Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Gianluigi Donnarumma

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

plakat33
Milanista
Milanista

Re: Gianluigi Donnarumma

Post autor: plakat33 »

Ja będę rozczarowany jak z nim podpiszemy kontrakt wyższy niż 8 mln ze wszystkim bonusami i krótszy niż na 4 lata i go nie sprzedamy za rok, max za 2 lata.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 13:10 Moglibyśmy kogoś wypożyczyć na rok albo dwa. A tak zostaliśmy z niczym. Poza tym wątpię żeby się rok temu nie dogadali jakby klub twardo postawił sprawę i zaproponował warunki takie jak teraz, bądź dołożył jakieś dodatkowe punkty, gdyby nie było kwalifikacji do LM itd.
Ale kogo? Jaki dobry bramkarz, wyraźnie lepszy od Tatarusanu - bo tylko wtedy miałoby to sens - przyszedłby do klubu bronić z myślą, że jeżeli tylko Gigio się dogada, on ląduje na ławce.

W tych warunkach w klub kokosa rok temu nie wierzę. Tak samo jak nie wierzę w to, że rok temu byśmy się dogadali, jeżeli teraz nie możemy.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
pandoktor
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 13:24 Ja będę rozczarowany jak z nim podpiszemy kontrakt wyższy niż 8 mln ze wszystkim bonusami i krótszy niż na 4 lata i go nie sprzedamy za rok, max za 2 lata.
Tak byłoby najlepiej - kontrakt na 8m max. Na min. 4 lata. I sprzedać go za 1-2 za co najmniej 50m. Ale w to wierzę jeszcze mniej niż w to, że zostanie.
plakat33
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 27 kwie 2021, 13:29
plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 13:24 Ja będę rozczarowany jak z nim podpiszemy kontrakt wyższy niż 8 mln ze wszystkim bonusami i krótszy niż na 4 lata i go nie sprzedamy za rok, max za 2 lata.
Tak byłoby najlepiej - kontrakt na 8m max. Na min. 4 lata. I sprzedać go za 1-2 za co najmniej 50m. Ale w to wierzę jeszcze mniej niż w to, że zostanie.
W innym przypadku nie widzę sensu w ogóle jego pozostania. No chyba, że mamy tak mocarstwowe plany i takie zdolności finansowe żeby utrzymywać go kosztem innych potrzeb na tu i teraz i liczyć, że za 3-4 lata będziemy jak City.
pandoktor pisze: 27 kwie 2021, 13:27 Ale kogo? Jaki dobry bramkarz, wyraźnie lepszy od Tatarusanu - bo tylko wtedy miałoby to sens - przyszedłby do klubu bronić z myślą, że jeżeli tylko Gigio się dogada, on ląduje na ławce.

W tych warunkach w klub kokosa rok temu nie wierzę. Tak samo jak nie wierzę w to, że rok temu byśmy się dogadali, jeżeli teraz nie możemy.
Nie chodziło mi o taką sytuację jak z Reiną. Natomiast Tatarusanu był kupiony ewidentnie jako nr 2. Nikt nie miałby przychodzić z żadną myślą. Od 3 lat wiedzieliśmy, że kontrakt się w tym roku kończy. Negocjacje powinny się rozpocząć najpóźniej tak jak w tym roku z Kessim czy Calabrią. W lecie dajemy ostateczną propozycję ( był lockdown więc do miesiąca nie będę się czepiał ), a w międzyczasie otwarcie szukamy nowego bramkarza nr 1 na wypadek, gdyby Donnarumma nie podpisał nowego kontraktu. Jak świniak odrzuca ostateczną propozycję w uzgodnionym przez nas terminie to kontraktujemy bramkarza tymczasowego na rok lub dwa lub docelowego, a świniak albo znajduje kupca albo Gigio ląduje na trybunach jako nr 3 i koniec zabawy, temat zamknięty.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Popatrzcie sobie na sprawę Milika. Miał ultimatum, rok kontraktu do końca, klub kokosa itd. Zawodnik teoretycznie warty 30-40 mln poszedł sobie za 8 mln i ma wrócić do ligowego rywala Napoli za 12 mln.
Nasze wyobrażenia jak powinno być, jakby fajnie było gdybyśmy my decydowali, za ile to byśmy nie sprzedali zaraz po przedłużeniu umowy itd, nijak się mają do rzeczywistości, zwłaszcza tej po pandemii.

Ja również odczuję ulgę. Na tym etapie wg mnie negocjacje powinny być zerwane i powinniśmy zaklepywać Maignana. Płaszczenie się, 2-letnie umowy to lekka utrata godności. Nie przystoi Milanowi.

Poza tym, przy tej dyskusji zawsze proponuje zerknąć na wygasające kontrakty innych topowych graczy. W tym czy w 2022. Czy nasza sytuacja jest najgorsza z możliwych? Niekoniecznie :)
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

miszcz pisze: 27 kwie 2021, 14:12 Popatrzcie sobie na sprawę Milika. Miał ultimatum, rok kontraktu do końca, klub kokosa itd. Zawodnik teoretycznie warty 30-40 mln poszedł sobie za 8 mln i ma wrócić do ligowego rywala Napoli za 12 mln.
Wydaje mi się, że żadna ze stron specjalnie nie jest zadowolona z rozwiązania jakie nastąpiło. Nikt na tym nie zyskał, a wszyscy stracili. Ale rozrachunek i ocena przyjdzie po sezonie i okienku transferowym.
miszcz pisze: 27 kwie 2021, 14:12 Nasze wyobrażenia jak powinno być, jakby fajnie było gdybyśmy my decydowali, za ile to byśmy nie sprzedali zaraz po przedłużeniu umowy itd, nijak się mają do rzeczywistości, zwłaszcza tej po pandemii.
Moim zdaniem to jest zła polityka transferowa jak wychodzi coś takiego jak z Donnarummą. Równie dobrze za rok możemy mieć dokładnie taką samą sytuację z Kessim i Calabrią. Bo czemu nie? Chyba że od początku ktoś zaplanował, żeby się w ten sposób pozbyć Donnarummy z klubu, ale to już zaczyna przypominać jakąś teorię spiskową.
Rzeczywistość jest taka, że przestaliśmy zarabiać na zawodnikach, ponieważ mieliśmy szrot lub szrotem w Milanie się stawali. Teraz nie zarobimy na nastolatku uważanym na całym świecie za talent. I nie jesteśmy PSG żeby móc sobie na takie działania pozwalać.
miszcz pisze: 27 kwie 2021, 14:12 Płaszczenie się, 2-letnie umowy to lekka utrata godności. Nie przystoi Milanowi.
Szczerze mówiąc w nosie mam tą godność. Dla mnie to jest nie do zaakceptowania z czysto ekonomicznego i sportowego punktu widzenia, a do tego jest to absolutnie demoralizujące na resztę szatni, co tylko może prowadzić do kolejnych problemów.

mistrzu widziałem wygasające kontrakty i problemy jakie mogą mieć różne drużyny. Tylko co mnie i mój klub to obchodzi, że niektórzy mają gorzej. :hmm:
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 15:01Moim zdaniem to jest zła polityka transferowa jak wychodzi coś takiego jak z Donnarummą.
czyli, gdybyśmy rok temu zesłali Donnarummę na trybuny i wydali kasę na kolejnego bramkarza, utrzymując przez rok jednego i drugiego to byłaby lepsza? Bo prawdopodobnie tak by się skończyło wobec braku zainteresowania Gigio.

Niestety, ale wbrew naszym życzeniom po Gigio nigdy kolejka chętnych się nie ustawiała. Wynika to pewnie z faktu, że dobrych bramkarzy trochę na rynku jest, ale nie każdy ma za agenta Raiolę, którego klienci coraz częściej są przez kluby wykluczani, bo nikt nie chcę mieć takich cyrków jak United z Pogbą, czy my z Donnarummą.

Bardzo się cieszę, że zarząd nie idzie też drogą - podpisujemy kontrakt za 10 mln+ na rok i liczymy na sprzedaż. To się nie udało z aktualnym kontraktem, a w najgorszym i całkiem realnym wypadku będziemy sobie pluć w brodę jak Real z Balem, czy do niedawna Arsenal z Ozilem.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Nie chodzi o to by innym patrzeć do ogródka, kto ma gorzej, jaka jest polityka transferowa itd. Nie po to przytoczyłem tę kwestię. Chodzi o to by zaakceptować rzeczywistość jaka nastała. Możemy się na nią obrażać, ale jest jaka jest. Dzisiaj Raiola pogrywa sobie z Milanem, jutro z MU czy Juve. Dybala też sobie zacznie pogrywać, Messi, Beznema, Mbappe, Neymar itd itp.
O co chodzi zatem? O to że nastały czasy zawodników, oni będą teraz trzymać rynek transferowy w garści. Oni i agenci. To też wydaje mi się jedna z kwestii na którą zwracano uwagę gdy próbowano powołać Super Ligę. Kluby chciały zatrzymać ten trend, poza oczywiście naprawieniem budżetów.
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 27 kwie 2021, 15:28
plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 15:01Moim zdaniem to jest zła polityka transferowa jak wychodzi coś takiego jak z Donnarummą.
czyli, gdybyśmy rok temu zesłali Donnarummę na trybuny i wydali kasę na kolejnego bramkarza, utrzymując przez rok jednego i drugiego to byłaby lepsza? Bo prawdopodobnie tak by się skończyło wobec braku zainteresowania Gigio.

Niestety, ale wbrew naszym życzeniom po Gigio nigdy kolejka chętnych się nie ustawiała. Wynika to pewnie z faktu, że dobrych bramkarzy trochę na rynku jest, ale nie każdy ma za agenta Raiolę, którego klienci coraz częściej są przez kluby wykluczani, bo nikt nie chcę mieć takich cyrków jak United z Pogbą, czy my z Donnarummą.

Bardzo się cieszę, że zarząd nie idzie też drogą - podpisujemy kontrakt za 10 mln+ na rok i liczymy na sprzedaż. To się nie udało z aktualnym kontraktem, a w najgorszym i całkiem realnym wypadku będziemy sobie pluć w brodę jak Real z Balem, czy do niedawna Arsenal z Ozilem.
Uważam, że tak by się nie skończyło. Skończyło by się tak, że umowa by została przedłużona na naszych warunkach jeśli nikt by się z konkretną ofertą nie zgłosił NA CZAS PRZEZ NAS USTALONY, ponieważ Raiola nie zaryzykowałby nie zgłoszeniem zawodnika do żadnych rozgrywek i skazaniem go na trybuny przez cały rok oraz ryzykiem utraty udziału gry na Euro. To po pierwsze. A jeśli by się tak stało i świniak wybrałby taką opcję to wątpię czy sam Donnarumma chciałby zostać czarną owcą, nie grac cały rok, utracić miejsce w kadrze i nie jechać na Euro, ponieważ wątpię aby Mancini go zabrał gdyby nie grał w ogóle w klubie. I wcale nie jest powiedziane, że po roku na trybunach przyszłyby kluby, chcące mu dać 8, 10 czy 12 mln za sezon. I to jest również już ultimatum końcowe, bo tak naprawdę byłoby wiele rozwiązań, które mogłyby chociaż połowicznie zadowolić zawodnika jak i klub gdyby gracz chciał odejść, a klub nie zostać na lodzie. To kwestia dobrej woli dwóch stron.
A jeśli doszłoby nawet do takiej sytuacji to i owszem wolałbym zakontraktować na rok lub dwa jakiegoś Tatasuranu lub podobnego i zaklepać sobie docelowo po roku takiego Maignana, tak jak to ma miejsce teraz.
Natomiast jeśli od początku zakładamy, że Donnarumma niepotrzebnie obciąża budżet i nie stać nas na niego w przyszłości to cały cyrk od początku nie ma sensu i lepiej się go byłoby pozbyć już rok albo 2 sezony jeśli jeśli ktoś złożyłby niższą od oczekiwanej ofertę.

Do Bala i Ozila nie ma co Donnarummy porównywać bo jednak chłopak lubi piłkę i chce grać, a na dzień dzisiejszy nic w niej jeszcze nie osiągnął i jego etos pracy jest diametralnie inny od tamtych dwóch.

Z bólem muszę zauważyć, że stajnia Raioli jest pokaźna i raczej ma się dobrze powiększając się o kolejnych piłkarzy na których można zarobić i o których kluby by się zabiły. Nie zauważyłem też, żeby zamykano przed nim jakichkolwiek drzwi. Wręcz przeciwnie - interes kwitnie ze świniakiem w roli głównej. Gdyby było tak jak mówisz to kluby powinny od razu zakomunikować takiemu Hallandowi żeby sobie zmienił agenta i ojca bo inaczej będzie grał do końca życia w Dortmundzie i nie ma co śnić o Real, Paryżach i innych Manchesterach.
plakat33
Milanista
Milanista

miszcz pisze: 27 kwie 2021, 16:06 Nie chodzi o to by innym patrzeć do ogródka, kto ma gorzej, jaka jest polityka transferowa itd. Nie po to przytoczyłem tę kwestię. Chodzi o to by zaakceptować rzeczywistość jaka nastała. Możemy się na nią obrażać, ale jest jaka jest. Dzisiaj Raiola pogrywa sobie z Milanem, jutro z MU czy Juve. Dybala też sobie zacznie pogrywać, Messi, Beznema, Mbappe, Neymar itd itp.
O co chodzi zatem? O to że nastały czasy zawodników, oni będą teraz trzymać rynek transferowy w garści. Oni i agenci. To też wydaje mi się jedna z kwestii na którą zwracano uwagę gdy próbowano powołać Super Ligę. Kluby chciały zatrzymać ten trend, poza oczywiście naprawieniem budżetów.
Super Liga niczego by nie zatrzymała. Wręcz przeciwnie. Nakręciłaby tą spiralę jeszcze bardziej. Założę się, że pierwszym punktem programu byłoby za gruby hajs wyciągnięcie Neymara z PSG przez Real, nowe zakupy w Barcelonie itd. Byłoby tak samo tylko kasa byłaby jeszcze większa do przepalenia.
Naprawiać budżetów również nikt nie chciał, albo raczej nie można takiego działania nazywać jakimkolwiek naprawianiem. Chodziło tylko o kasę i chęć nie tyle zostawienia co wzmocnienia obecnego porządku i tego kto króluje.

Raiola może sobie pogrywać z klubami, ponieważ kluby same na to pozwalają, wręcz stwarzają mu do tego idealne warunki. Skoro ta rzeczywistość jest taka do bani to po to są FIfa, Uefa, stowarzyszenia klubów etc. żeby ją zmieniać, a kibice nie powinni akceptować świniaków i piłkarzy, których reprezentują i przyjmować retorykę oraz udawać, że to dwa niezależne byty. W końcu agent reprezentuje piłkarza. Uważam, że nastały czasy gdzie powinno się jasno powiedzieć zmień pan agenta albo spierd..., skoro masz mendę za reprezentanta.
pandoktor
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 16:34 Uważam, że nastały czasy gdzie powinno się jasno powiedzieć zmień pan agenta albo spierd..., skoro masz mendę za reprezentanta.
:brawo:

Tylko obawiam się, że taki zawodnik prędzej zmieni klub niż agenta. Nieprzypadkowo wybiera sobie takiego agenta po prostu.

Rafał Stec niedawno tworzył 11 "FC Raiola":

Donek - de Vrij, de Ligt, Romagnoli - Lozano, Verratti, Pogbam Gravenberch, Thuram - Ibra, Haland
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Temat Gigio znowu grzeje, tym razem nasz chłopak rzekomo popłakał się po rozmowie z ultrasami. Zasadniczo jestem zawsze przeciwny takim akcjom, ale mam wrażenie, że ten chłopak się niczego nie uczy. Ostatnio popłakał się po tym jak został obrzucony dolarami w analogicznej sytuacji przy podpisywaniu poprzedniej umowy. A jednak 3 latka minęły i znowu zachowuje się identycznie jak wtedy. Jest świetny, może któregoś dnia będzie najlepszy i bardzo go lubię jako bramkarza, ale jako człowiek, to już serio - niech się pakuje. Ileż można w kółko to samo. Jeśli teraz odejdzie, to tylko powiem tyle, że bardzo żałuję, że przedłużyliśmy z nim kontrakt 3 lata temu za tę horrendalną pensję, bo wydaliśmy gruby becel za prospekt, który może się zrealizuje w barwach innego zespołu. Tymczasem mogliśmy zapewne mieć taniej, kogoś równie dobrego. Niech ta saga już się kończy. Z radością powitam u nas Maignana.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Kiepska akcja ze strony ultrasów, chociaż sytuacja od razu przywodzi na myśl De Vrija, który o ile pamiętam sprokurował karnego dla Interu do którego przechodził po zakończeniu sezonu, w meczu decydującym o LM. Ja myślę że Gigio jest pod dużym wpływem Raioli i jakby miał innego agenta, to by takiego szantażowania klubu nie było, a przynajmniej nie w takim stopniu. No ale 18 lat ma już skończone, więc ponosi odpowiedzialność za to co się dzieje. Podejrzewam, że Raiola celowo nie uświadomił młodego co do jednej ważnej rzeczy - takie domaganie się topowych gaży nakłada gigantyczną presję na zawodnika. Są tacy co to udźwigną jak Pogba, są tacy co to lubią jak Zlatan. I są tacy jak Gigio którym klub zawsze zapewniał cieplarniane warunki, a przy każdym poważniejszym objawie krytyki od kibiców stają im łzy w oczach. Wyobraźcie sobie co będzie jak Gigi trafi w końcu za wielki hajs do topowego klubu z ogromnymi wymaganiami, takiego np. Realu Madryt. Będzie kolesiem z zewnątrz, z reputacją pazernego na hajs szantażysty, przecież po trzech gorszych meczach tamtejsi kibice go zjedzą. Myślę że tę perspektywę Mino trzyma przed swoim klientem w sekrecie.
pandoktor
Milanista
Milanista

Też zasadniczo nie lubię takich akcji, ale jednak widzę różnicę między tą akcją a akcją kibiców Legii kilka lat temu, gdy Rzeźniczak dostał z tzw. liścia. Szczerze mówiąc, chciałbym żeby Donnaruma odszedł. Nie będę potrafił mu kibicować. Nie lubię go po prostu.

Kolejny podobny problem widzę w Romagnolim. Czytaliście jego wypowiedź po meczu wczoraj? Odesłał do dyrektorów sportowych klubu - dokładnie tak jak robił to Donek. Czyli coś w stylu: chcę zostać, ale kasa musi się zgadzać. Dyrektorzy znają moje wymagania. Nie ma przypadku, że mają tego samego agenta? Jeżeli Donek odejdzie, mam nadzieję, że dyrektorzy wyciągną z tego wniosek i sprzedzadzą Alessio za 20m. Chce 6m za sezon. Nie jest ich warty...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Właśnie bardzo dobra akcja ze strony kibiców. Z tego co wiem nikt w niego niczym nie rzucał, po prostu zmusili go żeby stanął twarzą w twarz i usłyszał to, co powinien usłyszeć.
Kzr
Milanista
Milanista

A Ty byś wolał Tatarusanu na bramce przeciw Juve? Z tego co wiemy to podchody Juve pod Gigio to może być równie dobrze wymysł pismaków, albo plota puszczona przez grubego, mająca na celu umocnienie pozycji negocjacyjnej w kwestii nowego kontraktu.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja uważam, że zawodnik powinien mieć jaja i powiedzieć jaka jest sytuacja. Nikt by do niego nie miał pretensji, jak by powiedział że ma swoje powody i prowadzi negocjacje, ale na razie gra dla Milanu. Nie mówię wcale żeby go sadzać. Tymczasem zawodnik milczy, więc dobrze że kibice wymusili na nim jakąś reakcję, może mu to da do myślenia.

Ja bym był przeciwny, gdyby kibice chcieli wymusić podpisanie kontraktu. Ale z tego co wiem nikt go nie namawia. Po prostu mu mówią, żeby się określił.
pandoktor
Milanista
Milanista

Kzr pisze: 02 maja 2021, 17:05 Z tego co wiemy to podchody Juve pod Gigio to może być równie dobrze wymysł pismaków, albo plota puszczona przez grubego, mająca na celu umocnienie pozycji negocjacyjnej w kwestii nowego kontraktu.
Bez jaj. Zbyt wiele różnych źródeł o tym mówi. Przypominam, że podobne wątpliwości były wyrażane, gdy była mowa o 10m. Ze niby plotki, pismaki, etc.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Co bedzie to bedzie. Dobrze ze ponoc zaklepalismy tego Francuza w razie co.
Kzr
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 02 maja 2021, 17:18 Ja bym był przeciwny, gdyby kibice chcieli wymusić podpisanie kontraktu. Ale z tego co wiem nikt go nie namawia. Po prostu mu mówią, żeby się określił.
Trochę go jakby namawiali jednak, ponoć padło hasło: albo podpisujesz kontrakt, albo nie wychodź na Juve.

/edit: żeby była jasność, też już mam tego dość i niech sobie chłopak idzie gdzie chce, a my weźmy tego Maignana. Tak będzie najlepiej dla wszystkich.
pandoktor
Milanista
Milanista

Dzisiaj wloskie media piszą, że Donek zagra w przyszlym sezonie w tym klubie, który będzie grał w LM. Abstrahujac od tego, że może awansować i Juve, i Milan, to naprawdę nie jest normalna sytuacja w kontekście najbliższego meczu.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Ja najchętniej widziałbym go w Juve, które nie awansuje do LM 😜
Jakoś w Milanie, po całych tych szopkach, najchętniej bym go już nie oglądał.
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Łzy w oczach... Ale ten typek musi mieć cieplarniane warunki jeżeli rozmowa z kibicami wywiera na nim takie reakcje. Nie wróżę mu kariery w topowym klubie z taką psychiką.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

No niestety, cała ta szopka medialna jest zdecydowanie na rękę Juventusowi i jestem przekonany, że "zaprzyjaźnieni" dziennikarze będą grillować ten temat do końca sezonu.

Druga sprawa to naprawdę ciężko uwierzyć, że dodatkowa presja na Donnarummie nie wpłynie negatywnie na jego koncentrację. Wykluczam scenariusz, że Gigio będzie chciał się Bianconerim podłożyć, po prostu w to nie wierzę, ale to nie zmienia faktu, że może być rozkojarzony/przemotywowany.

Co by się nie działo to trzymałbym się planu pierwotnego i chyba taki też ma zarząd. Ostatecznie po zakończeniu sezonu Gigio będzie decydował co dalej, a oferta klubu nie będzie podwyższana. W kwestii niedzielnego występu to już Pioli musi zadecydować kto zagra po tym co widzi na treningu. Musi na pewno zagrać ten, który według Stefano zaprezentuje się lepiej.

Mimo osobistej niechęci do jego pozostania myślę, że zarząd musi zachować chłodną głowę, bo karanie zawodnika i nerwowe reakcje to właśnie to na co czekają w Turynie.
plakat33
Milanista
Milanista

Akcja kibiców akurat w tym momencie była niepotrzebna i według mnie szkodliwa, szczególnie przed tak ciężkim gatunkowo meczem. Nie bardzo rozumiem co pozytywnego przez takie działania miałoby się zadziać. To po prostu nie jest czas i miejsce na tego typu historie. Kontrakt powinien być podpisany bądź nie w zeszłym roku i wtedy można było rozmawiać, przekonywać czy dyscyplinować ( w granicach rozsądku ). Nie wierzę w to, że Donnarumma się podłoży w meczu. Nawet jak popełni błąd decydujący o porażce to nie uwierzę w takie fantazje.
W bramce powinien stać ten kto jest najlepszy i jest pierwszym bramkarzem, chyba że Pioli sam uzna, że Gigio jest bez formy albo rozbity i nie da rady.

Cała szopka mnie nie zaskakuje, ani nie dziwi. Od początku było wiadomo, że tak będzie jeśli kontrakt nie zostanie parafowany wcześniej albo nie ma pełnej zgody. Zgadzam się, że sytuacja jest wybitnie niezdrowa. Ciekawe co by było gdyby Juventus się nie zakwalifikował do LM, a Milan tak i jednocześnie obniżyłby swoją ofertę do 6 mln + pozbycie się brata-pasożyta.

Natomiast cała sytuacja pokazuje, że chłopak może i zostanie drugim Buffonem albo będzie podróżował z Raiolą po klubach jak Ibra, ale jaj nie ma i szacunku do kibiców oraz klubu również. Zachowuje się jak zwykły najemnik.

Nie jestem hipokrytą i rozumiem chęć jak najlepszych zarobków, ambicje sportowe, możliwość rozwoju i zdobywania trofeów, ale on naprawdę jest małym człowieczkiem jak potrafi chować się tylko za agentem i nie umie wyjść oraz powiedzieć jak sprawy stoją i czego oczekuje... Szkoda gadać.
Czekam na mecz z Juventusem, a później resztę spotkań i zobaczymy gdzie będziemy w tabeli.

Jeszcze tylko jedna uwaga. Jak ktoś wybiera sobie na krwiopijcę pełnomocnika, który go reprezentuje to niech się nie dziwi, że wiadro pomyj wyleje mu się na głowę. To jest kolejna rzecz z którą w świecie futbolu powinno się skończyć, a nie udawać, że: ''ja nic nie wiem, to mój agent prowadzi sprawę. Nie mam pojęcia co się dzieje i o czym oni tam dyskutują''.
ODPOWIEDZ