Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Lazio - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Adin
Milanista
Milanista

Re: Lazio - Milan

Post autor: Adin »

Qnen pisze: 26 kwie 2021, 22:46 Wyjątkowo się uspokoiłem. Uświadomiłem sobie, ze na Ligę Mistrzów czekam już 9 lat. Poczekam kolejny sezon.
Dobra mysl. Bez Hakana i Donarrumy. Potem bedzie bez Bennacera, Kessiego i Romagnoliego czy kogs tam jeszcze. Zamiast nich dostanemy za nich jakies ochlapy z forfinite.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Pioli jest winny tak samo jak cała reszta.

Mamy jednego porządnego napastnika w kadrze, który ma 40 lat i łączy treningi z festiwalami.

Mamy cyrki z kontraktami, bo piłkarze prawdopodobnie grając na miarę 5/6 miejsca w lidze mają oczekiwania jakby co najmniej zdominowali ligę od kilku lat.

Mamy po prostu gównianych zmienników. Moje oczy od wydłubania ich sobie uratowało tylko nie wpuszczenie na boisko Castillejo. Dalot ze swoimi dośrodkowaniami to chyba dostał wiadomość z Manchesteru, żeby wziął ze sobą z powrotem kilka piłek z Włoch.

Mamy też włodarzy, którzy ze sobą nie rozmawiają i zdaje się grają do różnych bramek.

Po tym co zobaczyłem dziś to nie wierzę już w TOP4. Mamy na rozkładzie Juve i Atalantę oraz zerowy margines błędu. Nadzieja co prawda umiera ostatnia, ale jeśli uda nam się wywalczyć awans do LM to będę bardzo zaskoczony.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

miszcz pisze: 26 kwie 2021, 22:42 Dla mnie bez znaczenia. Mogliby cofnąć wszystkie gole Lazio od 3 minuty, nic by to nie zmieniło.
Nie. Bo przy 1:0 przy równej ilości punktów z Lazio jestesmy wyzej.
Z Napoli przy równej ilosci punktów jestesmy wyżej. Ale jak bedzie tabelka z trzema/czterema zespołami z tą samą ilością to jestesmy w dupie.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Z Benevento wygramy, bo są bardzo słabi.
Z Cagliari wygramy, bo oni już będą pewni utrzymania.
Z Torino też przyfarcimy.
Z Atalantą (ktora bedzie pewna drugiego miejsca) wygramy, bo będa po zwycięskim finale Pucharu Włoch i nam odpuszczą, żeby Juventus był poza LM
A z Juve to nie wiem. Oni tez są słabi i maja gorszy terminarz od nas.
GoliMilan
Milanista
Milanista

Post autor: GoliMilan »

Napisze to co pisze co sezon od 8 lat. Budowę drużyny zaczyna się od topowego trenera. My bez takiego gramy już 8 lat i dopóki takowy nie przyjdzie, będziemy stać w miejscu, czyli kończyć na pozycjach 6-10.
GoliMilan
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Uważam, że decyzja arbitra niesłuszna, ale zwalanie winy na niego stwierdzeniem, że zabił mecz oraz wolę walki to mega spłaszczenie, naciąganie faktów i tego nie kupuję. Lazio nie grało nie wiadomo jak dobrze, a my do straty bramki na 2-0 też nie nie mieliśmy czym się chwalić. Poza tym prawie cała druga połowa była na odwrócenie meczu, pokazanie czegoś itd. Pierwsza połowa również nie była dobra.

Z Benevento musimy wygrać. Nie ma już marginesu błędu. Wynosi on 0 ( zero ). Każda kolejna strata punktów będzie oznaczała dla nas ''wypad z baru'', chyba że ktoś się chce bawić w niepoprawnego matematyka i bajki opowiadać.

Renesco Nic dodać nic ująć.
Adin
Milanista
Milanista

GoliMilan pisze: 26 kwie 2021, 22:57 Napisze to co pisze co sezon od 8 lat. Budowę drużyny zaczyna się od topowego trenera. My bez takiego gramy już 8 lat i dopóki takowy nie przyjdzie, będziemy stać w miejscu, czyli kończyć na pozycjach 6-10.
Takiego nie dostanie bo jest FPP. Kazdy topowy trener chce swoje zabawki, a nie co mu podrzuca do misy.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Allegri zdobył mistrza z Milanem i miał na koniec 81 pkt, my bedziemy miec bardzo przyzwoite +75 pkt i zostaniemy z niczym?
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Jesteś pewny że będziemy mieć +75 pkt?
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Prawie że ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

GoliMilan pisze: 26 kwie 2021, 22:57 Napisze to co pisze co sezon od 8 lat. Budowę drużyny zaczyna się od topowego trenera. My bez takiego gramy już 8 lat i dopóki takowy nie przyjdzie, będziemy stać w miejscu, czyli kończyć na pozycjach 6-10.
Ależ mi brakowało tego frazesu. Na potwierdzenie tej jakże trafnej tezy, w LM zjawią się Pirlo, Gattuso, Pioli czy Inzaghi. Topowi trenerzy :ok:
Judge not lest ye be judged yourself
GoliMilan
Milanista
Milanista

Post autor: GoliMilan »

Generalnie tak sobie myśle, ze w tej drużynie aktualnie nic nie trzyma się kupy. Z opaska kapitana wychodzi młodzian, który w dupie ma ten klub i od kilku miesięcy nie chce przedłużyć kontraktu. Drugi, na którym opieramy grę to Turek, który zamiast o graniu myśli o zarabianiu w innym klubie. Trzeci Leao, który biega i walczy mniej od mojej babuni, a ona nie żyje już 15 rok. Trener, który robi zmiany, których nie rozumieją nawet kosmici i dyrektorzy klubu, którzy nawet ze sobą nie rozmawiają. Tu po prostu nie może być dobrze.
GoliMilan
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Moim zdaniem od 8 lat piszesz nieprawdę. Topowi trenerzy nie przychodzą do klubów w których trzeba budować drużynę od zera, chyba że obieca się im astronomiczny hajs na transfery, żeby mogli sobie tę drużynę w ekspresowym tempie skomponować. W Milanie tego nie dostaną, więc tu nie przychodzą. Nam potrzebny jest trener który wkula nas do LM mając do dyspozycji to co jest i wkula nas w jakimkolwiek stylu, nawet dupą do przodu. Tak jak Spaletti to zrobił w Interze. Liczyłem na to że uda się to w tym sezonie Piolemu, ale już coraz mniej w to wierzę.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Zobaczcie koniecznie,
tak wygląda Pan piłkarz, który został upokorzony kilka minut temu i za chwilę może cmoknąć klub w zad i pójść do wielkiego znienawidzonego przeciwnika.
https://www.milanlive.it/2021/04/26/buf ... -fCMZZ-bEk
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Reakcja Gigio jest dosyć wymowna:
Obrazek

Aczkolwiek jak człowiek przeczyta wypowiedź Piolego (https://sempremilan.com/pioli-highlight ... omplicated), który twierdzi, że to nie był zły mecz ('It wasn’t a bad game but we need to do more and recover immediately.'), to zaczyna się zastanawiać, czy to, co widzieliśmy w TV, to na pewno było to, co się faktycznie wydarzyło w Rzymie.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Najgorsze jest to, że nie wiem, jakie zmiany powinien zrobić Pioli żeby było lepiej...

Jeżeli wróci Zlatan, to wiadomo.
Tomori jest w dołku więc może Romagnoli.
Ale kto jeszcze?
Zamiast Bennacera - Tonali?
Dalot zamiast Theo?
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

W lutym wg wielu byliśmy w LM i z pozycji wicelidera mogliśmy walczyć o mistrzostwo. Ja obstawiałem 7. miejsce, ale denna Roma sprawiła, że się pomyliłem.
Wyjazdy na Atalantę i Juve - raczej wiadomo. 7 oczek w 5 meczach dałoby niezły wynik 73 pkt. Ale po pierwsze to i tak nie wystarczy, po drugie nie wierzę nawet w te 7 punktów, po trzecie z taką grą (kadrą?) nie zasługujemy na LM. A granie w innych pucharach to porażka. To już bez znaczenia, ale wg mnie sezon ze zdrowym Ibrą skończyłby się inaczej. Tak czy owak czułem, że tamten rok to wynik ponad możliwości (zostało to brutalnie wyrównane przez los). Zostaje praca u podstaw, bo pieniędzy nikt i nic tu nie wpompuje.
Jestem upartym masochistą, więc dalej będę czekał na lepsze czasy.
od 12.12.1993 r.
Adin
Milanista
Milanista

zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

bogiel pisze: 26 kwie 2021, 22:55 Z Benevento wygramy, bo są bardzo słabi.
Z Cagliari wygramy, bo oni już będą pewni utrzymania.
Z Torino też przyfarcimy.
Z Atalantą (ktora bedzie pewna drugiego miejsca) wygramy, bo będa po zwycięskim finale Pucharu Włoch i nam odpuszczą, żeby Juventus był poza LM
A z Juve to nie wiem. Oni tez są słabi i maja gorszy terminarz od nas.
Dziękuję Ci bogiel, pierwszy raz od wczoraj godziny 20.48 (bo wtedy już było w plecy) się uśmiechnąłem :D
Hauge, Diaz, Castillejo, Leao nie strzela bramek.
Trudno strzelać bramki nie grając (lub totalne epizody), a i tak jak wszedl z Samp to nas uratował.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 7:58 przez zino, łącznie zmieniany 3 razy.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

kamilus pisze: 26 kwie 2021, 23:20Aczkolwiek jak człowiek przeczyta wypowiedź Piolego (https://sempremilan.com/pioli-highlight ... omplicated), który twierdzi, że to nie był zły mecz ('It wasn’t a bad game but we need to do more and recover immediately.'), to zaczyna się zastanawiać, czy to, co widzieliśmy w TV, to na pewno było to, co się faktycznie wydarzyło w Rzymie.
ale co on ma powiedzieć? Jego zadaniem jest tak formułować wypowiedzi, żeby przede wszystkim zadziałały one motywująco na piłkarzy. Nikt rozsądnych tych frazesów z konferencji nie bierze na poważnie, a niektórzy spodziewają się, że najlepiej by było, gdyby trener urządzał jakieś szopki.

Fakty są takie, że wczoraj nie graliśmy źle, tylko graliśmy bez napastnika. Dla mnie Mandzukic okazał się taką samą porażką na szpicy jak Leao w ostatnich meczach. I co ma Pioli z tym faktem zrobić, zwłaszcza na konferencjach? Jedyne co to może iść do kościoła i pomodlić się o to, żeby Ibra był w stanie zagrać w kolejnych spotkaniach. I zanim ktoś napisze, że Pioli jest *******, bo wygrywamy tylko z Ibrą to u nas w tym momencie wystarczyłoby, żeby w kadrze był odpowiednik Borriello z 2009/2010 roku. Immobile grając u nas wczoraj skończyłby spotkanie z hattrickiem.

Kto w Milanie brał/bierze odpowiedzialność za strzelanie bramek? Ibra, Rebić, Theo, swój moment miał też Hakan. No to spójrzmy na sytuacje tych zawodników - pierwszy nie gra, drugiego w tym sezonie prześladowały urazy, Theo gra mimo, że miało go nie być nawet w kadrze. Czwarty przedłuża kontrakt i z utęsknieniem czeka na propozycje Bayernu/Galatasaray.

Płacimy za to, że mamy słabych zmienników. Kwartet: Hauge, Diaz, Castillejo, Leao nie strzela bramek. Zimą ja i wielu innych kibiców liczyło chociaż na prawoskrzydłowego, bo potrzebowaliśmy kogoś kto pociągnie ten wózek w drugiej połowie sezonu.

Przyznam szczerze, że zimą liczyłem, że Ibra będzie grał więcej, a Leao dołoży te 5 bramek jak w pierwszej połowie sezonu. Stało się inaczej i z perspektywy czasu jestem po prostu wk*rzony. Zaczął się etap polowania na czarownice i ja w sumie się nie dziwię. Jak patrzę na naszego bramkarza to chce mi się wymiotować.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Renesco pisze: 27 kwie 2021, 7:48 Nikt rozsądnych tych frazesów z konferencji nie bierze na poważnie, a niektórzy spodziewają się, że najlepiej by było, gdyby trener urządzał jakieś szopki.

Zawsze mnie to bawi. Ludzie by chcieli żeby trener wyszedł i powiedział : "jesteśmy beznadziejni, Leao do dupy, Donnarumma to chciwy gnojek, Gazidis mnie wkur...za, a Bennacer po kontuzji nadaje się do tarcia chrzanu". Trzeba mieć mało wyobraźni by nie rozumieć jak to się może skończyć. Jest tylko garstka trenerów na świecie, którzy potrafią to robić, a to dlatego że są tym konsekwentni. Są tacy sami na treningach, na każdej konferencji, otwarcie wojują z prezesami, dyrektorami itd. Polaryzują, ale zdobywają uznanie. To taki przykład nauczyciela z Whiplash. Wielu doceni, wielu uzna za najgorsze zło.
Czytałem kiedyś wywiad piłkarza, który nie rozumiał czemu trener go beszta w mediach, a na treningu nic mu takiego nie mówi. Czuje się niedoceniany, ma mętlik i nie rozumie o co chodzi, czego się od niego wymaga.

Jeżeli sezon skończy się porażką, to winni będą wszyscy, Maldini, Pioli i nawet Ibra :) Ale ja wierzę wciąż, że odwrócimy trend i po odzyskaniu Ibry ruszymy z kopyta na ostatnie mecze. Napoli jest w gazie, ale to się zawsze kiedyś kończy. Juve ma chyba nawet większe problemy, pomimo 2 razy lepszej kadry, a Lazio mimo wszystko, wciąż ma stratę do odrobienia.
Judge not lest ye be judged yourself
BrenSelhaard
Milanista
Milanista

Post autor: BrenSelhaard »

Poszukiwane genitalia Milanu. Ostatni raz widziane, kiedy wyszły z domu na Old Trafford. Do tej pory nie wróciły. Były dość duże, lekko spuchnięte po całym sezonie, ubrane w czerwono-czarne dresy i wydepilowane. Uczciwego znalazcę uprasza się o kontakt z zaniepokojoną rodziną.

Dzisiaj to już jest ok. Ale wczoraj to była czarna rozpacz. I nie dlatego, że przegrali. Bo można przegrać mecz. Tylko jak oni to zrobili. A to, co dobiło mnie najbardziej, to widoczny brak wiary i machanie do siebie łapami. Hakan, masakra... Jak machają do siebie łapami to już pozamiatane. Bo kolega mi źle podał, a murawa była za grząska. Jakby wracały stare demony. I wydaje mi się, że to nie tylko brak formy, brak pary. Myślę, że to mental. Myślę, że oni tej końcówki nie udźwignęli psychicznie. I teraz rozstraja ich już wszystko wszędzie. Są na to tabletki ziołowe, trenerzy personalni, pierwsze sezony Vikings, Gemma Teller, modlitwa. I jest też Zlatan. Oczyma wyobraźni widzę kopniaki w tył głowy z półobrotu.

gdzie ten ogień?

…Szkoda. Tak cholernie będzie szkoda. Tak dobrze to wyglądało. Tak ciężko pracowali.
Ja ich nie widzę w Lidze Mistrzów. Ale ta kasa dla klubu to gamechanger. Szkoda.

wdech. wydech. nie takie kupy przetrwaliśmy....
FORZA! mimo wszystko.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

miszcz pisze: 27 kwie 2021, 8:31 Ale ja wierzę wciąż, że odwrócimy trend i po odzyskaniu Ibry ruszymy z kopyta na ostatnie mecze. Napoli jest w gazie, ale to się zawsze kiedyś kończy. Juve ma chyba nawet większe problemy, pomimo 2 razy lepszej kadry, a Lazio mimo wszystko, wciąż ma stratę do odrobienia.
Oczywiście masz pełne prawo wciąż wierzyć i może nawet spoko, że jest tu choć jedna taka osoba dla kontrastu ;)
Ale moim zdaniem to zakłamywanie rzeczywistości.
Ten Ibra to jakiś cudotwórca? Nie sądzę, a może zagra jeden mecz i znów coś starszemu panu strzyknie? Napoli gaz się kiedyś skończy, no tak, pewnie po 38 kolejce. Dlaczego musi wcześniej? Interu jakoś też się nie kończy od XX czasu. Juve ma problemy - ok, ale wciąż to JUVE i jestem dziwnie pewien, że jak przyjdzie co do czego i meczu z nami, to nas pyknie, nawet po gó**ianej grze. Wejdzie taki Dybala i zrobi coś z niczego. Atalanty już chyba nawet nie bierzemy pod uwagę, ale oni idą jak czołg. Ok mieli wtopę z Romą, gdzie powinni prowadzić 0-4 do przerwy, ale kolejny mecz i znów 5 goli aplikują. Niestety, tam (Napoli, Atalanta, nawet Lazio) widać entuzjazm, jakość. U nas od paru ładnych tygodni widać tylko marność.
Po ostatnich meczach ciężko mi określić swój stan, chyba nawet nie jestem zły, bardziej zdołowany, w szoku "że znów tak pięknie wszystko się zawala".
Hakan, masakra... Jak machają do siebie łapami to już pozamiatane
I tak i nie. Chłop jest faulowany od początku meczu a Stevie Wonder/Andrea Bocelli/Orsato z gwizdkiem milczy a po kolejnym faulu dostajemy kontrę na 2-0. Też chyba bym się lekko wkurzał.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 8:48 przez zino, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

miszcz, tak samo to widzę i wierzę.

Pytanie, czy Pioli do spółki z Ibrą będą w stanie podnieść chłopaków. Bo mam wrażenie, że teraz jest jak przed pandemia. Coś tam gramy, coś tam punktujemy, ale też potrafimy przegrać w niezrozumiały sposób. Wtedy z Genoa, teraz z Sass.

W zasadzie wszyscy zawodnicy wrocili do swojej przeciętnej gry z których ich znalismy przez lata. Nawet Kessie gra gorzej.

Wiemy już, że potrafią lepiej. Ale czy są w stanie się dźwignąć?
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Renesco pisze: 27 kwie 2021, 7:48 ale co on ma powiedzieć? Jego zadaniem jest tak formułować wypowiedzi, żeby przede wszystkim zadziałały one motywująco na piłkarzy. Nikt rozsądnych tych frazesów z konferencji nie bierze na poważnie, a niektórzy spodziewają się, że najlepiej by było, gdyby trener urządzał jakieś szopki.
Wystarczy, by mówił prawdę, nawet zawoalowaną. Po prostu mam alergię na kłamstwo i irytuje mnie, jak widzę taką wypowiedź po takim meczu. Jeśli nie chce demotywować piłkarzy to może mówić o przeciwniku, że był lepszy - i tyle. A co do motywacji, to powinien to robić na treningach, a niekoniecznie w prasie, bo też gracze mają IQ większe niż 50 i wiedzą, że niezależnie od tego, co ktoś o nich gdziekolwiek powie/napisze, to i tak będą wiedzieć, że zagrali fatalnie.
ODPOWIEDZ