Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

plakat33
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: plakat33 »

STARY TIROWIEC pisze: 23 cze 2021, 2:02 zino w punkt.
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Od dłuższego już czasu mnie również kłuło to w oczy, więc kilka dni temu sprawdziłem jak zarobki zawodników mają się do zarobków zwykłych śmiertelników w Europie. I wyszło mi po zaokrągleniu i uśrednieniu różnic w różnych europejskich krajach, że zawodnik zarabiający "parę" milionów za sezon zarabia w rok tyle ile zwykły śmiertelnik zarobi przez kilkadziesiąt lat całej swojej kariery zawodowej.
Mógłbyś napisać o jakich zarobkach zwykłych śmiertelników piszesz w różnych krajach Europejskich? Możesz dać nawet jakieś widełki, uśrednienie i zaokrąglenie. Jestem ciekawy, ponieważ co do zasady, że te zarobki powinny starczyć do końca życia piłkarzowi i jego rodzinie się zgadzam, co do tego że jednak te 0,5 mln rocznie czy milion rocznie nie robi różnicy już się zgodzić do końca nie mogę.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... -3671.html
Średnie zarobki w Europie w zeszłym roku.
Najlepiej zarabiają na Islandii, prawie 50 tyś euro na rękę. Polska ok 10 tyś. Najgorzej w Bułgarii ok 6 tyś.
Nie znam dokładnych danych, ale przyjąłem, że statystycznie w Europie pracuje się ok 40-45 lat zawodowo. W wieku 20-25 zaczynają, kończą po 60.
Islandia: 50.000 (Euro) x 40 (lat) = 2 mln.
Polska: 10.000 x 40 = 400 tyś
Bułgaria: 6.000 x 40 = 240 tyś
A taki smarkacz Donnaruma, który w życiu jeszcze niczego wielkiego nie osiągnął, odchodzi bo zarabia "tylko" 6 baniek rocznie.
No w głowie tym piłkarzom już się poprzewracało.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Tak i nie. On odnosi swoją pensję do innych piłkarzy, a nie do murarzy. Takie porównania nie mają żadnego sensu. Więcej ma już to, że póki co zarabia głównie za potencjał, a nie za dzisiejsze umiejętności. Choć i te dzisiejsze są na bardzo wysokim poziomie.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

STARY TIROWIEC pisze: 23 cze 2021, 15:12 https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... -3671.html
Najlepiej zarabiają na Islandii, prawie 50 tyś euro na rękę. Polska ok 10 tyś. Najgorzej w Bułgarii ok 6 tyś.
Nie znam dokładnych danych, ale przyjąłem, że statystycznie w Europie pracuje się ok 40-45 lat zawodowo. W wieku 20-25 zaczynają, kończą po 60.
A taki smarkacz Donnaruma, który w życiu jeszcze niczego wielkiego nie osiągnął, odchodzi bo zarabia "tylko" 6 baniek rocznie.
Do mnie to zdecydowanie trafia co kolega wyżej napisał i aż się nóż w kieszeni otwiera, jak sobie człowiek pomyśli o tych dysproporcjach. Wiadomo, że oni nie porównują sie do murarzy itd, ale chodzi mi o ogólne zepsucie środowiska i oderwane od rzeczywistości płace.
A co do podwyżek to dla takiego Hakana ten 1 mln to +25%. On sobie za tą podwyżkę kupi kolejnego mercedesa, kolejne mieszkanie itd. Ja/my/przeciętny Janusz przy podwyżce 25% sobie pomyśli, że może nieco lepszy rower sobie kupię albo zamiast do Grecji na urlop poleci do jakiejś Azji itd. Tak na luźno porównując. Więc sorry, ale do mnie pisanie o "odłożeniu na emeryturę" u Arabów nigdy nie będzie trafiało ;) To kwestia czy będą bardzo bogaci czy mega bogaci ;)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Dla mnie piłkarze dla których priorytetem jest kasa nie powinni być priorytetem Milanu. Dlatego wolę, żeby Milan sprowadzał 27-28 latków na 4-5 letnie kontrakty ze świadomością, że jak będzie stawał okoniem przy przedłużeniu to w wieku 32 lat i więcej może odejść za darmo. Aktualna sytuacja jest najbardziej dokuczliwa dla klubów które sprowadzają piłkarzy U23, płacą za potencjał, a po upływie 2-3 lat, kiedy taki zawodnik dopiero zaczyna się spłacać to zaczyna się szantażowanie kontraktem.

Nawet Costacurta powiedział parę tygodni temu, że tamta generacja piłkarzy też miała możliwości więcej zarabiać poza Milanem, ale jednak co innego było dla nich ważne. Parę lat temu narzekaliśmy na sagi kontraktowe z Kaką w roli głównej, ale z dzisiejszej perspektywy to wygląda śmiesznie. Brazylijczyk był w ścisłym topie najlepszych piłkarzy na świecie, Mistrzem Świata, zdobywcą LM i ZP, a po drugiej stronie mamy Donnarummę, któremu udało się wraz z klubem wywalczyć pierwszy awans do LM od kilku lat.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Podobno mocno interesujemy się Bakayoko i zastanawiam się... po co?

Zakładając, że na DM mamy Kessiego, Bennacera i Tonalego, kupowanie kogoś o takiej wartości, kto nie będzie tani w utrzymaniu, nie wydaje mi się sensowne. Oczywiście fajnie mieć głębię, ale stać nas na takiego następcę Meite?
Zaczynam się martwić o kontrakt Kessiego widząc takie plany.

A tak na boku, rozwój Bakayoko nie poszedł w dobrym kierunku. Szału nie robił w ostatnim sezonie, miał papiery na lepsze granie.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Gdzieś tam mi mignęło, że Milan oferuje za niego 8 mln, a CFC chce 12 mln, zaś sam zawodnik miałby zarabiać 3 mln netto rocznie. Ale kupno Bakayoko jest tym bardziej dziwne, bo w Milanie grał dobrze, ale w 3-osobowym bloku pomocy, a w Napoli, gdzie był już dwuosobowy (tak jak teraz u nas), to prezentował się co najwyżej przeciętnie.

I tutaj nachodzą mnie dwa przypuszczenia - albo chcemy w ten sposób zrobić "ukłon" w stronę Chelsea tak, by ci wypożyczyli nam z opcją wykupu Ziyecha, albo szykujemy się do przejścia na 4-3-3, co może wiązać się ze sprzedażą Kessiego (który w trzyosobowym bloku pomocy grał znacząco gorzej niż obecnie).
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Jest też trzecia opcja - nie kupujemy nikogo na "10".
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

W takiej sytuacji niezrozumiała byłaby próba wypożyczenia Diaza, a ponoć cały czas się o to staramy.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Kessie i Bennacer jadą na PNA, więc poza Tonalim potrzebujemy co najmniej jednego, porządnego (defensywnego) pomocnika.

Nie przywiązywałbym się też zbytnio do cyferek w opisie taktyk, moim zdaniem Francuz pograłby u nas całkiem sporo niezależnie od tego jaki system gry byłby wizualizowany na ekranie przed meczem. W ogóle nie zdziwiłbym się, gdyby Bakayoko grał u nas pierwszym składzie. W pamięci miałem pozytywne recenzje jego gry w Napoli, sprawdziłem też jego noty na kilku piłkarskich stronach i potwierdzają, że poprzedni sezon miał bardziej udany niż Bennacer, czy Tonali.

Warunki transferu też na pierwszy rzut oka wyglądają lepiej niż przyzwoicie (dla nas). Co prawda wolałbym Kamarę, który wydaje mi się, że jest bardziej w profilu Elliotta, ale byłego zawodnika Monaco bardzo lubię i chętnie zobaczę u nas w kolejnym sezonie.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Bakayoko to rzeczywiście może być okazja, bo szans na grę w Chelsea nie ma żadnych, a i chłop chyba chciałby wreszcie mieć jakąś stabilizację po tym, jak jest rzucany od czterech lat w różne miejsca (Chelsea, Milan, Monaco, Napoli).

Diaz z kolei to może być opcja na prawe skrzydło, gdzie grywał w zeszłym sezonie.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Idąc dalej, gdyby wraz z Bakayoko przyszedł do nas Ziyech to zakładając grę trójką w pomocy trudno nawet jednoznacznie ocenić, czy bliżej byłoby nam do 4-3-1-2 czy 4-3-3. Na pewno skrzydła nie byłyby symetryczne, tak jak i w sumie nie są i teraz. Nie fiksowałbym się zatem na założeniach, że przyjście Francuza, czy zwiększenie ilości pomocników oznacza wykluczenie trequartisty z taktyki.

Z innej beczki podobno Tonali jest bliski dołączenia do Milanu za 10 mln euro + kartę Olzera. Gdyby tak się stało to: Maignan, Tomori i Tonali kosztowaliby nas około 50 mln euro. Jeśli chodzi o sprzedaże to do Rosji udał się Laxalt za bodaj 3,5 mln euro, a bliski dołączenia do Genoi jest Conti (w mediach padała kwota 7 mln euro w którą trudno mi uwierzyć). Per saldo bylibyśmy zatem 40 mln euro na minusie za to z potężnymi oszczędnościami na pensjach piłkarzy.
rafal996
Milanista
Milanista

Przecież było tyle razy mówione, że zakupy nie są tak prosto rozliczane. To tylko orientacyjne wartości, które w księgach wyglądają zupełnie inaczej. Nic to nie mówi na temat dostępnego budżetu i stopnia jego wykorzystania.

Mnie martwi to, że wydajemy pieniądze, a nie utrzymaliśmy nawet status quo. Drużyna de facto jest osłabiona, doszedł jeden piłkarz za odchodzącego, pozostałe wydatki są na tych, którzy grali już wcześniej.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

rafal996 pisze: 25 cze 2021, 11:37Przecież było tyle razy mówione, że zakupy nie są tak prosto rozliczane. To tylko orientacyjne wartości, które w księgach wyglądają zupełnie inaczej. Nic to nie mówi na temat dostępnego budżetu i stopnia jego wykorzystania.
Księgowanie to kwestia rozłożenia wydatków w czasie (edit: precyzując: w przypadku zakupu piłkarzy), ale to nie jest jedyna istotna zmienna. Kolejną jest rachunek przepływów pieniężnych i z tego punktu widzenia podliczenie bieżących wydatków jest istotne. Nie wiem, czy i na ile rat rozłożona jest płatność za naszych zawodników, ale na transfery trzeba patrzeć wielowymiarowo. Na koniec to co sobie zaksięgujemy to jedno, a to ile mamy gotówki do dyspozycji to drugie. Jedno bez drugiego nie funkcjonuje.

edit: sam tu z resztą poruszyłeś tą kwestię, bo jak sobie dobrze podliczysz oszczędności na pensjach Donnarummy i Calhanoglu to wyjdzie Ci, że księgowo nie jesteśmy na minusie po transferze Tomoriego, Maignana i potencjalnym Tonalego :wink: ale księgi to jedno, a przelana kasa to drugie. Nie miałoby to znaczenia, gdyby plan spłaty rat za każdego zawodnika był równy 1 do 1 corocznej wielkości amortyzacji, ale to raczej mało prawdopodobne.
rafal996 pisze: 25 cze 2021, 11:37Mnie martwi to, że wydajemy pieniądze, a nie utrzymaliśmy nawet status quo. Drużyna de facto jest osłabiona, doszedł jeden piłkarz za odchodzącego, pozostałe wydatki są na tych, którzy grali już wcześniej.
rafal996
Milanista
Milanista

Zakładam po prostu, że pieniędzy mamy tyle, ile będzie potrzeba. Właściciel jest bogaty i ilość wyłożonych ojro zależy zwyczajnie od chęci, potrzeb i stanu FFP. To nie jest tak, jak w czasach końcówki Silvio, że firmę fizycznie nie było stać.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Nie mam wątpliwości, że ich stać, ale oni finalnie chcą na Milanie zarobić. Myślę, że w takim układzie nasze finanse są pod nieustającą kontrolą, a wraz z nimi stan klubowej kasy. Z punktu widzenia księgowego wartość klubu może być taka sama mając 100 mln euro w gotówce lub gracza kupionego o takiej wartości, ale nie mam wątpliwości, że dla Elliotta te dwie sytuacje nie są tożsame.
rafal996
Milanista
Milanista

Oczywiście, że chcą zarobić. Ale bez inwestycji nie da się tego zrobić. Na razie idzie nieźle, ale bez względu na to, czy chcą posiadać klub i czerpać z niego zyski (choćby wizerunkowe), czy też chcą go sprzedać, potrzebny im sportowy awans. Każde euro oglądane jest pięć razy przed wydaniem, ale też taki fundusz jak Elliott wie, na czym polega inwestycja. Jeśli uznają, że warto wydać pieniądze, to je wydadzą.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

W ostatnim wywiadzie Scaroni lub Gazidis powiedział, że nie oczekiwano awansu do LM w tym sezonie, ale awans przyśpiesza ich plany o rok. My za Chińczyków, Barcelona ostatnio, PSG przez ostatnie lata, Liverpool przed Kloppem - to są przykłady tego, że nie można mieć gwarancji sukcesu jeśli będzie się szastać pieniędzmi. Myślę, że to Elliot ma głównie na uwadze (przecież na początku w jednym okienku potrafiliśmy wydać 70 mln na dwóch piłkarzy - Krzychu i Paqueta), to + FFP. Za bardzo nie mówią o swoich planach i nie są tak medialni jak duet F. i M., ale myślę, że mają jasną wizję tego jak budować zespół. Nie widzę też przesłanek do stwierdzenia, że chcą jak najszybciej zarobić na Milanie.
To, że oglądamy każdy grosz i próbujemy zbić cenę z Tonaliego może wynikać właśnie z FFP. Zmierzając do sedna - uważam, że w naszym mercato bardziej niż o pieniądze chodzi o przemyślane ruchy na rynku, żeby wykorzystać nadarzające się okazje i wzmocnić kadrę właściwymi zawodnikami (o odpowiednim profilu), a nie jak to było za poprzednich właścicieli czy nawet początkowej kadencji Elliota.
Obecnie mamy sporo spraw do nadrobienia jeśli chodzi o transfery:
- zmiennik dla Calabrii
- zmiennik dla Theo
- dodatkowy środkowy pomocnik (albo nawet dwóch, chyba, że Pobega zostanie jako ten piąty)
- prawe skrzydło
- ofensywny pomocnik
- napastnik (powiedzmy, że Żiru + jakaś fajna okazja na rynku).
Trochę tego jest, a do tego dochodzą kontrakty 3 graczy, o których tu już wiele zostało napisane. W przypadku problemów z którymkolwiek z nich trzeba będzie się postarać o dodatkowy transfer.
Majkel
Milanista
Milanista

Ja póki co mam cierpliwość, ale jednak oczekuję, że zaczniemy się wzmacniać. Bo póki co, jako wicemistrzowie Włoch i zespół, który po latach awansował do LM, straciliśmy dwóch kluczowych graczy. Cieszę się, że mamy Maignana, bo zapowiada się fajnie i przyszedł za super pieniądze, ale mimo wszystko to osłabienie. Liczę, że na miejsce Hakana, sprowadzimy kogoś lepszego od niego. No i pytanie, co z resztą kadry. Dla mnie, te 79 punktów Pioliego to wynik nieco ponad stan i aby go powtórzyć, konieczne są wzmocnienia tej kadry. Mam nadzieję, że zarząd ma tego świadomość i plan jak zrobić. Nie ukrywam, że jestem jakiś niespokojny przed tym mercato, jak jeszcze chyba nie byłem. Liczę, że w połowie Lipca pojawią się jakieś ruchy. Nie chciałbym, aby skończyło się później tak jak wielokrotnie w naszej historii, że kupowano kogoś na ostatnią chwilę i potem były płacze, że nie przepracował z nami okresu przygotowawczego. To oczywiście schyłkowa era Silvio, niemniej wyryła się negatywnie w mojej pamięci.

Podziwiam chłopaków, którzy się zadeklarowali, że na wakacje robią przerwę i nie zamierzają się niczym denerwować - mnie chyba z roku na rok palma odbija mocniej ;-)
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Oglądam Walia-Dania i tak sobie myślę czy wypożyczenie golfisty (Bale) z Realu na prawe skrzydło nie byłoby głupim pomysłem?
Majkel
Milanista
Milanista

A czy jemu to nie trzeba płacić bimbalion + VAT?
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Dawać tego Saszę do ataku. Robi wrażenie chłopak
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Qnen pisze: 27 cze 2021, 9:26 Dawać tego Saszę do ataku. Robi wrażenie chłopak
Też o nim myślałem od kiedy pojawiły się plotki, a po wczoraj się w tym utwierdziłem. Ma cechy jakich potrzebujemy, a wykręca też dobre liczby: w zeszłym sezonie w Bundeslidze 33 mecze, 16 goli i 6 asyst w przeciętnym VfB Stuttgart. 23 lata. Jeśli finanse pozwolą to trzeba go brać.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Wczoraj byłem zmęczony po długiej podróży, więc dogrywkę oglądałem już w półśnie. Naprawdę tak dobrze grał? Zarejestrowałem tylko bramkę. Całkiem ładna biorąc pod uwagę, że był już na granicy pola bramkowego i był wypychany przez dwóch przeciwników.
STARY TIROWIEC pisze: 23 cze 2021, 15:12 https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... -3671.html
zino pisze: 24 cze 2021, 9:00 Do mnie to zdecydowanie trafia co kolega wyżej napisał i aż się nóż w kieszeni otwiera, jak sobie człowiek pomyśli o tych dysproporcjach. Wiadomo, że oni nie porównują sie do murarzy itd, ale chodzi mi o ogólne zepsucie środowiska i oderwane od rzeczywistości płace.
A co do podwyżek to dla takiego Hakana ten 1 mln to +25%. On sobie za tą podwyżkę kupi kolejnego mercedesa, kolejne mieszkanie itd. Ja/my/przeciętny Janusz przy podwyżce 25% sobie pomyśli, że może nieco lepszy rower sobie kupię albo zamiast do Grecji na urlop poleci do jakiejś Azji itd. Tak na luźno porównując. Więc sorry, ale do mnie pisanie o "odłożeniu na emeryturę" u Arabów nigdy nie będzie trafiało ;) To kwestia czy będą bardzo bogaci czy mega bogaci ;)
Myślę, że plakat33 i Majkel dotknęli tutaj sedna problemu. Nie ma wątpliwości, że piłkarze zarabiają znakomicie, ale stąd do stwierdzenia, że bańka w tą czy w tamtą nie robi im różnicy jest niezmiernie daleko. Pamiętajmy, że wraz z wysokimi zarobkami zupełnie inne są u nich oczekiwania co do poziomu życia. Dla nich przeżycie tygodnia za 1000 EUR, czyli za mniej więcej średnią miesięczną pensję w Polsce to byłoby zadaniem z kategorii survivalu. Podejrzewam, że myśląc o sportowej emeryturze ci najwięksi jako miesięczny budżet mają z tyłu głowy sumę przekraczającą 100 tys. EUR. I tak do końca życia, czyli ponad 50 lat.

Możemy się zżymać na taki stan rzeczy, ale przecież sami jesteśmy jego współtwórcami ze swoim ześwirowaniem na punkcie piłki. Gdyby nie ansza obsesja i kupowanie na pniu wszelkich klubowych gadżetów pieniądze w piłce byłyby mniejsze, a wraz z nimi pensje zawodników. Kto wie, może wrócilibyśmy do czasów, kiedy piłkarz po zakończeniu kariery musiał sobie szukać normalnej pracy...
Ostatnio zmieniony 27 cze 2021, 12:31 przez Marco7, łącznie zmieniany 2 razy.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Bramka ładna, ale też dopisało mu szczęście trzeba przyznać. Tym niemniej pokazał że jak na swój wzrost Sasza jest bardzo zwinny i umie dryblować. Wiadomo, że wszedł na zmęczonego rywala i nie jest to jeszcze zawodnik kompletny, ale jeśli miałby być u nas obok Ibry i Giroud to będzie miał czas i miejsce na rozwój i w przyszłości może być z niego kozak.
ODPOWIEDZ