Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
KiyoSanguine
Milanista
Milanista

Post autor: KiyoSanguine »

Venomik pisze:KiyoSanguine - jak tylko Cavani po odejściu Zlatana wrócił na swoją nominalną pozycję to ustrzelił 8 bramek w 8 meczach w Lidze Mistrzów. W tym po bramce w obu meczach z Arsenalem, po bramce w obu meczach z Barceloną.

Poza tym to nie do końca z tymi najsilniejszymi ekipami Milan miał największy problem. Potrafił wygrać z Juve, zdobyć 4 punkty z Lazio, zremisować oba mecze z Atalantą, itp.
Cavani to top wśród napastników, a przy okazji dobrze odnajduje się w grze w tłoku, także tyłem do bramki.
Owszem strzelił, ale Barca zagrała chyba najgorszy mecz w swojej historii, więc tym bym się specjalnie nie podniecała. Druga w meczu, gdy Barca nawet się nie broniła, bo próbowała odrobić wynik. Tak fajnie to wygląda, zdobył bramki z Barceloną, ale okoliczności jak dla mnie zmieniają nieco pogląd na nie. 3 bramki z tego zdobył z niezbyt silnym Ludogorets. Pozostałe trzy na tle Arsenalu i Basel i te rzeczywiście są zacne. Warto pamiętać też jak mocną miał linię pomocy która grała na niego. Ja osobiście uważam, że po odejściu z Napoli Cavani przestał grać tak dobrze. Jest przereklamowany. To dobry zawodnik, ale żaden top napastników.
no tak, Cavani beee, ale weźmy Zlatana, on na LM ma patent... :hmm:
Jeżeli porównujesz Zlatana z Cavanim i nie widzisz różnicy w klasie, to może pogadajmy o czym innym. Akurat Zlatan potrafi wygrywać mecze w pojedynkę. Cavani nie, musi liczyć na kolegów. I że znowu nie zmarnuje 100.
Ja nie twierdze jednoznacznie ze bedziemy o niego walczyc do ostatniego dnia okienka ale Anglia bo co? Bo trzeba przewiezc graty i otworzyc konto bankowe?
Bo nie sądzę, żeby na przeczekanie wybrał słabszą ligę, kiedy może trenować/grać w mocniejszej. W Anglii powinien też dostać więcej niż we Włoszech. Nie wiem skąd pomysł z gratami wymyśliłeś.
Tak wogole za duzo chyba tych plotek, na spokojnie. Coutinho jest wciaz graczem The Reds i niespecjalnie chca go sprzedac. Pomijam kwestie tego ze Costa to inna pozycja na boisku.
Było dość poważne źródło, które twierdziło, że już są dogadani, a reszta to gra pod publiczkę. Oficjalne info miało być w piątek. Także poczekam czy i tak jutro nie okaże się, że transfer wykonany.
no i znowu Renato to inna pozycja niz Badlej. Ja uwazam ze trzeba nam pomocnika jak Kessie ktory to moze tez zabrac sie za rozegranie w razie czego.
I? Wątpię, abyśmy kupili obu. Jeżeli mamy kupić tylko jednego to wolałabym Portugalczyka. Nikt nie powiedział, że mają grać na tej samej pozycji. Po prostu nie przewiduje zakupu obu zawodników.

I to "znowu" widzę, że chcesz mi udowodnić, że nie wiem o czym mówię. Znam ich pozycję i to że wymieniam ich w jednym zdaniu nie znaczy, że mają grać na jednej pozycji. Jakbym powiedziała, że wolę transfer Neuera od Lewandowskiego też byś wypomniał pozycje. Można dyskutować czy ta pozycja czy ta ważniejsza. Albo rola. Niemniej ładnie proszę o rozsądne argumenty ;)
Jesli chodzi o napastnika to ja wiem ze to podgrzewa apetyty i domysly aFassone wylozyl kto w kogo celujemy.
Jeżeli trzymać się tej informacji to powinniśmy być tylko zainteresowani Aube albo odpuścić transfery. Niemniej jest teraz taki szał na zakup Dembele, że pewnie odejdzie. Czy BVB będzie chciała sprzedać obu zawodników? ja na ich miejscu bym nie chciała. Zatem będzie ciężko.
"Wasza miłość czyni mnie silniejszym, wasza nienawiść niepokonanym"
Awatar użytkownika
Pamato
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Pamato »

KiyoSanguine pisze:
Jeżeli porównujesz Zlatana z Cavanim i nie widzisz różnicy w klasie, to może pogadajmy o czym innym. Akurat Zlatan potrafi wygrywać mecze w pojedynkę. Cavani nie, musi liczyć na kolegów. I że znowu nie zmarnuje 100.
o klasie nic nie pisałem... jedynie o tym, że Twoim argumentem przeciwko niektórym napastnikom jest "fakt" nieporadzenia sobie w LM, a w tym samym czasie piejesz na myśl o Zlatanie, który ma łatkę tego, który właśnie w LM nigdy nie pokazał swojej klasy... nie wygląda to dobrze powiem Ci ;)
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Czyli podsumujmy.
Chciałabyś do Milanu wysuniętego napastnika, który strzela dużo bramek. Najlepiej w mocnej lidze (francuska się więc nie liczy). Dodatkowo ma strzelać dużo w Lidze Mistrzów. Ale tylko silnym rywalom ("3 bramki z tego zdobył z niezbyt silnym Ludogorets"). No chyba, ze rywal grał wtedy słabo - to się nie liczy (" ale Barca zagrała chyba najgorszy mecz w swojej historii"). Jak musiał atakować - to też się nie liczy ("Druga w meczu, gdy Barca nawet się nie broniła, bo próbowała odrobić wynik"). Najlepiej żeby to zrobił przy słabej linii pomocy oraz takiej, która nie będzie mu podawać ("miał linię pomocy która grała na niego").

Aż się boję spytać czy Lewandowski bądź Suarez by wystarczyli. Zaczynam sięobawiać, że trzeba by było wyhodować gdzieś młodego Szewczenkę albo najlepiej Baggio.
O ile wybaczysz mu kilka epizodów w reprezentacji ;)

(troche oczywiscie ironizuję, ale sens chyba widać ;) )
KiyoSanguine
Milanista
Milanista

Pamato pisze:
KiyoSanguine pisze:
o klasie nic nie pisałem... jedynie o tym, że Twoim argumentem przeciwko niektórym napastnikom jest "fakt" nieporadzenia sobie w LM, a w tym samym czasie piejesz na myśl o Zlatanie, który ma łatkę tego, który właśnie w LM nigdy nie pokazał swojej klasy... nie wygląda to dobrze powiem Ci ;)
Jeżeli tak patrzysz na statystki to wcale nie ma gorszych od Cavaniego. Dodatkowo Zlatan mógłby przyjść za darmo. Za Cavanieno będzie trzeba zapłacić i to już robi dla mnie pewną różnice. Oczywiście jego kontrakt byłby większy, ale i tak. Domniemane przyjście Zlatana oznacza, że pieniądze można wydać np. na pomocnika. Transfer Cavaniego oznacza, że budżet zostanie ograniczony. Bo to na pewno tanie nie będzie. Ponadto osobiście wierze, że prędzej Zlatan strzeli bramkę niż Cavani. Ja osobiście mam dość patrzenia ile setek on marnuje. Zlatanowi też się zdarza, ale nie tak jak Cavaniemu. Zresztą dość mocno ograniczyłeś to co powiedziałam. Ja napisałam, że nie sprawdza się z mocniejszymi rywalami. Często zawodzi, a Zlatan w kluczowych momentach potrafił być tym, który strzelał te najważniejsze bramki. Cavani gra dobrze, jeśli zespół gra dobrze. Jak nie idzie, to na ogół nie jest tym, który pociągnie zespół. Chciałam zaznaczyć, że nie oglądam ligi francuskiej. Co najwyżej mecze między Monaco a PSG. To jest moja opinia na podstawie LM. Gdzie jakoś odkąd pamiętam nie zachwycał. Nie mówię też, że to zły piłkarz. Jest dobry. We Francji strzelił sporo bramek słabym zespołom. Mi się jednak wydaje, że potrzebujemy kogoś co ma coś więcej do zaoferowania. Zlatan mógł to dać tym bardziej, że był za darmo. To nie jest też tak, że jak go kupią to się załamie. Nie. Myślę jednak, że można te pieniądze wykorzystać lepiej i Cavani nie powinien być głównym celem. Może teraz jaśniej będzie widać, gdzie jest mój problem z Cavanim. Może poprzednio odpisałam nieco za ostro, nie chciałam cię urazić. Sorki, czasem piszę szybciej niż myślę :P
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Kacap Kwota za Kovacica traktuje jako plotkę:). Tak samo sądzę z deczka Sci Fiction. Na pewno jest do wyjęcia na rynku tak jak mówiłeś, ale za normalną pieniądze.

KiyoSanguine Wg doniesień dostanie nowy kontrakt w MU. Druga sprawa Raoila chciałby 1 mln Euro plus dodatowy milion za każdy mecz. Na pewno Ibra chciałby grać w każdym meczu. 15-20 mln Euro wynagrodzenia na piłkarza jego wieku i po kontuzji jest lekko ryzykowne. Bardzo lubię Zlatana, ale jego czas minął i tego typu transfer byłby aka z ostatnich czasów posuchy. Obojętnie kto do nas przyjdzie będe się cieszył. Mam spore zaufanie do zarządu. Zrobili przerwę specjalnie, aby zobaczyć ruchy transferowe innych zespołów.
staarek
Milanista
Milanista

Post autor: staarek »

Adin pisze: Wg doniesień dostanie nowy kontrakt w MU. Druga sprawa Raoila chciałby 1 mln Euro plus dodatowy milion za każdy mecz.
Jakby ten kontrakt troche zmodyfikowac, 1 mln Euro plus dodatowy milion za każda bramke to czemu nie?
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

KiyoSanguine, Co jak co, ale chyba żaden napastnik nie spełnia twoich kryteriów. Wybór Ibry nad Cavanim to tylko rozwiązanie na rok maksymalnie dwa lata. Na dodatek Cavani raczej będzie w najrozsądniejszej cenie ze względu na wiek, sytuację PSG (w przypadku zakupu Mbappe) oraz braku innych chętnych.

staarek, Ja słyszałem o 0.5 mln za mecz.
LEGIA WARSZAWA
KiyoSanguine
Milanista
Milanista

lord bass pisze:KiyoSanguine, Co jak co, ale chyba żaden napastnik nie spełnia twoich kryteriów. Wybór Ibry nad Cavanim to tylko rozwiązanie na rok maksymalnie dwa lata. Na dodatek Cavani raczej będzie w najrozsądniejszej cenie ze względu na wiek, sytuację PSG (w przypadku zakupu Mbappe) oraz braku innych chętnych.

staarek, Ja słyszałem o 0.5 mln za mecz.
Nie prawda. Aube na przykład mógłby być takim piłkarzem jaki by mi pasował. Niemniej z tych znanych nazwisk i dostępnych dla nas rzeczywiście uważam, że nie wielu się nada. Jak już to lepiej ściągnąć jakiś talent i próbować go wprowadzić z nadzieją, że się odpowiednio rozwinie. Lub też zostać przy obecnych napastnikach i wzmacniać drugą linie. W końcu nikt nie powiedział, że musimy kogoś kupić. To bardziej pobożne życzenia, jak moje ze Zlatanem, niż wyższa konieczność. Ja jeśli nie pozyskamy Aube, a chyba będzie ciężko, to poczekałabym co najmniej do następnego okienka z zakupem napastnika.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

KiyoSanguine pisze:a Zlatan w kluczowych momentach potrafił być tym, który strzelał te najważniejsze bramki.
No jednak trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że to właśnie on należy do tych topowych nazwisk, które najczęściej oskarżano o zawodzenie w wielkich meczach. Myślę że w jego temacie trochę o tym tu napisano.
Cavaniego straszliwie cenię od jakiegoś turnieju, gdzie orał boisko dla reprezentacyjnej koszulki.

Wracając do Zlatana to tak, chciałbym go, ale jednak na warunkach przystających do naszej sytuacji finansowej. Bo sorry, ale żadnego podejścia do najbogatszych obecnie nie mamy.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
KiyoSanguine
Milanista
Milanista

carlos pisze:
KiyoSanguine pisze:a Zlatan w kluczowych momentach potrafił być tym, który strzelał te najważniejsze bramki.
No jednak trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że to właśnie on należy do tych topowych nazwisk, które najczęściej oskarżano o zawodzenie w wielkich meczach. Myślę że w jego temacie trochę o tym tu napisano.
Cavaniego straszliwie cenię od jakiegoś turnieju, gdzie orał boisko dla reprezentacyjnej koszulki.

Wracając do Zlatana to tak, chciałbym go, ale jednak na warunkach przystających do naszej sytuacji finansowej. Bo sorry, ale żadnego podejścia do najbogatszych obecnie nie mamy.
Prawda, ale prawie o każdym wielkim zawodniku tak mówią, jeśli nie strzela. Nie mówię, że zawsze był takim zawodnikiem. Nie był. Ale na pewno nie było też tak, że takich ważnych bramek nie zdobywał. W każdym razie, abstrahując od tego, był/jest mniej zależny od zespołu. Ja chciałabym takie zawodnika, który potrafi sam wygrać mecz. Zresztą chyba już o tym wspominałam. Moim zdaniem Zlatan potrafi być takim zawodnikiem. Aube może być takim zawodnikiem. Cavani to pracuś, dobry zawodnik, ale to nie taki zawodnik. Dlatego tak krytycznie patrze na te transfery w kwestii napastników. Jeżeli już kupować to coś specjalnego. Czy to kogoś pokroju Zlatana/Aube czy jakiś młodych talentów. Niemniej rozumiem, że tutaj wszyscy macie inne zdanie. Spoko. Wiem, że moja opinia jest niepopularna, ale nie mam z tym problemu. Nie każdy musi się do Cavaniego ślinić jak niektórzy tutaj...inni mogą woleć Zlatana jako bożyszcze :P
KiyoSanguine
Milanista
Milanista

Chciałam dodać jeszcze, że nie ma co transferu Zlatana dalej omawiać, bo on raczej zostanie w MU. Dembele pójdzie do któregoś z gigantów, więc Aube zapewne nie odejdzie. Costa ma tylko Atletico w głowie. O ile ja wiem, niech mnie ktoś poprawi w razie czego, tematu Cavaniego w ogóle dotąd nie było. Zatem wydaje się, że numerem jeden będzie Kalinic, który zresztą chce dla nas grać. Nie jestem tym zachwycona, ale okej. Zobaczymy co ewentualnie pokaże.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

KiyoSanguine pisze:W każdym razie, abstrahując od tego, był/jest mniej zależny od zespołu.
Z drugiej strony Stec słusznie zdiagnozował go, jako nieuczulanego solistę, który gra trochę obok i jednak głównie dla siebie.
Dlaczego więc chciałbym Ibrę? Bo jego atuty są takie, że grać może i z nogą w gipsie, w sensie że niekoniecznie musi szybko czy dużo biegać, by grać na niedostępnym dla innych poziomie. Ma on bowiem cechy i talent najlepszych 10tek i to tych najbardziej eleganckich technicznie.
Awatar użytkownika
MasterOfShadows
Milanista
Milanista

Post autor: MasterOfShadows »

To że tematu Cavaniego dotąd nie było nie oznacza że w ogóle nie sondowali możliwości jego przejścia.W rzeczywistości przyjścia Mbappe i byciu w cieniu Neymara sytuacja Urugwajczyka zmienia się o 180*, nie sądzę żeby znów pogodził się z "kolejnym Zlatanem" w klubie, i ławką bo nie sprowadzają Mbappe żeby grzał ławkę.Poza tym PSG musi czymś zapłacić za Mbappe.A Cavani na pewno jest lepszy niż Kalinić i chyba oprócz niego jest naszą jedyną opcją transferową
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

Ale zdajecie sobie sprawę, że nawet pozbycie się Bakki i zakup Kalinicia to będzie krok w przód? :)
MK92

Post autor: MK92 »

Maslok, otóż to! Przez te ostatnie dwa miesiące transferowego szaleństwa F&M nasza optyka tak się zmieniła, że teraz chcemy tylko gwiazd, a na solidnych piłkarzy kręcimy już nosem :ok: Dla mnie najważniejsze jest w tej chwili, by ktoś zastąpił wypalonego Bakkę i Kalinić nadaje się do spełnienia tej roli dobrze moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2017, 19:45 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
Adin
Milanista
Milanista

Pozytywna moc Masloku jest silna :diavolo:
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

MasterOfShadows pisze:Poza tym PSG musi czymś zapłacić za Mbappe.
Musi? Kto powiedział, że MŚ w Katarze może mieć tylko jednego ambasadora? :P
maslok, zgadzam się. Żaden crack, no ale powiedzmy, że Jon Dahl Tomasson? No, powiedzmy. ;)
Edit: enkidu81, z tym przymuszaniem to oczywiście z przymrużeniem oka, jednak chodzi o wolę zawodnika przede wszystkim. Nie chciałbym, żeby Mialn był wyborem tymczasowym i awaryjnym.
Co do Locatellego to nie widzę tego wybiegania i dynamiki, który chciałbym zobaczyć u b2b. Od jakiegoś czasu chciałbym, żeby rozwijał się w stronę Ambrosiniego, czyli więcej zimnej efektywności, przy taktycznym zaawansowaniu.
Adin
Milanista
Milanista

Wolałbym jednak Kollera. Taka wieża nie musiałaby ruszać w trakcie dośrodkowań.
KiyoSanguine
Milanista
Milanista

MasterOfShadows pisze:To że tematu Cavaniego dotąd nie było nie oznacza że w ogóle nie sondowali możliwości jego przejścia.W rzeczywistości przyjścia Mbappe i byciu w cieniu Neymara sytuacja Urugwajczyka zmienia się o 180*, nie sądzę żeby znów pogodził się z "kolejnym Zlatanem" w klubie, i ławką bo nie sprowadzają Mbappe żeby grzał ławkę.Poza tym PSG musi czymś zapłacić za Mbappe.A Cavani na pewno jest lepszy niż Kalinić i chyba oprócz niego jest naszą jedyną opcją transferową
To akurat prawda. Neymar plus Mbappe może skłonić go do odejścia. Tylko nie wydaje mi się, żeby on chciał wracać do Włoch. W razie czego może marzyć mu się coś więcej niż Milan. Zgadzam się, że Cavani jest lepszy od Kalinica. Jakbym musiała wybierać to na pewno Urugwajczyk lepszy...

Zobaczymy. Na pewno będę krytycznie nastawiona, ale może mnie przekona...ewentualnie.

Przy okazji Francefootball donosi, że Monaco odrzuciło ofertę Milanu wartą €30m za Falcao...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Locatelli moim zdaniem zbyt mocno odstaje fizycznie od typowego b2b, gdzie on a gdzie Radja/Kessie. Niech Manuel skupi się na regiście, Biglia wypadł na 2-4 tygodnie to młodzieniec sobie pogra i tak.

A co do napastnika - PSG raczej spokojnie może grać trójką Neymar Cavani Mbappe z przodu, więc prędzej niż odejścia Urugwajczyka spodziewałbym się exodusu kogoś z trójki Di Maria\Lucas\Pastore. A skoro nie da się pozyskać Aubumeyanga, to może spróbować za niewiele większe pieniądze pozyskać duet Kalinić + Alexis Sanchez? Chilijczyk ma rok kontraktu z Arsenalem i chce odejść, więc negocjacje z Anglikami mogą być łatwiejsze niż z BVB (którzy ponoć odrzucili ofertę 80 mln + 40 mln bonusów od Barcelony), kwota ok. 60-65 mln powinna załatwić sprawę. Wtedy mając do wyboru z przodu Jacka, Hakana, Alexisa, Suso, Silvę i Boriniego spokojnie możemy grać nawet z Bakką na szpicy. :P

Adin,
Koller już nie gra, to może Fellaini? :)
enkidu81
Milanista
Milanista

Post autor: enkidu81 »

carlos pisze:Edit: enkidu81, z tym przymuszaniem to oczywiście z przymrużeniem oka, jednak chodzi o wolę zawodnika przede wszystkim. Nie chciałbym, żeby Mialn był wyborem tymczasowym i awaryjnym.
Co do Locatellego to nie widzę tego wybiegania i dynamiki, który chciałbym zobaczyć u b2b. Od jakiegoś czasu chciałbym, żeby rozwijał się w stronę Ambrosiniego, czyli więcej zimnej efektywności, przy taktycznym zaawansowaniu.
Ja rozumiem i podzielam ale w obecnej sytuacji kiedy za Gallo Cairo krzyczy stowe a wyciagniecie Auby bedzie trudne bylaby to taka opcja ktora daje nam moc i lidera w ataku i co wazne bramki bramki bramki. Co istotne na tu i teraz (albo dopoki faja nie zmiekne Cairo)
Przewinelo sie info iz najmniej na co Milan moglby sie zgodzic to roczne wypozyczenie czy tam jego pochodna. Tak na marginesie to ja jestem ciekaw czy jest jakies stanowisko samego Atleti ze wyjda z taka a taka oferta czy cos podobnego. Ja natknalem sie jedynie na wypowiedz chyba samego Simeone ktora raczej dystansuje jego pozyskanie.
Co do Loci tez sie zgadzam tzn ze cos pomiedzy Gattuso a Ambro choc mam swiadomosc ze pilka sie rozwinela w inna strone i sa tez nieco inne wymagania. Napewno jest silny,b. dobry w odbiorze,charuje za dwoch, potrafi kropnac z dystansu, na rozegraniu oferuje juz teraz wiecej niz wspomniani senatorowie. Co do dynamiki to fakt ale tez wiesz bylby alternatywa jak juz. Bo z lawki na tak zbalansowana pomoc np Hakan,Biglia,Loca jest to rozwiazenie chyba. To sie wiaze z tym ze chcialbym aby zostal a nie szedl na wypozyczenie bo on juz w zeszlym sezonie pokazal ze jest gotow w wiekszym stopniu niz taki powiedzmy Mauri. Mowie to tez w kontekscie tego ze chcialbym odstrzelenia Monto. Jakkolwiek go kiedys cenilem to nie ma dla niego miejsca wd mnie. Zreszta niech mnie ktos poprawi ale wydaje mi sie ze we wczorajszym meczu z Betisem Monto gral czy tez mial grac boxa. Gosciu jest zamulaczem ery schylkowego Pirlo (w ACM) i mam wrazenie ze z nim druzyna gra jakos tak slamazarnie (czysto subiektywnie).
enkidu81
Milanista
Milanista

KiyoSanguine pisze: Nie każdy musi się do Cavaniego ślinić jak niektórzy tutaj...inni mogą woleć Zlatana jako bożyszcze
Ja mam wrazenie ze jesli ktos sie tutaj slini/podnieca na jakiegos pilkarza to Ty na Szweda:)
On to dopiero jest krotko-dystansowa opcja i zawodnikiem po powaznej kontuzji w slusznym wieku z agentem ktorego w Milanie sie wyklucza miedzy innymi za skladane oferty.
Skoro Costa jest taki niechetny to co powiedziec o Zlatanie co?
Co zas do wartosci pilkarskich to nawet nie zamierzam Cie przekonywac. Zreszta to jest poki co jedyna 9 u Paryzan. No chyba ze zakontraktuja Mbappe a i to nie bedzie znaczyc ze na bank sie beda chcieli pozbyc (choc moze beda do tego w jakis sposob zmuszeni)
KiyoSanguine pisze: Dlatego tak krytycznie patrze na te transfery w kwestii napastników. Jeżeli już kupować to coś specjalnego. Czy to kogoś pokroju Zlatana/Aube czy jakiś młodych talentów.
Niby tak ale mlodych, perspektywicznych juz mamy. Nam trzeba kogos kto da moc i odpowiednia ilosc goli.
KiyoSanguine pisze:W końcu nikt nie powiedział, że musimy kogoś kupić. To bardziej pobożne życzenia, jak moje ze Zlatanem, niż wyższa konieczność. Ja jeśli nie pozyskamy Aube, a chyba będzie ciężko, to poczekałabym co najmniej do następnego okienka z zakupem napastnika.
Zarzad twierdzi ze napastnk jest konieczny. Podal tez kto jest w polu zainteresowan co oczywiscie nie znaczy ze tylko oni i nikt wiecej.
KiyoSanguine pisze:Myślę jednak, że można te pieniądze wykorzystać lepiej i Cavani nie powinien być głównym celem.
Przeciez nim nie jest i o ile Mbappe nie zawita do Psg to nie bedzie a nawet wtedy bedzie ciezko.
KiyoSanguine pisze:Cytat:

Ja nie twierdze jednoznacznie ze bedziemy o niego walczyc do ostatniego dnia okienka ale Anglia bo co? Bo trzeba przewiezc graty i otworzyc konto bankowe?

Bo nie sądzę, żeby na przeczekanie wybrał słabszą ligę, kiedy może trenować/grać w mocniejszej. W Anglii powinien też dostać więcej niż we Włoszech. Nie wiem skąd pomysł z gratami wymyśliłeś.
Stad mniej wiecej skad zainteresowanie Poolu Costa. Przyznam ze polityka transferowa The Reds to zagadka ale oni maja 9 i nie slyszalem o checi jej wymiany. Poki co to interesuja sie zupelnie innymi graczami i ew odejscie Cou doda do tej listy raczej kogos innego niz 9. Powtorze tez ze ja nie syszalem jaka to oferte szykuje Atleti a wrecz cos odwrotnego (z ust Simeone).
KiyoSanguine pisze:no i znowu Renato to inna pozycja niz Badlej. Ja uwazam ze trzeba nam pomocnika jak Kessie ktory to moze tez zabrac sie za rozegranie w razie czego.

I? Wątpię, abyśmy kupili obu. Jeżeli mamy kupić tylko jednego to wolałabym Portugalczyka. Nikt nie powiedział, że mają grać na tej samej pozycji. Po prostu nie przewiduje zakupu obu zawodników.

I to "znowu" widzę, że chcesz mi udowodnić, że nie wiem o czym mówię. Znam ich pozycję i to że wymieniam ich w jednym zdaniu nie znaczy, że mają grać na jednej pozycji. Jakbym powiedziała, że wolę transfer Neuera od Lewandowskiego też byś wypomniał pozycje. Można dyskutować czy ta pozycja czy ta ważniejsza. Albo rola. Niemniej ładnie proszę o rozsądne argumenty
Inaczej. Renato byl brany pod uwage bo wypozyczenie z opcja wykupu to w sumie okazja i ne nie jest tak jak pisalas ze w sumie niewielka roznica pomiedy opcja a wykupem. Ryzyko jest i to spore. Renato to jednak wciaz wonder boy i wszystko z nim mozliwe. Dodam ze znow nie wiadomo czy mialby wyjsciowy sklad a to moze byc dla niego problem.
W zestawieniu z Badlejem odnosze sie do tego ze tego zawodnika Montella zna i ceni i ryzyko nieporownywalnie mniejsze oraz zadania inne. Transfery te zresztaw mysl tego co napisalem nie musialyby sie wykluczac. Nie zrozum mnie zle tez sie cieszylem na info o Renato ale na warunkach jakei Zarzad zaproponowal.
Tak z boku to co innego pozycja a co innego formacja a jeszcze co innego pelniona rola na boisku. Tutaj tez mocno nalezy wziasc pod uwage mysl strategiczna treinero.
Adin pisze:Obojętnie kto do nas przyjdzie będe się cieszył. Mam spore zaufanie do zarządu. Zrobili przerwę specjalnie, aby zobaczyć ruchy transferowe innych zespołów.
o to tu..polac temu Uzytkownikowi:)

ps.sorki za post pod postem ale spore w sumie
KiyoSanguine
Milanista
Milanista

enkidu81 pisze: Ja mam wrazenie ze jesli ktos sie tutaj slini/podnieca na jakiegos pilkarza to Ty na Szweda:)
No cóż...każdy ma jakąś słabość...ale i tak wydaje mi się, że niektórzy mają coś więcej do Cavaniego :P
enkidu81 pisze: On to dopiero jest krotko-dystansowa opcja i zawodnikiem po powaznej kontuzji w slusznym wieku z agentem ktorego w Milanie sie wyklucza miedzy innymi za skladane oferty.
Tak, to krótka opcja. Niemniej była do wyciągnięcia za darmo. Taki zawodnik za darmo, choć z potencjalnie dużym kontraktem, to była okazja. Droga, ale mogła okazać się bardzo zacna.
enkidu81 pisze: Skoro Costa jest taki niechetny to co powiedziec o Zlatanie co?
Na początku wyglądało to trochę inaczej. Dopiero później okazało się, że jesteśmy tylko kołem ratunkowym.
enkidu81 pisze: Co zas do wartosci pilkarskich to nawet nie zamierzam Cie przekonywac. Zreszta to jest poki co jedyna 9 u Paryzan. No chyba ze zakontraktuja Mbappe a i to nie bedzie znaczyc ze na bank sie beda chcieli pozbyc (choc moze beda do tego w jakis sposob zmuszeni)
Chciałam tylko dodać, że jak wspominałam, nie uważam go za drewno. To dobry piłkarz. Ja po prostu liczyłam, wciąż liczę, na coś więcej. Gdzieś tam wspominano, że to Di Maria może odejść...więc wcale nie jest takie pewne, że chcą się pozbyć Cavaniego.
enkidu81 pisze: Niby tak ale mlodych, perspektywicznych juz mamy. Nam trzeba kogos kto da moc i odpowiednia ilosc goli.
Niby tak ale ;) Młodych i zdolnych nigdy nie za wiele, bo nie wiadomo tak naprawdę kto odpali, a kto nie. Pato miał być super gwiazdą, a gdzieś to nie poszło do końca tak jak miało. I jak mamy kupić solidnego napastnika na ligę...to ja jestem ryzykantką...weźmy młodego, może okaże się super gwiazdą. nawet jeśli nie to jest szansa, że i tak okaże się nie mniej solidny niż "starszy solidny napastnik"
enkidu81 pisze:Zarzad twierdzi ze napastnk jest konieczny. Podal tez kto jest w polu zainteresowan co oczywiscie nie znaczy ze tylko oni i nikt wiecej.
Wiem, czytałam o tym. Moja opinia jest odrobinkę inna. Nie pogardzę napastnikiem, ale jak mówiłam...ja myślałabym o drugiej linii jeśli nie powiedzie się ściągnięcie napastnika, którego ja bym chciała ;)
enkidu81 pisze: Przeciez nim nie jest i o ile Mbappe nie zawita do Psg to nie bedzie a nawet wtedy bedzie ciezko.
Owszem, ale niektórzy wspominali, że takim mógłby się stać. Ja wolałabym nie i już :P Chociaż już coś się dzieje...o tym później :P
enkidu81 pisze: Inaczej. Renato byl brany pod uwage bo wypozyczenie z opcja wykupu to w sumie okazja i ne nie jest tak jak pisalas ze w sumie niewielka roznica pomiedy opcja a wykupem. Ryzyko jest i to spore. Renato to jednak wciaz wonder boy i wszystko z nim mozliwe. Dodam ze znow nie wiadomo czy mialby wyjsciowy sklad a to moze byc dla niego problem.
W zestawieniu z Badlejem odnosze sie do tego ze tego zawodnika Montella zna i ceni i ryzyko nieporownywalnie mniejsze oraz zadania inne. Transfery te zresztaw mysl tego co napisalem nie musialyby sie wykluczac. Nie zrozum mnie zle tez sie cieszylem na info o Renato ale na warunkach jakei Zarzad zaproponowal.
Tak z boku to co innego pozycja a co innego formacja a jeszcze co innego pelniona rola na boisku. Tutaj tez mocno nalezy wziasc pod uwage mysl strategiczna treinero.
Tak to prawda, że jest różnica. Sanches wydaje się być pewniakiem, ale nie tacy jak on tak wyglądali, a potem nic z tego nie było. W Bayernie w końcu też nie gra pierwszych skrzypiec, chociaż konkurencja jest tam spora. Na pewno u nas pograłby więcej, tak mi się przynajmniej wydaje. Zresztą podejrzewam, że jeśli miałby przejść to żądałby pierwszego składu. I tak Badelj jest sprawdzony, dobry i doświadczony. To inny zawodnik, może nawet taki co przydałby się bardziej, a może nie. Niemniej szansa na wyciągnięcie takiego talentu jak Portugalczyk to możliwość, której nie powinno się ot tak odrzucić. Jak wspominałam, ja bym zaryzykowała. Bez ryzyka nie ma sukcesów. Możesz być normalny, ale nie będziesz wielki :P

A teraz już trochę coś innego.

Co raz więcej źródeł donosi o próbie wyciągnięcia Falcao z Monaco. Po stracie Mbappe nie wiem czy Monaco będzie chciało się go pozbyć...

Zaczynają się pojawiać plotki o Cavanim(ku waszej uciesze), choć PSG nie chce go sprzedawać do momentu przyjścia Mbappe. Natomiast sam zawodnik twierdzi, że jest otwarty na nowe wyzwania po tylu latach we Francji. Innymi słowy jest już prawie dostępny do transferu. Nie wiem czy powrót do Włoch to nowe wyzwanie, ale kto wie. W końcu to tutaj osiągnął swój piłkarski szczyt. Potem było tylko gorzej :P ;)

Znowu powraca temat Zlatana (yupi), bo zdaje się, że rozmowy z MU nie idą tak idealnie. Czyżby jakiś agent żądał troszeczkę za dużo jak dla MU? :P

Tymczasem Dembele nie chodzi już na treningi...czyli praktycznie jest sprzedany. To raczej zamyka temat odejścia Aube.

Kalinic. Everton go chce i ponoć złożył już pierwszą ofertę. Niby potrzebujemy tego napastnika(wg. zarządu), ale chyba coś za wolno się staramy. Za chwilę wszystkie opcje mogą nam przejść obok nosa.

A Sevilla podkreśla, że teraz liczą się dwa nazwiska - Jovetic i Bacca - także jest szansa na sprzedaż Kolumbijczyka.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Odnośnie Locatellego to moim zdaniem zdecydowanie bardziej pasuje do roli registy aniżeli b2b. Wydaje mi się, że ma też idealne warunki do rozwoju na tej pozycji. Mamy w kadrze Biglię, który będzie pierwszym wyborem Montelli na tej pozycji, Manuel może być jego pierwszym zmiennikiem. W odwodzie pozostaje jeszcze Montolivo, który w razie gdyby młody Włoch nie dał rady jako #2 to zapewni "jako-taki" poziom. Otoczony doświadczonymi zawodnikami Locatelli będzie miał się od kogo uczyć.

Swoją drogą, Biglia wypada nam z gry na 2-4 tygodnie z powodu kontuzji. Będzie to okres w którym Montella pokaże, czy zamierza odważnie stawiać na Manuela.
enkidu81
Milanista
Milanista

Renesco pisze:Odnośnie Locatellego to moim zdaniem zdecydowanie bardziej pasuje do roli registy aniżeli b2b.
Renesco, ja sie oczywiscie zgadzam. Moje pytanie dotyczylo tego czy moglby byc backupem rowniez dla Kessiego. Nie mamy poki co dla niego sensownego zabezpieczenia, choc to sie moze zmienic. Zreszta Montella o tym wie i widac szuka rozwiazan (z Betisem Monto gral na tej pozycji o ile sie nie myle). Ja poprostu chcialbym aby Loca imial duzo okazji do grania.
Pamietam jednakze ze na poczatku mercato mowilo sie ze oprocz Kessiego przyjdzie Duncan zdaje sie. Odejscia Kuco, Pasalicia spowodowaly brak alternatywy dla Kessiego stad moje dywagacje:) Przy cyzm nie martwie sie zbytnio bo jestem pewien ze zostanie to jakos rozwiazane:)
ODPOWIEDZ