Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2021/2022

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

zino
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2021/2022

Post autor: zino »

Moim zdaniem Romy nie ma co poważnie liczyć w walce o Scudetto a nawet osobiście nie widzę ich na koniec w Top4. Ja wiem, że to Liga Konferencji, ale oni przegrali 6-1 z pasterzami reniferów, litości :) Sam Mou mówi, że poza żelazną 11stką ich gracze to poziom serie B ;) No i od kilku meczów faktycznie słabo wyglądają.
Lazio na razie robi robotę :) wygrali z Interem i Roma, przegrywają ze słabszymi. Myślę, że ich max to 5-6 miejsce.
Jeśli chodzi o nas, to już raczej nie ma wymówek: Top4 to absolutne minimum w tym sezonie, zwłaszcza, że zakładam (niestety) że na wiosnę odpoczniemy od pucharów a z kontuzjami czy covidem już gorzej być nie może. Prawdę mówiąc oczekuję walki do końca o scudetto :)
Kto będzie największym rywalem ciężko mi ocenić, bo na dziś wygląda, że Napoli (+ mają tylko LE, którą zapewne prędzej czy później potraktują olewczo). Jednak Inter ma tyle jakości, że wciąż mimo wszystko dla mnie są faworytem nr 1.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

plakt33 - jestem zaskoczony, że tak bardzo wciąż cenisz Allegriego. Po kilku meczach Juve, które widziałem w tym sezonie dużo bliższe jest mi podejście Adina - Allegri pomimo przerwy od piłki nie zauważył, że Serie A się zmieniła. Juventus gra nudno, gra schematycznie i bez polotu. Przecież wczoraj, gdyby nie głupota Dumfriesa, to przegraliby bo w ogóle nie byli w stanie zagrozić Interowi. Przegrywali 0:1 i dalej grali tak samo.

Dla mnie więc faworyta do scudetto należy upatrywać w trójce: Napoli, Inter i Milan. Znów zgodzę się z Adinem, PNA może tu, niestety, sporo namieszać - straci mocno Napoli, ale zaraz potem my. Inne zespoły praktycznie w ogóle nie odczują tego turnieju.

Co do Atalanty: zwróćcie uwagę na kontuzje. Niby obrońców, ale takich, którzy wpływają mocno na grę ofensywną (jak u nas Theo). Od razu widać efekty: Atalanta gra po prostu dużo brzydziej. A przy okazji traci punkty. Swoją drogą, Musso też nie przypomina gracza z Udinese.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Juventus nie gral pierwsze skrzypce ani z Interem ani z Roma. W tym sezonie widac, ze Pirlo niekoniecznie byl moze problemem, a zla filozofia transferowa klubu. Taki Chiesa jako skrzydlowy nie pasuje do taktyki Allegriego. Jak mozna go posadzic takiego pilkarza na lawie w meczu z Interem. Zmiana Bentacura za Bernadeshiego dla mnie nie zrozumiaa byla.

Inter moze miec problem jak ktos z obrony, Barrela, Brozovic zlapie kontuzje. Nie maja kogo wartosciowego wrzucic w jego miejsce. Innym problemem drobnym dla Interu. sporo gracz maja z Ameryki Poludniowej. Znowu moga byc zajechani w przerwie reprezentacyjnej.

Najwazniejsze odnosnie Milanu. Niezwykle brakuje nam mobilnego napastnika. Ibra ma swoje lata. Girouda powatpiewam zeby wytrzymal gre co 3 dni. Pellegri nikt raczej nie bierze jeszcze powaznie. Nasze prawe skrzydlo przestalo istniec. Snickers nie ma z kim rywalizowac. A on musi miec rywalizacje, by sie rozwinac. Bez Brahima wygladamy bezjajecznie w ataku. Nie ma kto rozgrywac. Gdyby Theo wypadl na dluzej to nie ma elementu zaskoczenia. Jak widac wszyscy maja problemy.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

pandoktor już za Pirlo mówiło się, że jego największym minusem jest brak doświadczenia, kadra i brak czasu na wcielenie swojej filozofii czy pomysłów. Allegri zastał inny, gorszy zespół niż ten który miał przez wszystkie lata. Słaby początek w jego wykonaniu to żadne novum ( chociaż tak fatalnego startu w lidze nikt się nie spodziewał ). Juventus gra brzydko, słabo ale zaczął być skuteczny czyli to co Max lubi najbardziej. Do tego musiał się zmagać z nieobecnymi co zdecydowanie nie pomogło. Dla mnie Allegri ma wyrzeźbić z tego co ma więc to robi w taki typowy dla siebie sposób. Dodatkowo jak uda mu się szybko zagwarantować sobie wyjście z LM będzie mógł się skupić na Serie A. Czas powinien działać na jego korzyść. Jak będzie zbierał punkty, zakwalifikuje się do top 4 i dostanie czas na przebudowę to go można będzie rozliczać tak naprawdę po następnym sezonie.
Adin
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 25 paź 2021, 18:13 pandoktor już za Pirlo mówiło się, że jego największym minusem jest brak doświadczenia, kadra i brak czasu na wcielenie swojej filozofii czy pomysłów. Allegri zastał inny, gorszy zespół niż ten który miał przez wszystkie lata. Słaby początek w jego wykonaniu to żadne novum ( chociaż tak fatalnego startu w lidze nikt się nie spodziewał ). Juventus gra brzydko, słabo ale zaczął być skuteczny czyli to co Max lubi najbardziej. Do tego musiał się zmagać z nieobecnymi co zdecydowanie nie pomogło. Dla mnie Allegri ma wyrzeźbić z tego co ma więc to robi w taki typowy dla siebie sposób. Dodatkowo jak uda mu się szybko zagwarantować sobie wyjście z LM będzie mógł się skupić na Serie A. Czas powinien działać na jego korzyść. Jak będzie zbierał punkty, zakwalifikuje się do top 4 i dostanie czas na przebudowę to go można będzie rozliczać tak naprawdę po następnym sezonie.
Wiesz Plakat jak czytam wypowiedzi Juventino. To mowia, ze poprzednio Allegri mial gotowy zespol po Conte. Nikt raczej nie umniejsza jego roli, ale czy to jest odpowiedni trener Juventusu na teraz. Wielu graczy gra ponizej oczekiwan. Nawet niby zelazna defensywa jaka mial Juventus jest dopiero 6 w lidze. A jak patrzac na defensywyny styl Allegriego jest to bardzo slaby wynik. Na szczescie to nie est problem kibicow Milanow.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Z Twittera:

Wczoraj przeciwko Interowi Juventus wykreował z gry - tzn bez karnego i okazji po innych stałych fragmentach - 0,18 xG (gola oczekiwanego). To najniższy wynik dotychczas w tym sezonie.

Tymczasem Allegri ma cały czas mocny skład. Z zawodników, których nie miał wcześniej są przecież Chiesa, Loca, Rabiot, Kulusevski czy de Ligt. Młodzi gracze. Żadne tłuste koty. Mnie się wydaje, że Juve potrzebuje kogoś innego niż Allegri. Ale macie rację, nie zmartwienie :)
Swoja droga dawno nie było tutaj venomika i markucjo.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

A moim zdaniem trener tu był i dalej jest najmniejszym problemem. Akurat Allegri bardziej im pomoże niż przeszkodzi, ale sam z siebie cudów nie zdziała.
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Adin pisze: 25 paź 2021, 16:00 Juventus nie gral pierwsze skrzypce ani z Interem ani z Roma. W tym sezonie widac, ze Pirlo niekoniecznie byl moze problemem, a zla filozofia transferowa klubu. Taki Chiesa jako skrzydlowy nie pasuje do taktyki Allegriego. Jak mozna go posadzic takiego pilkarza na lawie w meczu z Interem. Zmiana Bentacura za Bernadeshiego dla mnie nie zrozumiaa byla.
W ogole w Juventusie, jak dla mnie, kompletnie nie pasują tacy pilkarze jak: Arthur, Bentancur, Rabbiot, McCennie, Ramsey, Locatelli i w sumie Bernardeschi. Dla mnie to są tacy idealni na ławkę rezerwowych. A poza nimi kogo Juve ma? Kiedys Pirlo, Pjanic, Pogba, Cristiano, a teraz nikt specjalny. Na mnie oni kompletnie wrazenia nie robią i wydaje mi sie ze tutaj moze byc problem, tak jak u nas, kiedy mielismy pelno ogorkow i zaden nie potrafil odpowiednio kreować gry.

Dybala, Chiesa, Morata ok, tutaj maja naprawdę moc, moze jeszcze Cuadrado choc on tez jest taki dziki i nieobliczalny. Ale dopoki srodek pola bedzie jaki jest, to nie wydaje mi się, aby zbyt szybko zwojowali znów Serie A.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Ciekawe jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość Juve. Czy prędzej styl nie ulegnie zmianie i zaczną się wyniki adekwatne czyli bez fartownych wygranych 1;0. Czy może poprawią grę i te 1;0 będą zasłużone.
Nie żebym komuś życzył źle, ale ciekawe co by było gdyby Juve nie zajęło miejsca w TOP4 na koniec sezonu
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Bardzo chciałbym zobaczyć Juve poza top4, ale myślę że się ogarną i wejdą do LM na koniec. Za duża firma, za dobry skład i za dobry trener żeby ten kryzys trwał wystarczająco długo. W zeszłym sezonie było bardzo blisko do wypchnięcia ich do LE, ale Inter oczywiście musiał się przed nimi położyć jak dywan na sam koniec sezonu. Obawiam się że drugiej takiej szansy nie będzie.
plakat33
Milanista
Milanista

b4ry ja również nie życzę nikomu źle, ale mam nadzieję i cieszyłbym się gdyby Juventus zajął miejsce poza top4, a jeszcze bardziej bym się cieszył gdyby awansował do LK lub LE :P

Niestety mam podobne zdanie do krz i siłę upatruję właśnie w Allegrim i wciąż jakościowej kadrze jak na Serie A, chociaż zobaczymy jak się to potoczy ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Raczej nic by się strasznego nie stało. Zwłaszcza teraz gdy UEFA nie patrzy tak mocno na FFP. Mają solidnych właścicieli, sponsorów, więc to by było zwykłe potknięcie po którym trzeba się pozbierać, nic więcej. Już się pozbyli CR7 i Paralityka, więc najważniejsze punkty odhaczone.
Jak inne wielkie firmy z bogatymi właścicielami nie awansują raz czy dwa do LM, to nie stają się nagle średnikami. Nawet takie Napoli nie stoczyło się bez LM. Wszystko rozbija się o solidność zarządu i na jak mocnych fundamentach stoi klub. Dlatego jak chcecie komuś życzyć braku awansu by zobaczyć przysłowiowy "głupi ryj rozwalony", to liczcie lepiej na kompromitację Interu :P Oni bez LM mogą mieć grubo przerąbane.

Podobnież może skończyć się bajka PSG po mistrzostwach w Katarze i braku wygrania LM w kolejnych latach.
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
plakat33
Milanista
Milanista

Jestem bardzo ciekawy dalszej przyszłości Interu. Jeśli chodzi o Juventus to jest tam potrzebny nowy projekt i niezwykle to będzie interesujące obserwując w którą to stronę pójdzie i z jakim skutkiem. Gleby, kwiczenia kasacji Juventusu po braku awansu do top4 nie przewiduję, ale z takim Interem to może być naprawdę bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

miszcz, ja wiem, że Juve to nie pierwszy lepszy klub, któremu brak awansu spowoduje wypad z karuzeli. Zaoszczędzili na kontrakcie CR7, na pewno jakąś kasę mają.
Z drugiej strony, o ile pamiętam to mają troszkę więcej długu niż my, więcej wydają na kontrakty niż my. A ostatnie transfery to odroczona płatność za Chiese i odroczona płatność za Locatellego. Załóżmy, że nie awansują, nie dostaną hajsu z LM, a na Fryderyka trzeba będzie tak czy tak po sezonie wydać te 40 baniek. Może się to wiązać z brakiem innych transferów lub sprzedaniem kogoś, kto akurat w piłkę grać potrafi.
Gdyby Chelsea znowu oferowała za niego 100 mln to sprawa jest prosta. Z tym, że jak na razie Allegri, to raczej gra na obniżenie wartości za młodego Włocha
Adin
Milanista
Milanista

Juve 13 pkt straty do nas. :D
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

D'Ambrosio fauluje w polu karnym napastnika Empoli. Nie ma karnego. Sędzia nie podchodzi do monitora. Minutę pozniej ten sam D'Ambrosio strzela gola. Ble... :roll:
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Moim zdaniem tam faulu i karnego dla Empoli słusznie nie było, bez przesady, byłoby to mega naciągane i miękkie.
Juve piękna sprawa, Sassuolo wygrywa z nimi w "juve style" ;) Sezon jest długi oczywiście, ale strata 13 pkt jest już naprawdę spora, a symptomów poprawy formy brak.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
plakat33
Milanista
Milanista

Obyśmy My i inne drużyny nie przegapiły szansy wywalenia Juve poza top 4 tak jak to się stało w zeszłym sezonie.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Juve chwilowo możemy zostawić w spokoju, jest niegroźne. Inter i Napoli są największym zagrożeniem na ten moment.
Żałowałem że Roma wyszarpała wygraną, ale z drugiej strony może i dobrze. Jak by przegrali, to z nami by grali o życie i na mega mobilizacji, a to Mourinho często wychodzi. Wygrali, więc może się trochę uspokoją, chociaż i tak na pewno będą pospinani maksymalnie.
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Jakby przegrali to znaczyłoby, że są słabi i z nami mogliby również przegrać, a że wygrali znaczy, że coś grają :)
Na razie jest fantastycznie i to pomimo takich braków w składzie.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

plakat33 pisze: 28 paź 2021, 10:00 Obyśmy My i inne drużyny nie przegapiły szansy wywalenia Juve poza top 4 tak jak to się stało w zeszłym sezonie.
Możesz ograniczyć tę wypowiedź do Napoli, które strasznie sfrajerzyło.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Tak jak byłem sceptyczny co do jakichkolwiek szans Milanu na Scudetto w zeszłym roku, czy nawet wyjścia z grupy LM w tym, tak w odniesieniu do tego roku jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe jestem coraz większym optymistą. Widać, ze nasza drużyna dojrzała, już nie zależy w takim stopniu od Zlatana. Tonali, Leao, Theo, czy nawet Saelemaekers poczynili wyraźny postęp i moim zdaniem poważnie liczymy się w walce o Scudetto. Tym bardziej, że Najpoważniejsi przeciwnicy mocno się osłabili. Utrata Lukaku przez Inter i Ronaldo przez JUve jest według mnie nie do dorobienia choćby nie wiem jak dobrze Dzeko i Dybala mieli grać. Końcową klasyfikację widzę następująco:
1) Milan - może to bardziej serce niż rozum, ale widzę w tej drużynie mistrzowski sznyt. Tak jak punkty z zeszłego sezonu wydawały mi się być zdobywane jakimś nadludzkim wysiłkiem i poświęceniem, tak teraz wydaje się to bardziej wykalkulowane, ekonomiczne podejście. Co za tym idzie nie rzucamy wszystkich sił na szale na początku sezonu i wierzę, ze nawet PNA nie stanie nam na przeszkodzie. TYm bardziej, ze w grudniu zakończymy raczej tegoroczną przygodę z europejskimi pucharami.
2) Inter - wydają się naszym najpoważniejszym rywalem do tytułu. Nie są mocno eksponowani na PNA, mają szeroki i równy skład. Słabym punktem wydaje się obsada bramki - Handanovic coraz bardziej wygląda jakby mu się po prostu już nie chciało grać. Na pozostałych pozycjach ciężko się do czegoś przyczepić. Zwłaszcza Barella to prawdziwy brylant i zawodnik, który wydaje się nie czuć żadnych ograniczeń. Niemniej w porównaniu do zeszłego sezonu uczynili krok w tył i to jest nasza szansa.
3) Napoli - W tej chwili lider, ale nie wierzę w ich mistrzostwo. Po pierwsze, byt wiele w tej chwili zależy od afrykańskich piłkarzy: bramki strzela Osimhen, a w środku pola Anguissa jest niczym Kessie u nas sezon temu. Bez nich będzie im ciężko. Poza tym, w Napoli nie ma chyba mentalności, która pozwoliłaby zdobywać trofea. Potrafią wygrywać mecze, ale presja ich paraliżuje i spodziewam się, ze będzie też tak tym razem.
4) Roma - kandydatów na ostatnie miejsce premiowane szansą na LM jest kilku, ale ja postawię na Romę. Zespołowi na pewno brakuje głębi, ale pierwsza jedenastka jest mocna i zrównoważona. Dobre wrażenie robi w tym sezonie "nasz" Cristante. Rozwinął się zarówno w defensywie jak i w ofensywie i chętnie zobaczyłbym go z powrotem w naszej koszulce.
5) Juventus - wciąż chyba najmocniejszy skład, ale drużyny kompletnie brak. Mam przy tym wrażenie, że przez te kilka sezonów Ronaldo wykastrował swoich kolegów z ofensywy. Brakuje woli wzięcia ciężaru gry na własne barki, wszyscy weszli w rolę statystów, albo aktorów drugiego planu i z jakiegoś powodu nie są w stanie wyjść do światła reflektorów. To jak gra Kulusevski to dla mnie jakiś szok pamiętając jak grał przed przyjściem do Juve. Kompletnie pod formą są Cuadrado i Alex Sandro. Poza Chiesą i może Dybalą, który zaczyna pokazywać jakieś przebłyski ciężko o jakikolwiek jasny punkt w zespole. Siłę mentalną widać jeszcze w formacji obronnej, ale Kielon i Bonus są już jedną nogą po tamtej stronie rzeki i ich wpływ na zespół ewidentnie maleje. Kluczem jest też to, ze Allegri chyba nie najlepiej dogaduje się z Chiesą. Dla mnie to jest właśnie ten sezon kiedy Juve nie awansuje do LM.
6) Atalanta - według mnie w La dei zaczęła się implozja i będą tracili na znaczeniu. Wszyscy mówią, ze oni zawsze wolno się rozkręcając i że tym razem też będą się liczyli w walce o najwyższe cele, ale ten sezon wydaje mi się zupełnie inny. Brak mi w tym zespole błysku i chemii, które były w poprzednich sezonach. Brak tej frajdy z gry w piłkę. Ilicic wygląda jak ktoś, kto zjadł dawnego Ilicica. Słabiej gra też Malinovsky. Powoli zaczyna brakować silników w środku pola i to może być kluczowe.
7) Lazio - zespół kameleon, który potrafi wygrać i przegrać absolutnie z każdym. Niemniej ten brak regularności skaże ich moim zdaniem na oglądanie pleców głównych rywali. Fajnie wygląda Anderson po powrocie na stare śmieci. Przydałby się nam taki grajek biorąc pod uwagę słabą obsadę prawej flanki...
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Adin
Milanista
Milanista

Marco najwieksza strata dla Interu jest Hakimi. Ciezko znalezc na rynku tak dobrego prawego obronce. My na szczescie mamy Calabrie. Z reszta sie zgadzam xd.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Jeśli w Interze słabym punktem ma być Handanovic, to trzeba pamiętać, że u nas przynajmniej do końca roku bronić będzie Tatarusanu. Z całą sympatią dla niego, ale w pięć sekund bym go wymienił za Samira. I całkiem serio, kontuzja Maignana to dla mnie najpoważniejszy problem Milanu obecnie. Mike tak samo jak Gigio potrafi dać coś ekstra, wybronić niemożliwe, czasem uratować mecz. Tatarusanu to przyzwoity bramkarz, który jednak kompletnie tej wartości dodanej nie zapewnia.

Co do reszty, też jakoś mi się wydaje, że Atalanta zaliczy słabszy sezon. Oni lecieli prawem serii, strasznie im żarło, grali ponad stan dzięki niezwykłej chemii. Obecnie tej chemii nie widzę, taka seria musiała się kiedyś skończyć. Będą groźni, będą w czołówce, ale myślę że już nie aż tak, jak w ostatnich sezonach.

Z kolei Napoli... Tu liczyłbym, że spuchną w pewnym momencie, tak jak zawsze w ostatnich latach. Ale tu też może się zdarzyć przełamanie i niespodzianka, że zagrają wreszcie cały sezon równo. I wtedy mogą naprawdę poważnie pograć o scudetto. Tylko że muszą ich omijać kontuzje, bo jak dla mnie to kadrę mają dość wąską.

Co do Milanu. Rok temu cały czas mówiłem, żeby patrzeć z umiarem, mimo liderowania. Celem było top 4. Teraz uważam, że musimy mierzyć wyżej, bo inaczej byłoby to wyrazem braku ambicji. Drużyna okrzepła, drugi sezon z rzędu jest w czubie tabeli, potrafi wygrywać z każdym, więc absolutnie grzechem by było nie celować w najwyższy cel. Nie odważę się oceniać szans, w każdym razie obowiązkiem Milanu jest walczyć o scudetto i jest to jak najbardziej realny cel.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Jeszcze co do Napoli. Terminarz. Do tej pory Napoli wygrało z dramatycznie słabym na początku sezonu Juve i zremisowało 0-0 z Romą. My natomiast mamy już na rozkładzie Juve, Lazio, Atalantę, teraz będzie Roma.
Podopieczni Spala właśnie wchodzą po przerwie reprezentacyjnej w rajd Lazio, Atalanta, Inter. Moga pkt pogubić.
No i jeszcze nie grali z nami :twisted:
ODPOWIEDZ