Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Gianluigi Donnarumma

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Re: Gianluigi Donnarumma

Post autor: Renesco »

Należy wziąć pod uwagę, że jak damy Gigio nawet te 8 mln euro i on choć trochę obniży loty to nie liczmy na to, że ktokolwiek z mocnych klubów się po niego zgłosi i zapłaci nam jakiekolwiek większe pieniądze. Nawet PSG, czy inny bogaty klub nie będzie chciał kupić Donnarummy, żeby płacić mu 10 mln euro netto wzwyż, jeśli ten nie będzie prezentował topowej formy.

Moim zdaniem to w teorii ostatnie lata były dobrą okazją, żeby sprzedać Donnarummę, ale jak widać rzeczywistość okazała się inna, bo zdaje się, że nikt się o naszego bramkarza nie zabijał. Skoro nie robili tego przez ostatnie lata to czemu miałoby się to zmienić po podpisaniu przez Gigio nowego kontraktu, który jeszcze zwiększyłby jego oczekiwania finansowe wobec nowej ekipy?

Według ostatnich doniesień klub zaproponował mu 7 mln euro + 1 w postaci bonusu bez możliwości negocjacji. Uważam, że to rozsądna i jednocześnie jedyna możliwa do zaakceptowania oferta.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ponoć Gigio dogadał się z Juve - 9,5 mln netto rocznie + 20 mln prowizji z transferu, z czego część ma iść na konto ojca Donnarummy: https://www.calciomercato.it/2021/04/19 ... le-raiola/
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Post autor: Fruki »

Innego wyboru niż Juventus, to chyba nie miał. Na pewno gościu będzie teraz wrogiem numer jeden w Mediolanie. Teraz by wypadało żeby w drugą stronę przyszedł Szczęsny ;)
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

To Calcio. Kiepskie zrodlo.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Coraz więcej źródeł mówi o tym, ze Gigio blisko Juve. Jego zachowanie wczoraj po meczu też daje do myślenia. Nie sugeruję przy tym, że specjalnie źle broni, etc. Ale myślami może być gdzieś indziej.

9 mają mecz bezpośredni.

I tak się zastanawiam, co powinien teraz zrobić klub. Jednoznaczna deklaracja już teraz? Posadzić na ławce? W normalnych warunkach nie można nawet próbować porównywać Donka i Tatu. Ale warunki normalne nie są. Naprawdę nie wiem, co o tym wszystkim myśleć.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
#carlos
Milanista
Milanista

Post autor: #carlos »

Raiola i Gigio myślą niczym prezesi klubów założycieli. Szanuję. Oprócz umiejętności młody ma też niesamowitą popularność, więc nawet jeśli nie jest lepszy już teraz sportowo, to jednak równocześnie jest. Taki paradoks nowożytnego futbolu. Gazidis niech mu da te 12, Raioli z 25 mln prowizji i wszyscy będziemy radośnie dalej całować herb.
A tak serio to napisałem dawno temu w tym temacie, jak widzę tą sytuację. Jedyne czego żałuję, że odszedłby bez odstępnego.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Do doniesień medialnych podchodziłbym z rezerwą, bo uważam, że jest to zwykłe sianie zamętu w szeregach Milanu natomiast nie zmienia to faktu, że gdyby dobro klubu leżało naszemu bramkarzowi z numerem 99 na sercu to kontrakt już byłby podpisany. Mam nadzieję, że w następnym sezonie nie zobaczę go w naszych barwach. Dzięki temu, że to tyle trwa jego los mam już gdzieś, w zasadzie to nawet złośliwa część natury chciałaby ujrzeć go przykutego na ławce w klubie, który zaoferował mu intratny kontrakt.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Sytuacja jest prosta co do bronienia w tym sezonie. Lepszego bramkarza nie mamy i nikt lepiej bronić nie będzie. Sadzanie go na ławie teraz nie ma najmniejszego sensu, tylko byśmy się ośmieszyli.

Jeśli odejdzie to w całej sytuacji najbardziej zaboli, że pakowaliśmy przez kilka lat bardzo duże pieniądze w kontrakt, rozwinęliśmy Donnarummę, mamiliśmy się głupio bajkami o legendzie i na końcu oddajemy gotowy produkt za... darmo i to do największego rywala, który za każdym razem przy transferach robi nas bez mydła.

Nie wierzyłem i nie wierzę w żadne uzgodnione porozumienie i kontrakt jak niektórzy sądzili/sądzą. Natomiast wierzę, że tak jak 3 lata temu, tak i teraz wszystko rozgrywa się o wielkie pieniądze dla młodego oraz świniaka. Uważam również, że świniak oraz Donnnarumma ma lepszą pozycję negocjacyjną z uwagi na koniec kontraktu i Gigio jest teraz na wyższym levelu niż 3 lata temu. Jeśli przyjdzie klub, który gra w LM lub ma super perspektywy to Donnarumma pocałuje na pożegnanie herb i się pożegna, a świniak pomacha na odchodne i być może jeszcze odpowiednio nas obsmaruje jak będzie mu to pasowało.

Donnarumma jest przykładem, że nie ma co się cackać następnym razem. To nie czasy Gallianiego i Maldiniego, że sobie coś obiecają, uzgodnią, a na końcu podadzą dłoń. Uważam również, że jeśli Donnarumma odejdzie za darmo to będzie kamlot do ogródka Maldiniego i Massary. Niestety. Powiedzmy sobie wprost, że nic z ostatniego letniego okienka transferowego nam nie wyszło, łącznie z przedłużeniami kontraktów.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ja mam gdzieś czy odejdzie za darmo czy nie. To że skończy w Juve podejrzewałem już dawno temu i nawet tu napisałem chyba.
To czego możemy żałować, to lekkiej naiwności w zimowym okienku. Powinniśmy już wtedy wysłać sygnał i zabezpieczyć się jakimś Mirante czy Sirigu, na pół sezonu czy nawet kolejny. W letnim moglibyśmy niby zostawić Reinę, ale ekonomicznie to było nierozsądne.

Generalnie, powodzenia w Turynie :) Oby wygrał tyle LM co jego imiennik :)
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Ja nie mam tego gdzieś, bo kilkadziesiąt milionów piechotą nie chodzi, szczególnie w naszym przypadku. Dodając kasę władowaną w jego kontrakt przez 3 lata, gdzie można było mieć kogoś dużo tańszego, a nie gorszego oraz stworzenie komina płacowego to wygląda bardzo źle. Marketingowo to również będzie totalna katastrofa.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Sam brak jego kontraktu to spora kasa w budżecie. Zawsze są jakieś plusy. :) Dlatego możemy bez problemu sobie klepnąć tego Maignana i jeszcze może zostanie na Tomoriego.
plakat33
Milanista
Milanista

Owszem zejście z kontraktu to plus, ale cała reszta to totalna porażka finansowa i marketingowa. Podejrzewam, że w księgach też by to wyglądało bardzo dobrze gdyby z jego transferu wpadły jakieś miliony niż okrągłe zero. Ja nie widzę żadnych plusów tej całej historii jeśli się wszystko skończy niepomyślnie dla nas.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Problem w tym, że nikt specjalnie o Donnarummę nie zabiegał. Jego aktualny kontrakt to spadek poprzedniego zarządu, więc nie bardzo wiem co Maldini i spółka mogli zrobić więcej. Chyba 2-3 lata temu otrzymaliśmy ofertę od PSG rzędu 20 mln euro i Areola za Gigio, której odrzucenie trudno nazwać błędem nawet jakbyśmy mieli szklaną kulę i wiedzieli jaki będzie finał tej historii.

Jeśli przedłużymy mu kontrakt to nie ma co liczyć, że nagle przyjdzie PSG, czy inne szejki na białym koniu i rzucą "choćby" 50 mln euro. Raiola dobrze wie, że nie ma szans na takie prowizje i kontrakt, jeśli za Donnarummę trzeba będzie płacić kwotę odstępnego, a bogate kluby, jeśli musiałyby zapłacić i Milanowi i samemu zawodnikowi wcale tak chętnie nie będą rzucały 10+ mln euro netto za sezon.

Oddać tego Konia Trojańskiego Juventusowi! Niech się tam pasie i zmotywuje Dybalę ze spółką do jeszcze twardszych negocjacji kontraktowych!
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Już dawno przestałem się tym przejmować. Cały czas liczenie ksiąg, co powinno być optymalne byśmy wyszli na plus, ile kasy za transfer, ile za kontrakt itd. Jaki mam na to wpływ, po co się tym ciągle przejmować, skoro czynnik ludzki wszystko miesza? Zwłaszcza gdy FFP raz jest traktowane rygorystycznie, a drugi raz jak nic nie warty zbiór zaleceń.
Według mnie Milan przyjął taką taktykę a nie inną w tym przypadku z odrobiny naiwności, ale też rozsądku. Trzymamy bardzo dobrego bramkarza, który nas często ratował, ale nie będziemy ryzykować finansowej ruiny by zaspokoić jego chciwość. Niech spieprza i tyle.
Marketingowo może i porażka, ale za kilka lat byłaby o wiele większa gdyby się okazało, że 8 lat pobierał kontrakt w granicach 6-10 mln, a i tak odszedł za darmo. Zarząd się spokojnie wytłumaczy błędem poprzednich władz, pandemią, chciwością agenta/piłkarza czy budżetem. Także tym, że nikt nie chciał go kupić za więcej niż 20-30 mln przez te wszystkie okienka transferowe.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Raiola wszystko tak elegancko rozegrał żeby nie było mowy o zarobku dla Milanu. Najlepiej by było przyjąć taktykę duetu F&M i sukcesywnie pozbywać się graczy z jego stajni, tylko może nie na drodze medialnej wojny tylko długofalowej strategii transferowej.
pandoktor
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 27 kwie 2021, 11:26 Problem w tym, że nikt specjalnie o Donnarummę nie zabiegał. Jego aktualny kontrakt to spadek poprzedniego zarządu, więc nie bardzo wiem co Maldini i spółka mogli zrobić więcej.
No właśnie. plakat33, co konkretnie mieli innego zrobić Maldini i Massara? Przedłużyć kontrakt rok temu? Przecież roku temu Donnaruma z Raiolą też chcieliby 10m więdząc, że po sezonie kontrakt się kończy.

Jeżeli Donnaruma odejdzie, to znaczy, że nie mogliśmy zrobić nic więcej. Zwłaszcza w sytuacji, w której od lat nie gramy w LM. I być może nie będziemy też grali w kolejnym sezonie...

Ale ja nie o tym pisałem. Ja się naprawdę zastanawiam, czy nie powinien bronic Tatarusanu. I jeszcze raz - oczywiście, że Donek jest technicznie pewnie 3 razy lepszy. Ale to nie oznacza, moim zdaniem, że w najbliższych meczach będzie bronił 3 razy lepiej. Co więcej, to wszystko może mieć negatywny wpływ na zespół. Jestem przekonany, że uśmiechnięta mina po meczu z Lazio musiała zdenerwować co niektórych. To nie była normalna reakcja. Pamiętacie, jaka afera była, jak Calabria zrobił kilka lat temu imprezę urodzinową po porażce? Tu chyba było jeszcze gorzej bo tam było pewnie zaplanowane to od dawna, a tutaj to była po prostu pierwsza reakcja zawodnika po meczu. Ciao Pepe, come stai? Do tego kapitana od kilku kolejek.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Kzr pisze: 27 kwie 2021, 11:35Najlepiej by było przyjąć taktykę duetu F&M i sukcesywnie pozbywać się graczy z jego stajni, tylko może nie na drodze medialnej wojny tylko długofalowej strategii transferowej.
Oni już to zaczęli robić, a zaczęło się od Bonaventury, który wymyślił sobie podwyżkę z powodów tylko sobie wiadomych.

Jak odejdzie Gigio to nie licząc Zlatana ostatnim piłkarzem zwiazanym z Mino będzie Romagnoli. Po sezonie powinien dostać propozycję kontraktu i ultimatum z czasem podjęcia decyzji na 2 tygodnie, jak zacznie się zwodzenie to na listę transferową i "papa".
#carlos
Milanista
Milanista

Raiola rozgrywa to perfekcyjnie wręcz, bo o to chodzi właśnie, żeby podpisywał 2 letnie kontakty, które drogi nie zamykają do żadnych negocjacji z innymi, zwłaszcza gdy upływający kontrakt przedłuża się na samym jego końcu (lub nie przedłuża). Tu nie ma miejsca na nic innego niż ich zwycięstwo, bo to oni rozdają karty.
#carlos
Milanista
Milanista

pandoktor, jak go klub posadzi, to znaczyłoby że juz koniec negocjacji i żadnego przedłużania nie będzie na 100%. Raiola i tak to wykorzystałby jako zamach na niego, Gigio, honor i tradycję. Dla mnie może bronić do końca. Bez różnicy.
pandoktor
Milanista
Milanista

carlos, jasne - mówię o sytuacji, w której włodarze wiedzą, że Gigi nie zostaje. Dlatego zastanawiam się, czy nie powinni dać Gigio czas do końca kwietnia - przyjmuje ofertę albo nie.

Teraz zacząłem jeszcze myśleć, czy Juve tak łatwo sprzeda Szczęsnego. Kontrakt jak na bramkarza wysoki. Trzeba też pewnie zapłacić ok. 30m euro.
plakat33
Milanista
Milanista

Mirabelli również przejął sytuację kontraktową i cały syf po Gallianim i za dużego pola manewru również nie miał. Różnica polegała, że tutaj już 3 lata temu wszyscy wiedzieliśmy jak to będzie wyglądać i cała sytuacja na dzisiaj nie jest żadnym zaskoczeniem ani rozczarowaniem jak ostatnio.
Od początku i od dawna twierdziłem, że będzie dokładnie tak jak to teraz wygląda.

Co mieli zrobić rok temu? To proste. Zaproponować opcje kontraktowe takie same jak teraz. 4-5 lat kontraktu z pensją 6-7 mln + 1 mln bonusów max i pozbyciem się pasożyta. Nie ma akceptacji ze strony świniaka to wystawienie na rynek transferowy za 40-60 mln i niech świniak szybko znajduje chętnego. Nie ma kupca i przedłużenia kontraktu to postawienie sprawy jasno - rola 3 bramkarza i trybuny. Dalej nie ma zgody? To kupno docelowego innego bramkarza albo jakiegoś tymczasowego na rok jako nr 1 i niech odchodzi za rok za darmo gdzie chce. W przeciwnym wypadku było wiadomo, że będzie szopka jak teraz. W reprezentacji też by nie bronił i na Euro być może w ogóle by nie pojechał. I nie chodzi o żadną zemstę ani szantaż, ale zwykły interes klubu. Ja bym nie miał z tym problemu jakby poszła jasna wiadomość z kubu.

Rozumiem przy tym wszystkim stanowisko zawodnika o chęci rozwoju i grze w LM itd. Ale to jest w jego interesie i można by tą całą sytuację rozwiązać inaczej, gdyby zawodnik z agentem wychodzili z założenia, że interes piłkarza to ważna sprawa, ale idźmy też w jakiś sposób na rękę klubowi, żeby coś z tego miał. Tutaj żadnych dobrych chęci nie ma, za to jest patrzenie tylko na czubek własnych nosów. Więc niby czemu ja albo klub ma się przejmować? I dodatkowo wspomnę, że przez 3 lata miał królewskie uposażenie nijak nie przystające do jego umiejętności, a proponowany kontrakt to nadal jest bardzo dobra umowa plasująca go wśród najlepiej zarabiających bramkarzy na świecie - ścisły top. Ale jeśli jest jeszcze lepszy i ponad to niech go ktoś kupi i da mu lepszą kasę. Nie widziałem i nie widzę powodu w takich sytuacjach oddawania za free i robienia piłkarzom dobrze. W imię czego? Patologiczna sytuacja się wytworzyła na rynku. Jak zawodnik negocjuje i grozi odejściem albo nie dawaniem z siebie wszystkiego w myśl przysłowia ''z niewolnika nie ma pracownika'' to jest normalne, a klub jest sprowadzany do roli dojnej krowy.

Donnarumma obojętnie czy odchodzi czy nie to bronić powinien, ponieważ nie mamy już teraz żadnego interesu wsadzać do bramki kogoś gorszego. Byłoby to dodatkowe zamieszanie, które mogłoby się czkawką odbić. Donnarumma też nie ma interesu żeby bronić słabiej, szczególnie w meczu z Juventusem skoro teoretycznie negocjuje z nimi kontrakt. Poza tym posadzenie na ławce na 5 meczów nie zmieniłoby nic w naszych negocjacjach, chyba że zależałoby Milanowi by w je spektakularny sposób zakończyć, wywołać medialną aferę i przed zakończeniem sezonu rozpętać piekło na dobre.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 12:40Co mieli zrobić rok temu? To proste. Zaproponować opcje kontraktowe takie same jak teraz. 4-5 lat kontraktu z pensją 6-7 mln + 1 mln bonusów max i pozbyciem się pasożyta. Nie ma akceptacji ze strony świniaka to wystawienie na rynek transferowy za 40-60 mln i niech świniak szybko znajduje chętnego.
Żaden klub nie był chętny, żeby zaoferować choćby połowę tej kwoty rok temu, więc nic by to nie zmieniło, idźmy więc dalej.
plakat33 pisze: 27 kwie 2021, 12:40Nie ma kupca i przedłużenia kontraktu to postawienie sprawy jasno - rola 3 bramkarza i trybuny. Dalej nie ma zgody? To kupno docelowego innego bramkarza albo jakiegoś tymczasowego na rok jako nr 1 i niech odchodzi za rok za darmo gdzie chce. W przeciwnym wypadku było wiadomo, że będzie szopka jak teraz. W reprezentacji też by nie bronił i na Euro być może w ogóle by nie pojechał. I nie chodzi o żadną zemstę ani szantaż, ale zwykły interes klubu. Ja bym nie miał z tym problemu jakby poszła jasna wiadomość z kubu.
Czyli zostalibyśmy z bramkarzem, który wraz z bratem kosztuje przeszło 15 mln euro brutto w skali roku, mielibyśmy też do tego kupić za kolejną kasę nowego, docelowego bramkarza i opłacić mu kontrakt. I jak mielibyśmy to sfinansować skoro na wiele innych pilniejszy potrzeb nie starczyło nam funduszy?
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Myślę że Maldini i spółka wiedzieli że tak to się skończy i po prostu stwierdzili że niech chłopak gra do końca kontaktu i idzie w cholerę. Wbrew pozorom podejrzewam że młody oprócz kasy lubi też granie w piłkę, więc będzie bronił jak będzie umiał najlepiej do końca sezonu. Szkoda że odejdzie za darmo, ale przynajmniej uwolni się pokaźna część budżetu płacowego. Zespół taki jak Milan nie powinien mieć takiego bagażu finansowego na pozycji bramkarza.
plakat33
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 27 kwie 2021, 12:53 Czyli zostalibyśmy z bramkarzem, który wraz z bratem kosztuje przeszło 15 mln euro brutto w skali roku, mielibyśmy też do tego kupić za kolejną kasę nowego, docelowego bramkarza i opłacić mu kontrakt. I jak mielibyśmy to sfinansować skoro na wiele innych pilniejszy potrzeb nie starczyło nam funduszy?
Moglibyśmy kogoś wypożyczyć na rok albo dwa. A tak zostaliśmy z niczym. Poza tym wątpię żeby się rok temu nie dogadali jakby klub twardo postawił sprawę i zaproponował warunki takie jak teraz, bądź dołożył jakieś dodatkowe punkty, gdyby nie było kwalifikacji do LM itd. Serio uważam, że z niewolnika nie ma pracownika, tak samo rozumiem, że piłkarz może mieć swoje ambicje sportowe i finansowe, ale to wszystko to są naczynia powiązane. Tutaj mamy sytuację, w której chodzi tylko i wyłącznie o wydojenie klubu i o nic więcej w tych negocjacjach. W dodatku jest zaoferowana bardzo dobra umowa więc klub nie stara się zrobić zawodnika w uja.

Edit: Renesco teraz masz analogiczną sytuację z Keesim i Calabrią. Klub im zaproponuje jakąś kwotę. Oni powiedzą, że trochę za mało, że nie wiadomo czy Milan zagra w LM w przyszłym roku, że nie wiadomo czy zarząd nie odejdzie i muszą jeszcze przemyśleć. I będą tak myśleli i rozmawiali z klubem przez rundę jesienną. W styczniu zażyczą sobie 8 mln i 7 mln za sezon i 3 lata kontraktu. Klub powie że tyle nie ma, więc oni sobie poczekają do końca sezonu czy ktoś im nie zaproponuje lepszej umowy niż Milan. I co zrobisz? Oddasz ich latem również za darmo?
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 13:18 przez plakat33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Jeśli sprowadzimy tego Maignana za 15 mln euro z pensją 3 mln euro netto za rok gry to jego zakup zrównoważy nam się z potencjalnym, nowym kontraktem Gigio po roku z małym hakiem.

Ja też jeszcze do niedawna byłem wkurzony, że Gigio może odejść za darmo, ale teraz to serio czuję już ulgę na myśl o tym. I całkowicie szczerze, jeśli przedłużymy z nim kontrakt za 8 mln euro wzwyż to będę po prostu rozczarowany, bo spodziewam się wielkich problemów z przedłużaniem kolejnych kontraktów właśnie przez tą decyzję.

Jak mam wybierać to wolałbym, żeby w kadrze został Calhanoglu, nie dlatego że go uwielbiam, ale za 15 mln euro nie kupimy żadnego porządnego trequartisty, a bramkarza już tak.
ODPOWIEDZ