Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2021/2022

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Serie A 2021/2022

Post autor: bogiel »

Znamy terminarz.

Po raz pierwszy mecze w drugiej rundzie (po 19-tej kolejce) nie bedą w takiej kolejnosci jak w pierwszej rundzie

https://www.acmilan.com.pl/news/33414/t ... ie_i_lutym

Puchar Narodow Afryki odbędzie się miedzy 9 stycznia a 6 lutego. Gramy wtedy m.in z Romą (6 stycznia), Interem i Juventusem...

Z pozytywów w trzeciej kolejce mamy Lazio. Sarri nie oganie tego zbyt szybko. Z Juventusem gramy w czwartej, też w porządku, bo znając Allegrego wyczuwam klika kontuzji mięsniowych.

Rozpoczynamy wyjazdem z Sampdorią - u nich nowy trener, taktycznie nie bedzie u nich optymalnie.

Z 10-ciu pierwszych zespołow z ubiegłego sezonu aż 8 zmieniło trenerow. Dlatego liczyłem, że na początku przypadnie nam kilka meczow z niezgranymi zespołami. Mamy Sampdorię, Lazio i Juventus. Mogło być lepiej, mogło być gorzej.
zino
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2021/2022

Post autor: zino »

Oglądałem dziś trochę Napoli Juve i Atalanta Viola. Trzecia kolejka i wciąż utwierdzam się,że te Juve jest beznadziejne. Co gorsze,dla nich, nie widzę tam w ogóle ławki, kadrowo to chyba najsłabsze juve od wielu lat. Mam poważne wątpliwości, czy Allegri coś z tego wyczaruje. Oby nie. Z takimi tuzami w pomocy jak Rabiot, Bentancur, Mckennie, Ramsey, Bernardeschi czy Locatelli (tak tak), to chyba nie może się udać. Na dziś nie daje im szans na scudetto, max to walka do końca o miejsca hmm, 4-6.

Atalanta początek sezonu ma również cienki, jednak na swoje szczęście wysępili wygrana z Torino na otwarcie (całkowicie niezasłużenie). Dla nas to woda na młyn, trzeba wykorzystać słabszy początek tych drużyn.
Mam wielką nadzieję,że Szczęsny zagra za tydzień z nami :) choć po tym co wyprawia ostatnio, logicznym byłoby posadzenie go na ławkę.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Wspomniałbym o Violi, ktora całkowicie zasłużenie wygrała w Bergamo. Obiecujący trener, dobra i szeroka kadra - może Fiorentina namieszać w tym sezonie.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

W poprzednim sezonie Juve cudem dostało się do LM. W obecnym po stracie CR7 i na razie braku równoważących jego odejście transferów, stawiam , że na koniec sezonu Juve będzie miało ogromny problem znaleźć się w pierwszej 4. Wróżę im w tym sezonie, brak awansu do LM.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

https://www.flashscore.pl/mecz/OS4YcBc1 ... czu/sklady

Patrząc na to, kogo nie było w Juve i z jakich powodow, to mozna powiedziec, że Allegri oddał mecz bez walki. Inni piłkarze z Ameryki Płd jednak byli na ławkach innych drużyn i coś tam grali.

Chiesa rzeczywiście ma kontuzje? Zagra za tydzień?
zino
Milanista
Milanista

Obejrzałem drugą połowę Roma Sassuolo. Powiem tak, jak ktoś nie oglądał, to żadnego skrótu tylko polecam całe 45 min. Co tam się działo, me-czy-cho! Szkoda tylko,że Roma wygrana, bardziej obiektywny byłby wynik 4-4 :)
pandoktor
Milanista
Milanista

Czy ja dobrze widziałem (skrót), że Gonzalez dostał dwie żółte, jedna po drugiej, za najpierw domaganie się kartki dla przeciwnika, a później ironiczne oklaski dla sędziego (jak sam dostał żółtą)? Trochę mocno...
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Doskonale widziałeś. Mówiąc szczerze - dawno nie widziałem tak absurdalnej czerwonej kartki. Typa poniosło i to grubo. W momencie pogoni za wynikiem, temu zachciało się odstawiać teatr. I gdy tak przyjrzeć się powtórkom, to nawet nie ma tu dyskusji - ja rozumiem raz coś w nerwach powiedzieć/pokazać, ale typ cały czas jechał po arbitrze. Pewnie, że miał rację - tam był na nim i faul i chyba powinna być żółta kartka, ale że z akcji na plus dla swojego zespołu zrobić czerwo dla siebie - brak słów.
Ogólnie był to dziwny mecz - Viola rozegrała świetną pierwszą połowę. To, jaką ilość sytuacji oni zmarnowali, to historia. 1-0 to był kompletnie najniższy wymiar kary dla Interu. Po zmianie stron, nawet przy niekorzystnym wyniku gospodarze niczego porządnego nie wykreowali. Tak jakby na druga połowę wyszła inna drużyna. Przypomniałem sobie jednak słowa jednego z naszych użytkowników z tematu Juventus-Milan i dotarło do mnie, że po przerwie nie wyszła słabsza Fiorentina, tylko Inter włączył swoje warunki gry - dokładnie jak Milan w Turynie. Jesli o naszego "ulubieńca" chodzi - Turek nie istniał na boisku i w sumie tak też i było do końca, z wyjątkiem asysty przy golu Dżeko na 2-1 i centrze z rzutu rożnego. Tylko to Hakanowi może podnieść notę. Ogółem jednak niewidoczny, przy Diazie to on nawet stanąć nie może, bo tego to jest wszędzie pełno, jak jakaś iskierka. Swoją drogą - Drągowski gra nogami niczym piłkarz z pola - mega precyzyjne podania, przerzuty, nawet w trudnych sytuacjach (z wyjątkiem jednej, z której stworzył Interowi idealną okazję do zdobycia gola).
Fiorentina to dobra paka, liczyłem, że co najmniej 2 punkty urwą Interowi. Pierwsza połowa zwiastowała spokojne trzy punkty dla Violi. Tyle, że okazuje się, że Inter to wciąż kawał drużyny. Straty Lukaku, Eriksena oraz Hakimiego zdają się nie mieć na nich wpływu. Szkoda.
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Czerwona w absurdalnych okolicznościach, ale piłkarz ponosi absolutną winę. Sędzia się pomylił, faul był ewidentny, ale zawodnik po prostu nie może zachowywać się w ten sposób. To są dwa rodzaje zachowań, które zwykle z automatu oznaczają kartkę. Wykonał je oba i to nie dyskretnie na boku, a ostentacyjnie i wielokrotnie.

Trochę liczyłem na stratę punktów przez Inter. Fiorentina to w tym sezonie drużyna grająca dobrą piłkę, bardzo groźna. Inter jednak też ma wciąż swoją jakość, przetrzymali napór i wypunktowali.

Na razie dość niespodziewanie Napoli ma komplet punktów i przez następne dwie kolejki raczej się to nie zmieni. Dobrze prezentuje się też Fiorentina i Roma.
zino
Milanista
Milanista

Ja liczyłem mocno na utratę punktów przez Inter, zwłaszcza po 20-30 minutach wczoraj. Viola grała jakby się szpinaku nażarli. Ale wyszumieli, tylko 1-0 i po przerwie zdechli. Szkoda, Inter jednak cyniczny, klasowy. Hakan bardzo średnio, niewidoczny. Na razie wychodzi na to, że na 6 meczów wyszedł mu tylko jeden, pierwszy z Genoą.
Co do Violi jeszcze to liczę jednak, że pourywają jakieś punkty mocnym drużynom.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Fiorentina często w ostatnich latach mocno zaczyna, a później przychodzi straszny zjazd. Za Montelli i Beppe tak było. Wystarczy przypomnieć nasz blamaż z nimi na San Siro :)
Comisso był wg mnie w ostatnich sezonach najgorszym prezydentem w Serie A, dzięki Bogu nas jednak nie kupił :P Ale chyba w końcu coś ruszyło jednak, bo zatrudnili ciekawego trenera i zostawili najjaśniejsze punkty ostatniego sezonu. Może tym razem jednak starczy to na dłużej niż imponujący początek sezonu?
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
zino
Milanista
Milanista

Świetny meczyk w Mediolanie dziś, zwłaszcza to co się działo od 83' bodajże to grubo :) no i wynik całkiem spoko dla nas.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Niezy byl rollelcoaster pod koniec. Meczyk fajny nawet.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Rzeczywiście bardzo ciekawy mecz. Najpierw Inter przycisnął i wydawało się, że dość łatwo im pójdzie. Następnie Atalanta przebudziła się na tyle, że nie tylko wyrównała, ale mogła zdeptać Inter, w czym przodował Malinovski, by ostatecznie nie wykorzystać świetnych okazji. Inter wyrównał, a następnie mieliśmy zwroty akcji w postaci karnego (moim zdaniem podyktowanego niesłusznie i to po VARze!, bo zanim obrońca Atalanty dotknął piłki ręką na czole Dżeko, to ten drugi w wyskoku faulował innego obrońcę przyjezdnych) i nieuznanego gola dla Atalanty.

Wynik dla nas chyba korzystniejszy, niż zwycięstwo La Dei, jako że wyraźnie widać u nich rosnącą formę i mogli by się na fali zwycięstw po nas przejechać. No i dwa punkty do przodu z naszego punktu widzenia. A tak mamy trochę frustracji i sporo wysiłku włożonego w cały mecz (podobnie jak Inter).
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Niemal idealna kolejka dla nas, nawet wygrana Juve nie jest zła bo okupiona kontuzjami Dybali i Moraty. Stłamszone przez nas Lazio zgarnia komplet z super projektem Mou. A "eksperymentalne" zestawienia naszej drużyny dalej zgarniają pełną pule, forza!
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Napoli na razie z kompletem punktów. Ale oni jeszcze spuchną.
Dobrze że Roma straciła punkty.
zino
Milanista
Milanista

Oglądałem druga połowę Lazio Inter. Ciekawy mecz, masa emocji, kontrowersje, kartki no i dobry dla nas wynik 3-1 :) Inter strasznie się zagotował przy golu na 2-1.
rafal996
Milanista
Milanista

Nie widzę powodu. Sędzia decyduje o przerwaniu gry i tyle w temacie. A jeszcze bardziej wymowne, że faul był podczas ich akcji, grali i im nie przeszkadzało. Niech giną ;)
Adin
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 16 paź 2021, 22:56 Nie widzę powodu. Sędzia decyduje o przerwaniu gry i tyle w temacie. A jeszcze bardziej wymowne, że faul był podczas ich akcji, grali i im nie przeszkadzało. Niech giną ;)
Inter mcno zawalil ten moment. Sedzia mogl ale nie musial. Byla akcja. Ogolnie zawalil blok defensywy i wszyscy poszli w strone Felipe. Nikogo nie bylo w srodku. Lazio zaczelo pkt na rywalach. Roma i Inter po 3 pkt. Napoli idzie mocno do przodu, ale od 21.11 zaczynaja miec ciezy terminarz. Poza Juve z nikim powaznym nie grali. Robi sie ciekawie. Niebywale byly wazne te wczorajsze 3 pkt.
zino
Milanista
Milanista

Niby Napoli miało tylko jeden ciężki mecz, ale nastukac komplet pkt na "ogórkach" po 8 kolejkach to wyczyn. Nawet,jeśli przyjdą jakieś straty,a przyjdą,to mają duży margines.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Nad nami za wielkiego nie mają, mimo szpitalu na perypetiach :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
pandoktor
Milanista
Milanista

Ogląda ktoś Juve Roma? Co myślicie o sytuacji z karnym? Wydaje mi się, że Orsato gwizdnal wcześniej więc nie wiem czy mógł uznac gola strzelonego później.

Jeżeli chodzi o sam mecz, ten Juventus jest na razie najsłabszy od lat. Ale mogą dzis wygrać po raz 4. z rzędu.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Szczerze to ja myślałem, że jest po akcji i sam bym już gwizdnął. Nawet Abraham najpierw protestował, a Mkhitaryan chyba zagrał ręką.
Oczywiście błąd Orsato, po prostu się pospieszył.
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
zino
Milanista
Milanista

Błąd Orsato bo się pospieszył. Ale oczywiście Roma zawaliła też z tym karnym. Wraca stare juve Allegrego. Szybkie 1-0 i murarka, rywal ma tysiąc okazji ale nic nie wpada.
Adin
Milanista
Milanista

Juve na tym daleko nie zajedzie. Serie A zmienilo sie. Wiecej goli jest. Bardziej ofensywny futbol sie zrobil i najlepszym przykladem jest wczorajszy Hellas, mimo ich porazki.
ODPOWIEDZ