Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: miszcz »

Z wierzchu jest tak wiele minusów tej transakcji, że mi się aż wydaje korzystna dla nas :) Mam wrażenie, że wyszłoby nam to na dobre, o ile w obronie zostanie Tomori i ściągniemy jakiś kolejny talent do rotacji. W obecnym systemie według mnie Bernadeschi by się dobrze odnalazł. Na tej pozycji przed Juve śmigał aż miło. W Turynie się pogubił i nie było na niego pomysłu.
Oczywiście byłaby korzystna, jeżeli wycena będzie adekwatna. Np. 30 mln za Romagnoliego i 20 za Bernardeschiego.
Albo jeszcze lepiej. 40 mln za Romangoliego i po 20 za Bernardeschiego i Demirala :D Całkiem po bandzie może też pojechać i wymienić Romagnoliego w pakiecie z Caldarą za Bernardeschiego, Demirala. :lol2:

Trochę mnie wyobraźnia poniosła. :mrgreen: Poza tym bezpieczniej się wydaje po prostu spasować, zważywszy na nasze ostatnie transakcje z nimi. Zarząd Juve sam jest ostatnio pogubiony, a jak patrzę co zrobili z linią pomocy tam to łapie się za głowę, czemu Agnelli jeszcze to toleruje. Można to spróbować wykorzystać, zwłaszcza jeżeli ich sezon skończy się totalną katastrofą. Z tym, że ta czerwona flaga wciąż jest zbyt widoczna.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja mam wysypkę i bóle żołądka jak słyszę o zagubionym byłym talencie do odbudowania. Chciałbym naprawdę wreszcie dostać piłkarza na już, na tu i teraz, a nie kupować obietnicę, że może się uda coś z niego zrobić, że może wróci do formy itd. Wiadomo, że na gwiazdy nie możemy liczyć, ale serio już wolę jakichś młodych z innych lig próbować, niż coś takiego. Zbyt świeże są u mnie wspomnienia z "odbudowy" np. Cerciego, nie mówiąc o Destro czy Halilovicu. Nie, dziękuję.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Gdyby to miała być wymiana Romagnoli - Kulusevski, to może byłby w tym jakiś sens, ale na Bernardeschiego? :(
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Też myślałem o Kulusevskim, a nawet o Dybali, ale to już totalny odjazd w rozmyślaniach. :D Możliwości przy obecnych realiach jest mnóstwo.
Stąpając twardo po ziemi, trzeba dać Juventusowi szansę samemu sobie narobić syfu w trakcie odbudowy. Nieźle zaczęli, to co im będziemy pomagać :)
Judge not lest ye be judged yourself
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

rafal996 pisze: 07 kwie 2021, 14:51 Ja mam wysypkę i bóle żołądka jak słyszę o zagubionym byłym talencie do odbudowania. Chciałbym naprawdę wreszcie dostać piłkarza na już, na tu i teraz, a nie kupować obietnicę, że może się uda coś z niego zrobić, że może wróci do formy itd. Wiadomo, że na gwiazdy nie możemy liczyć, ale serio już wolę jakichś młodych z innych lig próbować, niż coś takiego. Zbyt świeże są u mnie wspomnienia z "odbudowy" np. Cerciego, nie mówiąc o Destro czy Halilovicu. Nie, dziękuję.
Moze jak bedziemy juz w lidze mistrzow to bedziemy brac zawodnikow w primie.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Nie miałbym nic przeciwko przyjściu Bernardeschiemu jakby miało się to odbyć tak jak z Caldarą do Atalanty: wypożyczenie z opcją wykupu jak się sprawdzi za rozsądną cenę plus znacząca obniżka pensji :P
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

W kontekście Gigio, chociaż tekst bardziej o Halaandzie - o Mino Raioli piórem Steca:

https://wyborcza.pl/7,154903,26968684,f ... L.4.glowka

Co ciekawsze kawałki, dla tych, co nie mają dostępu:

Prezesi, dyrektorzy i trenerzy nie mogą na niego patrzeć. Alex Ferguson nazywał go „mendą”, Pep Guardiola usłyszał od Włocha, że jest „tchórzem i małym człowiekiem”, Jürgen Klopp – że „zachowywał się nie tyle nie fair, ile jak kawałek gówna”, szefowie AC Milan próbowali ograniczyć kontakty z Raiolą do minimum, Real Madryt chciał w ogóle się z nim nie zadawać. Klubowi zarządcy uważają, że mają do czynienia z cwaniakiem, który nie negocjuje, lecz szantażuje, truje atmosferę w drużynie, wydobywa z piłkarzy wszystko, co najgorsze, całą ich uwagę przekierowując na mamonę, przekonując do przedkładania interesu prywatnego nad wspólny.

Trzeba jednak zacisnąć zęby i grzecznie rozmawiać, bo gwiazdy do Raioli lgną. Ten Włoch wychowany w Amsterdamie, który zaczął od kelnerowania i zmywania naczyń w knajpie rodziców, ale jeszcze jako nastolatek przejął faktycznie zarządzanie interesem, uchodzi za drapieżnika stworzonego do walki o przetrwanie w dżungli wielkiego futbolu. Studia rzucił, bo się znudził, mówi siedmioma językami, ma podobno fenomenalną pamięć do liczb, nazwisk i twarzy, obdarza bezwarunkową lojalnością każdego, kogo przyjmie do klanu. I piłkarzowi, który zapomniał, że zasługuje na podwyżkę, usłużnie przypomni, że powinien o niej myśleć nazajutrz po podpisaniu kontraktu.

[...]

Oburzył się też Raiola, bo media plotkują, iż za transfer do Barcelony zażądał 20 mln euro prowizji dla siebie oraz 20 mln dla Alfa-Inge Haalanda, ojca piłkarza. „Fake newsy rozchodzą się szybko i daleko” – westchnął, zresztą już wcześniej dał się poznać z filozoficznych refleksji, nie podoba mu się np., że środowisko protestuje na stadionach przeciw organizowaniu mundialu w państwach gwałcących prawa człowieka. Może tym razem ma rację, może hiszpańscy reporterzy zmyślają. Ale ich doniesienia brzmią podejrzanie zbieżnie z informacjami (opartymi na dokumentach „Football Leaks”) o 41 mln funtów prowizji, które Włoch przytulił przy okazji przenoszenia Paula Pogby z Juve do Manchesteru.

[...]

A jednak poszerzają władzę. Doradca Haalanda trzyma też w stajni Ibrahimovicia i Pogbę, Marcusa Thurama, Marco Verrattiego i Hirvinga Lozano, Matthijsa de Ligta i Stefana de Vrija, najmłodszego wśród superbramkarzy Gianluigiego Donnarummę, tuziny innych znakomitości. Nie ulega wątpliwości: drużyna FC Mino Raiola należałaby do faworytów Ligi Mistrzów.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Tak z ciekawości - macie jakąś opinię o potencjalnym następcy Gigio, którym ma być Mike Maignan? Pooglądałem trochę kompilacji na YT (bo Ligue 1 nie oglądam) i sam nie wiem co myśleć. Wydaje się być dobry, ale będąc przyzwyczajony do wysoko zawieszonej poprzeczki przez Donnarummę, obawiam się, że będzie jednak krokiem wstecz. Może za mało widziałem, ale w jego grze widzę więcej instynktu, refleksu i zwinności, niż pewności i warsztatu. A z drugiej strony, z takim właśnie bramkarzem w osobie Nelsona Didy wygrywaliśmy LM, więc kto wie ;-) No i na koniec, to dosyć dobrze wygląda na przedpolu.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Nie oglądam Ligue 1, więc oceniam przez pryzmat piłkarskiego CV na transfermarkcie, referencji w wypowiedziach ludzi związanych z piłką i youtubie. Wygląda na bardzo solidną kandydaturę i to są mocno zachowawcze słowa. Jego nazwisko pojawia się też w kontekście innych topowych klubów szukających bramkarzy, więc piłkarski świat jest pod jego wrażeniem. Niewykluczone, że mówimy o rychłym mistrzu Francji, co w epoce dominacji PSG jest niemałym osiągnięciem.

Osobiście będę rozczarowany, jak zarząd przedłuży kontrakt z Donnarummą i bramkarz Lille jednak do nas nie przyjdzie. Na Gigio nie mam ochoty już patrzeć. Warunki transferu Mike'a pojawiające się w spekulacjach są na takim poziomie, że równoważyłyby się z kosztem pierwszego roku kontraktu Donnarummy.

Niezależnie od naszej sytuacji z LM uważam też, że do końca czerwca trzeba próbować dogadać się z Romagnolim odnośnie kontraktu, a jeśli Raiola będzie próbował załatwić sprawę tak jak z Donnarummą to próbować wymienić Alessio na Tomoriego. 28 mln euro to akceptowalna cena za naszego kapitana w aktualnej formie z tylko rocznym kontraktem, a obawiam się, że raka w postaci Raioli trzeba wyciąć zanim dojdzie do przerzutów.

Muszę przyznać, że całą tą szopką z Donnarummą jestem wyjątkowo zniesmaczony.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Widząc aktywność Hakana w mediach społecznościowych oraz to,że dziś profil Milanu wrzuca z nim filmiki z nowymi koszulkami, wnioskuję że kwestia nowego kontraktu jest już raczej dopięta.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
plakat33
Milanista
Milanista

zino pisze: 11 maja 2021, 20:14 Widząc aktywność Hakana w mediach społecznościowych oraz to,że dziś profil Milanu wrzuca z nim filmiki z nowymi koszulkami, wnioskuję że kwestia nowego kontraktu jest już raczej dopięta.
Zdaje się, że już kiedyś to przerabialiśmy i okazywało się, że zawodnicy byli transferowani ku zaskoczeniu wszystkich więc bym się nie przyzwyczajał za bradzo :P
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

I tak długo nic nie przebije tego: :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Hakan jak chce powalczyć o dodatkowe 0,5-1 mln euro w kontrakcie to niech w końcówce sezonu dołoży jeszcze jakieś asysty i gole. Są nam teraz realnie potrzebne, zwłaszcza kiedy będziemy musieli radzić sobie bez Ibrahimovicia, a póki co jego dorobek ligowy jest gorszy niż sezon i 3 sezony temu. Wyniku sprzed roku raczej nie przebije (aktualnie ma 14 goli i asyst, a w poprzedniej kampanii dobił do 18), ale już wynik ze swojego premierowego sezonu w Serie A (15 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej) powinien poprawić. Rok temu w 3 ostatnich kolejkach zdobył 2 gole i 1 asystyę - czekamy na powtórkę ;-)
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Ja myślę, że zakładając awans do Ligi Mistrzów wiele spraw nam się wyklaruje: Tomori i Tonali do wykupu. Dalej, sądzę, że Donnarumma i Hakan przedłużą kontrakty. Pozostaje kwestia Diaza i Dalota - uważam, że warunki rynkowe mogą sprzyjać dalszemu wypożyczeniu. Dalot jest jaki jest, ale nie oszukujmy się, że klub będzie szukać na boczne pozycje w defensywie piłkarzy stanowiących realną konkurencję Calabrii i Hernandeza do wyjściowego składu. Ani nie ma to sensu sportowego, ani ekonomicznego. Diaz z kolei teraz zachwyca, to wciąż bardzo młody piłkarz z całą karierą przed nim. Żaden z nich nie robi kwasu, wydają się być zadowoleni z pobytu w klubie i nie wydaje mi się, żeby byli na gwałt potrzebni w Realu i MU.

Pozostaje zagadnienie Meite - tutaj myślę, że każdy wariant jest możliwy. Wraca Pobega, który nie wydaje się być jego bezpośrednim konkurentem, no ale w pomocy nie ma co wybrzydzać, bo są dwa miejsca i specjalnie na dywagacje o charakterystyce piłkarza, jak to było w trójkącie Pirlo - Rino (Ambrosini) - Seedorf, w zasadzie nie ma. Nasi środkowi pomocy łączą wszystkie ważne cechy - do rozegrania, odebrania i pobiegania. Meite ani nie zawiódł, ani nie zachwycił, ale nie można mu odmówić jakichś umiejętności i solidności.

Przy takim obrocie sprawy pozostają dwie pozycje - prawe skrzydło oraz środkowy napastnik, przy czym "9" to priorytet, bo runda rewanżowa Ibry pod kątem sportowym jest jednak, co by tu dużo nie mówić, dość słaba. Na Vlahovica pewnie nie będzie nas stać, Belotti zdaje się być bardziej w zasięgu.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 8:26Ja myślę, że zakładając awans do Ligi Mistrzów wiele spraw nam się wyklaruje: Tomori i Tonali do wykupu. Dalej, sądzę, że Donnarumma i Hakan przedłużą kontrakty.
Też tak to widzę, plus nie zdziwi mnie szybkie parafowanie kontraktu Kessiego.
Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 8:26Pozostaje kwestia Diaza (...)
zdecydowanie najlepiej byłoby wypożyczyć go ponownie tylko tym razem z klauzulą wykupu. Po jego ostatnich występach zaryzykowałbym nawet płatne wypożyczenie, jeśli miałoby to przekonać Real.
Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 8:26Dalot jest jaki jest, ale nie oszukujmy się, że klub będzie szukać na boczne pozycje w defensywie piłkarzy stanowiących realną konkurencję Calabrii i Hernandeza do wyjściowego składu.
Patrzyłem ostatnio na kadry spadkowiczów i w oko wpadł mi Pezzella z Parmy za którego rok temu zapłacili 5,25 mln euro. Moim zdaniem ciekawa i realna kandydatura na viceTheo. Jeśli uda nam się sprzedać Laxalta za chociaż 4,75 mln euro, żeby w księgach nie było straty to myślę, że różnicę w cenie ich zakupu pokryłaby różnica na kontrakcie. Reasumując - ciekawa opcja low cost. Jeśli chodzi o prawą stronę to jeśli nie będzie chętnych na Contiego ja bym go osobiście zostawił. Kalulu ma swoje deficyty, a skoro już Andrea jest w naszej kadrze to czemu na siłę pozbywać się go ze składu?

Dalota traktuję jako opcję przejściową, ale tylko jako darmowe wypożyczenie.
Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 8:26Pozostaje zagadnienie Meite - tutaj myślę, że każdy wariant jest możliwy.
Jeśli Torino utrzyma się w Serie A to może wymiana za Krunicia? Taka idea towarzyszyła chyba temu dealowi pierwotnie. Oczywiście wtedy powstaje pytanie, kto powinien przyjść za Krunicia, ale tutaj mam ciekawą kandydaturę, bo uważam, że w celu podniesienia jakości zespołu następcą Rade mógłby być Pessina. Jeśli cała operacja kosztowałaby nie więcej niż 10 mln euro (co moim zdaniem i tak jest bardzo dobrą ofertą dla Atalanty biorąc pod uwagę ich zobowiązania wobec Milanu i rok kontraktu Matteo) to mielibyśmy okazję podnieść poziom naszej pomocy umiarkowanym kosztem.
Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 8:26Wraca Pobega
ja bym mimo wszystko postawił na kolejne wypożyczenie Tommaso. Trochę ponad 1000 minut w Serie A, które dotychczas rozegrał to moim zdaniem trochę mało na okrzepnięcie a szkoda, żeby tak utalentowany piłkarz przesiadywał w Milanie na ławie.
Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 8:26Przy takim obrocie sprawy pozostają dwie pozycje - prawe skrzydło (...)
widziałbym u nas Lucasa Vazqueza z Realu, ale albo oszalał chcąc zarabiać 7 mln euro za sezon, albo to wymysyły pismaków, albo kwota brutto. Do 4 mln euro netto za sezon (uwzględniając niższą stawkę podatkową dla obcokrajowców) warto mu moim zdaniem zapłacić. Dla porządku dodam, że o miejsce rywalizowałby z Saelemaekersem, bo zakładam sprzedaż Castillejo.
Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 8:26oraz środkowy napastnik, przy czym "9" to priorytet
Vlahovic pasowałby mi idealnie do tej układanki, żeby jeszcze w przyszłym roku "dojrzewać" pod okiem Ibry. Nie ma długiego kontraktu, tylko dwuletni, więc Fiorentina nie powinna stawiać twardego veta. Mimo wszystko cena rzędu 50 mln euro jest dla nas zdecydowanie za wysoka, ale może udałoby się włączyć w ten transfer Leao? Rafael + 20/30 mln euro to moim zdaniem oferta nad którą zarząd Violi mógłby się już pochylić.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Leao kosztował 30 mln i tak jest teraz wyceniana jego wartość. Chcesz kupić Vlahovica za 60 mln?
Moim zdaniem Rafael zostanie, mimo rozczarowującego sezonu.

Dalota zdecydowanie bym pożegnał, szczególnie jeśli naprawdę miałby zostać Conti.
Diaz mógłby zostać na kolejne wypożyczenie.

Meite za Krunica? Po pierwsze to nie widzę żadnej korzyści sportowej w tym, po drugie Rade ma zupełnie inne zadania u Piolego. Meite miał być raczej vice Kessiem, ale ten plan średnio wypalił. Piłkarz nie zachwyca, ale z drugiej strony jest w miarę solidną zapchajdziurą w środku pola i na głębię składu mógłby zostać. Zależy od warunków.

Krunic powinien odejść, ale pytanie czy damy radę go zastąpić kimś lepszym, kto mógłby od biedy grać na skrzydle i na trequartiście. Bo takie zadania dla Rade widzi trener.

Myślę, że nie mamy teraz wiedzy, żeby przewidywać okienko. Po pierwsze jest kwestia LM. Na pewno Milan nie będzie szaleć, ale to jednak potężny zastrzyk gotówki i musi wpłynąć na decyzje transferowe. Także dlatego, że inaczej się przygotowuje kadrę do takich rozgrywek. Po drugie, zmienić się mają zasady FFP. Po trzecie, także piłkarze powinni chętniej wybierać Milan, jeśli będzie grał w LM. Tak że poczekajmy.
plakat33
Milanista
Milanista

Uważam, że Dalot powinien wrócić do United i niech tam gra albo niech go sprzedają gdzieś za te 20 czy 12 mln. nie jest wart tych pieniędzy. Miał może 2-3 mecze na poziomie dobrym zazwyczaj przeciwko rywalom którzy byli w słabszej formie, wiele przeciętnych i jeszcze więcej słabych. W ofensywie nie dawał nic, a w defensywie grał przeciętnie albo słabo co często skutkowało stratą bramek.
Poza tym wraca Conti, któremu kontrakt kończy się za rok więc nigdzie już go pewnie nie sprzedamy, chyba że pójdzie za 1-2 mln więc może lepiej żeby u nas na rok pozostał jako zmiennik Calabrii. Powiem uczciwie, że nie wiem jak grał w Parmie i zdaję sobie sprawę, że u nas był tragiczny, ale może jak się ograł przez rok to nie będzie gorszy niż Portugalczyk, a my kasę będziemy mogli w tym okienku przeznaczyć na inne bardziej palące pozycje.
Dodatkowo mamy jeszcze Kalulu, którego trener musi ustawić na jakiejś konkretnej pozycji czy to ŚO czy PO.

Wykupienie Tomoriego na dzień dzisiejszy to jest nasz obowiązek. Chłopak ma jeszcze duże braki i musi się wiele nauczyć, ale posiada warunki, szybkość, technikę oraz wielki potencjał. Poza tym byłaby konkurencja oraz zabezpieczenie. Razem z nim, Gabbią, Romagnolim i Kjearem mielibyśmy ą formację skompletowaną.
Jeśli Romagnoli nie będzie chciał podpisać nowego kontraktu na normalnych warunkach do końca czerwca to lista transferowa i wio z klubu albo na trybuny. Nie mam ochoty mieć w klubie przepłaconego i niezbywalnego zawodnika albo historię podobną jak z Donnarummą.

Potrzebujemy zmiennika dla Theo. Dalot był beznadziejny wiec ten sprytny plan spalił na panewce. Laxalt wraca ale on był dramatyczny. Chyba że w Celticu wskoczył na wyższy level, ale w to jakoś wątpię, bo nie słychać o ofertach za niego. Najchętniej bym go sprzedał, ale pewnie nie będzie chętnych więc może wypożyczył do słabszego klubu z Serie A i liczył, że odpali na tyle, że za rok pomimo tylko rocznego kontraktu ktoś go kupi za 5 baniek.

Obowiązkowo trzeba szybko przedłużyć kontrakt z Calabrią jeszcze przed ME i z Kessim. Fajnie było, żeby również przy tej okazji nie odlecieć w kosmos i mieś w przyszłości jeszcze jakiś sensowny zapas do podwyżki.

Zakaładając że wykup Tonaliego to formalność, zostanie Kessie i mamy Bennacera to brakuje zmiennika. Pioli sam musi ocenić czy zostawić Meite albo Krunica jako tą zapchajdziurę lub alternatywę. zostawianie obydwóch wg mnie mija się z celem, aby zabezpieczyć DP.

Lewe skrzydło: Rebic, Leao i Hauge. Zostawiłbym wszystkich trzech. Chciałbym zobaczyć co zaprezentuje Norweg po wakacjach i przepracowanym okresie przygotowawczym oraz aklimatyzacji.

Prawe skrzydło: pozbyć się Castillejo. Niech idzie na wypożyczenie do Hiszpanii i może go ktoś kupi. Nie chcę tego paralityka dłużej oglądać. Miał być w pewnym momencie kimś lepszym od Boriniego, a często przypomina jego karykaturę. Saelemaekers powinien być nr 2 i dostać kogoś mocnego do rywalizacji. Liczyłem na Thauvina, ale on już w jest w Meksyku. Vazquez jest ciekawą opcja, ale jego pensja już nie, podobnie jak wiek więc liczę na sprowadzenie kogoś innego.
Wzmocnienie prawego skrzydła to jest jedna z 3 najpilniejszych potrzeb.

Środkowy napastnik. Ibra nie da rady pociągnąć całego sezonu i to wiemy na pewno. Nie mamy również absolutnie nikogo kto mógłby go zastąpić. Eksperymenty z Leao i Rebiciem kompletnie nie wypaliły. Może jakby Torino spadło to łatwiej byłoby wyciągnąć takiego Belottiego i obniżyć kwotę za Meite. W każdym razie Mandzukic też się nie nadaje i to jest nasza potrzeba nr 1. Jestem ciekawy co zadecyduje włodarze odnośnie tej pozycji.

Trequartista. Jeśli Hakan zostanie to potrzebujemy zmiennika i Kruninc nie powinien nim być. Ostatnie mecze wskazują, żeby dać jeszcze raz szansę Diazowi tym razem z określoną kwotą wykupu, która i tak pewnie będzie zaporowa. Pomimo ostatnich dobrych 2 spotkań ja do gościa przekonany nie jestem. Chociaż fala euforii zrobiła swoje bo byłem pewny, że powinien bezwzględnie odejść ;) Jeśli nie Hiszpan to trzeba poszukać zmiennika, a jeśli Turek nie zostanie to potrzeba kogoś do podstawy i robi się problem. Calhanoglu jest wart 4 mln ale na pewno nie więcej i to że pójdzie do United lub gdzieś indziej i sobie poradzi to są dla mnie mrzonki patrząc na jego kruchą psychikę i chimeryczność przez ostatnie lata.

Krunic nie jest bardzo dobry na żadnej pozycji w naszym ustawieniu. Mam podobne wrażenie jak kiedyś z Kessim, że jakby drużyna grała nieco inaczej i on byłby gdzie indziej ustawiany to mógłby grać na dobrym ligowym poziomie. U nas czasami zagra dobrze, w większości przeciętnie lub jest niewidoczny, często słabo. Taki ktoś kto może grać wszędzie, nigdzie dobrze, żadne wzmocnienie z ławki, typowa zapchajdziura. Póki jest coś wart wolałbym żeby odszedł i sprowadzić kogoś kto mógłby być realnym wzmocnieniem na obojętnie jakiej pozycji.

Donnarummie jeśli awansowalibyśmy do LM zaproponowałbym kontrakt na 5 lat i max 7 mln lub 8 z bonusami bez żadnych klauzul ( lub klauzulą na 60 mln ) i prowizjami dla matki, świni, brata i kochanka. A jak nie to niech szuka gdzieś indziej szczęścia. Biorąc bramkarza z Lille w półtora roku zwraca nam się koszt transferu, a za kolejne 3,5 mamy Tomoriego lub większą część napastnika pokroju Vlahovica czy Bellotiego.
Dobro klubu jest najważniejsze, nie ma nikogo ponad klub, legendą się zostaje po latach i na dzień dzisiejszy to on raczej drugim Maldinim nie zostanie, a wszystko wskazuje na to że Raiola w przyszłości będzie dążył do tego by zarobic samemu jak najwięcej a my grając w jego grę zostaniemy z niczym i będziemy tylko kabzę mu uzupełniać. Ja za marzenia więcej płacić nie chcę tylko po to żeby móc zobaczyć że jest na 10 miejscu pod kątem występów w Ac Milan.

Pobega: Chciałbym żeby Spezia się utrzymała i Pobega został tam przez kolejny rok na wypożyczeniu, ponieważ miałby więcej szans na grę niż przy Hakanie, a do tego na boiskach Serie A. Okrzepł by zebrał jeszcze więcej minut i doświadczenia, trener tam jest ponoć całkiem fajny i mógłby wrócić do nas.

Zostaje jeszcze 27 letni Caldara z kontraktem do 2023 :( Wypożyczyłbym go gdziekolwiek licząc, że zaprezentuje się na tyle dobrze, że ktoś zechce go wykupić za rok, a my nie bylibyśmy stratni na jego pensji.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 13 maja 2021, 9:53 Vlahovic pasowałby mi idealnie do tej układanki, żeby jeszcze w przyszłym roku "dojrzewać" pod okiem Ibry. Nie ma długiego kontraktu, tylko dwuletni, więc Fiorentina nie powinna stawiać twardego veta. Mimo wszystko cena rzędu 50 mln euro jest dla nas zdecydowanie za wysoka, ale może udałoby się włączyć w ten transfer Leao? Rafael + 20/30 mln euro to moim zdaniem oferta nad którą zarząd Violi mógłby się już pochylić.
Też mi się wydaje, że taki układ jest kompletnie nierealny. Raz, że Milan zdaje się wierzyć w Leao, a dwa, że to my jesteśmy zainteresowani Vlahovicem, a nie Fiorentina Leao, więc zadziałałoby tutaj proste prawo ekonomii.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Vlahovic to czyste sci-fi, tym bardziej, że ponoć Fiorentina chce obecnie 80 mln: https://www.football-italia.net/170514/ ... king-price
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Pytanie: Milan ma do wydania 20 mln na Diaza albo Tonalego. Kogo wybieracie? Bo ja wybrałbym Diaza.

Tonali nie jest wart tyle ile za niego zaplacimy. Dla mnie duży zawod. Jakbym miał wskazać jego najlepszą cechę, to trudno mi cokolwiek wyrożnić.
Może odpali za rok, może za trzy, może w ogole.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Też wybrałbym Diaza - Brahim kilka razy pokazał przebłyski świetnej gry, do której jest zdolny, zaś Sandro moim zdaniem jak na razie nie pokazał nic ponad przeciętność.
Yahoo323
Milanista
Milanista

No, to zależy - Tonali, jak diesel grający obecnie w Lazio, rozpędzał się powoli, ale konsekwentnie. Diaz był mocno nierówny, gdyby nie dwa ostatnie mecze, to nikt by za nim nie zapłakał.

Myślę jednak, że dylemat czysto teoretyczny, bo Tonalego wykupimy, a Diaza pewnie nie.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Ja jakoś bardziej skłaniałbym się do Tonalego. Głównie dlatego, że ma opinię dużego talentu. Diaza też ma taka opinię, ale mało dostawał okazji, żeby to udowodnić. Diaz moim zdaniem zrobiłby dobrą karierę w piłce halowej ze swoim stylem gry.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Schira twierdzi, że Vazquez chce 4m netto, czyli 7m brutto. To by się zgadzało.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

rafal996 pisze: 13 maja 2021, 10:21 Leao kosztował 30 mln i tak jest teraz wyceniana jego wartość. Chcesz kupić Vlahovica za 60 mln?
Co do pierwszej części wypowiedzi to wydaje mi się, że gdyby do Milanu wpłynęła oferta 30 mln euro za Leao to przyjęlibyśmy nią. Jeśli chodzi o moje zdanie to mam mieszane odczucia, ale to trochę jak z transferem Balotellego do Liverpoolu zachowując proporcje, do końca nikt przekonany nie był, ale wyszło to nam na dobre. Przechodząc do pytania to Vlahovica wyceniam na około 50, stąd Leao + 20/30 mln euro. Oczywiście takie wymiany są ogólnie skomplikowane, więc równie dobrze możemy sprzedać Leao gdzieś indziej i zaoferować Fiorentinie samą gotówkę. Czy jestem przekonany do Serba? Oczywiście, że nie, na palcach jednej ręki zliczę piłkarzy z jego rocznika do których jestem przekonany, ale jego profil pasuje mi do następcy Zlatana. Na szczęście zarząd ma ludzi, którzy są w stanie prześwietlić zawodników znacznie lepiej od nas, więc zakładam, że jeśliby się na niego pokusili (a takie plotki się pojawiły) to pewnie przy takich kwotach transferu są przekonani o jego użyteczności.
rafal996 pisze: 13 maja 2021, 10:21Meite za Krunica? Po pierwsze to nie widzę żadnej korzyści sportowej w tym, po drugie Rade ma zupełnie inne zadania u Piolego.
Ale tu chodzi tylko o wymianę zawodników, a nie ustalenie, że Meite jest następcą Krunica. Napisałem z resztą później, że w takiej roli widzę Pessinę. Ja akurat wyżej cenię Meite od Rade z punktu widzenia tego co nam dają. Zgadzam się ze stwierdzeniem jednego z kolegów forumowych, że Krunic byłby w stanie lepiej grać w zespole, który gra taktyką z mezzalami.
rafal996 pisze: 13 maja 2021, 10:21Krunic powinien odejść, ale pytanie czy damy radę go zastąpić kimś lepszym, kto mógłby od biedy grać na skrzydle i na trequartiście. Bo takie zadania dla Rade widzi trener.
Moim zdaniem to bardziej skomplikowane. Rade wymieniłbym na trequartistę/pomocnika w stylu Pessiny, a w przypadku luki na skrzydle to trzeba się najpierw zastanowić, czy:
a) zostaje Leao
b) stawiamy na Hauge

Rade na tym skrzydle biega głównie z braku laku, ale jeśli np. Hauge po "spokojnie" przepracowanym okresie przygotowawczym będzie przez Piolego uwzględniany w rotacji to nie będzie już potrzeby stawiania tam Krunica, czy jego następcy. Jak zostanie z nami Leao, Diaz, a Hauge poprawi swoje notowania oraz co istotne przyjdzie do nas środkowy napastnik, który sprawi, że Rebic nie będzie musiał łatać dziury po Zlatania to nie ma potrzeby brania kolejnego rezerwowego na lewe skrzydło.
Yahoo323 pisze: 13 maja 2021, 15:47
Renesco pisze: 13 maja 2021, 9:53 Vlahovic pasowałby mi idealnie do tej układanki, żeby jeszcze w przyszłym roku "dojrzewać" pod okiem Ibry. Nie ma długiego kontraktu, tylko dwuletni, więc Fiorentina nie powinna stawiać twardego veta. Mimo wszystko cena rzędu 50 mln euro jest dla nas zdecydowanie za wysoka, ale może udałoby się włączyć w ten transfer Leao? Rafael + 20/30 mln euro to moim zdaniem oferta nad którą zarząd Violi mógłby się już pochylić.
Też mi się wydaje, że taki układ jest kompletnie nierealny. Raz, że Milan zdaje się wierzyć w Leao, a dwa, że to my jesteśmy zainteresowani Vlahovicem, a nie Fiorentina Leao, więc zadziałałoby tutaj proste prawo ekonomii.
Bardzo możliwe, załóżmy więc, że chodzi o ideę wytransferowania Leao gdzieś za 25-30 mln euro i dołożenia do 50 mln euro za Vlahovica. Jedno i drugie nie byłoby łatwe, ale od tego mamy zarząd, żeby robili naprawdę dobre deale. Może Fiorentina poszłaby na podobny układ drogiego wypożyczenia co w przypadku Chiesy?
bogiel pisze: 13 maja 2021, 19:46 Pytanie: Milan ma do wydania 20 mln na Diaza albo Tonalego. Kogo wybieracie? Bo ja wybrałbym Diaza.
Trzeba wziąć pod uwagę bardzo istotną kwestię. Niewykupienie Tonalego to trochę zamach na naszą wiarygodność. Oczywiście mamy do tego prawo, ale to raczej Brescia szła nam na rękę z formułą transferu tak, żeby ta zgadzała się w księgach.
pandoktor pisze: 14 maja 2021, 8:10Schira twierdzi, że Vazquez chce 4m netto, czyli 7m brutto. To by się zgadzało.
no to jeśli nie chce bajońskiej prowizji dla siebie/agenta/rodziny to moim zdaniem rozsądne oczekiwania. Jeśli to jest jeszcze do negocjacji do jakiś 3,5 mln euro to już w ogóle bardzo fajna opcja i low-cost transfer. Biorąc pod uwagę podatki, sprzedając Castillejo za 10 mln euro to kontrakt Vazqueza na 3 lata wyjdzie nam na 0 w porównaniu do Samu.
ODPOWIEDZ