Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2020/2021

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2020/2021

Post autor: Qnen »

Ale wałek zrobił Calvarese. Ten rzut karny to kpina. Nie pozostaje nam jutro wygrac i tyle. Teraz już nie ma innej drogi.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Nie ukrywam, że Kielon i Kwardado to moi dwaj znienawidzeni piłkarze/aktorzy/symulanci. Żałosne zachowania, szkoda,że sędzia dał się raz nabrac bo ten karny ostatni to parodia lekka
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Nie no, chłopaki, żartujecie. Perisić zachował się jak kretyn, podstawy do karniaka jak najbardziej były.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Po meczu:
Kibice Interu: sedzia przekupiony przez Juve !!!!!!1111
Kibice Juve: sedzia przekupiony przez Inter !!!!!11111

Standard w dzisiejszych czasach. Ten sam mecz i kibice dwóch drużyn uwazają, że zostali pokrzywdzeni.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Też mi się wydaje, że jednak Perisić dał się złapać i decyzja niestety słuszna. Interiści już na wakacjach, a liczyłem że ambicja im nie pozwoli potraktować Juve ulgowo. Trzeba koniecznie wygrać z Cagliari.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

bogiel pisze: 15 maja 2021, 20:09 Po meczu:

Standard w dzisiejszych czasach. Ten sam mecz i kibice dwóch drużyn uwazają, że zostali pokrzywdzeni.

Nie dziwi mnie to w ogóle. Wszakże Interiści płakali po pierwszych derbach, kiedy mieli sędziego gwizdającego pod nich. A że Juventini to samo, no cóż. Mecz w 2019 ze słynnym karnym Sandro według nich był sędziowany pod Milan :lol:
No i ten słynny gol Matriego :D

Tak naprawdę to tu wielkich kontrowersji nie było. Decyzje raczej słuszne w obie strony. Juve zapewne i tak tylko odwleka egzekucję. Ich nadzieja to Fiorentina teraz. Ci z kolei raczej by nie chcieli robić Juve przysług.

Szacunek dla Interu za postawę Fair Play. Grają o nic, a i tak starali się wygrać. Nawet Samir poszedł w pole karne na ostatnią akcję. :brawo:
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

miszcz pisze: 15 maja 2021, 20:25 Tak naprawdę to tu wielkich kontrowersji nie było. Decyzje raczej słuszne w obie strony.
Również uważam, że decyzje prawidłowe. Perisic popełnił błąd i tyle.
miszcz pisze: 15 maja 2021, 20:25 Szacunek dla Interu za postawę Fair Play. Grają o nic, a i tak starali się wygrać.
To ironia/sarkazm z twojej strony? Według mnie grali o całkiem dużą stawkę, a Conte pewnie traktował ten mecz wręcz osobiście.

Szkoda, że Inter nie urwał punktów.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

miszcz pisze: 15 maja 2021, 20:25

Nie dziwi mnie to w ogóle. Wszakże Interiści płakali po pierwszych derbach, kiedy mieli sędziego gwizdającego pod nich. A że Juventini to samo, no cóż. Mecz w 2019 ze słynnym karnym Sandro według nich był sędziowany pod Milan :lol:

Tak jest wszędzie. W każdej lidze, w każdej dyscyplinie sportu.
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

bogiel pisze: 15 maja 2021, 20:43
miszcz pisze: 15 maja 2021, 20:25

Tak jest wszędzie. W każdej lidze, w każdej dyscyplinie sportu.
Ba, przeszło to również do życia codziennego, w praktycznie każdym aspekcie.

Kielon dobry ananas przy tym golu samobójczym. Sam trzymał Lukaku za koszulkę i to do końca.

Fiorentina ma teoretycznie o co grać, bo ponoć mogą dostać o 10 milionów więcej za Chiese, przy awansie Juve do LM.

Mam wątpliwości co do tego czerwa dla Rodrigo, ale sędzia jak najbardziej się wybroni. Ten karny też ciężki do oceny. Nie lubię takich karnych z przypadku, gdzie zawodnik w sumie nie zrobił nawet ruchu na faul, po prostu stał/szedł/biegł. Podobnego karnego sprokurował McKennie bodajże z Napoli.

No nic, zdarzył się mały cud, oby zdarzył się drugi już jutro.

EDIT: Chociaż z tym Chiesą okazuje się że jednak awans do LM nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Może przeoczyłem jakąś dokładną powtórkę, ale od początku wyglądało to na szukanie karnego na siłe. https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=60C7382A
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=60C5F767
Na szczęscie 3 pkt jutro zamyka sprawę.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 15 maja 2021, 20:37
miszcz pisze: 15 maja 2021, 20:25 Szacunek dla Interu za postawę Fair Play. Grają o nic, a i tak starali się wygrać.
To ironia/sarkazm z twojej strony? Według mnie grali o całkiem dużą stawkę, a Conte pewnie traktował ten mecz wręcz osobiście.

Szkoda, że Inter nie urwał punktów.
Nie nie, całkowicie szczerze pisałem.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2021, 22:01 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Del
zino
Milanista
Milanista

Nie powiedział bym,że Inter grał o nic. Po pierwsze mecz z juve to mecz z juve, prestiż, utarcie nosa, potwierdzenie dominacji. Po drugie Inter na pewno zyska na ewentualnym wypadnięciu juve z LM.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Dodam tyle ze przy tym samoboju dali 3:1 dla Juve. :lol:
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

Końcówka sezonu pełna emocji. Zawsze najlepiej liczyć na siebie, więc skasować Cagliari, a Juventus niech łomocze się z Napoli o ostatnie miejsce.
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
zino
Milanista
Milanista

Obrazek

Czekamy :D :D
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Jak tak będzie to wybierz sobie Bogiel jakąś ekskluzywną flaszkę, na którą się wszyscy zrzucimy :)
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Jestem do tego ;)
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Ja też :-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

o/
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ja to w ogóle strzelałem na tamtym etapie, że 10 pkt nam wystarczy, czyli 76 pkt. Mam dziwne przeczucie, że tak właśnie będzie, ale ogromne nerwy będą do ostatniej sekundy
plakat33
Milanista
Milanista

Obstawiałem, że na 5 kolejek będzie: wygrana z Benevento i Torino, przegrana z Juventusem i Atalantą oraz Cagliari remis/wygrana. Czyli maksymalnie 7-9 punktów. Obstawiałem również, że taki wynik albo nam awansu nie da albo będzie totalnie na styku.

Moja nowa prognoza jest taka, że jak Atalanta wyjdzie na nas w formie i zmotywowana, a My nie zagramy bardzo dobrego meczu i się nie wzniesiemy na wyżyny oraz na pełnej motywacji to będzie w trąbę i się do LM nie dostaniemy. Jeśli natomiast Atalanta po Coppa Italia będzie zmęczona albo sobie mecz odpuści, a My zagramy dobrze lub któryś z naszych będzie miał dzień to wtedy jest szansa aby wygrać i się do LM dostać.

Na Bolognę i Hellas nie liczę. Pierwsi są bardzo słabi, a drudzy przeciętni i na wiosnę to już nie jest ten sam zespół co na jesieni. Napoli jest w formie i gazie więc nie liczę, że wtopią. Natomiast Juventus rozpatrują tylko w postaci jakiejś kompromitacji i to tylko dlatego w ogóle biorę to pod uwagę, ponieważ już im się w tym sezonie to zdarzało. Ale obiektywnie patrząc mają indywidualności i jakości na tyle dużo, że trudno mi w kolejną ich wtopę uwierzyć. Więc reasumując kibicuję naszym i trzeba liczyć w tym przypadku tylko na siebie. Oby się udało, ponieważ patrząc na całość sezonu po prostu na to zasłużyliśmy. Z zespołów walczących o LM najmniej się ona należy Juventusowi.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Bologna i Hellas dla tych drużyn są jak dla nas Cagliari. "Plama oleju na prostej drodze", jak to Święcicki przytaczał ponoć słowa Capello ostatnio.
Nie dopisywałbym nikomu 3pkt. A paradoksalnie, jak wśród kibiców Milanu był defetyzm to zazwyczaj wygrywaliśmy. Oby tak znów było.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja powiem tak - jeśli Juve i Napoli grałoby w tym meczu z Cagliari zamiast nas, to z dużym prawdopodobieństwem też by stracili punkty. Sardyńczycy zagrali świetny mecz, jak na nich to perfekcyjny. Ale czy Bolonia albo Hellas wzniesie się na takie wyżyny? Wątpię, chociaż nie wykluczam.

Nie liczyłbym też absolutnie, że Atalanta będzie zmęczona albo że cokolwiek odpuści. Oni się świetnie bawią grą w piłkę, dla nich to jest przyjemność, relaks. Zmęczeni będą na pewno, ale nie na tyle, żeby cokolwiek odpuścić. Grają o najlepszy wynik w swojej historii, o wicemistrza kraju, na pewno będą maksymalnie zmotywowani. Bez względu na wynik finału CI.

Musimy wierzyć, że zagramy taki mecz, jak z Juventusem. Że oni nie będą mieli za bardzo pomysłu, Kessie i Bennacer opanują środek, Kjaer i Tomori postawią mur przed bramką, a w przodzie będzie więcej miejsca na rozgrywanie akcji i będziemy tworzyć sytuacje. Niech to zresztą będzie strzał życia z 40 metrów albo wbicie piłki do bramki plecami, wszystko jedno.
plakat33
Milanista
Milanista

Ogólnie tak jest, ale moim zdaniem w ostatnim czasie Cagliari gra o wiele lepiej niż Bologna, natomiast Napoli jest w o wiele lepszej formie niż Juventus i Milan. Uważam, że dla Juventusu i Napoli to jest taka plama oleju na której można wpaść w poślizg, ale jednak bez wypadnięcia z drogi i wypadku, a dla nas Cagliari było jak potencjalny wypadek kończący dalszą jazdę ;)

Również uważam, że jakbyśmy mieli Bolognę to jakoś 3 punkty by były, a Juventus na takim Cagliari też by się mógł wykoleić.
ODPOWIEDZ