Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
rafal996
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: rafal996 »

Diaz - Tonali? Biorę Włocha.

Na razie Brahim to typowy prospect, mieliśmy już takich. Szybka noga, efektowny drybling, ale mała stabilność, słaby taktycznie, słaba głowa. Wydaje mi się, że mała część takich zawodników dojrzewa i staje się świetnymi piłkarzami, większość w pewnym momencie przepada albo zostaje średniakami.

Tonali nie zachwycił, ale to zupełnie inny typ piłkarza. Silny, świadomy taktycznie. Ma dobre podanie i przegląd pola, chociaż na razie mało to pokazuje. Ma też bardzo dobry odbiór. Gdybym miał stawiać pieniądze na tego, kto z tej pary zrobi większą karierę, to postawiłbym na Sandro. Chociaż przyznam, że coraz mniej wierzę, że on będzie naprawdę wielki.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Niestety to znak naszych czasów. Kiedyś taki Tonali byłby kupiony z Bresci za kilka, w porywach kilkanaście milinów euro. Po pierwszy bardzo młody wiek, po drugie nic nie osiągnął w poważnej piłce, po trzecie nie sprawdził się w poważnym klubie ani w rywalizacji na najwyższym poziomie, po czwarte to tylko marzenie oraz potencjał, co może się zrealizować, ale w cale nie musi i może się skończyć ligowym średniactwem. Doszliśmy właśnie do takiej paranoi, gdzie się nie płaci za realne umiejętności i osiągnięcia ale za kota w worku z którego może wyjść tygrys albo tylko kociątko. Nie wiadomo również ile czasu potrzeba aby ten tygrys się pokazał. Bo równie dobrze może to być za 2-4 lata.

Za Diaza również kiedyś nikt by tyle nie dawał, jeśli zawodnik nie zdołał się przebić nawet do kadry meczowej w dwóch czołowych klubach, a w trzecim przez cały sezon cieniował i wyglądał jak chłopczyk z piaskownicy bawiący się ze starszymi na boisku do piłki nożnej, który kilka razy pokazał, że może być fajny i najbardziej w ostatnich dwóch tygodniach roku szkolego.

Żaden z nich nie jest wart na dzisiaj 40 i 20 mln. To cena głownie za marzenia i potencjał oraz nadzieje, że będą z nich zawodnicy klasy międzynarodowej lub światowej. Takich przykładów w dzisiejszym świecie można wyliczać jednym tchem i to tylko z ostatnich 2-3 okienek transferowych. Niestety.

Po całym sezonie Tonali nie zaimponował mi niczym za tą kasę. Jedyne na co mogę liczyć, że sztab sportowy widzi w nim umiejętności i potencjał, który przy jego młodym wieku i wejściu do zespołu który jest 2 półki wyżej niż Brescia dopiero się objawi na levelu wartym tych pieniędzy. To jest paranoja i smutny znak naszych czasów. Kakę kupowaliśmy chyba za 8 mln i mówiło się, że kupujemy wielki talent. Gościa który coś pokazał w lidze brazylijskiej i zaliczył udział w Mundialu 2002 u mistrzów świata tego turnieju. Do tego te 8 baniek było ceną na owe czasy nie astronomiczną, ale też to niemałą. Dzisiaj trzeba by było za takiego zawodnika zapłacić pewnie ok 50-80 mln bo miałoby się nadzieję, że kaka stanie się Kaką jakiego poznaliśmy podczas gry w Milanie. Wszystko zostało postawione na głowie.

Za tak duże pieniądze nie wybrałbym żadnego, ale wydaje mi się, że Tonali jest już klepnięty, a Diaza co najwyżej wypożyczyłbym na kolejny rok ale już z kwotą za którego można by było go wykupić. Tak naprawdę to wszystko zależy od sztabu szkoleniowego, który musi ocenić czy Hiszpan może się rozwinąć, żeby stać się dużo lepszym graczem pod kątem taktycznym, atletycznym i jakiejś lepsze gry jeśli chodzi o wybory na boisku jeśli ma grać na 10stce , ponieważ techniki mu nie brakuje.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

W przypadku Diaza nie wiemy tak naprawdę ile miałby nas kosztować. Jeśli uda się go wypożyczyć z opcją wykupu to nic na tym nie tracimy, a klauzula rzędu 30 mln euro byłaby korzystna dla nas. Gdyby Diaz poprawił się i w kolejnym sezonie grał częściej na poziomie swoich dwóch ostatnich występów to możnaby uznać to za promocję. Jeśli jednak jego ostatnie przebłyski okażą się tylko pojedynczymi wyskokami to po kolejnym sezonie oddamy go bez żalu. Na dziś nie zapłaciłbym za niego więcej niż 20 mln euro, które uznaje za kwotę graniczną, bo gdyby jednak okazał się flopem to przynajmniej połowę odzyskalibyśmy pewnie bez większego problemu.

Co do Tonaliego to weźcie pod uwagę, że kwota jego wykupu to 15 mln euro + 10 w bonusach. Czasami pojawia się ta kwota 30 mln euro kwoty wykupu, czy 40 łącznie z wypożyczeniem, ale to są wartości zawyżone. Moim zdaniem Sandro w drugiej połowie sezonu jak gra to przyzwoicie. Uważam, że występuję na bardzo trudnej dla młodego piłkarza pozycji i właśnie takie oczekiwania, żeby z poziomu defensywnego pomocnika pokazywał Bóg wie jakie fajerwerki mogą hamować jego rozwój (jeśli zacznie próbować zaspokajać jakieś wyolbrzymione oczekiwania kibiców).
rafal996
Milanista
Milanista

Ostatnio jak grał, to moim zdaniem było to już dużo lepsze, niż na początku. Robi postępy. Zagrał kilka fajnych prostopadłych piłek, stwarzał zagrożenie. Widać, że myśli na boisku.

Uczciwie byłoby powiedzieć, że mimo wszystko występami w Milanie nie zasłużył na łatkę wielkiego talentu. Dałbym mu jednak szansę, wiedząc jak grał wcześniej i co pokazywał.

To trochę inna pozycja, ale popatrzmy na Barellę. Dopiero w tym sezonie moim zdaniem rozwinął się na tyle, żeby stanowić o sile czołowego zespołu. Chłopak jest 3 lata starszy od Sandro, tak że spokojnie.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Co do Diaza to od początku miałem do niego słabość, środek sezonu miał kiepski ale końcówka znów fajna. Chętnie widziałbym go w Milanie dalej na rozsądnych zasadach. Tonali mnie nie przekonał (zawiódł?) Jak na tą łatkę, z jaką przychodził. Nie dał bym za niego więcej niż te 15 mln.

A co myślicie o Mkhitarianie w razie, gdyby odszedł Hakan (czego nie zakładam jednak)?? Ponoć z Mou wybitnie się nie dogadywał i są widoki,że odejdzie z Romy. No bo chyba on + Hakan raczej nie wchodzi w grę?
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ponoć sam Raiola nam go proponuje (https://sempremilan.com/il-tempo-raiola ... his-season) - patrząc, że gracz może grać na "10" i na obu flankach, to przy transferze za darmo i pensji w okolicy 2-3 mln może wydawać się dobrym rozwiązaniem na wypadek odejścia Hakana lub braku przedłużenia Diaza.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Michtarian to najlepsza dziesiątka w lidze, wiec jesli nadarzy się okazja, to trzeba go brać.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Natomiast jesli chodzi o Tonalego, to warunki transferu były następujące:
10 mln za wypożyczenie,
15 mln za transfer,
10 mln w bonusach.
Nietrudno się domyśleć, że te bonusy związane są z awansem do Ligi Mistrzow. Dlatego bardzo możliwe, że już teraz minimum dodatkowe około 5 mln w bonusach przeleje się na konto Brescii w przypadku transferu .
Z tego wychodzi, że trzeba bedzie przelać kolejne 20 mln już teraz, co sumarycznie daje 30 mln za Tonalego. Czyli taki Tommori albo ciut więcej.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Myślę, że warto przenieść rozmowy nt. mercato do tego wątku, bo jest o czym pisać - ja sam uwielbiam zabawę w tego typu prognozy, chyba jeszcze od czasu podstawówki albo gimnazjum, gdy namiętnie grałem w CM 3. :)

Co do mercato - już wczoraj pojawiły się informacje, że wicemistrzostwo (i LM) mogą przynieść nam dodatkowo 40-70 mln do budżetu i wydaje mi się, że Elliott jest świadomy, że trzeba większość tej kwoty przeznaczyć na wzmocnienia, by w następnym sezonie móc ponownie zakwalifikować się do LM, co łącznie powinno dać kwotę ok. 100 mln na letnie okienko. Niby niewiele, ale i tak sporo, a sama kwota może wzrosnąć, o ile udałoby się kogoś sprzedać (Caldara, Laxalt, Conti, Pobega, Castillejo).

Przy dostępnych 100 mln to prawie połowę zjadają nam wykupy wypożyczonych Tomoriego i Tonalego (28 + 20-25 mln). A kto wie, czy nie wykupimy Meite, który wydaje się lepiej pasować Piolemu niż Sandro. W takiej sytuacji zostałoby nam ok. 40 mln, a dziś pojawiła się plotka, że na napastnika chcemy przeznaczyć 25-30 mln (głównym celem ma być Belotti), czyli na prawoskrzydłowego zostałyby "grosze". Chyba, że kupilibyśmy De Paula, do zakupu którego trzeba by dołożyć z budżetu i sprezentować ofertę rzędu 35-40 mln, ale w takiej sytuacji mielibyśmy i podstawowego prawoskrzydłowego (a raczej prawego pomocnika, bo taką rolę u Piolego ma gracz z tej pozycji) i gracza na "10" do walki z Hakanem o pozycję w składzie.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ja tylko pragnę zauważyć, że my tu się wszyscy fiksujemy na twardych kwotach, a przecież możemy kogoś pozyskać z odroczoną płatnością, typu wypożyczenie z obowiązkiem wykupu lub innym "obowiązkiem" jak w przypadku Sandro. Przecież stąd między innymi mamy jego koszt, pomimo, iż posiadamy go od roku, bo w praktyce kupiliśmy go z odroczoną płatnością. Zatem byłbym spokojny, że niezbędne wzmocnienia się pojawią. Pewnie część z nich właśnie za pomocą tego typu mechanizmów + może jakieś wypożyczenia.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

100 mln? Chyba jak sprzedamy kogoś za 30-50 mln, a jeden transfer rozbijemy na wypożyczenie z opcją :)
Też kiedyś lubiłem bardzo mercato prowadzić równocześnie z grą w CM czy FM. Jednakże teraz media będą karmić kibiców tysiącami marnej jakości newsów, które będą powodować jeden efekt - rosnące oczekiwania, a na koniec mercato ogromną frustrację, która będzie wylewana na niewinnych działaczy. Oglądam ten sam scenariusz od kilku okienek i czasami chwytam się za głowę, jak wielu ludzi daje się łapać w sidła tej żenującej medialnej spirali. O insiderach nie wspomnę, gdyż w 99% nie zasługują na żadną uwagę i szacunek.
Już teraz mogę postawić 100$ na to, że pojawi się nazwisko, które będzie grzane od czerwca do końca sierpnia i koniec końców skończy się na niczym. Oprócz tego sporo newsów, ze negocjujemy transfery za 50-80 mln, których nigdy nie wydamy na nikogo.

Mercato będzie low-cost i na takie radzę się nastawić. Kasa z LM będzie w przyszłym okresie rozliczeniowym, nie w tym. Roboty jak zwykle sporo, a Maldini i reszta będą ją robić w ciszy. To też kolejny argument by dać sobie odrobine chociaż na wstrzymanie jeżeli chodzi o emocjonowanie się wiadomościami.

Też taki kubeł letniej wody. LM zmienia sporo, ale nie wszystko :) W kilku sprawach ułatwi negocjacje i zachęci więcej ciekawych graczy, ale zasady gry pozostają te same. Niektórych zawodników powrót AC Milan do LM w ogóle nawet nie wzruszy i będą spoglądać przychylniej na Lipsk czy Premier League.

Mnie interesuje generalnie nazwisko na prawe skrzydło. Tym wiadomościom będę się przyglądać, gdyż nazwiska dotąd podawane mnie w ogóle nie satysfakcjonują. O resztę jestem w zasadzie spokojny.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Odkładając na moment kwestie kontraktu Gigio i Hakana oraz wykupu/przedłużenia wypożyczeń graczy przebywających u nas czasowo to nowy napastnik i prawy pomocnik/skrzydłowy powinni być naszymi priorytetami niezależnie od pozostałych ruchów.

Jak już zdążyliśmy zauważyć w taktyce Piolego prawa strona ma więcej obowiązków w obronie niż lewa. W związku z tym zawodnik, który docelowo miałby zastąpić Castillejo i walczyć z Saelemaekersem o miejsce w składzie musi mieć też odpowiedni, uniwersalny profil. Prawdopodobnie dlatego odpuściliśmy temat Thauvina, a zdecydowanie bliżej do Mediolanu ma/miał Lucas Vazquez. Hiszpan to opcja low-cost, w mojej opinii akceptowalna. Alternatyw wiele nie widzę. W Serie A graczem, który pasowałby mi do tego profilu jest Lazzari, ale po Lotito nie spodziewałbym się promocji i pewnie warunki postawi zaporowe. Ryzykowną opcją i pewnie dla wielu nieakceptowalną jest Bernardeschi. Ja bym się za Włocha nie pogniewał, ale widziałbym go tylko, jeśli byłoby to wyraźne życzenie Piolego, oznaczające że ma na niego pomysł. Naprawdę nie zdziwi mnie eksplozja formy Federico, jeśli odejdzie z Juventusu i trafi pod skrzydła odpowiedniego szkoleniowca. Sam zawodnik ma rok kontraktu, kiepski sezon za sobą (kolejny), więc myślę, że Bianconeri wiele by sobie za niego nie życzyli. Poza Serie A jest jeszcze Ikone z Lille, gdzie pewnie z racji relacji właścicielskich mamy pierwszeństwo w zakupach natomiast z mojej perspektywy jest to już egzotyka, której oceniać się nie podejmuję.

W przypadku środkowego napastnika sprawa wydaje się dla mnie dość prosta. Doniesienia orbitują wokół nazwisk Belottiego i Vlahovicia, gdzie pierwszy z racji wieku i krótkiego kontraktu byłby bardziej ekonomiczną opcją. Czy tak się jednak stanie trudno powiedzieć, bo Cairo równie dobrze może wciąż rzucać kwotami z kosmosu i nikogo nie powinno to zaskoczyć. Serb z kolei drogi będzie na pewno, ale w tym momencie potencjał ma chyba większy od Andrei. Nie jestem wielkim fanem napastników, którzy są po zaledwie jednym dobrym sezonie, ale nie ukrywam, że w tym wypadku patrzę na sprawę trochę inaczej. Warunki fizyczne Vlahovicia, jego pochodzenie, to wszystko bardzo ładnie komponuje się z obecnością Ibry w kolejnym sezonie i relacją uczeń-mistrz, gdzie Zlatan poza meczami pracowałby na treningach nad tym, żeby po jego przejściu na zasłużoną emeryturę Milan miał godnego następce w składzie. Odnośnie samych warunków transferu można próbować to rozegrać tak jak Juventus z Chiesą. Drogie wypożyczenie (za około 10 mln euro) z ewentualnym przymusem wykupienia piłkarza, jeśli strzeli określoną liczbę goli. Znacząco ograniczyłoby to ryzyko zaliczenia transferowego flopu, gdyby zawodnik Fiorentiny okazał się kompletym niewypałem.

Reszta ruchów zależy od tego, czy w najbliższym czasie dogadamy się w kwestiach kontraktowych z Donnarummą i Calhanoglu. W przypadku braku porozumienia z Gigio alternatywa jest już chyba znana. Co ciekawe Maignan może okazać się tańszą opcją już w pierwszym roku jego pobytu w Milanie, jeśli pogłoski o prowizji jakiej oczekuje Raiola okażą się prawdziwe. Odnośnie Turka wydaje mi się, że różnice są mniejsze i spodziewam się mimo wszystko rychłego przedłużenia jego umowy.

Wykup Tomoriego i Tonaliego to moim zdaniem formalności. Pierwszy jest po prostu warty 28 mln euro, które widnieją w klauzuli wykupu, a w przypadku drugiego zakładałem od początku, że umowa z Brescią jest dżentelmeńska. O ile Sandro w tym sezonie nie porwał to jednak zasługuje na kolejną szansę i biorąc pod uwagę nierówną formę Bennacera ma szanse wskoczyć do pierwszego skłądu.

Na końcu mamy wypożyczonych Diaza, Dalota i Meite. Brahim zaliczył imponujący finisz rozgrywek i tu oczekuje przedłużenia wypożyczenia z opcją wykupu. Pytanie jak na to zapatruje się Real, ale stosunki z madrycką ekipą mamy dobre, o ile nie doskonałe, więc myślę, że znajdzie się rozwiązanie tej sytuacji. Do Dalota przekonany nie jestem, chociaż tutaj też zostawiam furtkę dla ponownego wypożyczenia. W razie gdyby United nie byli zainteresowani takim rozwiązaniem to wstrzymałbym szukanie nowego zastępcy Calabrii do czasu znalezienia nowego klubu przez Contiego. Andrea też jest opcją na ławkę, ale pamiętajmy, że zarabia on dość dużo jak na realia obecnego Milanu. Co do Meite to ja widzę go w przyszłym sezonie w barwach Milanu. Być może Torino wyraziłoby chęć przyjęcia w rozliczeniu, któregoś z naszych "niechcianych" "obrońców" (Caldara, Conti, Laxalt).
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ja to jeszcze chciałbym napisać, że współczuje kibicom Interu bardziej niż innym, za co pewnie dostanę salwy śmiechu :) Są teraz na szczycie, ale jak dla mnie to ich droga prowadzi tylko w dół. Taki efekt uboczny tego projektu Conte, który już zaraz się zapewne skończy. Z tego co czytałem, Vidal wchodzi na wynagrodzenie równe temu co ma mieć u nas Ibra z bonusami. Do wymiany teraz lub za rok co najmniej pół kadry, a finanse jak wiadomo w ciężkim stanie. Wielu z nich z resztą pobiera ogromne pieniądze, a chętnych na kupno za satysfakcjonujące kwoty może być niewielu lub w ogóle.
Nie zamieniłbym się z nimi, bo u nas mam wrażenie, że nasza droga prowadzi do góry zamiast w dół. Spadanie z wysokiego konia to nie jest coś co chciałbym przeżywać znowu z tym klubem w najbliższych latach, dlatego piszę o tym współczuciu... chociaż tak naprawdę żadnego współczucia nie ma :P
"Współczuć" można też fanom Juve, bo Paratici ładnego syfu tam narobił, ale awansując do LM chyba podłączyli się do tlenu i jak to Juve, mogą się szybko ogarnąć. Cykl się skończył, ale ciężko uwierzyć że ich "upadek" będzie tak zjawiskowy jak kiedyś klubów z Mediolanu. Przede wszystkim, struktura klubu jest stabilna, a to jest zawsze najważniejsze.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

@miszcz
zobaczymy jak wyjdzie im to mercato, gdzie nie są w stanie spełniać wymagań Conte i jednocześnie zabiorą się za wymianę ogniw na ławce rezerwowych. Problem z Conte jest faktycznie taki, że lubuje się on w posiadaniu na ławce wielu doświadczonych "mistrzów", sam pierwszy skład Interu jest w końcu dość młody, poza Handanoviciem nie mają tam zbytnio graczy powyżej 30 roku życia. Jeśli sprzedadzą Vidala, Sancheza oraz Perisicia, gdzie tylko za tego ostatniego potrzebują kupić piłkarza do pierwszego składu to bardzo mocno zluzują swój budżet na pensje. Youngowi i Kolarovowi kończą się kontrakty, a każdy zarabia po 3 mln euro netto rocznie. Gdyby przekonali Antonio, że są zmuszeni z uwagi na trudną sytuację rozstać się z tymi piłkarzami, zastąpią ich młodszymi piłkarzami z niższymi pensjami to mogą zaliczyć miękkie lądowanie posiadając przy tym bardzo konkurencyjny skład. Oczywiście jaki trener Interu jest, każdy fan calcio zdążył się już przekonać, więc po pierwsze muszą znaleźć kupców, którzy chętnie zapłacą takie pieniądze tym mniej lub bardziej zblazowanym gwiazdom, a po drugie powstrzymać Conte przed robieniem "dymów" z powodu biedniejszego mercato ;-)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 24 maja 2021, 14:11 Jeśli sprzedadzą Vidala, Sancheza oraz Perisicia
Jeśli :)
Renesco pisze: 24 maja 2021, 14:11 Gdyby przekonali Antonio
Gdyby :P

Już rok temu był dym z nim i ledwo go przekonali. Teraz już pojawiają się głosy, że on nie będzie lepił z biednych klocków. Pożyczka którą załatwili, to nie środki na zachcianki trenera, tylko na paliwo, prąd i wyżywienie :)
rafal996
Milanista
Milanista

miszcz pisze: 24 maja 2021, 13:05 Mercato będzie low-cost i na takie radzę się nastawić. Kasa z LM będzie w przyszłym okresie rozliczeniowym, nie w tym.
Popieram tonowanie nastrojów, ale z tym nie do końca się zgadzam.

To, kiedy będzie kasa z LM nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne, że będzie. W klubie są pieniądze, ma je właściciel i może wydać w każdej chwili, jeśli zechce. Oczywiście szastać nimi nie będzie i żadnych transferów za 80 mln nie wolno się spodziewać, ale też niekoniecznie będzie to takie low cost, do jakiego się przyzwyczailiśmy. Zależy to oczywiście od ogólnego planu, stanu finansów i sytuacji z FFP. W każdym razie, kiedyś trzeba opuścić "strefę komfortu" jeśli się chce zbudować coś więcej, niż mamy.

Low cost w stylu "bierzemy co popadnie, byle załatać" to nie powinno być. Raczej rozsądne wyszukiwanie piłkarzy mogących podnieść poziom drużyny. Raczej nie będziemy teraz patrzeć na Mandzukiciów czy innych Pelle.

Wiele zależy od tego okienka. Na koniec będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy projekt ma iść do przodu. Jeśli tak, to musi przyjść przynajmniej dwóch, może trzech piłkarzy na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli nie przyjdą i dalej będziemy brać grajków pokroju Meite, śmiem twierdzić że wczorajszy sukces nie zaprowadzi nas nigdzie i dalej będziemy tkwić w rozkroku między LE a LM.

Co do piłkarzy w kadrze, przestrzegam przed takim stanem sympatii i zadowolenia, który często pojawia się po dobrych meczach/dobrym sezonie. Stwierdzenie, że w sumie to oni są wszyscy fajni i może coś z nich będzie to droga do przeciętności. Meite, Krunic, Dalot - nie możemy mieć sentymentów, oni powinni grać ogony w klubie na poziomie LM, albo i to nie. Taki Diaz może być opcją i nadzieją, ale nie możemy na nim opierać czegokolwiek. Saelemaekers - fajny chłopak, lubię go, ale na razie to jest poziom rezerwowego z przebłyskami. I tak dalej.

Zdaję sobie sprawę, że nie wymienimy wszystkich, nawet tego nie postuluję. Ale na prawie całą kadrę musimy patrzeć pod kątem potencjalnych wzmocnień. Prawie całą, bo np. stoperów mamy super (o ile Romagnoli zostanie i oczywiście Tomori), podstawowych bocznych obrońców raczej też, ale już zmienników brak. W środku jest profesor Kessie, jest Tonali, na ten moment nie do ruszenia, jako nadzieja, Bennacer powiedzmy że też, ale dalej już takich piłkarzy nie ma. Może Rebic.

Realnie oczywiście nie oczekuję wiele. Powinniśmy kupić jakościowych zawodników na dwie pozycje - atak i prawe skrzydło. A poza tym to już opcjonalnie, jak by była okazja i jak ewentualnie ktoś odejdzie. Ale wyłączając kilku graczy, na nikogo nie patrzę jako na nie do ruszenia i docelowego.
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Post autor: Fruki »

miszcz pisze: 24 maja 2021, 13:45 Do wymiany teraz lub za rok co najmniej pół kadry, a finanse jak wiadomo w ciężkim stanie. Wielu z nich z resztą pobiera ogromne pieniądze, a chętnych na kupno za satysfakcjonujące kwoty może być niewielu lub w ogóle.
Na szybko przejrzałem sobie ich profil na transfermarkt i nie przesadzał bym z tą połową kadry. Mają 6 zawodników powyżej 33 roku życia z czego dwóch to bramkarze. Czterem z nich kończy się właśnie kontrakt, a są to zawodnicy z ławki lub nawet głębokiej rezerwy. Średnia wieku ich pierwszej jedenastki nie wliczając Handanovica wynosi 26,2 lat. Szczerze... to im brakuje tylko lewego wahadłowego. Jeśli ich finanse zostaną jakoś dopompowane, aby móc opłacić kontrakty zawodników, to tym składem śmiało mogą walczyć o drugą gwiazdkę na koszulce i półfinał LM.
rafal996
Milanista
Milanista

W kwestii Interu, wiele zależy od tego, co się zdarzy w najbliższych miesiącach. Jeśli Conte zostanie i będą w stanie zrobić ze 2 - 3 mądre wzmocnienia, to mogą zbudować z tego poważną ekipę na parę lat dominacji we Włoszech. Mówię to z żalem, ale taka jest prawda. My jesteśmy wciąż daleko w tyle.
Ale dużo jest tam znaków zapytania. Przede wszystkim co z ich finansami, bo to może być decydujące. Czy dadzą radę, czy nie przeinwestują itd. Czy Conte zostanie i czy dostanie tego, kogo chce. Projekt jest ryzykowny, ale ma szanse powodzenia.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Hakan oficjalnie przyznał, że jeszcze nie podjął decyzji: https://twitter.com/fotomac/status/1396818472462598145

W takiej sytuacji nie ma co łaskawie czekać na jego zgodę, tylko już teraz działać w kierunku następcy, bo z biegiem czasu coraz mniej będzie opcji do wyboru.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

kamilus pisze: 24 maja 2021, 16:38 Hakan oficjalnie przyznał, że jeszcze nie podjął decyzji
ale to zdaje się, że wiemy od dawna, bo kontrakt wciąż nie jest podpisany. Powiedział też, że Milan zajmuje szczególne miejsce w jego sercu i inne podobne stwierdzenia, ale w zasadzie póki nie ma parafki pod kontraktem to tak jakby nie zmieniło się nic.

Z Hakanem to jest ten problem, że on może liczyć na wypromowanie się na EURO. To mu może pomóc w negocjacjach i z Milanem i potencjalnie nowym klubem. W przypadku Gigio sytuacja jest trochę prostsza, bo jednak jest dużo bardziej rozpoznawalny już teraz i mistrzostwa mogą pewne rzeczy zmienić, ale to działa już w obie strony. Jak Calhanoglu rozegra słaby turniej to nikt go specjalnie rozliczać poza granicami Turcji nie będzie, a Gigio we włoskich barwach jest już zdecydowanie bardziej narażony na krytykę, jeśli wpuści jakiegoś babola.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Dlatego przed Euro powinnismy zaklepac kogos w miejsce Hakana.

Na pewno bedzie ciekawe merceto z powodu kierunku zakupow. Czy pojdziemy droga mlodziezy czy dodamy do skladu glodnych w primie pilakrzy. Moze mieszanka?. Kto wie.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Jakkolwiek skończy się saga z Hakanem i Gigio, mam tylko nadzieję, że nasz zarząd wyciągnie z tego wnioski i nie da się więcej tak zagonić do narożnika w kwestiach przedłużania umów. Bardzo mnie męczy ta telenowela. O ile Hakan mi lata - lubię go, jak zostanie to spoko, jak odejdzie to też spoko, to Gigio mnie po prostu smuci. Naprawdę nikt mu pistoletu do głowy nie przykładał i nie kazał deklarować miłości do bartw klubowych.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Adin pisze: 24 maja 2021, 17:18 Dlatego przed Euro powinnismy zaklepac kogos w miejsce Hakana.

Na pewno bedzie ciekawe merceto z powodu kierunku zakupow. Czy pojdziemy droga mlodziezy czy dodamy do skladu glodnych w primie pilakrzy. Moze mieszanka?. Kto wie.
mieszanka patrząc na wypowiedź Paolo^

Maignan do bramki, przyśpieszyliśmy w tym temacie.

za Hakana czuję tutaj Miktariana/Illicic'a. Na bok obrony D'Ambrosio jak Manchester nie będzie chciał w przyzwoitej cenie wypuścić Dalota ^

co do napastnika to tutaj mam zagadkę. Moim marzeniem i jak się okazuje cenowo Weghorst jest w zasięgu Milanu. Idealny piłkarza za Zlatana.
Ale pewnie skupimy się na jakimś młodym/utalentowanym piłkarzu - Vlahović/Nunez/Abraham
rafal996
Milanista
Milanista

Biorąc pod uwagę, że Ilicic nie gra ostatnio w Atalancie, a był jedną z gwiazd drużyny, obawiam się, czy chłopak się nie skończył.

Co do Gigio i Hakana, powiem tak. Jeśli ktoś po takim sezonie chce odejść, to rozumiem że ma mega propozycję z dużo lepszego klubu. W przeciwnym razie jest to dla mnie wyraz braku ambicji. Czyli chcą, to niech idą.

Klub powinien postawić sprawę jasno - decyzja teraz, nie po Euro. Jest fajnie, fajniutko, lubimy się, szanujemy, ale niech to będzie obustronny szacunek. Klub czekał długo, wyjaśniła się sprawa LM, więc naprawdę dość tego. Nie może być tak, że potem nagle zostaniemy bez zawodników.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

bounty_fire pisze: 24 maja 2021, 18:00
Adin pisze: 24 maja 2021, 17:18 Dlatego przed Euro powinnismy zaklepac kogos w miejsce Hakana.

mieszanka patrząc na wypowiedź Paolo^

Maignan do bramki, przyśpieszyliśmy w tym temacie.

za Hakana czuję tutaj Miktariana/Illicic'a. Na bok obrony D'Ambrosio jak Manchester nie będzie chciał w przyzwoitej cenie wypuścić Dalota ^

co do napastnika to tutaj mam zagadkę. Moim marzeniem i jak się okazuje cenowo Weghorst jest w zasięgu Milanu. Idealny piłkarza za Zlatana.
Ale pewnie skupimy się na jakimś młodym/utalentowanym piłkarzu - Vlahović/Nunez/Abraham
Wieghorst dobry wybor. Ja jeszcze wybralbym Bellotiego. Z tych mlodych najbardziej Nuneza. Bardzo podoba mi sie jego kreatywnosc. Dodalbym do tego Patsona Daka, ktory jest szybkim tygrysem. Znajac zycie bedzie tysiac nazwisk. wiem jedno zima bedziemy potrzebowac jeszcze jednego napastnika. Ibra nie wytrzyma nastepnego sezonu. Ale Milan nie placi mu za gre, a sfere mentalna i pracowitosc.
ODPOWIEDZ