Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Nie zgodziłym się że Felipe jest półka niżej niż Berni. Berni ma duży potencjał, ale lubi znikać w meczach. Delofue to taki jeżdziec bez głowy. Dla mnie jest zagadką, bo ma warunki do gry. Keita ma przewagę nad Delefoue taką, że może grać jako CF i zeszły sezon miał świetny. Taka znacznie lesza wersja Nianga. Papu Gomez jest ciekawym rozwiązaniem, ale powątpiewam, aby się bardziej rozwinął. Douglas Costa ma syndrom Brazylijski czyli spadek formy. Gdybym miał wybierać to Berni lub Felipe. Jednego i drugiego ciężko byłoby zakupić z różnych przyczyn.
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

No właśnie...w ramach zakupów w Lazio dużo bardziej od Biglii wołałbym Andersona. I nie uważam wcale, żeby był słabszy od Bernardeschiego. Moim zdaniem, podobnie jak Douglas Costa, potrzebuje zmiany otoczenia. Zasiedział się w tym Lazio, a papiery ma na nieco wyższy pułap. Na tego drugiego, z kolei, Carlo stawia rzadziej i nie jest to dla zawodnika tego pokroju komfortowa sytuacja. Obydwaj znacząco podnoszą jakość drużyny, ale muszą grać. U nas mieliby to zapewnione. Niesamowita dynamika Costy rozruszałaby ten Milan (od razu Ze Roberto mi się przypomina), a na skrzydłach mielibyśmy fajną równowagę i wiele opcji: Costa (wspierany przez Rodrigueza i kreatywnego Bonaventure na połówce) odpowiedzialny za rozdzieranie obrony po lewej stronie i odchodzące wrzutki, a po drugiej stronie Suso ścinający do środka i kończący strzałem lub dośrodkowujący penetrujące piłki w stronę bramki.
Tu sei tutta la mia vita
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

rafal996 pisze: A zamiast Deulofeu mówi się o Keicie i Papu Gomezie, a obu uważam za gorsze rozwiązanie.
Fachowca od aprtowania galy na lewej stronie mamy, Bonaventura sie nazywa.Do tego umie tez troche grac w pomocy.Po co nam w takim razie Deulofeu?Keita to duzo sensowniejszy pomysl
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

VelenoRosso pisze:Fachowca od aprtowania galy na lewej stronie mamy, Bonaventura sie nazywa.Do tego umie tez troche grac w pomocy.Po co nam w takim razie Deulofeu?Keita to duzo sensowniejszy pomysl
Keita to dla mnie lepsza wersja Nianga. Deulofeu w pewnym sensie też ;)
Co do Baonaventury, ja go widzę na półskrzydle.

Douglas Costa? Bardzo chętnie, ale nie widzę większych szans.
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Mahrez to też ciekawa opcja. Jesus Navas (wolny agent) też byłby wartościowym dodatkiem do składu
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ponoć podczas rozmów z PSG nasi pytali również o Lucasa Mourę. Ligue 1 nie śledzę, więc musiałem sprawdzić, gdzie dokładnie i jak gra, i okazało się, że głównie na prawym skrzydle i radził tam sobie bardzo dobrze, bo w 24 meczach zdobył 11 bramek i dołożył 3 asysty. Owszem, od niego bardziej wolałbym Di Marię, ale na pewno wydaje się być ciekawą alternatywą dla Delofeu (i trochę Keity).

Ponoć Everton chce Bakkę (20 mln) i Nianga (18 mln). Kwoty wydają się być zbyt piękne, by były prawdziwe, ale jeśli są chociaż zbliżone do w/w, to byłbym za ich sprzedażą. Ale nadal to wszystko wydaje się być zbyt piękne. :)

I jeszcze jedno - czytałem przed chwilą, że skoro Bellotti jest ciężki do wyciągnięcia z Torino, a innego "głośnego" napastnika nie widać na horyzoncie, wybór miał paść na Kalinica (który może kosztować ok. 30 mln euro). Równocześnie sternicy Milanu zdają sobie sprawę, że taki transfer może być przyjęty z mieszanymi uczuciami przez kibiców, więc pracują z Mendesem nad ściągnięciem Jamesa (dla którego ma już czekać numer 10). Ciekawe tylko, czy wtedy gralibyśmy "choinką"? Bo chyba nie po to kupowaliśmy Silvę, by był zmiennikiem Kolumbijczyka?
MK92

Post autor: MK92 »

Jeśli przyjdzie James i Kalinić, to właściwie wystarczy tylko Conti i Biglia i potem skupić się na pożegnaniach. Transfer Jamesa byłby niezwykle spektakularny, ale ciekawe ile zechce Perez?
MK92

Post autor: MK92 »

kamilus pisze:Ciekawe tylko, czy wtedy gralibyśmy "choinką"? Bo chyba nie po to kupowaliśmy Silvę, by był zmiennikiem Kolumbijczyka?
A może Fassone z Mirabellim planują kolejną niespodziankę i namówili na powrót Ancelottiego? :brew:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, 23:22 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

A tymczasem ściągnęliśmy nowego bramkarza - Abbiatiego ;-) Zasilił kadrę menadżerską i będzie łącznikiem pomiędzy zespołem a władzami klubu. Bardzo fajna wiadomość.

[EDIT] Do usunięcia, Gimlord już to samo napisał w temacie o Abbiatim.
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

James i znowu zacznę kibicować Milanowi. Dla niezorientowanych - to ironia. JR to byłby crack..
od 12.12.1993 r.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

ksiedzu92 pisze:Transfer Jamesa byłby niezwykle spektakularny, ale ciekawe ile zechce Perez?
Mówi się, że 70 mln dla Realu i 8 mln netto dla gracza załatwiłyby sprawę.

Z innej beczki - ponoć Milan zdecydował nie przedłużać umowy z Mastourem, która wygasa 30. czerwca tego roku. I pomyśleć, że kiedyś wiązano z nim takie nadzieje...
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Wyslannicy Evertonu wlasnie na randce z agentami Nianga w cetrum miasta.pozostaje sciskac kciuki :P
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Biglia podobno 16-18 + kilka milionów bonusów. W takim wypadku świetny deal.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

F&M muszą mi czytać w myślach albo są to po prostu tak oczywiste pomysły. Chciałem Biglie i Jamesa to od razu wypłynęły tematy do mediów. :P
Judge not lest ye be judged yourself
Sulej
Milanista
Milanista

Post autor: Sulej »

Tolisso w Bayernie, więc możemy go skreślić.

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/ ... e=599CE79A
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Biglia jest oczywisty.Potrzebujemy do pomocy kogos kto pokieruje gra,zna serie A i sie w niej sprawdzil,aby zminimalizowac ryzyko musi to byc ktos z doswiadczeniem.Ile takich graczy jest w serie A?Biglia i Nainggolan.Tak jak oczywiste jest ze do konca bedziemy probowac Belottiego.Silna prima punta,znajaca serie A i dajaca realne szanse na >20 bramek.Dzeko, Higuain i Belotti.Idziemy po takich graczy jakich mozemy kupic.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

A może Lucas Moura?
LEGIA WARSZAWA
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

lord bass pisze:A może Lucas Moura?
Lucas Moura co? :P Do Milanu na prawy atak? Z podstawy PSG?
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

VelenoRosso,
Tak samo jak Felipe gra po prawej stronie. Przywołuje go, ponieważ juz jakiś czas temu pojawiły sie plotki o jego odejściu.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Kacapa92
Milanista
Milanista

Post autor: Kacapa92 »

O Lucasie mówi się od czasu, kiedy to wysłannicy z PSG pojawili się w Mediolanie. Milan podobno pytał właśnie o Moure, Jese i Pastore, oni zaś o Gigio.
Ja tak naprawdę cały czas zastanawiam się w jakim ustawieniu Montella widzi przyszły Milan. Jeżeli tak pilnie szukamy skrzydłowego to chyba Suso miałby grać za plecami Silvy. Douglas Costa jakoś mnie nie przekonuje, zresztą nie pojawiają się żadne plotki na jego temat, zresztą jak wyżej ktoś wspomniał jest już jedną nogę w Juventusie, kwestia tylko dogadania kwoty. Dla mnie na skrzydło marzeniem pozostaje wspomniany Lucas Moura. Mamy już gości, którzy świetnie dryblują na małej przestrzeni z piłką przy nodze. Brakuje mi właśnie piłkarza, który jednym rajdem zrobi ogromną przewagę i rozerwie linie obrony. Takim piłkarzem był Delofue w zakończonym sezonie. Bardzo podobał mi się pobyt Hiszpana w naszym zespole, ale skoro mamy tak imponujący zarząd to liczę na gościa z innej półki, a taki właśnie jest wspomniany Brazylijczyk.

Zresztą co tu pisać, wystarczy spojrzeć na tę akcje:

https://www.youtube.com/watch?v=FrEhVJohFLo

Wydatek minimum rzędu 40mln, wolałbym powalczyć o Jamesa. Dobre relacje zarządu z Mendesem napawają mnie optymizmem.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Oficjalnie mowi sie, ze rozmowy z PSG byly o Krychowiaku i Donnarummie.Ma to sens, obaj raczej na wylocie sa.Pastore,Lucas i podobne nazwiska, to raczej bajki, z powodu FFP.O ile mozna rozsmarowac kwoty za transfery na lata, o tyle gracze tego kalibru maja swoje wymagania co do pensji, wrzucenie ich juz wtym sezonie na liste plac i ewentualny brak CL w przyszlym roku skonczyloby sie jakimis upierdliwymi sankacjami.To samo tyczy sie Diego Costy, Abu czy Moraty, tacy gracze tworza kominy placowe ktorych ni cholery nie da sie przykryc.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ależ rajd, przypomniał mi się Pato z Barca.

VelenoRosso, faktycznie Biglia i Belotti to były oczywiste pomysły. Ponoć są coraz bliżej. Cieszy mnie po prostu fakt, że sam myślałem o nich jako głównych transferach zanim zaczęły się ruchy F&M :P Najlepsze jest to, że pierwszy raz moje zachcianki mogą się spełnić.

Z FFP nie jest tak, że wydają więcej przed 30 czerwca, by na nowy budżet było jak najmniej obciążeń związanych z kwotami transferów?
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Właśnie też nie wiem, jak to u nas ma być z FFP - z jednej strony wydatki przekładamy na lata późniejsze (vide transfer Kessie'go), z drugiej czytałem, że nasze porozumienie z UEFĄ w tej sprawie (po korektach, które mają mieć miejsce jesienią) miałoby obowiązywać od sezonu 2017/2018.

Lucas to fajna opcja (a nawet bardzo fajna), ale rzeczywiście jest jak napisał VelenoRosso - myślałem, że Brazylijczyk nie zarabia tak dużo, a po szybkim 'riserczu' okazało się, że jest to prawie 5 mln euro netto. Raczej za dużo jak dla nas. Może Willian? :)

Z innej beczki - ponoć Cairo dostał od nas nową ofertę za Belottiego, wypożyczenie za 20 mln + obowiązek wykupu w przyszłym roku za kolejne 60. Jeśli to prawda, to otwarte pozostaje pytanie, jaką formacją będziemy grali w następnym sezonie? I czy będzie tam miejsce dla Suso, bo może lepiej go teraz sprzedać za ~25-30 mln i kupić np. dobrego pomocnika, niż trzymać na ławce do użycia w ustawieniu, w którym nie będzie potrafił się odnaleźć (3-5-2?).
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Uważam ze do 3-5-2 potrzebujemy przynajmniej jeszcze jednego obrońcę.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

A są jakieś poważne przesłanki za 3-5-2?
ODPOWIEDZ