Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Venomik to kwestia już odpowiedniego mianownika. Dla mnie liczy się to, że statystyki dla wszystkich mają jeden wspólny, a to już nie wypacza rzeczywistości. Dla przykładu dla jednych strzałem będzie taka sytuacja w której piłkarz dostanie piłką i zmieni jej kierunek w stronę bramki, a dla drugich już nie.
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Odnośnie taktyki 4-2-3-1 i FM:
http://calcio.ovh/2017/06/03/czlowiek-z ... -ze-zlota/

Przewińcie do drugiej części, gdzie świetnie opisano taktykę i jak się posługuje nią Allegri. Zresztą przed samym finałem tych samych graczy pokazano w ustawieniach 3-5-2, 4-3-3, 3-4-3.
To jest tylko papier i jeżeli się oglądało uważnie, to widać było podobne podejście u Montelli.
W trójce za napastnikiem może być ustawiony Abate, co nie oznacza, że będzie grał w ataku, a ustawiony na.prawej stronie Zapata, jako boczny obrońca. Dobrym przykładem jest ostatni mecz Milanu z Juve.

Można też zrozumieć dlaczego MDS zawiódł na całej linii i można go bez żalu oddać do Juve. Jako lewy obrońca miał zadania głównie defensywne, kiedy do przodu hasał Abate czy Calabria. Zawiódł totalnie, Vangioni lepiej się prezentował w drugiej części sezonu.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

De Sciglio najlepiej byłoby oddać za gotówkę, ale nie do klubu z tej samej ligi.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

No to wygląda na to, że witamy Ricardo Rodrigueza. Jak dla mnie najlepszy z dotychczasowych transferów. Fassone&Mirabelli się nie opierniczają.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Czy ktoś pamięta kiedy mieliśmy zaklepane 3 transfery przed połowa czerwca?

Podobno za pare dni Biglia.

Transfery fajne ale brakuje jeszcze skrzydłowego bo na dzień dzisiejszy mamy Jacka, Suso i jeszcze Nianga.
LEGIA WARSZAWA
Majkel
Milanista
Milanista

Coś się pewnie jeszcze zadzieje, zwłaszcza, że Nianga chyba staramy się pozbyć.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Też mam wrażenie, że to jeszcze nie koniec. Dodatkowy boczny obrońca, skrzydłowy lub dwóch oraz napastnik za Bakkę i będzie lepiej niż dobrze. Wtedy będziemy normalnie grać o awans do LM.
A, no i może bramkarz, jeśli Gigio się nie uspokoi.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Z tego co przewija się w plotkach to na bok obrony Conti, do ataku Belotti/Aubameyang/Morata/Andre Silva/Dembele. Mówi się o pomocniku - Tolisso natomiast od czasu wieści o Keicie i Papu Gomezie nic o skrzydłach.
LEGIA WARSZAWA
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Nie będziemy grać o żadną LM dopóty, dopóki nie przyjdzie rozgrywający z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście, że wzmocnienia są potrzebne w każdej formacji i to nie małe, ale kluczem do rozwiązania naszego podstawowego problemu jest środek pola.
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

jarles,
Czy przypadkiem od przyszłego sezonu 4 miejsce wraca do Seria A?
LEGIA WARSZAWA
jarles
Milanista
Milanista

Tak, wraca i nie ma tu przypadku. Jednocześnie, Inter nie przenosi się do Bundesligi, a Juventus, Roma i Napoli nie planują masowych wyprzedaży.
Tu sei tutta la mia vita
Majkel
Milanista
Milanista

Nowym rozgrywającym jak mniemam ma być Lucas Biglia, który już jedną nogą jest u nas.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

jarles,
Skoro tak to Inter tez nie ma rozgrywajacego.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

lord bass, a Banega i Joao Mario? No i da się zorganizować drużynę tak, żeby nikt Pirlo podobny nie był potrzebny.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

carlos,
Podobno Banega ma zostać wystawiony na sprzedaż, podobno nie są z niego zadowoleni.
Natomiast z Mario taki rozgrywający jak u nas czyli nie z prawdziwego zdarzenia.
LEGIA WARSZAWA
jarles
Milanista
Milanista

Podobno, podobno, podobno i raz jeszcze podobno. A fakty są takie, że mają na ten moment mocniejszą ekipę od nas i wreszcie fachowca na ławce trenerskiej.
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

jarles,
To jak to się stało, że jesteśmy od nich wyżej?
Na dzień dzisiejszy wzmocniliśmy się lepiej od nich.
I jakim cudem Atalanta jest tez wyżej?
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Biglia Biglią, ale wątpię, by gracz o "tylko" takim kalibrze zadowolił duet Fassone & Mirabelli - działają rozsądnie, do ataku starają się pozyskać gracza za 60-70 mln, a pomoc chcieliby oprzeć na piłkarzu Lazio? Nie wydaje mi się. Jedyny problem w tym, że chyba żaden naprawdę dobry pomocnik nie jest "dostępny" - a przynajmniej na tyle, by chciał odejść ze swojego klubu.

Zastanawia mnie też kwestia napastnika - Morata już chyba skreślony, o Aubameyangu nie ma żadnych konkretów (pewnie czeka na oferty od PSG/Realu, które zdają się nie przychodzić, a my czekamy na rozwój sytuacji), a w sprawie Bellottiego Cairo zdaje się być nieugięty (ponoć została odrzucona nasza oferta w wysokości 70 mln + Kucka + Niang). To co, jeszcze ktoś inny (Lacazette?)?
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

A ja przewiduję, że jeśli ktoś z tego okienka okaże się flopem, to będzie to właśnie Rodriguez. Obym odszczekał.

A po jakiegoś pomocnika na pewno jeszcze będą podchody.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

lord bass, to był pierwszy przypadek, gdy słabszy kończył nad silniejszym?
No bo ja podzielam zdanie, że Inter jest mocniejszy.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

kamilus,

Z tego co się orientuje to tak jak wspominałem Tolisso, no i jeszcze Modric. Fassone zapytany o niego odpowiedział "dajmy kibicom pomarzyć".

Natomiast jeżeli chodzi o Gabonczyka to nie jest on przekonany do PSG, a ani Real ani Barcelona nie są nim zainteresowani. Podobno Fassone zaoferował mu i Borrusi to samo co oferowali Moracie.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

carlos,

W pełni się zgadzam, nawet kiedyś sam pisałem to samo. Jednakże czemu wieszamy psy na Milanie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu? Czy Juve zdobywając pierwsze mistrzostwo po latach posuchy było na papierze mocniejsze?
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Kacapa92
Milanista
Milanista

Post autor: Kacapa92 »

W czwartek ma dojść do spotkania z przedstawicielami Contiego, chłopak wyjeżdża na zgrupowanie 16 czerwca, a jak wiemy nasz zarząd szybko chce dopiąć transfery, żeby przed okresem przygotowawczym drużyna była już skompletowana. Mówi się o 17mln. W przypadku przyjścia Włocha boki obrony i skrzydła będą wyglądały naprawdę ciekawie, bez wątpienia będą one naszą najsilniejszą bronią. Nie wiem za bardzo ile można się spodziewać po grze ofensywnej Contiego, ale sam Szwajcar po drugiej stronie powinien zaliczyć kilka asyst w sezonie.
Fajnie, że jest Keisse, dobrze że Biglia również przychodzi chociaż pensja 3,5 mln na rok to lekkie przegięcie, natomiast martwi mnie tak jak jarles wspomniał brak rozgrywającego. Chciałbym oczywiście, żeby było to po prostu spowodowane tym, że duet Fassone&Mirabelli wykonuje naprawdę kawał świetnej roboty i błyskawicznie kontaktują kolejnych piłkarzy, a na głowie jeszcze mają nienażartego grubasa. Na rynku transferowym trzeba działać szybko uważam, że przy tych gorących nazwiskach udało nam się wygrać rywalizację. Głównie chodzi mi o Szwajcara i "murzyna z Bergamo" :lol2:
Na deser pozostanie napastnik z którym saga z pewnością potrwa pewnie trochę dłużej. Spodziewałem się, że przyjdzie już ten Morata wszystko na to wskazywało, ale jednak gość wydaje się być trochę niezdecydowany i zmienia zdanie z dnia na dzień.
Czekam na jakiś ruch ze strony Belottiego skoro naprawdę taką miłością darzy Milan to powinie w jakiś sposób wpłynąć na prezesa, żeby ten w końcu trochę zszedł z tej ceny. Nie oszukujmy się 100mln to zdecydowanie za dużo, jeżeli Milan oferuje 70 + kartę piłkarza to i tak jest to doskonała propozycja.
Co do Tolisso wyraził się jasno, że chciałby grać w LM, przypuszczam że nie mamy na co liczyć w wyścigu o jego kontakt, zwłaszcza że chciały go w swoich szeregach choćby Bayern.
wasyl
Milanista
Milanista

Post autor: wasyl »

jarles pisze:Tak, wraca i nie ma tu przypadku. Jednocześnie, Inter nie przenosi się do Bundesligi, a Juventus, Roma i Napoli nie planują masowych wyprzedaży.
Troche mi umknelo. Dlaczego wraca 4 miejsce do LM?z gory dzieki za odp
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

W sumie można odpowiedzieć albo długo, albo krótko.
Krótka odpowiedź: 'bo tak'. Tak ustalono, tak będzie, na boisku tego nie wywalczono ostatnio.
ODPOWIEDZ