Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Za Pogbę Raiola miał około 25%, bo przy kwocie ogólnej transferu ~105 mln euro do swojej kieszeni dostał około 27 mln.

pepe,
Z tego co pamiętam, Zlatan przez pierwsze dwa lata miał mieć u nas 8 mln, potem przez kolejne dwa 12 mln, u Robinho podobnie, tyle że 4-6/8 mln. Thiago Silva jak przedłużył umowę to miał mieć 7,5 mln, ale niedługo po złożeniu podpisu i pamiętnym 'Thiago resta! Grazie presidente!!!' odszedł z Milanu. Oprócz tych 3 graczy największa pensja to były chyba 4 mln rocznie.
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Renesco pisze:Zapewne chodziło o słowo prowizja.
Tak - commissione po włosku. ;)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Tak jeszcze odnośnie Gigio - w wieku 18 lat ma zarabiać 6 mln rocznie, a tutaj małe zestawienie, jacy niektórzy inni piłkarze dostawali w takim wieku:
Obrazek
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Tak kamilus, też właśnie o tym przez ten cały czas myślałem, który piłkarz w takim wieku dostawał tak astronomiczne pieniądze. Nigdzie nie potrafiłem znaleźć podobnego zestawienia do tego, które wrzuciłeś. I cokolwiek byśmy tu sobie dywagowali, to drodzy koledzy i koleżanki - zwycięzcą na tym wszystkim jest Donnarumma, nawet gdyby miał najbliższe 4 lata siedzieć na ławie. Żaden Milan, żaden Raiola.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

kamilus, Ale z drugiej steony to były zupełnie inne czasy.
LEGIA WARSZAWA
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Chłopaczek ma przechlapane i bedzie traktowany jak gwiazda.:) Teraz będzie musiał grać nogami i być ciągle skoncentrowany. Stawiam, że przyszłym roku zostanie sprzedany.

Po za tym podobają się mi transfery. Poza może Borinim. Fajny facet, ale poziom może jeden wyższy od braciszka $$$$$$$. Naprawdę trzeba było wykupić ego braciszka. Miałem nadzieje, że skończymy durną rodzinną atmosferą vide Digao.
MK92

Post autor: MK92 »

Adin, oj tam, dla Kaki warto było trzymać braciszka :ok:

Co do transferów, to znowu pojawiają się plotki o Aubameyangu. Ja wolałbym zainwestować te pieniądze w registę na najwyższym poziomie, ale czy taki zechciałby przyjść w bieżącym okienku?
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Porównanie całkowicie niemiarodajne. Równie dobrze możemy porównać kwoty transferów 20 lat temu i teraz. Dziś nasz prospekt z Portugalii kosztował grubo ponad 30 mln, a kiedyś to była kwota za największe gwiazdy. I tak dalej. Dziś Messi na pewno zarabiałby dużo więcej. Takie są realia, albo chcemy mieć takich piłkarzy i płacimy, albo... nie liczymy się.

Jasne, to ryzyko dawać tyle osiemnastoletniemu bramkarzowi, ale jak dla mnie podjęcie tego ryzyka jest całkowicie zrozumiałe.

Kto wygrał? Na pewno Gigio, a czy Milan to się przekonamy. Klub jest w bardzo dobrej sytuacji, bo jeśli bramkarz za rok odejdzie za 100 mln to będzie to bardzo opłacalne, a jeśli zostanie i będzie gwiazdą, to też opłacalne. Problem będzie jedynie wtedy, jeśli popadnie w przeciętność i będzie mu trzeba tyle płacić przez 4 lata, ale cóż, to ryzyko trzeba było podjąć.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Adin, bez przesady. Brat $$$ nie jest na żadnym sensownym poziomie piłkarskim, więc myślę, że z Borinim nie jest tak źle ;)
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Kacapa92
Milanista
Milanista

Post autor: Kacapa92 »

kamilus pisze:Za Pogbę Raiola miał około 25%, bo przy kwocie ogólnej transferu ~105 mln euro do swojej kieszeni dostał około 27 mln.

pepe,
Z tego co pamiętam, Zlatan przez pierwsze dwa lata miał mieć u nas 8 mln, potem przez kolejne dwa 12 mln, u Robinho podobnie, tyle że 4-6/8 mln. Thiago Silva jak przedłużył umowę to miał mieć 7,5 mln, ale niedługo po złożeniu podpisu i pamiętnym 'Thiago resta! Grazie presidente!!!' odszedł z Milanu. Oprócz tych 3 graczy największa pensja to były chyba 4 mln rocznie.
A Ronaldinho? Jeśli dobrze pamiętam to tez zarabiał około 8mlm?
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Przasadiłem z Borinim. Za podejście do całej sprawy ma ogromnego plusa. Statystyk jedynie martwią. Nic nie tracimy za bardzo, bo 6 mln do nastepnego sezonu to nie dużo. Może będzie naszym nowym Bonerą:). Będę cieszył jak będzie przydatny.

Jak chodzi o transfery.

Regista miał być Biglia. Słuszne doświadczenie i poziom oraz znajomosć seria a. Cena zaporowa. Innym kandydatem byłby Badejl. Kto wie moze mamy kogoś tam zanadrzu.

Aubamayang byłby bajką. Top 10 napastników na świecie. Manchester chyba kupuje Lukaku i zostaje Bellotti, który bardziej pasuje do charakterystyki "Kalinica". Taki nowy Wayne Rooney. Nawet z twarzy podobny.

Edit: Szkoda mi Kucki.

Jesteśmy zainterysowani rynkiem Niemieckim i jest tam kilku fajnych grajków przy normalnych cenach.

Idealne dla mnie zakończenie okienka Auba, Kjaer, Forsberg, Goretzky i Badejl plus wypożyczenia tam gdzie zażyczy Montella. Drogo, ale z obecnym składem można byłoby powalczyć o conajmniej 3 miejsce.
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Źle panowie rozumiecie ten deal. Wiadomo, że Donnarumma wyszedł na wygranego, ale bitwa rozgrywała się między Milanem a Raiolą. Jasne, ktoś może powiedzieć, że skoro zapewnił takie warunki swojemu klientowi to wyszło na jego...Bzdura, najpierw Fassone nie ugiął się na kosmiczne prowizje i niskie klauzule, a potem jak sobie wszystkie Donnarummy przemyślały całość, nakazano mu się zgłosić ponownie i przyjąć deal. Tu nie chodzi o milion więcej czy mniej, nie chodzi o brata, który notabene i tak pewnie by przyszedł, chodzi o to, że Milan nie poszedł na kompromis w sprawach, które dotyczą Grubasa a nie bezpośrednio Gigio.
Awatar użytkownika
nonenalim
Administrator
Administrator

Post autor: nonenalim »

Polak w Milanie / inne źródło
Oby dalej uważnie obserwowali ligę szóstej reprezentacji świata i czekamy na więcej takich transferów!
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Właśnie miałem o to pytać. Co myślicie?
Nie będę udawał, że gościa znam dobrze. Coś tam widziałem, ciekawy grajek. Mieli go na testach jeszcze w Interze, pozostaje wierzyć, że wiedzą co robią. Dla mnie takie próby wyciągnięcia zdolnych nastolatków są zawsze na plus.
MK92

Oby nie skończył jak Miśkiewicz i Salamon... Był Ukrainiec, był Czech, był Słowak, był Niemiec, więc najwyższa pora na Polaka w pierwszym składzie Milanu!
luca1899
Milanista
Milanista

Post autor: luca1899 »

Według Sportitalia Milan osiągnął pełne porozumienie z Aubameyangiem. Cieszy i to mocno, bo to transfer w stylu "WRACAMY". Ciekawi mnie tylko ile zaproponowaliśmy Gabończykowi, skoro od PSG chciał 20 mln, mam nadzieję, że max 9/9.5 mln. Wolałbym Belottiego, ale oprócz wieku, ogrania w Serie A i tego, że jest kibicem Milanu, to raczej przewagę ma Aubameyang. Pozostaje się już tylko dogadać z Borussią. Ciekawe ile będą chcieli za swojego asa. W dodatku Biglia jest juz coraz pewniejszy, Lotito mięknie, pewnie skończy się na 15 mln (via Premium Sport) - mamy 8 lipca, to chyba sen. Wątpie, żeby to był koniec transferowego szaleństwa.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

luca1899,

Zgodnie z tym co czytałem, to 7-8 mln rocznie. Od PSG to raczej chciał 12 mln, a nie 20. :) Jednak ja na razie 'wstrzymuje konie', bo z Moratą też mieliśmy porozumienie, a tu nagle pierwsza oficjalna wypowiedź gracza i się okazuje, że wszystkie plotki były tylko plotkami...
luca1899
Milanista
Milanista

Post autor: luca1899 »

Właśnie gdzieś czytałem, że PSG dawało mu 12, ale on chciał duuużo więcej, aż PSG całkowicie go odpuściło. Nie wiem czy to plota, czy prawda, ciężko w okienku odróżnić czasem zwykłe ploty od pewnych informacji. Biglia ma mieć testy medyczne już w poniedziałek. Dużo mówi się o Cuadrado ale jestem całkowicie na nie. Juventus oczekuje 30 mln, po co nam ten grajek za taką kasę? Jeżeli już ktoś ofensywny to tylko Forsberg, lub Goretzka.
Milan - Barcelona - 20.10.2004
Resk
Milanista
Milanista

Post autor: Resk »

O Bargielu już na Niebiescy.pl któryś miesiąc wstecz czytałem. Wtedy oferta 300 tys. Euro została odrzucona. Teraz transfery.info podaje, że Bacca blisko Marsylii. W grę ma wchodzić 20 mln Euro.
MK92

No i Biglia znowu blisko nas ;) Nawet nie trenuje z zespołem Lazio.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

http://www.football-italia.net/105464/l ... iglia-duty
Lazio niekoniecznie pójdzie na rękę, ale to się jeszcze okaże pewnie jutro lub we wtorek.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Ja się chopcy nie znam na piłce nożnej i piłkarzach w ogóle, ale czy nie macie wrażenia, że tworzony obecnie Milan pierwszy raz od dawien dawna na papierze wygląda po prostu bardzo silnie i, co ważnie, perspektywicznie? Nie są sprowadzane wypalone gwiazdy, transfery wydają się bardzo dogłębnie przemyślane. Sama strategia - ataku rynku już na samym starcie też chyba wiele mówi o organizacji obecnego szefostwa. Może ja się mylę - ale nie macie odczucia, że ta szajka chłopaków ma naprawdę szanse na walkę o mistrza?
MK92

Pepe, nasze mercato wygląda cudownie. Teoretycznie wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale boisko nas zweryfikuje. Może się okazać, że będzie niewiele lepiej niż ostatnio, czego większość z nas w ogóle nie przyjmuje do wiadomości... Jeżeli jednak nasi nowi Milaniści się polubią, Roma spuchnie, Juventus się wypali a Inter nie odpali, to i na 19. scudetto szanse będą. Ja w nadchodzącym sezonie prócz Starej Damy najbardziej obawiam się Napoli. W 1999 roku wygraliśmy ligę po dwóch fatalnych sezonach, tak samo zrobił Juventus w 2012 roku, także historia calcio zna takie nagłe skoki jakościowe zespołów.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2017, 12:00 przez MK92, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Nie ze wszystkim się zgodzę - ale na pewno z tym, że wzmocnienia są w końcu na tych pozycjach gdzie trzeba i charakterystyki piłkarzy też pasują do sensownej wizji. Na plus też fakt, że zawodnicy są wszechstronni i potrafią łączyć atak z obroną.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Oczywiście Pepe - to pierwsze normalne Mercato od lat. Nie obraziłbym się, jeśli w trakcie sezonu znajdziemy się gdzieś w tych okolicach, co Napoli i Roma w ostatnich sezonach.

Czy wiadomo coś o losach M.Fernandeza? Mówiło się o cenie wykupu w granicach miliona euro, wiosną okazało się, że zdrowy Fernandez to całkiem wartościowy zawodnik...
ODPOWIEDZ