Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Juventus - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Re: Juventus - Milan

Post autor: Renesco »

Piękny to był mecz, ostatni raz takie emocje czułem chyba... przy dwumeczu z Barceloną? Tym w którym Niang ustrzelił słupek w rewanżu.

Wynik jest bardzo okazały, choć moim zdaniem w pierwszej połowie było sporo nerwowości po obu stronach i całe szczęście, że to nam pierwszym udało się rozwiązać worek z golami.

MOTM został moim zdaniem Pioli razem z Brahimem. Chyba tylko Stefano wierzył, że Diaz jest w stanie być tym brakującym elementem w składzie, który zapewni nam gole, a sam Hiszpan nie tylko nie zawiódł, ale był kluczową postacią tego zwycięstwa.

Nie chcę się za bardzo rozpisywać. Jak wygramy 2 kolejne spotkania to zabiorę się za pisanie laurki dla Piolego, ale wczoraj odnieśliśmy też pewne straty, jeśli chodzi o zdrowie zawodników i to nie jest przesądzone, że z Torino i Cagliari zgarniemy 6 pkt. Wolę nie zapeszać. W każdym razie na 3 kolejki przed końcem mamy szansę na ponad 80 pkt na zakończenie sezonu. To już jest duży sukces.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

W ogóle jakie jest ciśnienie we Włoszech wśród kibiców, żeby Juve nie weszło do LM ;) wczoraj przed meczem dostałem kilka wiadomości od mojej rodzinki włoskiej Interistów "Dziś wszyscy jesteśmy Milanistami" hehe
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ciągle nie mogę uwierzyć ;)

Cel jest o krok, a takie mecze są symboliczne. Teraz trzeba "tylko" nie wyłożyć się na teoretycznie prostszych rywalach. Torino i Cagliari raczej na pewno się utrzymają, ale też na pewno meczu z nami nie odpuszczą. Oby nie grać w ostatniej kolejce z Atalantą o życie, a to wciąż jest możliwe.

W Juventusie muszą mieć super atmosferę teraz ;) Nie dość że sromotna porażka, to jeszcze bardzo realna wizja wypadnięcia z LM. Inter z pewnością chętnie ich dobije, nie mają co liczyć na taryfę ulgową. No i cóż, prawo cyklu. Kiedyś musiał się skończyć, a już od jakiegoś czasu wszystko wskazywało na to, że idą w dół. Tu kosmetyka nie pomoże, projekt trzeba zacząć od nowa. Nawet jeśli jakimś cudem do tej LM jednak awansują.

A u nas nareszcie mecz, w którym większość elementów działała jak należy. Nie było idealnie, ale było bardzo pewnie w obronie i w przodzie wpadało. Diaz piękny gol, chociaż dla mnie ten Rebica chyba jeszcze lepszy. Strzał zakrawający o geniusz, idealnie mierzony w pełnym biegu, perfekcyjna trajektoria, siła, precyzja. Nie do obrony. I widać było, że to nie przypadek, Ante zrobił to świadomie. Często bywało, że takie cudowne bramki wpadały przeciwko nam w ważnych meczach. Teraz role się odwróciły. Indywidualności zadecydowały o wyniku.

Nie mogę się doczekać końca tego sezonu. Obyśmy przypieczętowali ten najlepszy sezon od lat sukcesem, bo cały czas się bałem (i boję), że możemy zaprzepaścić te półtora roku ciężkiej pracy i budowy zespołu. Mamy coś, na czym można się oprzeć i budować dalej. Awans do LM, mądre wzmocnienia i jedziemy dalej.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Swoją drogą Brahim dał poważny argument za tym, żeby powalczyć chociaż o powtórne wypożyczenie go z Realu. Przyznam szczerze, że do meczu z Juve byłem gotowy zapomnieć, że Hiszpan w ogóle u nas grał, ale w tym momencie mam poważną zagwostkę, co bym zrobił na miejscu zarządu. Na pewno nie zapłaciłbym za niego jakiś większych pieniędzy (20 mln euro+), ale gdyby Real był skłonny przedłużyć jego wypożyczenie?
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

zino pisze: 10 maja 2021, 8:24 A co do meczu... wszystko już zostało napisane. Cieszę się, jak cholera... wczoraj dodatkowo po derbowych żużlowych emocjach wcześniej + mecz z Juve, oj długo nie mogłem zasnąć przez buzująca adrenalinę. Forza !
Mam nadzieję, że nie kibicowałeś wczoraj Myszce Miki? ;-)

(Dla niewtajemniczonych: Myszka Miki to logo Falubazu Zielona Góra - odwiecznego przeciwnika Stali Gorzów)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

pandoktor pisze: 10 maja 2021, 12:13
zino pisze: 10 maja 2021, 8:24 A co do meczu... wszystko już zostało napisane. Cieszę się, jak cholera... wczoraj dodatkowo po derbowych żużlowych emocjach wcześniej + mecz z Juve, oj długo nie mogłem zasnąć przez buzująca adrenalinę. Forza !
Mam nadzieję, że nie kibicowałeś wczoraj Myszce Miki? ;-)

(Dla niewtajemniczonych: Myszka Miki to logo Falubazu Zielona Góra - odwiecznego przeciwnika Stali Gorzów)
Broń Boże, od 22 lat za Stalą ;) Także wczoraj był baaardzo udany wieczór, podobnie z resztą jak inny zasłużony forumowicz niejaki @chrissnail ;)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Przed meczem chciałem napisać, cytując klasyka, że "Mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają, ale jak kończą". To w kontekście półtora roku pozytywnej postawy Milanu z ostatnio słabszą końcówką). Brak awansu do LM, po takim sezonie to byłaby klapa na całego i zniweczenie w dużej mierze wykonanej pracy.
Zespół i trener zareagowali jednak, w obliczu być może najważniejszego meczu sezonu, we właściwy sposób. Szans na zwycięstwo przy naszej słabej dyspozycji, upatrywałem przede wszystkim w słabości przeciwnika, tymczasem Milan zagrał bardzo dobre spotkanie, grając momentami z Juve w dziadka.
Yahoo323 pisze: 10 maja 2021, 7:34 Juventus ma mega trudny tydzień z Sassuolo i Interem za pazuchą, logika podpowiada, że się nie podniosą (bo niby czemu?), ale w tym sezonie tak wiele się zmienia w każdej kolejce, że niczego nie można być pewnym
Mam podobne podejście. Rozum podpowiada logiczne rozstrzygnięcia, ale zaskakujące wyniki nakazują wstrzymać się z przesądzaniem spraw.
Najważniejsze że teraz jest wszystko w naszych rękach (nogach) i nie musimy patrzeć na inne wyniki. Ponadto z Juve i Napoli mamy korzystniejszy bilans, z Atalantą teoretycznie też możemy mieć, ale na to małe szanse są. Ponadto na ostatni mecz do Bergamo mamy szansę pojechać z zapewnionym awansem już do LM.
Juve ma bardzo trudny terminarz do końca i naprawdę cudem będzie jak dostaną się do LM.
Yahoo323 pisze: 10 maja 2021, 7:34 Niezależnie też od tego czym się skończy saga Donnarummy (konsekwentnie uważam, że i tak podpisze)
No teraz to ciężko uwierzyć, że pójdzie do zespołu bez LM, a ten zespół byłby skłonny do zapłacenia mu takiej kwoty bez LM. Także Twoje przewidywania stają się coraz bardziej realne :).
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Ja po prostu trochę kieruję się tutaj logiką czynu - cztery lata temu była taka sama szopka, a klub arugmentów w ręce miał znacznie mniej aniżeli teraz.

Dodam jeno tylko od siebie, że ani nie jesteśmy tak dobrzy, jak wczoraj o 23:00, ani tak słabi jak o 20:00. Ten sezon jest iście popieprzony, może się okazać, że teoretyczne 78 punktów, jakie Juve ma sumarycznie do podniesienia, będzie niewystarczające do awansu do Ligi Mistrzów, a to już będzie kuriozalne. W lidze angielskiej obecnie to byłoby 67 punktów (WHU), hiszpańskiej i francuskiej 65 punktów (RSSS i OM). We wszystkich tych ligach czołowa czwórka jest porównywalnie napakowana do Serie A, ale za plecami już duża przepaść. Musimy się mieć na baczności, bo przecież już kilka razy wydawało się w tym sezonie, że nic nas już nie ruszy, a ostatecznie drżeliśmy w meczu sezonu w Turynie. Dobrze też wiemy co może nas czekać w Bergamo, więc lepiej nie zostawiać roboty na koniec - choć, jak znam Milan i nasze współczesne DNA, będzie odliczanie do samego końca pomimo meczu dekady w Turynie.
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Należy też zastanowić się, jakie nastroje w klubie i wśród kibiców byłyby, gdyby Juventus strzelił w 1 połowie jako pierwszy po jednym z kilku błędów Donnarummy i ostatecznie wygrał. Oj byłoby grubo.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

No dla mnie niezrozumiałe jest, że dorosły (?) chłop sam sobie robi taki pijar ( czytaj smród wokół własnej osoby).
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Czemu tak słabo wykorzystujemy karne? Chyba wszystkie 11 w tym sezonie (nie licząc bomby Ibry która poszła w Curve Sud) strzelają lekko, bezpiecznie byle w światło bramki licząc ze bramkarz pójdzie w inny róg. Jest w drużynie kilku piłkarzy dobrych technicznie, żaden z nich nie potrafi uderzy bomby przy słupku lub pod poprzeczkę nie zostawiając wątpliwości ? Dwa zwycięstwa i Milan wraca tam gdzie jego miejsce.
Kessie czeka na ruch bramkarza, bramkarz zazwyczaj leży a piłka w drugim rogu bramki. Tak jak Lewandowski czy Szewczenko swego czasu.
Wczoraj Szczęsny zrobił minimalny ruch w prawo i tym zmylił Kessiego.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Wiadomo dlaczego któryś mecz z kolei nie gra Bonucci?
ODPOWIEDZ