Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Ktoś z trójki Essien,FABREGAS, Hamsik i będę zadowolony. Choć pierwszych dwóch cenię wyżej od Słowaka.

Byle tym wielkim transferem nie był Balotelli, który jak dla mnie w ogóle nie jest potrzebny na chwilę obecną.

Fabregas na treq, Sandro do środka pomocy ( mówi się o wymianie za Flaminiego) :) i będzie extra :)
Run Ignazio, run!
Sulej
Milanista
Milanista

Post autor: Sulej »

A może Lamela + Cesc + Sandro? ;)
arekk20
Milanista
Milanista

Post autor: arekk20 »

Sandro za Flaminiego?
Flaminiego chyba by zabili w Totenhamie :D
GPower
Milanista
Milanista

Post autor: GPower »

Lista nazwisk łączona z Milanem ostatnio na forum jest imponująca i nawet moje wydumane 50~70 mln by nie starczyło na zrealizowanie choć części z nich, a nawet jak by było to możliwe to nie jest to potrzebne obecnej kadrze, bo czeka nas to samo co City duże i liczne transfery a gry i sukcesów nie ma.
Bramkarza mamy swietnego więc wystarczy doprowadzić by Amelia został jako rezerwowy.
Obrona po transferach Mexesa i Taiwo wymaga tylko pozbycia się kilku zawodników tj. Legro Bonera Jankul Oddo i bedzie super.
Atak mamy wyśmienity i tu zadne roszady nie są potrzebne, zwłaszcza taki Hulk drogi i słabszy od naszych graczy.
Pomoc tu mamy największe braki a zarazem najwiekszy problem sporo graczy z wygasającymi kontraktami, a za razem czy taki Gattuso Pirlo Seedorf bedą cicho i spokojnie siedzieć na ławce czekając na swoją szanse gry, gdy nasze nowe nabytki razem z Princem beda tworzyć nową historię Milanu, raczej nie. Najpierw musimy tzn Łysy zrobić porządek z obecną kadrą a następnie transfer 2-3 graczy np. Essien, ten duzy transfer o którym ostatnio się mówi i gracz pokroju Boatenga tani ale ze sporymi umiejętnościami które w Milanie rozwinie, nie zapominając że w kadrze bedzie Ambro MvB i Emanuelson.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Hamsik chyba nie do wyjęcia z uwagi na perspektywę Napoli na grę w LM. No i ogólnowłoską niechęć do Gallianiego i Berlusconiego, jeżeli chodzi o prezesów klubów.

Fabregas znacznie bardziej realny, nie dość, że w Arsenalu się kwasi, bo kolejny sezon w tekę, to Cesc nas w 1/16 LM 2007/2008 pokulał na San Siro, a jak mnie ponad dwudziestoletnia pamięć kibica Milanu nie myli, to nasz klub lubił i lubi kupować piłkarzy, którzy błysnęli u rywala (np. Papin). No i Fabregasowi chyba nieco dalej do Barcelony niż w ostatnim sezonie, bo mamy połowę maja, a temat jeszcze nie został podjęty.
bestsp
Milanista
Milanista

Post autor: bestsp »

Ja trzymam kciuki, żeby tym piłkarzem był Essien. Jestem ogromnym fanem tego zawodnika. Jeżeli mam wybierać jeszcze jakąś perełkę to chętnie sprowadził był Erika Lamele. Skoro to diament, to mógłby się niesłychanie rozwinąć pod okiem "mistrzów" w Milanie.

Co do wygasających kontraktów to zgadzam się Gpower:
GPower pisze:Obrona po transferach Mexesa i Taiwo wymaga tylko pozbycia się kilku zawodników tj. Legro Bonera Jankul Oddo i bedzie super.

Chociaż wydaje mi się, że dołączy do drużyny w takim wypadku jeszcze Astori.
Pożegnałbym się z Pirlo i Ambro, przedłużył kontrakt z Sedorfem i MvB i paka byłaby całkiem całkiem, zwłaszcza, że wszyscy zgraliby się w okresie przygotowawczym, zwłaszcza chłopaki w ataku :diavolo:
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

W obecnej sytuacji Balotelli to zbędne wzmocnienie, za taki hit to ja dziękuję.
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

Martwi mnie, że Preziosi może nam podkraść Giacomo i Rodneya. Zigoniego czy Odu niech sobie bierze. Amelię też. Od Strasser i Beretta mają zostać w Mediolanie.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Łysy twierdzi, że podstawowym trequaristą będzie na jesień Boateng, tak więc sprawa transferu na tej pozycji upada.
Awatar użytkownika
PoP
Milanista
Milanista

Post autor: PoP »

Rangiz trzeba pamiętać, że Łysy kłamać umie. Możliwe, iż tak gada ponieważ jeśli żaden transfer nie wypali na tej pozycji to nikt nie będzie zły a jak ktoś przyjdzie to będzie niespodzianka tak jak z Ibrą czy Robinho.
Kibic Milanu od zawsze na zawsze!!!
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Yahoo323 pisze:Fabregas znacznie bardziej realny, nie dość, że w Arsenalu się kwasi, bo kolejny sezon w tekę, to Cesc nas w 1/16 LM 2007/2008 pokulał na San Siro, a jak mnie ponad dwudziestoletnia pamięć kibica Milanu nie myli, to nasz klub lubił i lubi kupować piłkarzy, którzy błysnęli u rywala (np. Papin).
Fakt. Ten gość miażdży wszystkich wymienianych konkurentów, Ganso to przy nim śmieszna postać. Hiszpan jest młodziutki, a już i doświadczony i ustabilizowany. Cena? Jego 40-45 mln jest bardziej sensowne niż 25 Ganso. Tylko wiadomo, że on woli wrócić do Hiszpanii i ten temat będzie wracał jak bumerang. Ciekawe czy w ogóle brałby Mediolański kierunek pod uwagę. Ale wszystkie warunki wielkiego transferu spełnia znakomicie.
bestsp pisze:Jeżeli mam wybierać jeszcze jakąś perełkę to chętnie sprowadził był Erika Lamele. Skoro to diament, to mógłby się niesłychanie rozwinąć pod okiem "mistrzów" w Milanie.
Wczoraj oglądałem mecz Boca - River co ugruntowało moją opinię o nim. Świetny zawodnik z niego, będzie. On powinien zostać jeszcze u siebie w kraju, tam go prowadzą bardzo dobrze, a u nas byłby tylko rezerwowym, a i to o specjalnym statusie. Jeśli klub znajdzie fundusze, które może włożyć do szafy na dwa lata, a potem wyjąć i się cieszyć, to ok, a jeśli nie to nie ma o czym mówić. My mamy już zawodnika o podobnym potencjale - Verdi, z tym, że Erik jest bliższy wielkiego futbolu o te kilka centymetrów i kilogramów, którymi góruje nad Włochem.
maslok pisze:Martwi mnie, że Preziosi może nam podkraść Giacomo i Rodneya. Zigoniego czy Odu niech sobie bierze. Amelię też. Od Strasser i Beretta mają zostać w Mediolanie
A ja jestem za tym żeby wziął sobie Strassera, oczywiście wciąż na współwłasności. Rodney już teraz jest zbyt stary, i zbyt dobry na prmaverę. U nas nie wygra rywalizacji z MvB i Ambro, więc znów zaliczy jakieś marne 200 minut w następnym sezonie. Lepiej już niech gra, a cena za wykupienie tej połowy karty będzie naszą opłatą za jego ogranie. Beretta powinien zostać, nie ma żadnych logicznych powodów dla których miałby tam mieć lepiej. Ale liczę, że sprawę Boatenga załatwimy Sokratisem, tak byłoby najlepiej.
bestsp pisze:Chociaż wydaje mi się, że dołączy do drużyny w takim wypadku jeszcze Astori.
Ja jakiś czas temu byłem "za". Teraz nie wiem czy to ma sens, chłopak będzie miał 4ech rywali, a każdy z nich byłby boiska bliżej, już wolę żeby Legro został. Naprawdę.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

carlos pisze:A ja jestem za tym żeby wziął sobie Strassera, oczywiście wciąż na współwłasności. Rodney już teraz jest zbyt stary, i zbyt dobry na prmaverę. U nas nie wygra rywalizacji z MvB i Ambro, więc znów zaliczy jakieś marne 200 minut w następnym sezonie. Lepiej już niech gra, a cena za wykupienie tej połowy karty będzie naszą opłatą za jego ogranie.
Boję się, że jak go Genoa capnie, to już nie odda.
carlos pisze:Beretta powinien zostać, nie ma żadnych logicznych powodów dla których miałby tam mieć lepiej. Ale liczę, że sprawę Boatenga załatwimy Sokratisem, tak byłoby najlepiej.
No powody są takie, że oddaliśmy Genoi połowę karty zawodniczej Beretty. Też mam nadzieję, że uda nam się wykręcić jakoś od oddawania co lepszego narybku i spłacimy ich Sokratisem, którego Preziosi chętnie by widział znów na Marassi.
GPower
Milanista
Milanista

Post autor: GPower »

carlos pisze:Fakt. Ten gość miażdży wszystkich wymienianych konkurentów, Ganso to przy nim śmieszna postać. Hiszpan jest młodziutki, a już i doświadczony i ustabilizowany. Cena? Jego 40-45 mln jest bardziej sensowne niż 25 Ganso. Tylko wiadomo, że on woli wrócić do Hiszpanii i ten temat będzie wracał jak bumerang. Ciekawe czy w ogóle brałby Mediolański kierunek pod uwagę. Ale wszystkie warunki wielkiego transferu spełnia znakomicie.
Zgadzam się z Toba w 100% Fabregas już jest znakomity a po za tym każdy z nas widział go w akcji wielokrotnie i wie na co go stać. Arsenal to bardzo dobry klub ale czegoś tam brakuje do tych największych a Milan to ma. Jeśli kierunek hiszpański to tylko Real i Barca, jako wychowanek Barcelony moze nie chcieć grać w tym pierwszym a wizja podobnie jak w reprezentacji zmiennika Xaviego i Iniesty może go odstraszać do powrotu na stare śmieci, więc może jakąś szanse mamy.
Kierunek południowo-amerykański póki co jest zamknięty przez paszporty, więc nie ma co sie napalać na Ganso lub Lamele póki co.
Co do naszych młodych graczy Baretta i Strasser powinni pozostać u nas chociaż Carlos ma rację że temu drugiemu potrzebne jest ogranie i ciągłość na co u nas nie moze liczyć
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Oglądam od jakiegoś czasu Erika Lamele i zauważyłem że to jest gracz bardzo podobny do CR7. Erik raczej gra jako Lewy skrzydłowy który często schodzi do środka. Lamela ma już Hiszpański paszport. Uważam że tego młodego zawodnika trzeba kupić i od razu wypożyczyć do River.
Jeśli miałbym wybierać między Ganso a Fabregasem to raczej wolę Ganso.
Fabregas to gracz jeszcze bardziej podatny na kontuzje niż Ganso.
Ganso poradzi sobie lepiej w lidze Włoskiej niż Cesc z powodu cech fizycznych.
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Boże, widzisz i nie grzmisz.
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Temat Fabregasa niezwykle ciekawy. Ma jednak pewne wady narodowościowe, bo ja wciąż nie pamiętam Hiszpana w Serie A na poziomie.
Nie zgodzę się natomiast z tym:
GPower pisze:Real i Barca, jako wychowanek Barcelony moze nie chcieć grać w tym pierwszym a wizja podobnie jak w reprezentacji zmiennika Xaviego i Iniesty może go odstraszać do powrotu na stare śmieci
Po tym jak odszedł z Barcy nie widzę problemu, jak to miało miejsce przy Luisie Enrique czy Figo. Był w Katalonii jako 16-latek i wtedy pozbyto się go bez żalu. Nie uważam również, że nie miałby szans w walce o miejsce w składzie. Barcelonę też czeka kilka zmian, a będą one jeszcze większe w przypadku nie wygrania w LM. Nic tutaj nie jest proste, operacja ściągnięcia tego gracza to już jest jakaś misja. Poza tym na Cesca zasadzać się będzie także Inter i lokalni rywale. Po takiego gracza nie zgłosi się mniej niż 5 klubów.
Raiola kombinuje i wydaje mi się, że chce zmusić medialnie nas do jakiegoś ruchu. Silvio mówi, że będzie gwiazda, więc "ulubiony" manager ustawia się w kolejce. Równie dobrze tym "wielkim" trasferem może być Buffon, CR czy Fabregas, albo nawet powrót Kaki. Zależy jak nam to Łysi przedstawią, a oni potrafią podać Javiego Moreno czy innego następcę Shevy jak kawior, truskawki i szampana.
Kluczowym i tak będą wydawane od jutra wypowiedzenia ;)
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Awatar użytkownika
Kojak
Milanista
Milanista

Post autor: Kojak »

To może ja przedstawię swoją opinie:

Pirlo - ja to bym temu panu już podziękował, od kilku sezonów gra bardzo słabo z przebłyskami(kilka meczów na dwa lata to za mało). Kompletnie nie pasuje do tej taktyki, bo wrzucać dobre piłki w pole karne to nawet Ambrossini potrafi czy MvB. Milanowi najlepiej się wiedze gdy gra piłką po ziemi, a nie balony w szestnastke.

Seedorf - Swoimi ostatnimi występami chyba pokazał że warto by mu dać szansę, pod warunkiem że będzie jokerem - o ile się na takie coś zgodzi.

Sokratis - Dla mnie mógłby zostać na następny sezon, widać było że w każdym meczu był spalony psychicznie, co może przeszkodzić nawet najlepszemu piłkarzowi. Talent napewno jakiś ma , tylko niech się ogra/wytrenuje taktyke.

Gattuso - legenda, która złapała niezłą formę w tym sezonie i pokazał że jednak przecinak potrafi coś dać od siebie w ofensywie. Jak najbardziej może zostać na jeden rok, później się zobaczy.

Ambrosini - powinien zostać na takich samych warunkach jak Gattuso.
MvB - dla mnie jest to lepsza wersja Ambro, dlatego powinien jak najbardziej zostać na przynajmniej jeden rok.

Marzeniem byłaby wymiana któregoś z defensywnych pomocników na młodszego, np Essien czy też L.Diarra(który robi na mnie ogromne wrażenie).
Atak nie potrzebuje wzmocnień, jeżeli nasi napastnicy przepracują cały okres letni ze sobą powinna być miazga.
Wydaje się że potrzebny jest nam trequartista, bo Boateng potrzebuje dobrego zmiennika. Wolałbym kogoś sprawdzonego i o takich samych charakterystykach jak Książe - silny, szybki.
Teraz pytanie do was - na jakiej pozycji dokładnie był ustawiany Cesc Fabregas w Arsenalu? Był to właśnie trequartista czy bardziej pozycją pasował do Pirlo?
Awatar użytkownika
PacheL
Milanista
Milanista

Post autor: PacheL »

Kojak pisze:Teraz pytanie do was - na jakiej pozycji dokładnie był ustawiany Cesc Fabregas w Arsenalu? Był to właśnie trequartista czy bardziej pozycją pasował do Pirlo?
both- czasami jako ofensywny pomocnik, czasami jako jeden z trójki cofniętych.
Love to football is playing every game as if it's your last.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Kojak, wg mnie pozbycie się z pomocy jedynie Pirlo to trochę za mało.

Ja bym mimo wszystko poszedł dalej i z trzech dwójek podobnych do siebie pomocników pozbył się po jednym:

Pirlo/Seedorf - wywalamy Włocha, Holender zostaje jako "Pippo pomocy"
Ambro/Bommel - z ciężkim sercem, ale chyba Holender prezentuje się pewniej przed obrońcami...
Flamini/Gattuso - obaj pokazali w tym sezonie, że mimo ograniczonych możliwości, potrafią coś dać drużynie w ofensywie, wybór jest naprawdę ciężki, z różnych względów chyba jednak Rino zasługuje bardziej na pozostanie(jeżeli oczywiście będzie chciał)

W miejsce Pirlo trequartista, w miejsce Ambro młodszy i bardziej uniwersalny DM (Essien :idea2: ), w miejsce Flaminiego nie ma moim zdaniem potrzeby sprowadzania nikogo - jest Urby(mam nadzieję, że zostanie), Merkel, Boateng też powinien być stopniowo przestawiany na granie bardziej z tyłu.

Z obrony ubywa Jankul(szkoda, że się połamał) i mam nadzieję Legro. Ja osobiście wypożyczyłbym Sokratisa w ramach uszczuplania kadry(za rok mógłby wrócić w przypadku odejścia Nesty/Yepesa), a Bonerę wystrzeliłbym w kosmos :king:
Należałoby również podjąć jakąś decyzję w sprawie Didaca...ileż można przystosowywać się do włoskiego stylu...obawiam się jednak, że Hiszpan kariery u nas nie zrobi :wall2:

Atak na pozór mamy kompletny, ale jeżeli byłaby opcja na zastępcę Zlatana na odpowiednim poziomie, to podziękowałbym któremuś z dwójki Cassano/Robinho - jak dla mnie Włoch do odstrzału w takim przypadku.
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
Sulej
Milanista
Milanista

Fajne plotki się pojawią. Czyżby te dwie gwiazdy od Silvio to Pastore i Hamsik? :ok:
Mówi się też o Gyanie, bardzo ciekawy zawodnik.
Awatar użytkownika
Pamato
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Pamato »

Sulej pisze:Mówi się też o Gyanie, bardzo ciekawy zawodnik.
Asamoah Gyan, o tego chodzi? no nie wiem na co nam on, chyba po to zeby 'zatuszowac' nieskutecznosc Robinho :] nie wiem jak w lidze (statystyki nie powalaja), ale na MŚ maścil setke za setka az (nie)milo...
Awatar użytkownika
tom_n
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: tom_n »

Nie Asamoah Gyan, tylko Kwadwo Asamoah. Pomocnik, rocznik 1988, zagrał we wszystkich meczach Udinese w tym sezonie (33 razy w podstawowym składzie), strzelił 2 bramki.
Sulej
Milanista
Milanista

Czeski błąd z mojej strony, chodziło mi o Kwadwo Asamoah.
Awatar użytkownika
PacheL
Milanista
Milanista

Post autor: PacheL »

Sulej pisze:Fajne plotki się pojawią. Czyżby te dwie gwiazdy od Silvio to Pastore i Hamsik? :ok:
Akurat sprowadzenie tych dwóch graczy naraz chyba nie ma większego sensu, 2ga sprawa, że jest to niemal niemożliwe ;)
oczywiście obaj pasują do naszego stylu gry, pozycja trequartisty jest ich ulubioną. Nie jestem jednak do końca przekonany do tych zawodników.. na ligę włoską jak najbardziej się sprawdzą, ale czy pomogą nam wejść na wyższy poziom i rywalizować w LM? raczej wątpię.
Bardzo podoba mi się natomiast pomysł z Sandro- naprawdę ciekawy, młody gracz. Dobre warunki fizyczne, b. dobry w odbiorze i jednocześnie potrafi ładnie rozegrać piłkę, wyróżniająca się postać w tym roku w Tottenhamie. W przyszłym sezonie może być czołowym środkowym pomocnikiem świata. Jakby udało się go wyciągnąć z Tottenhamu byłoby super.
Podsumowując, Sandro + Hamsik/Pastore i będę b. zadowolony, chociaż wg mnie, takie nazwiska chyba nam nie wystarczą na LM (chociaż każdy z nich będzie ciekawym wzmocnieniem). Jeśli mamy walczyć na równi z Barcą/ MU/ Realem to potrzeba zamiast wyżej wymienionych (młodych, perspektywicznych) np. parę Essien/ Fabregas (czyt. bardziej ogranych, doświadczonych, wiedzących jak się wygrywa kluczowe mecze). Aczkolwiek powtarzam: transfery Sandro + Hamsik/ Pastore w pełni mnie satysfakcjonują. Plus jest też taki, że są to całkiem realne możliwości wzmocnień ( przynajmniej w porównaniu z Essienem/ Fabregasem): myślę, że Sandro spokojnie za 15 mln ,a Hamsika/ Pastore za 20-25 można wyciągnąć. Berlu, działaj! :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 19:05 przez PacheL, łącznie zmieniany 1 raz.
Love to football is playing every game as if it's your last.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Kwadwo - Essien - Boateng

Black Stars Power :D rozmarzyłem się :)

z dwójki Hamsik - Pastore wolę Słowaka bo na połówce także mógłby grać :)
ODPOWIEDZ