Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Gianluigi Donnarumma

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
MK92

Post autor: MK92 »

Na Łysego złego słowa powiedzieć nie można. Galliani to człowiek Milanu. Przez ostatnie kilka lat był w bardzo niewygodnej pozycji i musiał świecić oczami za rodzinę Berlusconich...
MN
Milanista
Milanista

Post autor: MN »

Szczerze zazdroszczę tym z Was, którzy tak emocjonalnie się wypowiadali powyżej, bo takie podejście do świata musi być znacznie ciekawsze, niż cechujący mnie cynizm (piszę to bez cienia ironii, żeby była jasność) :)

Z mojej perspektywy to po prostu kolejna porażka polityki negocjacyjnej Raioli, nie pierwsza i nie ostatnia, a z pewnością również częściowo wkalkulowana (facet nie jest głupi i jak każdy przedsiębiorca zakłada margines błędu). Przy czym, jest to na razie porażka jedynie wizerunkowa, choć zapewne będzie miała wpływ na wysokość i pozostałe warunki nowego kontraktu Donnarummy. Sam Gianluigi za dużo tu chyba do powiedzenia nie miał (w kwestii stylu przynajmniej), bo też od tego ma się agenta, żeby odpowiadał za przebieg negocjacji kontraktowych. Fakt faktem, sam sobie tegoż agenta wybrał, niejako godząc się z góry na stosowane przez niego metody, jednak nic to w mojej opinii nie mówi o tym młodym bramkarzu w aspekcie czysto ludzkim. Ja patrzę na sprawę podobnie do Billy'ego Costacurty, który niedawno pokusił się o trzeźwą ocenę: Real Madryt jest aktualnie jednym z najlepszych klubów na świecie, a Milanowi do tego poziomu brakuje wiele (jak wiele przekonamy się niejednokrotnie w przyszłym sezonie, gwarantuję Wam to), a chłopak chce być najlepszy i zdobywać trofea. Żaden piłkarz nie może być większy od klubu, ale też żaden klub nie może być ważniejszy dla piłkarza od jego kariery, bo kibicować można i na piłkarskiej emeryturze, a zarabiać w tym czasie z grania i towarzyszącej mu sławie już niekoniecznie.
Dodam, że zgadzam się z opiniami tych, którzy zauważyli u Gigio pewną stagnację (co w zasadzie w tym wieku należy nazwać stabilizacją i uznać za bardzo dobrą oznakę, ale mniejsza), lecz też trudno się temu dziwić, skoro chłopak nie miał w klubie konkurencji, a zatem stymulacji do rozwoju. U "Królewskich", dla przykładu, na ten moment "jedynką" jest Navas i to jest facet w zasięgu Donnarummy, z którym sama rywalizacja o pierwszy skład powinna zaprocentować podniesieniem poziomu sportowego. To jest jakieś wyzwanie dla chłopaka, który zadebiutował w Serie A, dla jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Europie, w wieku 16 lat. Wyzwanie, z którym w Milanie - gdzie zewsząd nie niego chuchano i dmuchano - nie miałby szans się zmierzyć.

Niezależnie od jego najbliższych losów nie można również wykluczyć, że za 3-4 sezony (będzie miał 22 lata!!!) nie wróci do szatni rossoneri jako czołowy golkiper świata i przez kolejną dekadę będzie cieszył oczy widzów na San Siro (lub nowym obiekcie Milanu). Jeżeli diavoli dojdą do oczekiwanego tu chyba przez wszystkich miejsca w europejskiej hierarchii klubowej, a i Donnarumma rozwinie się zadowalająco, to nikt nie będzie pewnie kręcił nosem na takie dictum, bo i najzagorzalsi kibice po kilku ważnych, udanych interwencjach schowają dumę do kieszeni na tyle, by choć nie gwizdać na chłopaka przy każdym kontakcie z piłką. Choć o "Nowym Baresim" z pewnością już nie będzie mowy (też mi się z tego powodu trochę łezka w oku kręci)...
Qnen pisze:Bo dlaczego pół roku temu Donnarumma nie przedłużył kontraktu? Że niby nie wiedzieli co czeka Milan?
Zerknij na wypowiedzi dotyczące przejęcia klubu pojawiające się na forum pół roku temu, to może łatwiej będzie Ci rozwikłać tę zagadkę. :wink:
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017, 12:20 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

ksiedzu92 pisze:Na Łysego złego słowa powiedzieć nie można. Galliani to człowiek Milanu. Przez ostatnie kilka lat był w bardzo niewygodnej pozycji i musiał świecić oczami za rodzinę Berlusconich...
Tia...do rany przyloz,skarb nad skarby...
€ 15.594.999,00
Co to za kwota?
Prowizje dla agentow ktore Milan zaplacil miedzy 1 stycznia a 31 grudnia 2016.
Zrodlo, jak zwykle bilancio nasze :)
Normalnie skarb nie czlowiek....
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
MN
Milanista
Milanista

Post autor: MN »

VelenoRosso pisze:€ 15.594.999,00
Co to za kwota?
Prowizje dla agentow ktore Milan zaplacil miedzy 1 stycznia a 31 grudnia 2016.
Zrodlo, jak zwykle bilancio nasze :)
Veleno,
pytanie jak ta kwota wygląda na tle innych zespołów wydających podobne pieniądze na nowych zawodników i czy nie skumulowała się z poprzednich sezonów. I nie zrozum mnie źle, wyrosłem z bronienia Gallianiego, po prostu jestem ciekaw czy dysponujesz takimi danymi :)
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

trzecie miejsce we Wloszech, za Juve i Interem.Juve wydalo w okolicy 50 baniek, Inter 23.Zwracam uwage ze mowimy o ostatniej sesji mercato, tej z Sosa i Lapadula.
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

cynik z łezką w oku...
Tu sei tutta la mia vita
luca1899
Milanista
Milanista

Post autor: luca1899 »

Wedlug LaStampa to Montella ma podjac decyzje co zrobic z $$$rumma.
1. Zostawic z 1 skladem (stawiam ze wtedy trybuny)
2. Sprzedac za 25-30mln
3. Cofnac do Primavery
Obawiam sie, ze Montella pojdzie na reke gowniarzowi, mi sie najbardziej podoba 1 opcja
Milan - Barcelona - 20.10.2004
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

Imo, albo naprawdę duża oferta rzędu ~50 mln euro zza granicy (Real, MU, PSG) albo klub kokosa i pozycja ostatniego w kolejce do miejsca między słupkami. Przy tej drugiej opcji martwi mnie jedno: jak sytuacja w jakiej znalazł się Gigio wpłynie na atmosferę w drużynie. Nie sądzę, żeby nagle wszyscy koledzy się od niego odsunęli i nie podawali mu ręki, ale trudno też żeby go jakoś wspierali. Może być trochę awkward w szatni.

Jeśli Milan chciałby naprawdę ukarać Donnarummę daliby mu szlaban na treningi w Milanello. Nie wiem, czy według prawa nie można by tego zakwalifikować jako uniemożliwienie wykonywania pracy i nie byłoby to podstawą do rozwiązania kontraktu z winy klubu. W podobnej sytuacji był Cassano w Samp, gdy zabroniono mu treningów w Bogliasco. Ban na Milanello i obowiązek stawiania się w budynku klubu, którego jest pracownikiem, żeby Raiola mu nie zorganizował nic indywidualnie. Tak czy inaczej, w przypadku pozostania, trudno wyobrazić sobie, by Gigio trenował razem z drużyną.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

maslok,

Fassone powinien zadzwonić do polskich klubów, takiej wprawy jak my to chyba nikt nie ma :rotfl:
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ja bym nie wysyłał go na trybuny, bo wtedy raczej w ogóle nie bywałby na meczach. A jak będzie siedział na ławce, to kibice będą mieli sposobność "podziękować" mu poprzez (zapewne) liczne przyśpiewki.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

MN

Też podchodzę do tego bardziej na chłodno, ale właśnie dlatego że staram się odrzucić emocje, jeszcze mniej rozumiem to posunięcie.

W wieku Gigio nie ma lepszej metody rozwoju, niż ciągła gra. W Milanie miałby idealne warunki. Drużyna budowana od nowa, ze znacznie silniejszymi zawodnikami niż dotąd, gra w Europie, dużo spotkań, nowe wyzwania. Do tego zostaje na miejscu i ma niemal pewne miejsce w kadrze na MŚ, co w przypadku wyjazdu i ławy w Madrycie nie jest takie pewne.

Chce wyzwań? W jego wieku wejście do Europy, stawianie pierwszych kroków w pucharach, to już jest duże wyzwanie. Podobnie jest doprowadzenie Milanu do LM za rok. A kiedy by to wszystko przeszedł pomyślnie, zwielokrotniłby własną wartość i miałby szansę wskoczyć za takiego Navasa z miejsca.

Plus kwestia kibicowania. Ja akurat jakoś wierzę Gigio, że jest kibicem Milanu i chciał zostać. Więc tutaj dodatkowy argument za przedłużeniem. Coś tam się musiało stać, że mimo tego kibicowania tego nie zrobił.

Podchodząc do sprawy zdroworozsądkowo, czyli że od miłości do klubu ważniejszy jest sportowy rozwój, prestiż, trofea i pieniądze, powinien podpisać kontrakt i odejść za rok lub dwa.

Podobnie od strony Mino. On chce jak najwięcej zarobić, a oczywistym jest, że więcej zarobiłby choćby za rok, mając piłkarza z dłuższym i wysokim kontraktem. Nie widzę szans, żeby jego wartość spadła, nawet jak by miał kontuzję przez całą rundę.

Nie ma też wątpliwości, że sam klub chciał go zatrzymać.

Czyli 3:0 za przedłużeniem kontraktu. Kto miał interes w tym, co się stało? Dla mnie wszystko wskazuje na to, że po prostu nie tak to miało wyglądać i w pewnym momencie sprawy zaszły za daleko, żeby się wycofać.

Nie wykluczam, że zobaczymy tu jeszcze przedziwne zwroty akcji.

Aha, jeśli chodzi o te "kary", to głęboko wierzę, że nic takiego nie nastąpi. Nie stało się nic strasznego, poza tym że chłopak pokazał brak kręgosłupa moralnego. Każdy ma prawo do decydowania o swojej karierze. Klub musi zachować klasę, tak jak to robił do teraz, tak żeby jedynym, który tej klasy nie ma, okazał się zawodnik. Jak będziemy mu robić na złość, to opinia publiczna szybko zwróci się przeciwko nam - patrzcie, wielki kluba obraża się jak dzieciak i to na... dzieciaka, któremu łamie karierę za to, że nie chce u nich grać. Nie, na to nie możemy sobie pozwolić.

Albo odejdzie, albo będzie grał wymiennie z innym, wprowadzanym do drużyny zawodnikiem. Może nawet zacząć sezon w pierwszym składzie i stracić miejsce po kilku tygodniach. Nikt nie będzie mógł wtedy winić Milanu, że mają lepsze opcje.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Nie jestem też przekonany w 100% do sensu trzymania go na trybunach, ale to może być taki ruch na podbicie ceny. Chociaż teraz to już naprawdę diabli wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Niemniej nie żartujmy z tym odwracaniem się opinii publicznych za zesłanie go do klubu kokosa. Ani byśmy nie byli pierwsi, ani ostatni. W prasie czytam porównania go do Figo.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

maslok pisze: Jeśli Milan chciałby naprawdę ukarać Donnarummę daliby mu szlaban na treningi w Milanello.
Nie ma takiej możliwości. Podobnie jak celowe trzymanie go na trybunach lub inna forma "grillowania". To wszystko są zakazane praktyki przez regulacje FIFA.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

wystarczy przesunięcie do Primavery ;]
Kukiss
Milanista
Milanista

Post autor: Kukiss »

Jak nie trybuny to ławka. Chyba nie można zakazać klubom trzymania piłkarzy na ławce. Gigio sobie też posłucha pozdrowień na San Siro
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Jesli zostanie na ławce, to mamy zgniłe jabłko w szatni i ucierpi na tym druzyna.
Awatar użytkownika
viacheslav
Milanista
Milanista

Post autor: viacheslav »

Jeśli zostanie a klub zacznie grać lepiej to może nawet przemyślą sobie Panowie sprawę i podpiszą.

Jak mam być szczery to bardziej żałowałem Taarabta.
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Yahoo323 pisze:Nie ma takiej możliwości. Podobnie jak celowe trzymanie go na trybunach lub inna forma "grillowania". To wszystko są zakazane praktyki przez regulacje FIFA.
I jak to jest egzekwowane? Na jakiej podstawie? Zawodnik ma ważny kontrakt z klubem, lecz dajmy na to trener nie widzi go jako część swojego projektu, wobec czego na niego nie stawia. Jak to niby ma być karane? Wydaje mi się to absurdalne. Skąd w ogóle takie info?
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Milan legend Sebastiano Rossi: "Donnarumma, I am giving you this signed shirt so you can have a feel of what it is like to keep a clean sheet for 929 minutes. I'm not sure you'll be able to do it at Real Madrid."

Takie słowa muszą boleć.
LEGIA WARSZAWA
Yahoo323
Milanista
Milanista

maslok pisze:
Yahoo323 pisze:Nie ma takiej możliwości. Podobnie jak celowe trzymanie go na trybunach lub inna forma "grillowania". To wszystko są zakazane praktyki przez regulacje FIFA.
I jak to jest egzekwowane? Na jakiej podstawie? Zawodnik ma ważny kontrakt z klubem, lecz dajmy na to trener nie widzi go jako część swojego projektu, wobec czego na niego nie stawia. Jak to niby ma być karane? Wydaje mi się to absurdalne. Skąd w ogóle takie info?
Może być podstawą do rozwiązania kontraktu z winy klubu w określonych sytuacjach. Poczytaj regulacje FIFA w tym zakresie (np. Regulations on the Status and Transfers of Players), były jakieś precedensy na tym tle. W polskich regulacjach PZPN masz minimalne zapisy o możliwościach rozwiązania umowy z winy lub bez winy drugiej strony, np. w przypadku niepłacenia czy braku odpowiedniej ilości występów.

Żeby być precyzyjnym, nie miałem na myśli sytuacji, w której "trener nie widzi go jako części swojego projektu", lecz podejmuje działania, które mogą być poczytywane właśnie jako naruszenie kontraktu zawodniczego, np. celowe działania przeciwko niemu.
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Aż tak mnie temat nie interesuje, żeby wertować regulacje FIFA. :) Myślałem, że może znasz temat lepiej i go przybliżysz, bo mnie się wydaje, że nawet jeśli coś takiego jest zapisane, to bardzo ciężko o jakieś niezbite dowody przy ewentualnej batalii prawniczej. No bo jak udowodnić, że to celowe działanie a nie wizja trenera / polityka klubu?
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Zawodnik prawo do treningu, opieki medycznej i dostępu do całej infrastruktury zapewne ma. Gdyby mu tego odmówiono, to były by podstawy do ewentualnego rozwiązania kontraktu. Posadzenia go na ławce, a nawet wysłanie na trybuny to sytuacje, z których klub spokojnie się wybroni. Ale Donnarumma ma jeszcze jeden 'mankament'. Otóż - jak na ironię - jest bardzo młody. A zatem można go na powrót przenieść do Primavery.
Tu sei tutta la mia vita
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

I każdy następny zawodnik, szczególnie młody talent, sto razy przemyśli, czy na pewno warto przyjść do Milanu. Skoro jak potem zmieni zdanie i będzie chciał odejść, to klub mu zniszczy karierę.

Jakiekolwiek karanie to by była dziecinada i wstyd dla Milanu. Tyle.
Jeśli już będzie musiał zostać, kupmy naprawdę dobrego bramkarza i szybko posadzi młodziaka na ławce na sportowych zasadach.
Yahoo323
Milanista
Milanista

maslok pisze:No bo jak udowodnić, że to celowe działanie a nie wizja trenera / polityka klubu?
To jest właśnie clue problemu, ale mniej więcej wykazujesz to, jak każdą inną okoliczność w każdym innym procesie - dowody pośrednie, bezpośrednie, świadkowie, nagrania, poszlaki itd.Nikt nie powiedział, że łatwo to wykazać, ale też nikt nie powiedział, że jest to niemożliwe. F&M musza uważać, co mówią w prasie :lol2:
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

rafal996 pisze:I każdy następny zawodnik, szczególnie młody talent, sto razy przemyśli, czy na pewno warto przyjść do Milanu. Skoro jak potem zmieni zdanie i będzie chciał odejść, to klub mu zniszczy karierę.
... No tak, bo to Milan winny tego, że młody zaczął odstawiać cyrki. Jak ma odstraszyc takich ewentualnych pajacy to to tylko sie cieszyć.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
ODPOWIEDZ