Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Zlatan Ibrahimović

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Zlatan Ibrahimović

Post autor: miszcz »

2,5 mln jak za takiego dyrektora/trenera to nie tak wiele :)
Judge not lest ye be judged yourself
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Widzę,że z moim sceptycznym nastawieniem jestem w mniejszości ;) tzn widział bym go jedynie jako 3 a nawet 4 napastnika,za jakąś symboliczna pensje. Ale mam obawę,że pewnych rzeczy już nie przeskoczy i to może być bardziej zaspokojenie jakiegoś swojego ego, celu niż faktycznie duży wkład piłkarski na boisku. Wydaje mi się, że Ibra najwięcej dawał grając od początku, całe mecze, jakoś nie przekonuje mnie jego wizja jako jokera. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. No i absolutnie nie deprecjonuje jego wkładu w scudetto :)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Zino, za takie pieniądze trener motywacyjny, mentalny, ikona... Niech nawet wchodzi na 10 minut. Wystarczy, ze trzyma szatnie "za mordę" (swego czasu o tym Rino wspominał jak się wiele pozmieniało na gorsze). Patrząc na obecne stawki to są grosze.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Razem z Piolim zarobiliby wciąż mniej niż gorszy Inzaghi, Allegri czy Mourinho.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Jak coś działa bardzo dobrze to się tego na siłę nie zmienia. Ibra już w tym sezonie grał mało, ale kilka bramek strzelił, a jego wkład w konsolidację drużyny wydaje się nieoceniony. Paradoksalnie ta operacja może jeszcze wszystkim wyjść na dobre, bo Milan Zlatana w kadrze będzie miał, a jednak zarząd musi planować kadrę na kolejny sezon, jakby go w niej nie było. No i te 2,5 mln euro pensji netto to naprawdę są "orzeszki" w skali całego budżetu.

Ciekawi mnie bardzo, jaki plan ma Maldini i spółka na obsadę pozycji napastnika. Lazetic i Colombo powinni chyba iść na wypożyczenie. Jest Giroud, przychodzi prawdopodobnie Origi, Rebic może być rozpatrywany jako alternatywa. Nominalną "9" jest jednak tylko Francuz, który swoje lata ma, ale tak jak pisałem wcześniej - zagadką pozostaje Divock i plan na niego. Biorąc pod uwagę, jak dobrze wychodzimy ostatnio na większości transferów wiele sobie po nim obiecuję. Pensja jaką dostał (mówi się o 3,5-4 mln euro netto) sugeruje, że jest to transfer do pierwszego składu.
zino
Milanista
Milanista

Ja wiem, że 2.5 mln (jesli by tyle było) to nie jest ogromna pensja, kwestia za co to będzie :) bo nie ma gwarancji, że to będzie nawet wchodzenie z ławki przez drugą część sezonu 22/23. Zakładając, że przyjdzie Origi + mamy Żiru to wciąż wg mnie potrzeba nam kogoś do ataku. Lazetica nie liczę, Rebić jest dla mnie zagadką co dalej z nim (niestety także szklanka + to nie jest imho napadzior).
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nawet jeśli Zlatan dostawałby 2,5 mln tylko za to, że jest w szatni i blisko trenera, to warto. Przecież tu już nie chodzi o to, że będzie kiedykolwiek ciągnął grę, bo nie będzie. Ale odpal sobie nawet jego słynną mowę w szatni po ostatnim meczu. To jest jego wartość i jego znaczenie. Ja to wyceniam na więcej niż 2,5 mln.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Zlatan da trochę piłkarsko, dużo marketingowo i bardzo dużo mentalnie, a 2,5 mln to tak naprawdę kropla w morzu. O ile sam Szwed będzie chciał kontynuować grę, to nie ma opcji by nie dać mu umowy.
zino
Milanista
Milanista

Finansowo to jestem raczej spokojny, że to jakoś udźwigniemy. Kwestia czy Zlatan ma być ewentualnym 3 napastnikiem, jeśli tak, to mnie to niepokoi pod kątem poważniejszej walki na 3 frontach w przyszłym sezonie, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że będziemy chcieli chociaż wyjść z grupy przy losowaniu nas z 1 koszyka.
Tak z innej beczki (wiem, to nie ten wątek, ale..) czy ktoś widział na jakiś socialach posta/gratulacje od Donnarumy? Przy tym nawale różnych postów, stories itd mogło mi to umknąć, ale ja nie zauważyłem. A na pewno musiało być, bo przecież wciąż ma Milan w sercu ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Fakt, że na koniec sezonu najmłodszy zwycięzca scudetto (odkąd liczy się 3 pkt) taśmowo wygrał wszystko jak na prawdziwego mistrza przystało mówi bardzo wiele. O tym jak ważni byli Ibra, Maldini, Giroud czy Kjaer. Czytałem że dla 21 z nich to był pierwszy puchar w życiu.
Ta przemowa to tylko wycinek tego wkładu. Oni grali na 150%, bo tak trenowali każdego dnia i byli skoncentrowani na wygraniu. Oni zrobili z nich zwycięzców zanim się jeszcze nimi stali. Dla mnie to jest piękne i daje świetny przekaz do świata futbolu.
I jak nie lubiłem gdy wielu wątpiło w tych ludzi, czy są potrzebni, czy dobrze pracują, czy warto ich mieć. Tak teraz tego po prostu nie rozumiem ;) Niech nas już deprecjonują tylko zakompleksieni Interisci. My sobie wygramy kolejne scudetto z Ibra na wózku, 37 letnim Giroud i Origim :)
Swoją drogą, samych zwycięzców sprowadzamy do ataku.

Gigio gratulował od razu. Co by o nim nie mówić, to nie Hakan.
ODPOWIEDZ