Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Lazio - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Re: Lazio - Milan

Post autor: rafal996 »

Cały czas nie mogę się zebrać do jakiejś większej wypowiedzi.

Oczywiście, że nie możemy się tłumaczyć jedną decyzją sędziego. I może i tak byśmy ten mecz przegrali. Ale po normalnej walce.

Hakan był kopany od początku meczu przez cały czas. Pierwszy faul na nim został odgwizdany chyba gdzieś koło 70 minuty. Wcześniej każdy jego upadek był kwitowany przez sędziego machaniem rękami. Widziałem, jak frustracja rośnie. Podobnie zresztą jak u Mario, któremu z kolei każdy kontakt był gwizdany jako przewinienie, mimo że widać było wyraźnie, że nic nie zrobił. Mistrzostwem była dokładna powtórka przy którymś wyskoku, kiedy widać było jak celowo zabiera rękę żeby uniknąć kontaktu, a i tak został odgwizdany faul.

Nie dziwię się, że obaj mieli stopniowo coraz więcej frustracji w sobie, nie dziwię się, że grali nerwowo. Po drugim golu i tym sprawdzeniu na varze byłem załamany, bo jeśli VAR od czegoś jest, to właśnie od tego. Zwątpiłem w sens dalszej gry. Jeśli oni poczuli chociaż połowę tego, co ja, to dalszy przebieg meczu był dla każdego jasny.

Do momentu straty drugiej bramki graliśmy przyzwoity, na pewno wyrównany mecz. Oczywiście nie żaden wielki i cudowny, ale to był otwarty mecz walki, gdzie mieliśmy swoje sytuacje i mógł tam paść każdy wynik. Nie widziałem też tego braku zaangażowania, o którym piszecie. Owszem, początek był fatalny, pierwszy kwadrans. Potem potrafiliśmy zamknąć Lazio w ich polu karnym, potrafiliśmy odrzucić ich na wysokości linii środkowej i grać swoje. Alexis grał klepki z Hakanem i Kessim pod polem karnym. Zabrakło wykończenia, ale naprawdę tam nie było tragedii, o której piszecie.

Koniec końców oczywiście na nic się to nie zdało, ale powtarzam - nie widziałem tutaj tragicznego Milanu. Tragedia zaczęła się dopiero po skandalicznym popisie sędziego.

Aha - zmiany. Już któryś raz z rzędu od zmian gra siada dokumentnie. Nie rozumiem, dlaczego zszedł akurat Alexis, który robił całą grę, biegał między formacjami, przejmował, rozgrywał. Młody jest, do niedzieli odpocznie, powinien grać dokąd nie padnie, bo był najważniejszy. Tu uważam, że Pioli zrobił błąd.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Ja już zdjąłem różowe okulary, przez które poniosło mnie w przestworza z moimi oczekiwaniami i wyobrażeniami. Atalanta nas zgwałci, w Juve przebudzi się znowu Dybala i z niczego coś strzeli. A to wystarczy, żeby wyrzucić nas z pierwszej czwórki.

Ja po meczu czułem i czuję smutek, nie mam złości - cale 90 minut rozmyślałem i kontemplowałem jak koncertowo można spieprzyć tak komfortową sytuację z półmetka. Miałem przed meczem przekonanie, że uda się z nimi powalczyć, ale jak zobaczyłem ponownie, że po raz setny piłka nie wybacza nam prostych błędów (tym razem Bennacera), a potem jak przez 20-25 minut Lazio wrzuciło nas do bębna pralki i wywirowało swoimi szybkimi wyjściami, rozwaleniem środka pola i prostopadłymi piłkami (wespół z naszymi błędami - do 25 minuty powinno być 4:1 dla gospodarzy), to wiedziałem, że albo zdarzy się cud i odwrócimy losy meczu, albo zostaniemy rozbici. Tak szczerze i uczciwie, to nie chciałbym się wpisywać w ogólny trend krytykowania wszystkiego i wszystkich - wczoraj były momenty, które mogły ten mecz odwrócić, ale niestety nam nic nie wpadło. To było trochę jak w pierwszym meczu z Lazio, gdzie przez 75-80 siedzieliśmy pod ich naporem i przetrwaliśmy, bo najpierw szybko otworzyliśmy wynik, a potem, w ostatnich minutach, rzuciliśmy się im do gardła i strzeliliśmy piłkę meczową. Tutaj, za cholerę, nie chciało wpaść, chociaż sytuacje - tak po prawdzie - były.

Sędzia? Orsato zabił wszelką nadzieję, bo mimo, że mylił się w dwie strony i jest ogólnie gównianym sędzią, to jednak swoją decyzją z Hakanem, kluczową dla losów tego meczu, zgasił światło. Do VARu biegł już tylko na alibi.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

rafal996 pisze: 27 kwie 2021, 9:22Nie rozumiem, dlaczego zszedł akurat Alexis, który robił całą grę, biegał między formacjami, przejmował, rozgrywał. Młody jest, do niedzieli odpocznie, powinien grać dokąd nie padnie, bo był najważniejszy. Tu uważam, że Pioli zrobił błąd.
Alexis był chyba zagrożony zawieszeniem za kartki. W momencie jak było 2:0 dla Lazio Pioli mógł już zrobić damage control i wcale mu się nie dziwię, bo może się okazać, że z Benevento które walczy o utrzymanie wcale tak łatwo nam nie pójdzie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

W dobrym momencie sezonu nawet z absencjami graliśmy swoje i chcieliśmy dominować. Personalia tutaj grają małą rolę, więc czy na kolejne mecze będzie zawieszonych kilku graczy czy zero, robi to małą różnicę.
Pioli zaczął ostatnio kalkulować za dużo, pogubił się i to może nas kosztować Top4. Uleciała gdzieś wiara w naszą grę, nie wspominając o ogniu i determinacji. Tylko powrót tego mentalu choć w połowie nas uratuje.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Moim zdaniem to po prostu zmęczenie plus kontuzje. Kessie ma ponad 3700 minut w tym sezonie w nogach i widać, że ostatnimi czasy gra słabiej. Theo ponad 3500, Kjaer, Hakan i Calabria mają prawie 3000 mimo, że byli kontuzjowani. Ibry nie ma, Bennacer nie jest w stanie wrzucić 3-4 biegu, bo co chwilę coś mu dolega. W grudniu też było źle z kontuzjami, ale mimo wszystko gracze nie byli aż tak wyeksploatowani.

Weźmy na warsztat wypowiedź Kjaera o głupio traconych bramkach - z czego to może wynikać? Moim zdaniem ze zmęczenia i tyle.

Pioli jest tak naprawdę zakładnikiem własnego sukcesu. Jakby te ostatnie porażki poprzeplatać z seriami zwycięstw, które mieliśmy w przeciągu sezonu to on się wciąż broni wynikami.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Jasne że tak. Syndrom spadania z wysokiego konia. Lazio gra świetny sezon, bo ma 61 punktów i szanse na podium. Milan gra słaby sezon, bo ma 66 punktów i szanse na podium, z tym że Lazio było niżej i awansuje, a Milan był wyżej i spada.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Czy ktoś widział albo próbował robić wirtualną tabelę, na którym miejscu byśmy byli, gdyby brać pod uwagę sam rok 2021? Bo ja pragnę zauważyć, że to nie jest jakiś mały zjazd, tylko pi razy oko od początku roku (czyli już cztery miesiące!) gramy fatalnie, a w najlepszym wypadku w kratkę.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

na flashscorze możesz wybrać zakładkę forma i 15-20 ostatnich meczów (od początku roku minęło bodaj 18 kolejek) - w obu przypadkach jesteśmy na 6 miejscu, a Lazio jest 3. Juve/Napoli 4/5; 5/4.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Sam 2021 to dla nas 32 pkt w 19 meczach i 6 miejsce, dość wyraźnie za czołówka. Początek roku nas jeszcze ratuje bo 9/12 pkt. Od lutego jest tragedia.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Z perspektywy czasu jak na dłoni widać, że zatoczyliśmy pełne koło od Atalanty do Atalanty.
Od styczniowego meczu wrócił Milan z poprzedniej dekady - z kimś tam wygramy, z kimś zremisujemy, przegramy oraz przerżniemy jak wczoraj z Lazio.
Suma sumarum może i koło LM się kręcimy, ale do niej nie dostajemy.

Do tego wygląda, że dotknął nas również casus Pioliego - seria zwycięstw zwieńczona załamaniem formy i zwolnieniem.

Ja uważem, że wciąż na ten moment uratować nas mogą dwie sprawy:
1. Spora liczba punktów do tej pory wciąż trzyma nas w kontakcie z czołówką i nawet grając w kratkę możemy się doczołgać do LM.
2. "Fachowcy" na ławkach Napoli i Juve
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Renesco pisze: 27 kwie 2021, 11:35 Moim zdaniem to po prostu zmęczenie plus kontuzje. Kessie ma ponad 3700 minut w tym sezonie w nogach i widać, że ostatnimi czasy gra słabiej. Theo ponad 3500, Kjaer, Hakan i Calabria mają prawie 3000 mimo, że byli kontuzjowani. Ibry nie ma, Bennacer nie jest w stanie wrzucić 3-4 biegu, bo co chwilę coś mu dolega. W grudniu też było źle z kontuzjami, ale mimo wszystko gracze nie byli aż tak wyeksploatowani.
Coś w tym jest - z jednej strony niektórzy ważni zawodnicy mają ponad 3 tys. minut albo zbliżają się do 4 tys., a inni kluczowi - jak Benek czy Ibra - ledwo przekroczyli 1 tys. minut.

W meczu z Benevento, odpukać, powinniśmy mieć jednak wszystkich i spory wachlarz możliwych zmian:

Ibra - Mandzukic
Rebic - Leao (co może mieć szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę, że Rebic zagrożony jest żółtą kartą na Juve)
Hakan - Diaz (jw.)
Theo - Dalot (obaj zagrożeni żółtą kartką).
Bennacer - Tonali
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
ODPOWIEDZ