventus z Ronaldo. Ronaldo odszedł tuż przed zakonczeniem mercato i wyszło jak wyszło.

Teraz widze, że Juventus jest niedoceniany. Mogą zrobić jeszcze ze dwa transfey, ktore zmienia nieco optykę.
Wiadomo, że to są na tą chwilę. Za chwilę Juve może ściągnąć Kosticia, Depaya, Fratesiego i może jeszcze jakimś cudem sensownego lewego obrońcę i już odbiór będzie inny. Niemniej jednak głównym problemem Juve jest trener i jego defensywne zapodobania. Jak będzie kazał bronić Depayowi czy Di Marii to może ich skutecznie odrzeć z walorów ofensywnych.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

miszcz, ale Ty masz jednoznacznie negatywne zdanie na temat transferów Romy, podziwiam (bez ironii).
Mnie się ich transfery wydają świetne. Dybala wzmacnia i tak mocną ofensywę, Celik daje wreszcie jakość po drugiej stronie, Wijnaldum to osobna historia. Niektórzy tutaj wróżą wielka grę pewnego byłego głębokiego rezerwowego Liverpoolu (oby), tymczasem Wijnaldum zagral tam pięć pełnych sezonów. W zasadzie tylko środkowi obrońcy są tam przeciętni. Porównanie do Milanu w 2017 nietrafione bo my byliśmy w kryzysie, oni są opromienieni zwycięstwem w Lidze Konferencji. Romę stawiam za to wysoko. Co najmniej na 3. miejscu. Przed Juventusem bo tych transferów z kolei nie rozumiem. Przypominają mi schylkowe lata Berlu, wielkich gwiazd... które były nimi wiele lat temu. Do tego Allegri, który jak się okazuje był silny słabością innych. Nieprzypadkowo musiał wrocic do Turynu bo nikt go nie chciał gdzieś indziej. Myślę, że o 4 miejsce będą bić się z Lazio.
O mistrza my z Interem. Gdyby został Kessie, napisałbym, że jesteśmy faworytem. Jego brak może być bardzo odczuwalny. Dziwi mnie cisza w temacie jego zastępcy bardziej od braku nowego PW. Czyżby Pioli tak wierzył w rozwój Pobegi? Może nie ma wyboru...

Spadek: Cremonese, Lecce i Salernitana.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Nie jednoznacznie. Ale zobacz proszę ich transfery z ostatnich kilku lat. To tylko robienie wrażenia, nic więcej. Jeden Abraham okazał się dobrą inwestycją. Tego się akurat nie spodziewałem.
Ten Celik faktycznie taki świetny? Czy powtórzy los każdego bocznego obrońcy jakiego ostatnio sprowadzali? Matic? W zeszłym okienku też ściągali niby fajnych pomocników. Co rok coś się dzieje i co rok max to 70 pkt w lidze. Setki milionów zmarnowane. A przecież sprzedawali! Kibice Milanu tak płaczą, że trzeba sprzedawać i później kupować kolejnych. To macie przykład Romy piękny :) Też byli specjaliści na stołkach, a ostatnim który faktycznie zrobił coś dobrego dla Romy był Walter Sabatini we współpracy z Spalettim.
Ja nie jestem w stanie uwierzyć, że Roma zacznie zamiatać całą ligę. Może Dybala faktycznie znów będzie kozak, a w ataku będzie się działo, ale cała reszta nie dojeżdża.

Jak Roma wejdzie do Top4, to będzie dla nich sukces. Teraz jest tam taka presja po wygraniu LK, że mogą szybko pęknąć. Pierwsze trofeum od 15 lat, poza drzewkiem bonsai. Ewentualnie mogą sobie jeszcze cudowną atmosferę na stadionie dołożyć do gabloty :)
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Roma ma bardzo fajną kadrę, ale pytanie czy wszyscy nowi będą w stanie od razu wejść do drużyny i jak ich poukłada Mourinho. Stawiam jednak, że będą bardzo groźni.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Poczekam z typowaniem do końca okienka, bo póki co jest taki sens jak w 2005 do przerwy dopisywanie kolejnego pucharu LM :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

Może końcówka mercato coś jeszcze pozmienia, ale..

1.Inter - najsilniejsza kadra; trochę z przekory, a poza tym Milanowi ciężko będzie powtórzyć wysoką wydajność punktowania z poprzedniego sezonu.
2. Milan - mam nadzieję, że pomylę się i Milan obroni mistrzostwo; ogólnie będę się upierał, że silna pozycja mediolańskich klubów wynika za słabości całej stawki Serie A, co chyba potwierdzają wyniki włoskich ekip w Lidze Mistrzów.
3. Juventus - to również wynika ze słabości rywali; jak na tę ligę nadal mają jednak solidną kadrę.
4. Napoli - jw.
5. Lazio - ponieważ Atalanta się wypaliła, a balonik Jose raczej pęknie z hukiem.
6-10. Roma, Fiorentina, Atalanta i może jakieś dwa czarne konie.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2022, 10:52 przez acmilan1899, łącznie zmieniany 1 raz.
od 12.12.1993 r.
ODPOWIEDZ