Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Resk
Milanista
Milanista

Post autor: Resk »

Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Yahoo323 pisze:
Majkel pisze:Wyprowadzi mnie ktoś z błędu?
Obawiam się, że tylko sam Kessie może wyprowadzić Ciebie z błędu. Gorzej niż z Bertolaccim nie będzie, bo trudno sobie wyobrazić w jaki sposób można być gorszym niż Bertolacci... Ale w inny sposób silnej drużyny nie da się zbudować niż inwestować w wyróżniających się graczy.
A to się zgadzam. Nie uważam tego za jakieś szczególnie złe posunięcie, bardziej jestem ciekaw, czy powinienem w nim widzieć coś czego nie widzę, bo jest wśród nas na pewno wielu, którzy widzieli go więcej w akcji niż ja i może mi opowiedzą dlaczego jest crackiem, a ja tego nie widzę.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Chyba nie chodzi, że jest crackiem, bo nim nie jest, tylko istotne jest to, że inwestujemy w takich piłkarzy, którzy zdają się mieć papiery na duże granie. Nie wiem czy Kessie wypali, ale istnieje na to całkiem duża szansa. Jak kupimy dziesięciu takich piłkarzy, to ze dwóch musi odpalić.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Yahoo323 pisze:w inny sposób silnej drużyny nie da się zbudować niż inwestować w wyróżniających się graczy.
Dokładnie tak.
Nie jestem jakimś wielkim entuzjastą tego transferu, nie widzę u Kiessiego żadnego wielkiego "wow". Natomiast cieszy mnie, że go bierzemy, bo takie transfery przeprowadzają kluby chcące coś osiągnąć. Kessie to jedno z najgłośniejszych nazwisk ostatniego sezonu, wyróżniający się piłkarz z potencjałem i po takich zawsze zgłaszają się kluby z aspiracjami, licząc że wypalą i staną się poważnymi gwiazdami. Gdyby to był nasz jedyny transfer, to bym zgrzytał, ale widząc że naprawdę mamy poważny budżet na mercato, cieszy mnie że bierzemy takiego młodziana. Działamy wielotorowo i się zabezpieczamy. Jest Montolivo, będzie pewnie doświadczony Biglia, ale będzie też młody, zdolny Kessie. Możemy próbować z taką mieszanką i będzie to na pewno ciekawe.
MN
Milanista
Milanista

Post autor: MN »

Panowie (i Panie, choć ostatnio się nie udzielają zbytnio), podziwiam Wasz entuzjazm :)

Jak najbardziej zgadzam się z głosami, że nie od razu Rzym... i że to nie ten moment na ściąganie prawdziwych piłkarskich perełek, nawet za grube dolcze, ale...

Średnio mnie grzeją konkretne nazwiska i wydawane na ich pozyskanie kwoty (jeśli mamy, to płacimy i tyle - dopiero czas pokaże, jak od ekonomicznej strony będzie wyglądał chiński Milan, więc nie czas bić na alarm) same w sobie, a bardziej interesuje kształt drużyny, jaka się po mercato z tego całego szumu wyłoni. I patrząc pod tym kątem na piłkarzy, którzy już zostali potwierdzeni oraz tych, o których mówi się w charakterze bardzo prawdopodobnych nabytków, to nie jestem do końca zadowolony.

Musacchio, że zacznę chronologicznie, to na mój gust środkowy obrońca, który wyróżnia się grą na wyprzedzenie, wysoko, blisko przeciwnika i na sporym ryzyku. Jest całkiem zwrotny i stosunkowo szybki, zaś gdy to nie wystarcza nie boi się grać wślizgiem (i chyba nie najgorzej mu to wychodzi, choć to, co widziałem nie jest raczej w pełni zgodne z najnowszymi przepisami, więc nie zdziwię się, jeśli często aptekarscy włoscy sędziowie go na dzień dobry wywalą ze dwa razy z boiska), a piłka też mu bardzo nie przeszkadza. Czy ta charakterystyka nie przypominam trochę za bardzo Romagnolego (a także Gomeza)? Proszę mnie wyprowadzić z błędu, ale nie widzę w Argentyńczyku z włoskim paszportem lidera defensywy, ostoi, która pozwalałaby wschodzącej gwieździe defensywy rossoneri na granie w sposób, w jaki potrafi najlepiej, albo od której tenże Alessio mógłby się nauczyć "nowych sztuczek".
Jestem stosunkowo spokojny, że facet podniesie poziom formacji i nada jej odpowiednią głębie kadrową tak potrzebną z racji udziału w europejskich pucharach (Zapata to na dziś parodysta, że o Ely'm nie wspomnę), ale mam wrażenie, że środek obrony potrzebuje na ten moment bardziej piłkarza innego typu. Paletta udowodnił bowiem zbyt wiele razy, że nie wytrzymuje presji bycia liderem, więc jeśli mamy mówić o poważnym budowaniu zespołu od tyłu ta pozycja wymaga wzmocnienia. Przy czym, to wcale nie musi być wielomilionowy transfer jakiegoś "gorącego towaru". Ja bym tu chętnie zobaczył na sezon-dwa jakiegoś wyjadacza w typie Barzaglii.

Z kolei Ivoryjczyk z Atalanty jawi mi się, jako naturalny następca Kucki. Panowie są podobnie przebojowi i w tej przebojowości przypadkowi (jakieś szczęśliwe przebitki podczas prób dryblingu, zagrania do nieobstawionego partnera w trakcie upadku, szalone zrywy w ataku i długie pościgi w defensywie). Z tym, że Kessie wydaje się mieć lepszy przegląd pola i dokładniejsze długie podanie, za to słabsze przyspieszenie. No i fajnie, tylko obaj są trochę poza formacją, przynajmniej wśród reszty aktualnych pomocników Milanu - no nie mają za bardzo z kim pograć. A dwóch takich na boisku jednocześnie, to może być ciekawa opcja na końcówkę wyrównanego lub przegrywanego spotkania, ale na stałe tego jakoś nie widzę, chyba że za nimi będzie operował ktoś pokroju Pirlo.

Czy Biglia jest takim reżyserem, który obstawiony ww. "pitbullami" będzie rozrywał piłkami obronę kolejnych rywali w Seria A i Lidze Europy? Poprawił w moich oczach swoją wartość po przejściu do Lazio, lecz nadal nie jest wirtuozem, który sam potrafi regularnie „zagrać na fortepianie". Poza tym, to jest gość, który teraz będzie podpisywał, tzw. "kontrakt życia", czyli taki, który ustawi go już ostatecznie na czas po "odwieszeniu butów na kołek". Co prawda, jeśli idzie o etykę pracy, to argentyńscy piłkarze zdają się wyróżniać na plus, jednak mimo wszystko branie zawodnika na tym etapie kariery jest dość ryzykowne.
Poza tym, słychać plotki, że gracze, są rekrutowani pod ustawienie 1 - 4 - 2 - 3 - 1. Z kim miałby Biglia w takim układzie stworzyć parę przed obroną? Z Montolivo będzie chyba nazbyt statycznie, a z Kessie/Kuco awanturniczo i niestabilnie. Bertolacci? Sosa? Lacatelli? Poli? Mauri? "Plażo, proszę Cię"! No i kto przed tą dwójką?

Dalej jest Ricardo Rodriguez, czyli "od kilku lat jeden z czołowych lewych obrońców Bundesligi". Spoko, tylko jakie charakterystyki posiada ten Pan? Na moje oko, ma niezły dorzut z akcji i bardzo dobry ze stojącej piłki - strzały z rzutów wolnych zresztą również ok, choć Juninho to on na pewno nie jest, które zapewniają mu dobre, jak na zawodnika na tej pozycji statystyki asyst i bramek (te drugie niejednokrotnie z rzutów karnych, co wcale nie jest zarzutem, w świetle "wyczynów" Bakki), a tym samym wysokie noty. Poza tym? Przeciętny, jak na obecny futbol, ciąg na bramkę (nie jest to na pewno Cafu), wspomagany dryblingiem na poziomie najwyżej użytkowym, niezbyt dobre szybkość i przyspieszenie (porównywalne z De Sciglio), niewybitną grę 1 na 1 w defensywie. Za mało obejrzałem jego występów, by oceniać ustawiania w całej formacji, ale nie słyszałem nagan ani zachwytów, więc uznaję, że również przeciętnie. No, nie jest to na pewno transfer-marzenie, który na dodatek rzuci na kolana rywali, ale na bezrybiu, jakie panuje pośród lewych obrońców i rak ryba.
Pod warunkiem, że nie będzie odstawał taktycznie i Montella znajdzie sposób, żeby odpowiednio zabezpieczyć jego ofensywną aktywność, Rodriguez może dać kilka asyst w sezonie, plus kilka kolejnych bramek/asyst ze stałych fragmentów, przy podobnym do obecnych lewych obrońców Milanu wkładzie w grę defensywną. Jeżeli taktycznie nie ogranie (na pewno nie jest tak "surowy", jak Taiwo, ale Serie A to jednak nie to samo, co Bundesliga), będzie z ławki oglądał występy Antonellego. Mam nadzieję, że nowi dyrektorzy sportowi mają więcej danych, żeby skalkulować czy podjęcie takiego ryzyka za te ok. 30 mln euro jest uzasadnione...

Wreszcie "truskawka na torcie", czyli nowy, podstawowy środkowy napastnik (Montella chyba nie będzie kombinował z dwójką w tej formacji). Na pole position w wyścigu po podpis pod kontraktem z Milanem w tej chwili ponoć Alvaro Morata, czyli 25-letni Hiszpan, który przez ostatnie 4 sezony (2 w La Liga i 2 w Serie A), występując w absolutnie topowych zespołach 112 razy (z czego 68 z ławki) zdobył łącznie 38 bramek i zaliczył 18 asyst (statystyki za transfermarkt.de, dotyczą wyłącznie rozgrywek ligowych). Ma zarabiać przeszło 8 mln euro/sezon (pięcioletni kontrakt) i kosztować ponad 60 mln euro. Nie lubię takich suchych statystyk, ale trzeba przyznać, że te u Alvaro nie powalają, a jak dodać do tego opinie, że chłopak lubi sobie w takcie meczu „zniknąć” na dłuższą chwilę, szczególnie ze słabszymi zespołami, to naprawdę nie bardzo rozumiem w jakim celu miałby zostać ściągnięty na warunkach, o których wyżej. Ja się pytam, dlaczego nie Balotelli, w takim razie? ;)

Pozdrawiam,
MN
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Za dużo opierasz na "gdzieś tam zasłyszanych plotkach", przez co mylisz się w ocenach. Rodriguez nie za ok. 30 milionów, tylko najwyżej 15+3. Dalej, ustawienie nie żadne 4-2-3-1, tylko Montella ustalił wstępnie z Gattuso, żeby uczył chłopców ustawienia z czwórką obrońców i trójką pomocników. Pensja dla Moraty to na razie niewiadoma. Kucka pewnie odejdzie, a nawet jeśli nie, to pomysł, że będzie grał obok Kessiego jest poroniony.

P.S. Balotelli nie, bo posiada ujemny iloraz inteligencji, wystarczy? ;)
Awatar użytkownika
nonenalim
Administrator
Administrator

Post autor: nonenalim »

MN pisze: Mam nadzieję, że nowi dyrektorzy sportowi mają więcej danych, żeby skalkulować czy podjęcie takiego ryzyka za te ok. 30 mln euro jest uzasadnione...
30? Narazie Wolfsburg chce 15+3mln w bonusach, my staramy się zbić tą cenę.

Co do Moraty mam podobne odczucia, wole Belottiego, choć ceny za nich obu są kosmicznie zawyżone.

Martwi mnie troche brak plotek o ew. zainteresowaniu bardziej technicznymi/ofensywnymi zawodnikami, ale okienko transferowe oficjalnie się jeszcze nie zaczeło, więc i niepokój jest mały.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2017, 17:19 przez nonenalim, łącznie zmieniany 1 raz.
MN
Milanista
Milanista

rivaldoACM pisze:Za dużo opierasz na "gdzieś tam zasłyszanych plotkach", przez co mylisz się w ocenach.
Nie opieram się na plotkach, tylko je przytaczam, zaznaczając, że są plotkami :) Opieram się na własnych obserwacjach gry poszczególnych zawodników i tutaj, jak każdy, mogę mieć swoje "zboczenia" ;)
rivaldoACM pisze:Rodriguez nie za ok. 30 milionów, tylko najwyżej 15+3. Dalej, ustawienie nie żadne 4-2-3-1, tylko Montella ustalił wstępnie z Gattuso, żeby uczył chłopców ustawienia z czwórką obrońców i trójką pomocników. Pensja dla Moraty to na razie niewiadoma. Kucka pewnie odejdzie (...).
nonenalim pisze:30? Narazie Wolfsburg chce 15+3mln w bonusach, my staramy się zbić tą cenę.
A skąd pewność, że powyższe plotki, są bliższe prawdy, od tych, które ja podałem? ;) Wszystko, co wymieniliście jest na razie dla nas, kibiców czy postronnych obserwatorów, niewiadomą, nie tylko pensja Moraty. Poza tym, w kontekście gracza Wolfsburga licząc odstępne i 5-letni kontrakt, w każdej konfiguracji 30 mln euro to pewnie będzie mało, więc spokojnie.
Przede wszystkim zaś, co to zmienia w ocenie zawodników? Dla mnie niewiele. Pieniądze za nich nie zagrają, podobnie jak samo ustawienie na papierze, bo niezależnie od niego, pytania: jak ma wyglądać podstawowa para stoperów? kto obok Bigli miałby stworzyć trzon pomocy? w jakiej konfiguracji taktycznej i osobowej ma się objawić w przyszłym sezonie atak Milanu? pozostają otwarte.
Trójka w pomocy na papierze, może być w rzeczywistości "obudowana" wahadłowymi (w 3 - 5 - 2, 3 - 5 - 1 - 1, 5 - 3 - 2 itp.), może być "płaska" (trzech graczy w linii, o podobnych charakterystykach i zadaniach boiskowych), albo przypominać trójkąt (z registą i dwoma grającymi przed nim "półskrzydłowymi", lub dwoma "pivotami" i operującym przed nimi trequartistą czy "środkowym-skrzydłowym")...
rivaldoACM pisze:Kucka pewnie odejdzie, a nawet jeśli nie, to pomysł, że będzie grał obok Kessiego jest poroniony.
A możesz jakoś uargumentować tę opinię? :D Pirlo osłaniany przez "pitbulle" w postaci Vidala i Marchisio dali Juve kilka tytułów z rzędu. Może Kessie i Kuco to nie ta półka, ale kto wie?
rivaldoACM pisze: Balotelli nie, bo posiada ujemny iloraz inteligencji, wystarczy? ;)
No, to kwestię Balo mamy jasną :) Ale dlaczego Morata tak?
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

MN pisze:A skąd pewność, że powyższe plotki, są bliższe prawdy, od tych, które ja podałem? ;) Wszystko, co wymieniliście jest na razie dla nas, kibiców czy postronnych obserwatorów, niewiadomą, nie tylko pensja Moraty.
Lata przesiedziane na włoskich stronach, a ostatnio również twitterach. Najpewniejszym źródłem na to mercato jest Alfredo Pedulla, już gdzieś o tym pisałem.
MN pisze:A możesz jakoś uargumentować tę opinię? :D Pirlo osłaniany przez "pitbulle" w postaci Vidala i Marchisio dali Juve kilka tytułów z rzędu. Może Kessie i Kuco to nie ta półka, ale kto wie?
Nie ta półka, przede wszystkim. Vidal był wtedy najlepszym pitbullem na świecie, a Marchisio jest za dobry piłkarsko na takie określenie(w ogóle w tym wypadku chybione, moim zdaniem). Poza tym nie ma się co na zapas martwić, albo takiego czegoś nie zobaczymy(prawdopodobne), albo wypali i za pomocą tych pitbulli rozwalimy ligę włoską i europejską(mało prawdopodobne).
MN pisze:Ale dlaczego Morata tak?
Nie widzę lepszego i bardziej sprawdzonego napastnika, który byłby na ten moment w zasięgu Milanu. Skuteczny, ograny w mocnych ligach i na arenie międzynarodowej.
MN
Milanista
Milanista

rivaldoACM pisze:
MN pisze:A skąd pewność, że powyższe plotki, są bliższe prawdy, od tych, które ja podałem? ;)
Lata przesiedziane na włoskich stronach, a ostatnio również twitterach. Najpewniejszym źródłem na to mercato jest Alfredo Pedulla (...).
A gdzie i kiedy udało Ci się potwierdzić oficjalnie kwoty transferowe, jakie podawał ów Pedulla? I wszystkie inne podawane na włoskich stronach i twitterach przez te lata?
Bodaj z kolegą VelenoRosso wymienialiśmy, w stosownym wątku, opinie co do problemów z odcyfrowywaniem takich informacji z bilansu Milanu, a o ile mnie pamięć nie myli klub również nigdy nie podawał ich oficjalnie, więc jestem niezmiernie ciekawy!
rivaldoACM pisze:
MN pisze:Ale dlaczego Morata tak?
Nie widzę lepszego i bardziej sprawdzonego napastnika, który byłby na ten moment w zasięgu Milanu. Skuteczny, ograny w mocnych ligach i na arenie międzynarodowej.
Ograny tak, ale czy skuteczny? To już Bacca jest bardziej w owych ligach skutecznych i ograny, że nie wspomnę o tym, że dogrywali mu do tej pory znacznie słabsi piłkarze, niż Moracie. A skoro tak, to po co zamieniać? Może lepiej poczekać rok-dwa i wyjąć zawodnika, który będzie na wyższym poziomie, niż Hiszpan? (to oczywiście pytanie retoryczne, bo chyba dla wszystkich jest jasne, że nowy zarząd i pewnie też właściciele "muszą" dokonać podobnie spektakularnego ruchu, żeby pokazać futbolowemu światu swoją potęgę...)
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Kwoty oficjalnie można potwierdzić wyłącznie mając dostęp do oficjalnych dokumentów.
Podałem ci najlepsze źródło na najbliższe trzy miesiące, możesz zaoszczędzić trochę czasu i trzymać się z dala od pudelkowych plotek. Zrób z tym co zechcesz, ale nie kręć nosem. ;)

Na Bakkę nie da się patrzeć, więc ktoś przyjść musi. Ale też wolałbym kogoś większego kalibru np. Aguero, a chyba nawet i Benzemę.
MN
Milanista
Milanista

rivaldoACM pisze:Kwoty oficjalnie można potwierdzić wyłącznie mając dostęp do oficjalnych dokumentów. Podałem ci najlepsze źródło na najbliższe trzy miesiące, możesz zaoszczędzić trochę czasu i trzymać się z dala od pudelkowych plotek.
A już myślałem, że masz jakieś godne polecenia źródło...
Plotki dla mnie nie dzielą się na "pudelkowe" i "niepudelkowe", bo i jedne i drugie pozostają plotkami :) Czy dany zawodnik będzie piłkarzem ACM dowiem się, kiedy zostanie oficjalnie ogłoszony i w tej kwestii mi to wystarcza - nie potrzebuję wiedzieć o tym "3 dni" wcześniej z "pewnego źródła", ale dzięki :)
rivaldoACM pisze:Na Bakkę nie da się patrzeć, więc ktoś przyjść musi. Ale też wolałbym kogoś większego kalibru np. Aguero, a chyba nawet i Benzemę.
Aguero i Benzema to w mojej opinii nasyceni piłkarze szukający już raczej spokojnej przystani na dogranie tych paru lat bez spinania się, za naprawdę godne pieniądze, więc mimo sympatii, życzyłbym sobie aby Milan trzymał się od nich z daleka. Kibice ich obecnych klubów również co raz częściej "nie mogą na nich patrzeć", a to nigdy nie jest dobry prognostyk dla piłkarzy w okolicach 30-tki.
Prawda jest taka, że trudno o ciekawych, dających nadzieję na przyszłość zawodników, nie tylko w ataku. Ale też Fassone i Mirabelli nie biorą pieniędzy, żeby zostać wyręczonymi przez kanapowych kibiców, więc skoro od "Kondora" wymagano cudów, to teraz tym bardziej spodziewam się takich petard, że głowa mała! ;->

W ogóle stawianie tezy, że obecne mercato bije na głowę to przeprowadzone przez Gallianiego przed dwoma sezonami, bo pozyskujemy "koty w workach" jeszcze przed jego rozpoczęciem trochę mnie bawi. Na razie z tych wszystkich ruchów i plotek nie wyłania się jeszcze zespół, który mógłby powalczyć o lepszą lokatę na koniec przyszłego sezonu, więc spokojnie. Dajmy ludziom pracować!
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

To może i ja się wypowiem na temat naszych nowych nabytków.
Jeżeli chodzi o Musacchio, to w odróżnieniu od większości, uznaje za dobry ruch. Może nie jest to zawodnik z najwyższej półki, ale na rynku nie ma wielu obrońców na wyższym poziomie z doświadczeniem większym niż 2 lata w wyjściowej jedenastce. Tak samo bardziej pasuje stylem gry do Romagnoliego.

Kessie to moim zdaniem nie najgorszy ruch, może nie tak dobry jak Tielemans (może za rok go wyciągniemy :king: ). Na pewno pod każdym względem przewyższa Kucke, zwłaszcza w grze w defensywie, gdzie nie opiera się tylko na sile fizycznej, faulach i przesadnej agresji. Tak samo w rozegraniu jest lepszy niż Kucka i wcześniej Gattuso.

Jeżeli chodzi o Rodrigueza to na dzień dzisiejszy najlepszy lewy obrońca do wyciągnięcia. Może nie jest to drugi Marcelo, ale posiada odpowiednie atrybuty. Na pewno tak jak wspomniał MN nie jest za szybki, ani nie posiada super techniki, jednak w obronie cieżko mu czegoś zarzucić, a wśród lewych obrońców cieżko znaleźć kogoś z lepszym podaniem i dośrodkowaniem. Warto wspomnieć, że niedawno był to najbardziej pożądany lewy obrońca.

Zupełnie nie rozumiem krytyki transferu Bigli. Argentyńczyk przez kilka ostatnich sezonów był liderem Lazio, zarówno na boisku jak i poza nim. Na dzien dzisiejszy uznaje go za lepszego zawodnika niż Montolivo, który tak naprawdę nigdy nie powrócił do formy z sprzed transferu do Milanu. Na dodatek wydaje mi się, że jest to zawodnik, którego potrzebowaliśmy, ktoś komu można podać piłkę a on jej nie straci i znjadzie jakieś rozwiązanie, będzie potrafił regulować tempo gry.

Jeżeli chodzi o Contiego to wydaje mi się idealną równowagą dla Rodriguza, na pewno jest bardziej dynamiczny i częściej będzie go można spotkać pod bramką rywali niż własną.

Jestem ciekaw czy wyniknie coś z spotkania z Mendesem, na pewno jest to w pewien sposób pstryczek w nos Mimo. Przykładowo taki transfer Jamesa, pokazałby światu, że Milan wraca do gry.

Natomiast największą zagadką pozostaje kwestia środkowego napastnika. Transfer Moraty oddalił się po wczorajszym wywiadzie. Belotti na pewno nie jest warty tych 80mln.
Z innych plotek interesujemy się Dembele, tym z Celtiku i Tolisso z Lyonu.

Podobno United nie przedłużą kontraktu z Ibrahimoviciem, na pewno nie obraziłbym sięna transfer do Milanu. Pomimo wieku, Szwed na pewno przyczyniłby się do rozwoju Milanu, zarówno pod względem gry, zainteresowania kibiców (co przełoży się na wpływy) jak i mentalności zespołu.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Mendes ponoć chce swoich piłkarzy z Valencii gdzieś indziej ulokować (Garay, Mangala, Cancelo, Mina)
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Przypomni ktoś zasady sprowadzania graczy spoza UE? Kessie i Rodriguez chyba paszportów UE nie posiadają?
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Kessie nie zmienia ligi wiec się nie liczy jako piłkarz z poza UE. Natomiast Szwajcaria o ile się nie mylę jest traktowana w tym przypadku jako UE.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

lord bass pisze:Natomiast Szwajcaria o ile się nie mylę jest traktowana w tym przypadku jako UE.
Dokładnie tak.

Z ciekawszych newsów ponoć Keita Balde wybrał Juventus, a Biglia w tym tygodniu ma zostać oficjalnie naszym zawodnikiem. Na pewno jest lepszy od Montolivo, myślę, że na registę nada się znakomicie, skoro priorytetem na przyszły sezon jest zakwalifikowanie się do LM. W Serie A jest to jeden z najlepszych zawodników na tą pozycję. Cena około 20 mln przeraża, ale właśnie tyle zaoszczędziliśmy na Kessim (ktoś wie czy to nazwisko się odmienia? :D) dzięki jego wypożyczeniu. W tym mercato wychodzi na zero. Dobra robota Fassone & Mirabelli! :ok:
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Musacchio wchodził w skład drugiej najlepszej obrony ligi hiszpańskiej w tym sezonie. ;>
MN pisze:Poza tym, słychać plotki, że gracze, są rekrutowani pod ustawienie 1 - 4 - 2 - 3 - 1. Z kim miałby Biglia w takim układzie stworzyć parę przed obroną? Z Montolivo będzie chyba nazbyt statycznie, a z Kessie/Kuco awanturniczo i niestabilnie. Bertolacci? Sosa? Lacatelli? Poli? Mauri? "Plażo, proszę Cię"! No i kto przed tą dwójką?
Nie panikuj tak to nie FM. Jeszcze się nawet okienko nie zaczęło, a ty juz zadajesz idiotyczne pytania na temat taktyki. Może poczekaj na dalsze rozwinięcie mercato, skoro napisałeś wcześniej, że to plotki to po co panikować i rozmawiać o milionach możliwości taktycznych bez pewności, że omawiani zawodnicy w ogóle będą u nas grać.
MN pisze:Plotki dla mnie nie dzielą się na "pudelkowe" i "niepudelkowe", bo i jedne i drugie pozostają plotkami Czy dany zawodnik będzie piłkarzem ACM dowiem się, kiedy zostanie oficjalnie ogłoszony i w tej kwestii mi to wystarcza - nie potrzebuję wiedzieć o tym "3 dni" wcześniej z "pewnego źródła", ale dzięki
Skoro nie potrzebujesz wiedzy z "pewnego źródła" przed transferem i zaznaczasz wyraźnie, że to są tylko plotki, to po co zadajesz pytanie "czy transfer Szwajcara będzie wart 30 mln"? Przecież ta liczba to tylko plotka i może się okazać, że będzie on nas kosztował mniej i dyskusja rozpoczęta twym pytaniem będzie bezcelowa.
Ograny tak, ale czy skuteczny? To już Bacca jest bardziej w owych ligach skutecznych
Może jak już podajesz jakieś statystyki to zamiast meczów podaj rozegrane minuty i ilość bramek. Meczów Morata sobie nabił, ale w dużej części z nich wchodził z ławki bądź schodził przed końcem.

A nazwanie Marchisio pitbullem to już w ogóle jakaś piłkarska herezja.
MN pisze: "truskawka na torcie",
Hasła Hajto idealnie do Ciebie pasują. ;]
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Stephan pisze:Może jak już podajesz jakieś statystyki to zamiast meczów podaj rozegrane minuty i ilość bramek. Meczów Morata sobie nabił, ale w dużej części z nich wchodził z ławki bądź schodził przed końcem.
Zważywszy na moje zamiłowanie do liczb to ja mogę kilka dostarczyć. Zacznę ciekawostką - odejmując karne to Morata byłby 5 najlepszym strzelcem w lidze (po Messi, Ronaldo, Suarezie i Griezmannie).

A teraz liczby:
Bramki:
Morata: 15
Bacca: 13

Bramki bez karnych:
Morata: 15
Bacca: 9

Ile strzałów zawodnik potrzebuje na bramkę:
Morata: 3.67
Bacca: 4.30
wyłączając karne:
Morata: 3.67
Bacca: 5.77

Minuty na bramkę:
Morata: 88
Bacca: 163
wyłączajac karne:
Morata: 88
Bacca: 236

Można dyskutować dlaczego Morata był skuteczniejszy w tym sezonie i nie jest to trudne. Ale był.
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Venomik a jakie źródło?
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Strzałów zapewne? Soccernet. Mogę spróbować porównać z innym :)
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Venomik i tak według jakiegoś eksperta na forum to Bacca będzie skuteczniejszy :rotfl:
lord bass pisze:Zupełnie nie rozumiem krytyki transferu Bigli.
Bo jak zwykle nie czytasz do końca - krytyka tego transferu tutaj na forum jest jasna i zrozumiała, a powody są dwa:
1. Cena podawana przez media.
2. Wiek (dość zaawansowany według niektórych)/rola - oba zbliżone do Monto.

Mnie osobiście nie obchodzi czy akurat przyjdzie Biglia, czy Badejl czy nawet ktoś inny, bardziej mnie martwi czy przyjdzie ktoś jeszcze do środka pola.

Przed finałem LM podobno nasi działacze rozmawiali z Mednesem, media piszą o trzech graczach, o których rozmawiali ci trzej panowie: James, Adre Silva i Fabinho.

Ostatnio dużo też czytam o plotkach łączących nas z Dembele z Celticu. Mnie zaś zasmuciła wypowiedź Ferrero o moim marzeniu transferowym (Schick'u), które wędruje do Juve.
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Nie chodzi mi o porównywanie z innymi, pytam z ciekawości :) na whoscored obydwaj mają dużo niższe wartości strzałów, ale z reszty wynika to samo.
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

No ja właśnie średnio whoscored ufam, bo zdarzały się mecze gdzie sam byłem w stanie wymienić więcej strzałów czy fauli danego zawodnika niż mu tam policzono.
Tak więc częściej korzystam z soccerway/soccernet/transfermarkt
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

lord bass pisze:Natomiast Szwajcaria o ile się nie mylę jest traktowana w tym przypadku jako UE
Aj oczywiście, nie wiem czemu sobie ubzdurałem że Ricardo jest Meksykaninem... Mea culpa
ODPOWIEDZ