Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Jeśli chodzi o ilość graczy w kadrze, to nie zapominajmy, że będziemy grali na 3 frontach. Po transferach można wnioskować, że w przyszłym roku na wiosnę nadal będziemy grać 'wszędzie', więc musimy mieć ludzi do rotacji. Nie można pozbyć się wszystkich i grać tylko <15 piłkarzami, bo szybko ich byśmy 'zajeździli'.
Yahoo323 pisze:Rozwinę nieco ostatnią myśl ze swojego posta, bo mam wrażenie, że z chwilą dopięcia Biglii i Bonucciego kończymy zasadniczą część mercato, jeżeli chodzi o transfery przychodzące. Można to trochę podsumować.
Ponoć w ciągu 2 dni mamy dopiąć transfer napastnika większego kalibru. Myślałem, że może chodzić o Aubumeyanga, ale raczej będzie to Bellotti, bo już są informacje, że dajemy 40 mln + Nianga i Palettę, a Cairo ma chcieć 50-60 mln + tych dwóch graczy. Jakby nie było, oddając ich odchudzamy kadrę liczebnie i finansowo (pensje), więc raczej niedługo transfer dojdzie do skutku.
miszcz pisze:Yahoo323, zaraz po tym jak to napisałem pojawiły się doniesienia, że kontakty uruchomione były już jakiś czas temu. Wydaje się to zresztą bardzo logiczne, bo grubas płakał, że dajemy 8 mln Moracie. Zrobiłby kolejny syf. Sonar zresztą też powołuje się na swoje źródła i pisze, że z Leo dogadano się już jakiś czas temu.
Wczoraj widziałem dwie wersje - jedna mówiła o tym, że Bonucci to tylko 'okazja', z której postanowiliśmy skorzystać, druga zaś potwierdzała powyższe słowa - 25 maja Fassone/Mirabelli (zapomniałem, który dokładnie) miał się spotkać z Bellottim i Bonuccim i przekazać im wizję projektu nowego Milanu oraz dać gwarancję, że chcemy, by byli jego częścią.
Kukiss
Milanista
Milanista

Post autor: Kukiss »

kamilus pisze:
Ponoć w ciągu 2 dni mamy dopiąć transfer napastnika większego kalibru. Myślałem, że może chodzić o Aubumeyanga, ale raczej będzie to Bellotti, bo już są informacje, że dajemy 40 mln + Nianga i Palettę, a Cairo ma chcieć 50-60 mln + tych dwóch graczy. Jakby nie było, oddając ich odchudzamy kadrę liczebnie i finansowo (pensje), więc raczej niedługo transfer dojdzie do skutku.
Może jednak Auba. Znalazłem zdjęcie jego drużyny w Fifie https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater jak widzimy fajna nazwa klubu. Jakiś czas temu Roma ogłosiła transfer przez Fife to może i Auba coś sugeruje.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Może do kompletu w takie eleganckie mercato jeszcze jeden transfer - tym razem powrotny - Tomka z jego stroną?
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

w kadrze mamy 22 pewniaków (3 bramkarzy, 9 obrońców, 7 pomocników, 3 napastników) oraz Calabrię i Sosę/Jose Mauriego, a więc sporo niewiadomych odpada, a i miejsc na Ligę Europy zaczyna brakować. Może jednak Locatelli na wypożyczenie?
Nie zaczyna brakować miejsca, Donnarumma, Locatelli, Cutrone i Calabria nie zajmują miejsca w 25cio osobowej liście do rejestracji.
Niang chyba też nie (jeśli zostanie) i nie wiem jak jest z Romagnolim.

Jeśli dziś oficjalnie zakontraktujemy Biglie i Bonucciego to będzie to w pewnym sensie symboliczne: http://www.acmilan.com.pl/news/20817/5_ ... lve_do_psg
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Stephan pisze:
w kadrze mamy 22 pewniaków (3 bramkarzy, 9 obrońców, 7 pomocników, 3 napastników) oraz Calabrię i Sosę/Jose Mauriego, a więc sporo niewiadomych odpada, a i miejsc na Ligę Europy zaczyna brakować. Może jednak Locatelli na wypożyczenie?
Nie zaczyna brakować miejsca, Donnarumma, Locatelli, Cutrone i Calabria nie zajmują miejsca w 25cio osobowej liście do rejestracji.
Niang chyba też nie (jeśli zostanie) i nie wiem jak jest z Romagnolim.
No tak, ale wtedy masz prawie 30 chłopa na chwilę obecną. Poza tym mówiłem o Lidze Europy, tam jest chyba limit 23 (25?) grajków i wychowankowie oraz gracze włoscy wliczani są w ten limit. Czy się mylę?
Stephan
Milanista
Milanista

Też pisałem o LE. Limit wynosi 25 + gracze poniżej 21 wieku, którzy spędzili minimum trzy lata w klubie, a w tej 25cio osobowej kadrze musi znaleźć się 8 graczy wychowanych we Włoskich zespołach, z czego 4 musi być wychowankami Milanu (poprawcie mnie jeśli coś poknociłem).
Jeśli dobrze liczę to jako własnych wychowanków mamy Antonellego, Abate i A. Donnarume(nie liczę tych co wymieniłem w poprzednim poście i MDS'a, który zapewne odejdzie), więc jedno miejsce pewnie zostanie wolne i zgłosimy 24 + młodych wychowanków, no chyba, że o kimś w kadrze zapomniałem. :D
Awatar użytkownika
nismovsky
Milanista
Milanista

Post autor: nismovsky »

Podaję za acmilan.com.pl :D
ZROBIONE! W jednej chwili najważniejsze włoskie media opublikowały informację, że Leonardo Bonucci opuścił Juventus. Piłkarz jedzie teraz do Mediolanu. Włoch przejdzie testy medyczne i podpisze z Milanem 5-letni kontrakt, który zagwarantuje mu 6,5 mln euro zarobków rocznie z bonusami, przez co łącznie może zarobić nawet nieco ponad 7 mln euro. Być może jeszcze dziś obrońca oficjalnie zostanie rossonerim!
:prayer: :prayer: :prayer:
:king: :king: :king:
"Człowiek ma jedne usta i dwoje oczu oraz uszu, po to, żeby dwa razy więcej słuchał i patrzył, niż mówił. Ma też dziesięć palców u rąk, stąd teraz taka sraka w Internecie..."
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Yahoo323 pisze:Może do kompletu w takie eleganckie mercato jeszcze jeden transfer - tym razem powrotny - Tomka z jego stroną?
:prayer:
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

Jedyne co może przebić transfer Bonucciego, to:
Yahoo323 pisze:Może do kompletu w takie eleganckie mercato jeszcze jeden transfer - tym razem powrotny - Tomka z jego stroną?
Pięknie zarządzie, w życiu bym nie pomyślał :ok:
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
MK92

Post autor: MK92 »

Co za symboliczny dzień! Równo 5 lat temu, 14 lipca 2012 roku, odszedł Thiago Silva do PSG ;) Z Bonuccim mamy najlepszą obok Juventusu obronę w lidze, a jak wiadomo, ligę wygrywa się głównie defensywą ;) Teraz tylko to wszystko mądrze poukładać i zgrać. Wielki sprawdzian dla Montelli, póki co największy w jego trenerskiej karierze.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, 19:45 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Zrobiłem sobie w głowie szybki przegląd WSZYSTKICH stoperów świata, niezależnie czy logicznie dostępnych czy nie (Leonardo też niby nie był), ale nie znalazłem żadnego, którego chciałbym bardziej. To piłkarsko top topów, do tego Włoch, który z niczym oswajać i obeznawać nie musi. Utytułowany reprezentacyjnie i klubowo, w szczytowym okresie kariery, z Turynu, tanio. Raz, że serca krwawią w Turynie, to jeszcze grom z jasnego nieba sieje pokłosie po kuzynowskiej stronie miasta. Rewelacja. W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że to ruch, który dostrzeże cały piłkarski świat. Nie mogło być bardziej, nie mogło być lepiej. Pięknie.

Yahoo323, wspominałeś o Deulofeu, a ja się właśnie zastanawiałem czy właściwie on sam chciałby tu teraz trafić. Dość ciasno i z oczywistymi wymaganiami, co do jakości.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Newsio
Juventino
Juventino

Post autor: Newsio »

miszcz
miszcz pisze: Pierwszy raz od dawna wszedłem na stronę Juve i coś takiego znalazłem
Z przykrością pewną to piszę ale JuvePoland ma poziom większości komentarzy żenująco dryfujący gdzieś pomiędzy mulistym dnem, a środkową partią wodorostów. I mówię to jako fan bianconerich.

Sam transfer Bonucciego niewątpliwie wyjdzie Milanowi na plus. Leo był prawdopodobnie na wylocie z Juve to grzechem byłoby nie skorzystać :) Szczęście w nieszczęściu, że mamy go kim zastąpić.

Ciekawi mnie czy wobec pozyskania LB, Montella zdecyduje się na grę z 3 środkowymi z tyłu :dunno:
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Newsio, wedlug mnie w zależności od sytuacji kadrowej i przeciwnika będziemy rotować pomiędzy grą w 3 i 4 w obronie.
LEGIA WARSZAWA
Newsio
Juventino
Juventino

Z ciekawością będę to śledził. Przyjście tylu nowych twarzy w ciągu jednego okienka wręcz wymusza na trenerze wypróbowanie kilku formacji i poszukiwanie optymalnego ustawienia. Pewnie w pierwszej części sezonu zobaczymy sporo taktycznych roszad.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Tak naprawdę to za kilka dni może będziemy świadkami sytuacji, w której do pierwszego składu w nowym sezonie będzie destynowanych maksymalnie 3 graczy z "podstawy" z ubiegłego roku, czyli Donna, Romagnoli i Bonaventura. Rzeczywiście ciekawe, co z takiej ilości nowej gliny ulepi Montella, i czy ten 'twór' będzie trwały...
Newsio
Juventino
Juventino

I tu mam nadzieję, że w Milanie wykażą się rozsądkiem i cierpliwością, a nie będą naciskać na Montellę, że wyniki mają być "na już". Ułożenie drużyny niejako "od nowa" to niełatwe zadanie i z pewnością może to pociągnąć słabsze wyniki jesienią zanim wykrystalizuje się optymalny skład i formacja.
Stephan
Milanista
Milanista

Newsio pisze:I tu mam nadzieję, że w Milanie wykażą się rozsądkiem i cierpliwością, a nie będą naciskać na Montellę, że wyniki mają być "na już". Ułożenie drużyny niejako "od nowa" to niełatwe zadanie i z pewnością może to pociągnąć słabsze wyniki jesienią zanim wykrystalizuje się optymalny skład i formacja.
Zarząd wygląda na ogarnięty i na pewno się z tym liczy, gorzej z niektórymi kibicami, a zwłaszcza z tymi, którzy nie lubią Montelli.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Newsio pisze:I tu mam nadzieję, że w Milanie wykażą się rozsądkiem i cierpliwością, a nie będą naciskać na Montellę, że wyniki mają być "na już".
Tu nastąpiło jakieś przejęzyczenie, bo o ile rozumiem jeszcze chęć widzenia innych włoskich klubów w lepszej kondycji, to tu nastąpiło tyle dobrych znaków, że z nadzieją oczekiwałbym raczej awarii i błędów. Bo o ile brak zgrania będzie zapewne w tym sezonie jeszcze zbyt duży, to za rok - po kilku uzupełnieniach - naprawdę możemy być groźni w walce o tytuł.
kamilus pisze:Tak naprawdę to za kilka dni może będziemy świadkami sytuacji, w której do pierwszego składu w nowym sezonie będzie destynowanych maksymalnie 3 graczy z "podstawy" z ubiegłego roku, czyli Donna, Romagnoli i Bonaventura. Rzeczywiście ciekawe, co z takiej ilości nowej gliny ulepi Montella, i czy ten 'twór' będzie trwały...
Mnie naprawdę pociesza myśl, że w jakimś stopniu możemy początek sezonu oprzeć na tych, co byli tu wcześniej. Bonucciego i Bigilię z miejsca można dać do gry, wzmacniając taki skład, bo to stare wygi ligowe, oni dobrze wiedzą, co i jak. Wrócił Montolivo, wrócił Jack. Żaden nowy napastnik nie będzie bardziej obok gry, niż był Bacca.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
MK92

Post autor: MK92 »

Newsio, nie miałbym nic przeciwko, żeby Milan zaczął i skończył nadchodzące rozgrywki ligowe jak Wy w sezonie 2015/2016 ;) Ale faktycznie musimy wszyscy wziąć pod uwagę, że Montella zaczyna swoją pracę w Milanie niejako od nowa.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Donnarumma - Conti, Bonucci, Romagnoli, De Sciglio. Fan Klub De Sciglio mógłby stwierdzić, że tak będzie wyglądała obrona reprezentacji Włoch na Euro 2020 i Mundial 2022.
Newsio
Juventino
Juventino

Matthaeus No aż tak dobrze rossonerim nie życzę, 2 miejsce wystarczy ;)
carlos pisze:u nastąpiło jakieś przejęzyczenie, bo o ile rozumiem jeszcze chęć widzenia innych włoskich klubów w lepszej kondycji, to tu nastąpiło tyle dobrych znaków, że z nadzieją oczekiwałbym raczej awarii i błędów. Bo o ile brak zgrania będzie zapewne w tym sezonie jeszcze zbyt duży, to za rok - po kilku uzupełnieniach - naprawdę możemy być groźni w walce o tytuł.
Wolę Milan groźny w walce o tytuł i liczący się w LM niż zakompleksioną Romę, która regularnie kompromituje włoską piłkę w europejskich pucharach. I serio ciekawi mnie jak Montella poradzi sobie z budowaniem drużyny celującej w top 3 w SeriaA i chcącej liczyć się choćby w walce o 1/8 czy 1/4 LM (myślę, że to jest w realnym zasięgu w ciągu 2-3 lat).
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Obejrzałem filmik z powitania Bonucciego pod Casa Milan i poczułem... nie wiem, wzruszenie? ;) To trochę jak zdobycie trofeum i to ważniejszego niż Superpuchar. Entuzjazm, którego nie widzieliśmy od lat. Przez ten naprawdę cienki czas, kiedy przychodziły do nas odpadki, kiedy patrzyliśmy z zazdrością na prawdziwe transfery i prawdziwą piłkę jak ubodzy krewni. Teraz mamy symboliczny koniec tej epoki.

Pierwszy transfer prawdziwej gwiazdy od czasów przyjścia Zlatana. Pierwszy, który wyląduje na czołówkach sportowych portali, pierwszy który obchodzi kogoś więcej, niż kibiców Milanu.

To kibice innej drużyny rozpaczają, złorzeczą i szukają usprawiedliwień. Przez ostatnie lata to my to robiliśmy.

Bierzemy czołowego zawodnika ligi, czołowego gracza na swojej pozycji na świecie, do tego z szeregów odwiecznego rywala i ligowego hegemona. Przecież to jest najlepszy sposób, żeby wysłać w świat jasny sygnał - GUES WHO'S BACK??

A ile tu jest smaczków! Casus Pirlo, rodzaj "odwetu", jaki symbolizm!

Nie wiem, czy ten cały projekt Milanu wypali, nie wiem czy nie będziemy jeszcze rozczarowani, ale wiem jedno - nie dało się tego okienka poprowadzić lepiej. Przejdzie ono do historii, to pewne.

Milan zdobył już pierwsze trofeum tego sezonu - odzyskał podziw i szacunek kibiców.
Sulej
Milanista
Milanista

Post autor: Sulej »

Obrazek
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Obrazek

:rotfl:
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Piszę jak pisze(każdy ma wadę), bo nie ma czasu na bawienie się słownictwo. Naprawdę chciałbym, ale brak czasu i inne obowiązki.

Ten dzień dla mnie jest . :king:

https://www.youtube.com/watch?v=6W5pq4bIzIw

Nie chce znęcać nad kibicami Juventusu, bo mam szacunek do tego klubu, ale wobec Interu mogę jedynie powiedzieć hahaha, Bonucchi wybrał Milan nie Inter:).

Edit: Ogólnie przyszłym sezonie marzył mi się ktoś taki jak Godin lub Thiago Silva. A tu bęc Bonucchi.
ODPOWIEDZ