Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Gianluigi Donnarumma

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Yahoo323
Milanista
Milanista

Re: Gianluigi Donnarumma

Post autor: Yahoo323 »

Byłem i nadal jestem pewien, że przedłuży, bo w głowie tego chłopaka ma miejsce jakiś dziwny, niezrozumiały proces logiczny, choć fakty zdają się coraz bardziej temu przeczyć. Cały czas uważam, że Juventus to zasłona dymna - Raiola nie musi mu mówić o tym co się stanie, jak wykona taki ruch.

W tej całej sytuacji nic mnie tak nie wkurza jak myśl, że istnieje możliwość, że zamiast na nim zarobić, to oddamy go - najlepszego prospekta bramkarskiego ostatnich lat - za darmo. Ból w sercu złagodzi jedynie myśl, że po pierwsze pozbędziemy się naczelnego klienta Raioli, a po drugie będzie to bardzo kosztowny deal dla samego Juventusu (zwracam uwagę, że doniesienia prasowe mówią o pensji Donnarummy, prowizji jego ojca i Raioli, ale milczą o kwocie za podpis i innych, niezwykle ważnych kwestiach).
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ponoć Juventus interesuje się Antonio Donnarummą, który mógłby grać w ich zespole U-23. Ciekawe czy postanowią dopiąć ten transfer, jeśli młody do nich nie trafi :D
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

8 mln dla Donnarummy to z perspektywy Milanu kiepska decyzja ekonomiczna, bo nie jest tak, że Donnarumma ma multum ofert. Nie ma żadnej, ktora dawalaby mu nawet 6 mln na rok plus prowizja dla Raioli. Dlatego zarząd powinien obniżyć wynagrodzenie do tych maksymalnie 6 milionów euro. Nie bedzie chciał przyjąc takiej oferty? Powodzenia w szukaniu. A to szukanie skonczy się tym, że podpisze z Milanem.

Jesli podpisze z Milanem, to sprzedać za rok za 30 milionow albo klub kokosa.
Yahoo323
Milanista
Milanista

A kto go będzie chciał za rok za 30 milionów, jak i tak będzie musiał położyć na stół pensję z kosmosu i prowizję dla grubego? Skoro teraz nikt nie jest chętny, to za rok tym bardziej ...
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Ja cały czas powtarzam, że cały jego duży potencjał piłkarski to jest i tak nic w porównaniu do marektingu, który jest wokół niego tworzony.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Wiadomo, że płacąc Donnarummie oczekiwane przez niego pieniądze płacisz za:
1) agenta,
2) łatkę światowego prospekta nr 1,
3) w wypadku Milanu - otoczkę wychowanka klubu, materiał na legendę pod względem liczb.

Jego dotychczasowa forma sportowa, jaka by nie była, nigdy nie uzasadniała tak wybujałych żądań finansowych. Klub wstaje jednak z kolan i Donnarumma to jest idealny symbol odbudowy, coś na czym można opierać marzenia. Myślę, że w każdym innym przypadku gościa już dawno tutaj by nie było - a będzie tak, że zostanie na kolejne lata.

Mnie ogólnie bardzo zastanawia fakt, że pomimo tak długiej listy wielu znakomitych zawodników, którym kończą się tego lub następnego lata kontrakty, nikt z nich chyba jeszcze oficjalnie niczego nie przedłużył (Messi, Ramos, Depay - długo wymieniać). Musi być zatem ewidentne starcie na linii kluby - agenci - piłkarze, a rynek nie chce stać się rynkiem piłkarzy i agentów. Myślę, że czeka nas niezwykłe lato, niepodobne do innych, wcześniejszych.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Wczoraj chwilę słuchałem Lipińskiego w Misji Futbol (?) na kanale sportowym i on się zastanawiał, czemu nie ma tematu wymiany Donnarummy ze Szczęsnym, no ale tam chyba przede wszystkim chodzi o kwestie finansowe. O ile nasi są w stanie zapłacić Gigio te 6-8 mln, to wątpię, żeby chcieli dać koło 6 Szczęsnemu. Pomijam już kwestię samego talentu i warsztatu, może wcale nie są do niego przekonani (podobnie jak ja).
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Bez sensu dawać Szczęsnemu przynajmniej 6,5 mln (tyle ma obecnie i wcale nie jest pewne, że od przyszłego pracodawcy nie będzie wymagać podwyżki), skoro ponoć jesteśmy już dogadani w sprawie niekoniecznie gorszego Maignana za 3 mln rocznie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Yahoo323 pisze: 11 maja 2021, 6:53
Mnie ogólnie bardzo zastanawia fakt, że pomimo tak długiej listy wielu znakomitych zawodników, którym kończą się tego lub następnego lata kontrakty, nikt z nich chyba jeszcze oficjalnie niczego nie przedłużył (Messi, Ramos, Depay - długo wymieniać). Musi być zatem ewidentne starcie na linii kluby - agenci - piłkarze, a rynek nie chce stać się rynkiem piłkarzy i agentów. Myślę, że czeka nas niezwykłe lato, niepodobne do innych, wcześniejszych.
Pisałem o tym wiele razy. Moim zdaniem dopiero zacznie być grubo. W 2022 wygasa masa kontraktów topowych piłkarzy. Super Liga moim zdaniem była chęcią utrzymania porządku, że to kluby rządzą, a nie piłkarze. Niestety, narodzi się chyba rynek piłkarzy i agentów. Niestety coraz więcej jest też kibiców poszczególnych sportowców, a nie klubów, co ma jakiś wpływ.
Piłka nożna ucierpi na tym mocno, ale to niesamowicie szlachetnych działaczy UEFA i FIFA nie obchodzi.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2021, 8:37 przez miszcz, łącznie zmieniany 2 razy.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Na ten moment wydaje się, że Gigio zostanie. Zgodnie z tym, co od początku pisałem - będzie LM, będzie przedłużenie.

Tyle, że... to niekoniecznie dobrze dla klubu.

Podsumujmy sytuację, bo jest absurdalna:

- nic się nie zmieniło w kwestii chętnych do zatrudnienia Gigio, tzn. dania mu tych 10 mln, prowizji dla Mino, gwarancji składu itd. Takich chętnych po prostu nie ma
- być może w grze był Juventus, ale dla mnie to wyglądało cały czas na plotkę, biorąc pod uwagę ile mają problemów, potrzeb transferowych, a teraz jeszcze kwestia LM
- wychodzi na to, że jedyny klub, gdzie Gigio dostanie takie warunki jak w Milanie, to... Milan
- mimo to Raiola stawia żądania jak by przebierał w ofertach i w tej chwili mówi się o 8 mln i zaledwie dwuletnim kontrakcie

Oznacza to, że w niemal każdej sytuacji Milan straci, bo:

- już za rok Donnarumma będzie piłkarzem z rocznym kontraktem, czyli cena dla ewentualnych chętnych będzie promocyjna
- szopka z przedłużaniem zacznie się od nowa i w najlepszym razie za dwa lata trzeba będzie znowu mu dać więcej pieniędzy, albo puścić za darmo

Jedyna szansa na rozwiązanie korzystne dla klubu, to że za rok będziemy pewniakiem do LM, do tego znacznie wzmocnionym, a piłkarz bez gadania przedłuży kontrakt na normalnych warunkach i z normalną długością. Czyli marne szanse.

Gdyby nie kwestie prestiżowe, należałoby Donnarummę postawić pod ścianą - przedłużasz za powiedzmy 7 mln na 5 lat, albo szukaj sobie klubu. Tyle, że tego zrobić nie możemy, z wielu powodów.
Majkel
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 11 maja 2021, 10:17 Gdyby nie kwestie prestiżowe, należałoby Donnarummę postawić pod ścianą - przedłużasz za powiedzmy 7 mln na 5 lat, albo szukaj sobie klubu. Tyle, że tego zrobić nie możemy, z wielu powodów.
I bardzo mnie to boli, bo po wszystkim co zaszło uważam, że to jedyne słuszne podejście. Tym bardziej, że 7 mln rocznie przy jego wieku, umiejętnościach i pozycji, jest bardzo dalekie od niewolnictwa i to wciąż obłędny kontrakt.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

rafał996 chciałem dokładnie to samo napisać. Niestety coraz bardziej mi się wydaje, że przedłużanie kontraktu Milanowi się wręcz nie opłaca jeśli nie traktujemy tego jako inwestycję na długie lata ( tak jak kiedyś Juventus zainwestował kasę w transfer Buffona ) lub jeśli nie zamierzamy go sprzedać za grubą kasę ( a i ta opcja jest wielce dyskusyjna biorąc pod uwagę jego pensję nawet 8 mln za sezon). 2 letni kontrakt jest kompletnie bez sensu, chyba że się znajdzie jeleń za rok lub ktoś w tak wielkiej potrzebie spowodowanej kontuzją.

Brałbym pod uwagę inwestowanie w niego, ponieważ jest bardzo dobry już teraz, najlepszy w swoim przedziale wiekowym i nie tylko i będzie tylko lepszy. Być może stanie się legendą na miarę innych najlepszych nie tylko we Włoszech ale i w Europie. Świetnie by było mieć wychowanka, świetnego bramkarza legendę itp. Tylko patrząc realnie wątpię czy tak się stanie. Jak ktoś przyjdzie z odpowiednią ofertą to on od razu da dyla. Do tego nawet nie chce mi się myśleć jak będzie szybował jego kontrakt, gdzie zawsze będziemy płacić dodatkowo za Raiolę i za marketing wokół Donnarummy.

No i w końcu patrząc realnie to trzeba sobie zadać pytanie czy nas przez najbliższe lata na niego stać i czy później dojdziemy do poziomu żeby mieć taki budżet by go nadal utrzymywać oraz jednocześnie czy będziemy osiągać tak duże sukcesy sportowe by chciał cały czas grać.

Oczywiście jest zagrożenie, że sprowadzimy kogoś nowego i okaże się jakimś Olsenem zawalającym nam sezon. Z drugiej strony ładując tak wielką kasę w Donnarummę może się okazać, że i tak nic na nim nie zarobimy, albo co najwyżej wyjdziemy z jego pensją na zero, a innych pozycji nie wzmocnimy robiąc przy okazji komin płacowy.

Jeśli wszyscy czekają na koniec sezonu to bym poczekał jak się skończy i zaproponował mu kontrakt za 7 mln na 5 lat bez żadnych klauzul ( albo z klauzulą na poziomie 60 mln ), a jak nie to może rzeczywiście niech spierdala. Do Juventusu lub byle gdzie bo i tak się tak skończy, a dalsze ładowanie kabzy Raioli nie ma sensu, by potem ktoś inny spijał śmietankę.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ale czy ten "prestiż" na pewno jest ważniejszy niż kwestie ekonomiczne? Moim zdaniem Milan by zyskał znacznie więcej, gdyby Maldini po zakończeniu sezonu i awansie do LM otwarcie w mediach powiedział, że propozycja Rossonerich nie była satysfakcjonująca dla Donnarummy, a jego wymagania były zbyt wygórowane dla klubu, który wraca do elity i potrzebuje wzmocnień przy jednoczesnej kontynuacji polityki zmniejszania niepotrzebnych wydatków. I w tym samym wywiadzie poinformował o pozyskaniu Maignana.
Majkel
Milanista
Milanista

Ja też nie widzę wielkiego prestiżu w podpisanie bardzo drogiej umowy na dwa lata. To jest wręcz anty-prestiż.

My jesteśmy zasmarkani i we łzach, trzymamy się jego nogawki i błagamy, żeby został naszą legendą, a on mówi, że zobaczę, jak się za rok nie skiepścimy, to przy ewentualnej ponownej podwyżce, zastanowię się... Tak to wygląda z mojej perspektywy i cholernie przykro mi to pisać, bo bardzo go lubiłem, ale to co się odjaniepawla, to jest po prostu zgroza. Chciałbym żeby podpisał i został legendą - ale legendą się nie zostaje podpisując umowy na dwa lata. Chyba, że to ba być legenda o chciwym Gigio. Więc jak zostanie na ludzkich warunkach to spoko, ale jak nie, to zdecydowanie wolę tego Maignana.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

6,5 mln euro i kontrakt na 5 lat, ewentualnie 4+1 ze strony klubu w ramach negocjacji ;-)

Dla mnie straty prestiżu, moralne, czy jakiekolwiek mniej wymierne wynikające z braku przedłużenia kontraktu z Gigio są w ogóle nieistotne. Alaba został tak pożegnany z Bayernu. Widzę natomiast szereg problemów w postaci kolejki piłkarzy chcących wymusić nowe, lukratywne kontrakty, jeśli ugniemy się przed Raiolą.

Jeśli Lille i Maignan zechcą łaskawie poczekać ten tydzień-dwa, aż nasza sytuacja w lidze się wyklaruje to dokładnie tyle czasu dałbym Donnarummie.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Skończy się 8 mln na 5 lat, z wieloma klauzulami (odstępne, brak awansu do LM itd. itp.). Milion podwyżki i milion za brata.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Raiola pewnie chciałby żeby w Milanie była sytuacja jak w Barcelonie z Messim - klub jest zakładnikiem piłkarza, bo chce utrzymać w składzie legendarnego wychowanka. Sorry, ale Gigi aż tyle co Leo nie oferuje. Dwuletni kontrakt to kręcenie na siebie stryczka, a 8 baniek to i tak za dużo.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Yahoo323 pisze: 11 maja 2021, 17:30 Skończy się 8 mln na 5 lat, z wieloma klauzulami (odstępne, brak awansu do LM itd. itp.). Milion podwyżki i milion za brata.
Myślę, że brata nie będzie.
Ale umowy na 5 lat też nie...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Yahoo323
Milanista
Milanista

*To miałem na myśli - milion brata przejdzie na niego. A kontrakt na 2 lata z punktu widzenia klubu jest skrajnym bezsensem, który niczego nie rozwiązuje, a wręcz pewne sprawy komplikuje.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Czy mamy na pokładzie biegłego Włocha? Tomek jesteś? Potrzeba tłumaczenia
https://youtu.be/ncKHVXi-2mg
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Wprawdzie jestem Mateusz a nie Tomek, ale tak w skrócie spróbuję. Nesta mówi, że na granie w wielkim Milanie trzeba sobie zasłużyć, że to nie jest byle co, trzeba traktować to jako przywilej. Żeby zostać tu na kolejne lata trzeba zasłużyć, bo nie ma zawodnika większego/ważniejszego od klubu. Nie powinno się myśleć co klub może mi zaoferować, twoim (piłkarza) zadaniem jest grać i wygrywać, o wszystko inne zatroszczy się klub. Nesta podawał tez przykład jak przyszedł do Milanu, po roku wygrali LM (2003), on wtedy pomyślał, że przed 10 lat będzie super, nietykalny itd. a nagle w kolejnym sezonie Milan sprowadził Staama do konkurencji.
Wcześniej Cannavaro też się wtrącał coś o szacunku i wielkości klubów jak Juve, że on jak potem poszedł do Realu to był wręcz onieśmielony, przestraszony itd. A teraz czasy się zmieniły.

Wyrocznią nie jestem, bystrzejsi we włoskim mogą mnie poprawić ;)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Taka ciekawostka - Gigio jeśli dostałby 12 mln netto rocznie to zostałby najlepiej zarabiającym bramkarzem świata, jeśli 10 - drugim po De Gei. I to chociażby bez minuty w LM.

https://transfery.info/aktualnosci/najl ... gds/145368
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

W calcio trucku wczoraj zacytowano zabawne, acz prawdziwe stwierdzenie: Raiola doprowadził do tego, że Milan musiałby kupić własnego piłkarza.
Bo wychodzi na to, że taniej jest wziąć nowego bramkarza i opłacić mu pensję niż przedłużyć kontrakt za duże pieniądze i z dużą prowizją dla agenta.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Według ostatnich informacji nie było w ogóle mowy o prowizji, tylko od razu odrzucali wysokość kontraktu. Ale poza tym się zgadza.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Odrzucenia też ponoć nie było, bo po prostu żadna odpowiedź nie przyszła i Maldini miał dość czekania.
ODPOWIEDZ