Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Raczej nie chcą się zapędzać w obietnice bez pokrycia jak rok temu z "wielkim" napastnikiem.

60 mln za Ciro patrząc że za Belottiego Cairo dalej podobną kwotę oczekuje, Morata podobny wydatek to brałbym w ciemno, ale potrzebni są pomocnicy.

Torreira z Sampy ma niską klauzulę 25 mln chociaż to pozycja Biglii, ale Francka myślę też mógłby odciążyć
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Myślę, że mógłby, bo mimo że to kurdupel(przy Kessie na pewno) to jednak charakterny, ruchliwy i zadziorny.
O ile w to, że któryś z włoskich napastników chciałby do nas przyjść bez problemu wierzę, tak przy Moracie mam gigantyczny problem. I nie, nie uważam że płacenie za któregoś z nich 60 mln jest przesadą, skoro rok temu poszło 40 za Silvę.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Immobile jest chyba najbardziej realny ze względu na cenę/wiek/pensję/tego, że Lazio też gra w LE. Skoro Morata nie strzela w Chelsea, która jednak ma świetną pomoc i wahadła, to jednak coś poszło w złą stronę.

4-3-1-2 możemy już wsadzić między bajki, o czym świadczą wypowiedzi trenera oraz F&M. Zostaje 4-3-3 zamieniane w 4-2-3-1, czyli tak jak jest teraz.

Z plotek pojawiają się Cavani, Depay, Werner, Forsberg, Immobile, Belotti, Politano, Fellaini, Morata, Meyer i Vidal. Chyba o nikim nie zapomniałem.

Strinić i Reina już są nasi. Do tego z ww. wymienionych najchętniej wziąłbym Ciro, bo pensja nie tak duża jak Moraty czy Cavaniego, a Serie A to jego liga. Niech tylko to nie będzie Belotti, od którego już na ten moment Cutrone jest lepszy. Do tego Depay oraz Forsberg i atak ze skrzydłami mamy piękny, gdzie grał będzie rzeczywiście najlepszy. Teraz rywalizacji nie ma wcale. O tych pozycjach właśnie mówił Mirabelli (napastnik, skrzydłowy i ofensywny pomocnik). Ale tak jak piszecie, potrzeba zmienników dla Jacka albo Kessie albo chociaż jednego z nich. Toreirra za 25 mln? Nie ma się nad czym zastanawiać. Darmowy Meyer to też małe marzenie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Póki co przez decyzję UEFY cały misterny plan poszedł w
... i wszystkie plotki też tam można na razie wsadzić.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

No to po finale LM myślę że Donnarumma jest już blisko Liverpoolu ;)
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Qnen pisze:No to po finale LM myślę że Donnarumma jest już blisko Liverpoolu ;)
Myślę że po ostatnich wyczynach Gigio prędzej sięgną po Alissona Beckera, i słusznie.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Qnen pisze:No to po finale LM myślę że Donnarumma jest już blisko Liverpoolu ;)
Po co im nowy bramkarz do baboli jak swojego mają? :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Strinic w wywiadzie potwierdził podpisanie umowy z Milanem, 3 letni kontrakt, który zostanie ogłoszony po Mistrzostwach Świata.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Inter za darmo wzmacnia się De Vrijem i Asamoah, a my Striniciem. Biednie to wygląda.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

miszcz pisze:Inter za darmo wzmacnia się De Vrijem i Asamoah, a my Striniciem. Biednie to wygląda.
jednocześnie nie wykupią Cancelo i Rafinhę

Inter ma problemy z LO, my potrzebowaliśmy zmiennika za RR. Strinić do momentu o kontrakcie z Milanem grał w Sampie regularnie, potem go odstawili. Pewnie taki drugi Dario Simić będzie, do rotacji i tyle. Bardziej to mnie transfery na środek pola martwią
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Do obrony chyba nikt konkretny nie przyjdzie, bo raczej w tej formacji za dużo zmian nie będzie. Jeśli Musacchio nie zechce odejść, to zapewne pozyskamy kogoś tylko dlatego, że ktoś inny odejdzie, tak jak to jest z prawdopodobną zamianą Antonellego na Strinica. Tym bardziej, że o Contim mówi się, że jest jak nowy zakup (aż się przypominają stare 'dobre' czasy Gallianiego).

I mam tak samo jak bounty_fire, martwi mnie posucha w plotkach na temat pomocy. Do tej pory przewija się w nich jedynie Fellaini, a chciałbym widzieć w Milanie kogoś o zdecydowanie większym 'kalibrze'...
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

kamilus pisze:Do tej pory przewija się w nich jedynie Fellaini
Nie zapominaj o oferowanym czteroletnim kontrakcie dla Badelja. ;)

Gorąco też w sprawie Arturo Vidala. Mirabelli zapowiada bombę, która zaćmi Duomo, a syn Chilijczyka był ostatnio widziany w koszulce Milanu. Lubię takie transferowe smaczki. :P

Nie zapominajmy też, że możliwe iż Bale z C. Ronaldo zmienią kluby. :rotfl:
MK92

Post autor: MK92 »

Na razie nazwiska łączone z Milanem na kolana nie powalają i absolutnie nie gwarantują podniesienia jakości drużyny, poza Depayem i Immobile. Niestety, ale ostatnie zamieszanie wokół klubu osłabia też pozycję Fassone i Mirabelliego w trakcie negocjacji z piłkarzami oraz ich agentami. Pozostaje nam cierpliwie obserwować dalszy rozwój tej dynamicznej sytuacji.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 13:23 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

miszcz pisze:Inter za darmo wzmacnia się De Vrijem i Asamoah, a my Striniciem. Biednie to wygląda.
niemniej rozsądnie, zobaczymy czy pojawią się jakieś informacje odnośnie zarobków Chorwata, ale nie było sensu pozyskiwanie kogoś o bardziej rozpoznawalnym nazwisko (vide: Asamoah), jeśli szukaliśmy backupu dla Rodrigueza. Nie możemy szastać kasą na prawo i lewo także traktuje to jako uzupełnienie składu. Zapewne odejdzie od nas Antonelli, który z tego co dało się wyczytać z wywiadów chce grać regularnie.
bounty_fire pisze:
jednocześnie nie wykupią Cancelo i Rafinhę
dokładnie, stąd też ja nie jestem specjalnie pod wrażeniem ich mercato. Cancelo i Rafinha sprawdzili się u nich, na ten moment nie wygląda na to, żeby kuzynów stać było na ich wykupienie, więc różnie to może być z ich zasobami na zakupy. A po ich odejściu stracą sporo jakości, którą dysponowali w zeszłym sezonie. Oczywiście jesteśmy na samym początku okresu transferowego, więc dużo się może jeszcze zmienić, ale komentuję bieżącą sytuację.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

No właśnie trudno to teraz oceniać, jak dopiero wsiadamy na transferową karuzelę. Ale fakt, że akurat utrata tych dwóch graczy mnie zaskakuje i uważam, że to duża strata dla Interu. Niemniej jednak wciąż się boję, że zrobią transfery dla nas nieosiągalne, ze względu na LM. U nas sytuacja się komplikuje, a tymczasem Inter będzie się zbroił, Napoli pod wodzą Carlo też może podnieść poprzeczkę, Roma nie wygląda, żeby miała się osłabiać... nie będzie lekko.

Ale gdyby u nas faktycznie udało się sprowadzić Depaya, to by było już poważne wzmocnienie. Fassone zarzeka się, że decyzja UEFA nie wpłynie za bardzo na mercato... oby.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Na chwilę obecną mówi się, że trójka, o której wspominał Fassone, to Immobile, Depay i Fellaini. Tak jak pierwszych dwóch mnie cieszy, bo znacznie podwyższy poziom sportowy drużyny, tak jak myślę o Belgu, to mam takie mocne wewnętrzne 'meh'. Szczerze mówiąc nie tego się spodziewałem i po cichu liczę, że jeszcze uda nam się pozyskać kogoś znacznie lepszego.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

"Biednie" odnosiło się do tego kogo my sprowadzamy za darmo. Według różnych źródeł Strinic będzie mieć pensję 2-3 mln, a Asamoah 4-4,5. Który się bardziej opłaca, to niech każdy sobie sam oceni. Od rywalizacji dwóch dobrych zawodników o miejsce w skladzie, zwłaszcza gdy jeden z nich może być przydatny w pomocy, chyba żaden klub nie ucierpiał.

Dla jasności, De Vrij i Asamoah zostali zaklepani mimo braku pewności gry w LM. Kasy nie mają tylko do 30 czerwca i stąd problemy z wykupem Cancelo. Po 1 lipca mają większe pole do popisu.

8-10 mln dla Fellainiego to niesmaczny żart.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

W przypadku Fellainiego to jestem na 99% przekonany, że mówimy o kwocie brutto.

W Anglii tygodniówki podawane są jako kwota brutto a wspomniany Fellaini zarabia 120 tysięcy funtów brutto na tydzień. Biorąc pod uwagę, że rocznie daje to 6,24 mln funtów i podobno sam piłkarz odrzucił propozycję przedłużenia umowy z podwyżką to te 8-10 mln euro brutto jako oczekiwania brzmi już bardziej realistycznie. Netto chodzi więc o kwotę 4-5 mln euro w skali roku.

Dla mnie to i tak dużo, co do Belga mam mieszane uczucia, ale trzeba też uczciwie przyznać, że trafił w United na taki okres, gdzie wielu graczy nie pokazywało swojego potencjału. Na plus na pewno należy mu oddać dużą uniwersalność, w systemie 4-3-3/4-2-3-1 może grać praktycznie na każdej pozycji w środku pomocy.

Ryzykowny transfer, ale nie skreślałbym go od początku.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Transfer Immobile również nie przepada do gustu z jednego powodu. Nie mam kreatywnej pomocy, a nasi skrzydłowi mają swoje ograniczenia. Gdybyśmy mieli to byłby strzał dziesiątkę. W Lazio Immobile ma duże wsparcie od kolegów. U nas jest z tym problem. Z miech temu była mowa o wymanie Silvy n a Keita, Brandtcie czy Felipe Andersonie. Wystarczy jeden z nich. Do tego Depay lub Keita jako fałszywa dziewiątka i mamy więcej kreatywności. Fellaini za drogi utrzymaniu. Lepiej znależć zmiennika dla Kessiego, albo kogoś kto wyrzuci z pierwszego składu. Wiadomo gdzie pójdzie Meyer lub Wilshare?. Szkoda mi Asamoaha. Wyrzuciłby z składu pierwszego RR.

To tylko dywygacje. Trzeba czekać na rozsądzenie sprawy od Uefy.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Ponoć będziemy mieć nowego zawodnika - Milana Badejla z Fiorentiny. Za darmo.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

No i dobrze. Będzie zmiennik dla Kessiego.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Majkel pisze:No i dobrze. Będzie zmiennik dla Kessiego.
Mam wątpliwości czy Badelj to piłkarz na połówkę. prędzej z tego co grał w Violi to na pozycji Biglii/Montolivo. Poniekąd to Chorwat miał dwa lata temu wlaśnie naszego byłego kapitana zastąpić
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Za darmo to dobry transfer. Zdecydowanie brakowało kogoś takiego w poprzednim sezonie. Na ten moment w trzyosobowym bloku pomocy balansowałby gdzieś na granicy pierwszego składu i byciu pierwszym do wejścia z ławki. Jeśli Chorwat faktycznie do nas dołączy to trzeba szukać klubu, gdzie Locatelli miałby szanse na regularną grę pod okiem trenera mającego smykałkę do wdrażania młodych zawodników i oddać go tam na wypożyczenie.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ale mnie śmieszy ostatnia wypowiedź Raioli o Gigio. Oczywiście są to jego gierki, ale wcale się nie zdziwię, jak mówił poważnie - odkrył, że znalezienie mu klubu, który spełni oczekiwania zawodnika (klub z czołówki światowej i gwarancja gry) oraz Milanu (odstępne) jest po prostu niemożliwe. Bardzo podoba mi się tu postawa Milanu. Agent mówił, że Gigio jest warty 100 mln czy nawet więcej? Spoko, to chcemy za niego kupę kasy ;) Jak ktoś zapłaci faktycznie te 70 baniek, to niech go sobie bierze. Jak nie zapłaci, to nie mamy interesu, żeby go wypychać na siłę za 30.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

rafal996 pisze:Ale mnie śmieszy ostatnia wypowiedź Raioli o Gigio. Oczywiście są to jego gierki, ale wcale się nie zdziwię, jak mówił poważnie - odkrył, że znalezienie mu klubu, który spełni oczekiwania zawodnika (klub z czołówki światowej i gwarancja gry) oraz Milanu (odstępne) jest po prostu niemożliwe. Bardzo podoba mi się tu postawa Milanu. Agent mówił, że Gigio jest warty 100 mln czy nawet więcej? Spoko, to chcemy za niego kupę kasy ;) Jak ktoś zapłaci faktycznie te 70 baniek, to niech go sobie bierze. Jak nie zapłaci, to nie mamy interesu, żeby go wypychać na siłę za 30.
LFC ponoć zaproponował 40.
Gdyby to była prawda i mieli spotkali się po środku - na poziomie 55 - uważam, że powinniśmy Gigio sprzedać. Rozsądne pieniądze, pozbycie się absurdalnej pensji (która pewnie źle wpływa na morale innych/potencjalnych graczy), brak Mino - same zalety.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
ODPOWIEDZ