Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2021/2022

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2021/2022

Post autor: miszcz »

Karny chyba do powtórzenia?
Obrazek
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

No nie wiem, czy Juve na tym daleko nie zajedzie. Wiele lat się udawało.
Mimo fatalnego startu, mają tylko 1 punkt do top 4.
W ogóle ten sezon na razie układa się inaczej niż ostatni, są większe różnice w czołówce i niektórzy już na tym etapie mają sporą stratę. Na szczęście my jesteśmy w dwójce, która odrobinę odskoczyła. Teraz będzie Roma - Napoli i Inter - Juventus, a my gramy z Bolonią i pięknie by było jeszcze bardziej się umocnić na podium.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Juve dalej gra tak, że zasługują dalej na miejsce w dolnej części tabeli.
Ledwo z nami zremisowali, a Kalulu wskrzesił Szczęsnego. Ledwo uratowali wynik ze Spezią. Torino i Roma, to zwycięstwa przepchane kolanem, przy odrobinie pomocnej dłoni z zewnątrz w przypadku wczorajszego meczu :)
Czy daleko na tym zajadą, to zobaczymy. Allegri raczej to poukłada i kto wie czy nie włączą się do wyścigu o scudetto.

Obrazek
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Trochę się nam wykrzywiła rzeczywistość z tym Juventusem przez ich ostatni sezon i fatalny początek. Grają piach, są do przebudowy, ale jednak cały czas zawodników mają z potencjałem pozwalającym grać spokojnie o LM i jeśli inne zespoły nie będą punktować i utrzymywać przewagi to Stara Dama może to wykorzystać. Poza tym mają Allegriego, który jest doświadczony i chyba najlepszy w stawce. Do tego potrafi wyciągać Juventus z kryzysu i wymyślać nowe rzeczy, a więc dostosowywać się do potencjału zespołu.

Dlatego dla mnie najbardziej cenne są punkty zbierane z zespołami słabszymi, bo z tymi mocniejszymi zawsze nam się noga powinąć może, a mając bufor bezpieczeństwa punktowego dojedziemy do celu jak w zeszłym roku.
plakat33
Milanista
Milanista

4 kolejki temu Juventus był w strefie spadkowej, Szczęsnego chcieli wywieźć na taczkach i był lament, że nie kupiono Donnarummy. Za chwilę może się okazać, że nie będą mieli covida, kontuzji, Dybala będzie w formie, zapewnią sobie szybko wyjście z grupy w LM i spokojnie skupią się na lidze punktując regularnie... Już teraz przy pomyślnych wiatrach w następnej kolejce są w stanie wskoczyć na 3 miejsce. I tak mogą sobie ciągnąć równie dobrze cały sezon jak uwierzą i złapią formę.
Stawka jest wyrównana w walce o mistrza, ale poziom poszedł w dół w porównaniu z latami gdzie Juventus wygrywał. Mam na myśli to, że nie ma ani jednego zespołu, który by górował ponad resztą w tej chwili i to jest szansa dla Juventusu by dogonić. Napoli na razie idzie jak burza, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa ich też w końcu dopadną kontuzje, mniejszy bądź większy kryzys i do tego 4-5 podstawowych graczy pojedzie na Puchar narodów Afryki. No i pytanie jeszcze ile zespołów i jak długo będzie grało w europejskich pucharach co na pewno też się odbije.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Dybala to póki co od 1,5 roku praktycznie w piłkę nie gra i chce największy kontrakt w lidze, przy groźbie odejścia za darmo w czerwcu :)

Obrazek
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Taka ciekawostka z wczorajszego meczu - przestrzelony karny powinien zostać powtórzony, bo Chiellini za szybko wbiegł w pole karne:

Obrazek

Ciekawe czy Orsato prosił VAR o sprawdzenie poprawności? :P
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Żeby było jeszcze "śmieszniej" to ten Chiellini przeszkadzał przy próbie dobitki graczom Romy... Żenada.
Co do tych pochwał i obaw nad Juve to ja bym jednak był jeszcze ostrożny. Ok,wygrali 4 mecze,ale widzieliście tam choć trochę dobrej gry czy stylu z poprzednich lat Maxa? Przecież wczoraj to nie było kontrolowane 1-0 tylko fura szczęścia + beznadzieja Orsato. Dawne juve nawet jak wygrywali tylko 1-0 to nie dopuszczali rywali do tylu sytuacji, kontrolowali mecz. Moim zdaniem to wciąż dość niepewne czy wrócą do walki o top, aczkolwiek zaczyn już jest i baza pod jakaś stabilność.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
plakat33
Milanista
Milanista

Wiadomo, że wszystko zależy jak im będzie szło, forma, kontuzje, covid i ile z tych co są da się wykrzesać jeszcze. No i czy Allegri to poskłada na trwałe do kupy. Bardzo dużo zależeć też będzie od drużyn aspirujących do top 4. W zeszłym roku jakby Napoli nie miało problemów kadrowych w rundzie jesiennej i skrewiło ostatniego prostego meczu to Juventus kisiłby się teraz w LE i to całkiem zasłużenie.
rafal996
Milanista
Milanista

Moim zdaniem mają na tyle jakościową kadrę, że z odpowiednim trenerem są w stanie zagrać dobry sezon. A odpowiedni trener tam jest. Mogą mieć różne braki itd., ale są w stanie je nadrobić dyscypliną taktyczną i indywidualnymi błyskami poszczególnych piłkarzy. Oczywiście nie wiem czy tak będzie, ale jak najbardziej może być. Ostatnie zwycięstwa też z pewnością zbudowały na nowo ich pewność siebie.

Mamy jednak ten komfort, że jeśli będziemy grać swoje, to mogą nam skoczyć z taką stratą punktową ;) Teraz żeby się nie wyłożyć na Bolonii. Bo potem to mam nadzieję, że wrócą nasi covidianie i będzie łatwiej.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Zgadzam sie. To nie jest cyniczne Juve wygrywające najmniejszym nakładem sił.

Z ocenami poczekajmy jednak co najmniej do stycznia. Zwracam uwagę, że z czołówki na PNA najwięcej stracimy my i Napoli. Z Juve chyba nikt nie jedzie. Podobnie z Interu, etc.

Niech wypadnie nam wtedy Tonali i leżymy oraz kwiczymy.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Bombardiero
Milanista
Milanista

Post autor: Bombardiero »

Widzę panowie, że jak zwykle jesteście bardzo obiektywni. Każdy z was patrzy, że Juve i Orsato, głupie tezy ale przecież Mikitharian zagrywał do Abrahama rękę więc gdyby zostało przy golu to VAR nie uznałby bramki. Karny to i tak sporo.
https://twitter.com/i/status/1449827117 ... 1pUYkz8KdE
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Na Eleven mówili, że ta ręka nie miałaby znaczenia - od tego sezonu podobno stanowiłaby przeszkodę, gdyby to Miki strzelił gola (dotykając wcześniej piłki ręką).
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Bombardiero
Milanista
Milanista

Post autor: Bombardiero »

Pamiętam to ale przecież to nie było zwykłe zagranie ręką tylko zagranie do Abrahama bo gdyby nie ten ruch to Abraham w ogóle piłki nie otrzymałby. Bez sensu już te przepisy.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Jestem ciekawy komu w meczach Roma-Napoli i Juve- Inter powinie sie noga. A poza tym prawie 5 goli w tej kolejce. Masakra.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

To jest te słynne catenaccio ;).
Adin
Milanista
Milanista

Ta srednia jest powalajaca.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Szlagier numer jeden znacznie ją zaniżył, oby to samo było na San Siro.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Adin
Milanista
Milanista

Idealna kolejka dla nas. Nikt nie zdobyl 3 pkt z potencjalnych rywali. Zwiekszona zaliczka nad grupa goniaca. Juve-Inter nuda. Napoli-Roma troche lepszy mecz.
rafal996
Milanista
Milanista

Piękna tabela. Dużo lepiej niż w zeszłym roku, już po 9 kolejkach ładna zaliczka. Teraz tylko tego nie zmarnować.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Moja nadzieja w tym, że my jesteśmy mocniejsi a konkurenci (Inter, Juve) słabsi. Jedynie Napoli zaskakująco dobrze gra.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Włoskie szlagiery zawiodły strasznie poziomem i emocjami, oba nudne. No ale wyniki rewelacja dla nas :) Ciekawostka, że 3 z 4 trenerów w tych meczach wyleciało z czerwoną kartką.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

STARY TIROWIEC pisze: 25 paź 2021, 7:12 Moja nadzieja w tym, że my jesteśmy mocniejsi a konkurenci (Inter, Juve) słabsi. Jedynie Napoli zaskakująco dobrze gra.
Na razie wygląda na to, że Inter jest słabszy niż był. Mnie najbardziej zaskakuje słaba dyspozycja Lazio. Atalanta jak to Atalanta, pewnie się potem rozkręci, chociaż u nich też kiedyś cykl musi się skończyć. Juventus jak dla mnie gra tak jak w zeszłym roku, czyli przeciętnie, ale ma na tyle dobrą kadrę i trenera, że będzie w czołówce i będzie groźny. Pozostaje Napoli, które na razie gra nadspodziewanie dobrze i Roma, po której w sumie nie wiadomo do końca czego się spodziewać.

Milan w tym gronie wydaje się być (obok Napoli) najbardziej stabilny, po prostu robi swoje. Chociaż jak już pisałem, martwi mnie trochę styl ostatnich meczów. Oby to była tylko kwestia nieobecności w kadrze.
Adin
Milanista
Milanista

W skrocie drobna opinia z tego co widzialem.

Napoli- Moim zdaniem glowny faworyt do Scudetto. Pkt calkiem niezle i maja szeroka lawke, ktora pasuje do stylu Spalletiego. Jednakze po meczu z Roma widac, ze nie moga miec problemy z lepszymi klubami. Od konca listopada maja do grudnia maja ciezki terminarz. Dotad z silnych rywali zagrali tylko z Juve i Roma. Afcon najmocniej ich dotknie. Osimhen, Koulibaly i Anguissa wyjada na turniej.

Juventus Tutaj widze kilka problemow. Sam Allegri i jego podejscie do grania na 1:0. Obecna Serie A jest calkiem inne. Slabsze zespoly ida na bij i zabij. Dlatego tyle bramek jest. Nie potrafi on wprowadzac mlodych graczy do zespoly i gra przestarzale Catanaccio. Kolejnym problem jest moze jedna z gorszych linii pomocy z potencjalnej czolowki. Brakuje Juve tez mocnej 9, bo Morata nia nie jest. Trudno wyobrazic ,zeby Dybala i Chiesa caly sezon trzymali za hamulec. Bez nich nie ma ofensywy Juve. Beda walczyc o top 4.

Inter Kolejny faworyt o Scudetto. Pierwszy sklad maja swietny i chyba najsilniejszy w lidze. Tylko ja mam wrazenie, ze mimo ze linia obrony jest genialna. To sporo bramek traca. Handanowic juz dawno ma swoj rpime, ale mam wrazenie ze obroncy nie sa za szybcy aby bronic wysoko. Inna rzecza sa ich wahadlowi. wystarczy zobaczyc Dumfiresa w ostatnich meczach. Jeszcze niezbyt konkurencyjna lawka moze zaszkodzic. Dzeko nie ma zastepstwa, a swoje latka ma.

Roma- Mourinho ma ograniczona zasoby. Jest jaki jest, ale na tworzeniu od zera zespolu zna sie. Dlatego tez przyzwoicie pkt.

Lazio jest zbyt chaotyczna. Potrafi z mocnymi wygrac i meczach z Roma czy Interem fajnie sie na nich ogladalo, ale jak potem sie widzi na livescorze wybiki z Bologna czy Verona zastanawia jakim cudem. Moze ejst problem z ograniczonymi zasobami jak u Romie.?

Atalanta Dla mnie tutaj trudno cokolwiek pisac. Atalanta to Atalanta. Czekac kiedy walnie fale zwyciestw. W ostatnim okienku nie wzmocnili sie wcale, a oslabli.
plakat33
Milanista
Milanista

Inter jest słabszy niż rok temu i od początku byłem zdania, że tak będzie bo po ''wymianie'' dwóch kluczowych zawodników czyli Hakimiego i Lukaku na Dumfriesa oraz Dzeko jakość obniżyło. Przybycie Calhanoglu za Eriksena, który top formy z Tottenhamu nie prezentował również nie można było nazwać wzmocnieniem. Chyba że miało się nadzieję, że Turek będzie prezentował bardzo dobrą formę z Milanu, którą patrząc na cały pobyt prezentował relatywnie nie długo biorąc pod uwagę jego beznadziejne okresy. No i doszła wymiana trenera. Mimo że dobry ruch biorąc pod uwagę wszystkie aspekty to też nie dawała ewidentnego kopa w górę, a co najwyżej nadzieje że będzie bardzo dobrze. Nadal jednak sądziłem, że będą wyżej w tabeli i przewodzić będą w stawce.

Napoli zaskoczyło chyba wszystkich. Z jednej strony brak okienka transferowego i kocioł z przedłużeniem kontraktu symbolu jakim jest mistrzem europy Insigne. Z drugiej strony mało kto doceniał brak jakiegokolwiek osłabienia. Jak do tego dodamy zatrudnienie Spallettiegio i brak kontuzji oraz covida to zaskoczony aż tak nie jestem, chociaż ta seria budzi podziw i tak.

Lazio mnie w ogóle nie zaskakuje. Oni mieli braki kadrowe w zeszłym roku. Zero transferów, problemy Lotito z Salernitaną, zmiana trenera na Sarriegio, który ma swój styl, ale wykonawców do niego już tak niekoniecznie na poziomie.

Myślałem, że może Atalanta wystartuje nieco lepiej, ale oni mają tak co roku. Tyle że teraz inne zespoły podniosły lekko poziom i strata punktów na jesieni, nawet jak się z czasem rozkręcą i będą regularnie punktować, może na końcu sezonu czkawką im się odbić. Poza tym słaba obrona ''wzmocniona'' Demiralem to nie jest dobrą wróżbą na sezon.

Roma jest zespołem nieprzewidywalnym wzmocniona charyzmatycznym trenerem, który w gorącym środowisku Trigorii świetnie zjednał sobie otocznie. Ciekawe transfery i porządki w zastanej degrengoladzie oraz nowi właściciele dają interesującą wizję na nowy sezon. Z drugiej strony nadal istniejące braki i ten sam szkoleniowiec, który jest przyzwyczajony do wzmacniania kadry i odbudowujący karierę plus grzebanie się w Lidze Konferencji i aspiracje do bycia w top 4 oraz presja w Rzymie to niewiadoma.

No i Fiorentina która sobie punktuje i jest w tabeli tam, gdzie ją widziałem rok temu plus Vlachovic, fajny trener i możliwości finansowe sprawiają, że może napsuć krwi w tabeli. Jednocześnie nie wiadomo jak zawierucha kontraktowa Serba wpłynie na formę drużyny w całym sezonie.

Juventus wystartował fatalnie, odszedł król strzelców, przepłacona do przebudowania kadra, dług, słabsza forma wielu graczy... Z drugiej strony najlepszy trener na Płw. Apeninińskim, nowe władze w pionie sportowym i jednak wciąż jakość sportowa graczy sprawia, że mega słaby początek opatrzony kontuzjami i chorobami nie musi oznaczać degrengolady, a skuteczną walkę o czołowe pozycje czy mistrza. Siłę Juventusu upatruję w Allegrim i paradoksalnie braku Ronaldo oraz nowych władzach.

Milan upatruję w top 4 na koniec, a nawet i walce o mistrza z pozostałymi drużynami ( nie mylić ze zdobyciem tytułu ). Ale tylko pod warunkiem, że tak jak w poprzednim roku wypunktujemy to co możliwe, czyli takie mecze jak np. właśnie z Bologną, Venezią czy Hellasem dodając dobre wyniki z resztą. Jeśli zaczną nas omijać kontuzje i covid oraz nie utracimy zbyt wielu sił w LM i LE to może być radosny koniec ( oznacza to dla mnie do końca walkę o mistrza i top4 na koniec ).

Z dużą ciekawością obserwuję również dół tabeli. Przed sezonem typowałem 3 pewniaków: Salernitanę ( absolutny pewniak za całokształt ), Spezię ( z powodu osłabień i banu transferowego do którego ostatecznie chyba nie doszło ) oraz Venezię ( słaba kadra ). Dodatkowo Hellas ( odejście Juricia, dzięki któremu ten klub funkcjonował na boisku tak dobrze, bo cała reszta optymizmem nie napawała nigdy i teraz również wieje chyba smutą, ale może się mylę ). Dalej pomimo rozczarowujących wyników innych drużyn stawiam na tą czwórkę w kolejności od końca: Salernitana, Venezia, Spezia, Hellas. Reszta się wywinie łącznie z Udinese, którego spadku doczekać się nie mogę i chętnie widziałbym ich zamiast takiej Venezi która ma przynajmniej fajne koszulki i ciekawie położony stadion ;)

Walka o pierwszą 4: Napoli, Inter, Juventus, Milan, Atalanta i Roma. Lazio nie dojedzie, a dla Fiorentiny to jeszcze za wysokie progi.
Walka o mistrozstwo: Napoli, Inter, Milan, Juventus. Atalanta będzie jak zawsze, a Roma to sinusoida.
Wszystko będzie też zależało od kontuzj, covida, PNA, męczarni w europejskich pucharach i ewentualnych wzmocnień jak się komuś kadra posypie.

Sezon zapowiada się pasjonująco, ciekawie i po prostu fajnie. Cieszę się, że drugi raz z rzędu robimy to o czym co roku powtarzałem: cele i mistrzostwo zdobywa się punktując regularnie tych teoretycznie słabszych budując przewagę i do tego muszą dojść dobre/bardzo dobre wyniki z lepszymi. Na razie to robimy i efekty widzimy w tabeli.
ODPOWIEDZ