Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Parma - MILAN

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Parma - MILAN

Post autor: Bubu »

Składy:

Parma : Sepe - Conti, Bani, Gagliolo, Pezzella - Kucka, Kurtić, Hernani - Man, Pelle, Gervinho

Milan: G. Donnarumma - Kalulu, Kjaer, Tomori, T. Hernandez - Kessie, Bennacer - Saelemaekers, Calhanoglu, Rebić - Ibrahimović

Dość ofensywnie, no i fajnie :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Kzr
Milanista
Milanista

Re: Parma - MILAN

Post autor: Kzr »

Optimum z tego co można było na dzisiaj sklecić. Chyba pierwszy taki mecz w tym sezonie, gdzie my prawie nie mamy kontuzjowanych zawodników, a u przeciwników szpital. Spodziewam się dzisiaj dużo lepszej gry niż z Dorią i zwycięstwa, żaden mecz mnie tak nie sfrustrował jak spotkanie z Parmą z rundy jesiennej. Goście absolutnym cudem wywalczyli wtedy remis na San Siro, aż mnie nosiło potem. Do boju, 3 pkt muszą być.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Stanęliśmy po kwadransie. Póki co Parma nic nie stwarza, ale trzeba odzyskać inicjatywę.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Ale ładna akcja, Frą gol, Theo asysta. Teraz dac im grać.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Mam pytanie do osób oglądających na eleven2 na player.pl - też u was transmisja wygląda tak, jakby obraz nie był dobrze zsynchronizowany z dźwiękiem?
Majkel
Milanista
Milanista

Skutecznie i solidnie w defensywie póki co. Theo tylko w słabszej formie, ale ogólnie jest dobrze. Tak powinniśmy zawsze wyglądać z takimi zespołami. Naprawdę musimy odczarować San Siro i w przyszłym sezonie włączamy się do walki o scudetto.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

kamilus pisze: 10 kwie 2021, 18:48 Mam pytanie do osób oglądających na eleven2 na player.pl - też u was transmisja wygląda tak, jakby obraz nie był dobrze zsynchronizowany z dźwiękiem?
Niestety tak, zauważyłem to już tydzień temu i nie tylko na playerze bo ja akurat z kompa oglądam.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nie podoba mi się ta gra. Oczywiście szaleństwem jest narzekać prowadząc 0:2, ale gramy słabo, nie widzę sportowej złości, nie widzę zaangażowania. Lepsza drużyna by nas skarciła, ale Parma jest na to raczej za słaba.
Majkel
Milanista
Milanista

Świeczka dla Zlatana. Mieliśmy wszystko pod kontrolą i teraz zamiast to spokojnie wieźć na wolniejszych obrotach, to będziemy się do końca szarpać. Szlag mnie trafi po prostu. I który to już mecz nie jesteśmy w stanie zagrać na zero z tyłu.

Jestem wściekły po prostu. Wygrywamy 2:0, po jaką cholerę on tam coś gada?!
zino
Milanista
Milanista

Z totalnie spokojnego meczu pod kontrolą zrobiła się straszna nerwowka. Po co sobie ułatwiać... Może Parma też złapie jakieś czerwo,bo sporo żółtych już złapali.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Nawet szkoda strzępić języka na to co się stało :wall2:
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Nerwy jeszcze raz nerwy..............
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Niech się to kończy, bo na koniec zaraz jeszcze nam gola strzelą i będzie padaka po całości... Mega słabo to wygląda.
zino
Milanista
Milanista

Bom Dia Portugal!!
Majkel
Milanista
Milanista

Ibra na kolanach do Mediolanu powinien iść, bo gdybyśmy przez niego stracili tutaj 3 punkty, to mogłoby nas to ostatecznie kosztować LM. Ważne, że się udało. Do czerwonej kartki wszystko grało. Może na wolnych obrotach, ale kontrolowaliśmy mecz i robiliśmy wszystko jak należy. Wciąż jesteśmy w grze o LM i to inni muszą czekać na nasze błędy. Oby takich jak dzisiaj popełnił Zlatan, jak najmniej.
rafal996
Milanista
Milanista

Żenująca gra po czerwonej. Po prostu żenująca. Serio, tracimy napastnika i to takiego statycznego, a wyglądamy jak byśmy stracili trzech pomocników. Oddanie piłki i czekanie na gwizdek. Niewiele zabrakło do kompromitacji. I tak sobie myślałem, że jak tutaj damy sobie odebrać punkty, to o LM nie mamy co marzyć. Jak widać marzyć możemy dalej, ale styl nie napawa optymizmem.

Co takiego się stało, że rok temu na wiosnę w każdym meczu graliśmy do końca swoją piłkę, a teraz gramy taki paskudny minimalizm? Naprawdę są aż tak zmęczeni?
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Na Zlatana szkoda słów. Wysoki jak brzoza, głupi jak koza.

Aż mi się tego chłopaczak z Parmy szkoda zrobiło, nawet jako kibicowi Milanu.

@rafal996

Pomysł Piolego na grę 5-3-1 akurat okazał się trafiony, bo dowiózł, w miarę spokojnie. Ja nie oczekiwalem tiki-taki po czerwonej dla Ziganero
Majkel
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 10 kwie 2021, 19:59 Żenująca gra po czerwonej. Po prostu żenująca. Serio, tracimy napastnika i to takiego statycznego, a wyglądamy jak byśmy stracili trzech pomocników. Oddanie piłki i czekanie na gwizdek. Niewiele zabrakło do kompromitacji.
Pomyślałem o tym samym. My jakoś po czerwonej dla Adriana Silvy tydzień temu tak na Sampę nie wsiedliśmy.

Natomiast czy są zmęczeni? Obstawiam, że tak. Gros sezonu rozegraliśmy bardzo mocno okrojonym składem, więc i rotacja była mniejsza. Niemniej, do czerwonej kartki naprawdę nie narzekałbym. To nie był Milan grający na maxa, ale też na Parmę taki Milan nie był potrzebny do 60. minuty.
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Napoli wyjazd do Sampdorii, Atalanta wyjazd do Florencji. Są szanse że ktoś zgubi punkty.
Meczu nie oglądałem ale co to był za manewr z Gabbią? Grali w 10 w tym 5 obrońcami?
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Drużyna, która jest choć odrobinę okrzepła i dojrzała (a za taką podobno od jakiegoś czasu uchodzimy), z takimi przeciętniakami po stracie statycznego zawodnika nie powinna tej straty odczuć. Pioli ze zmianami i kunktatorstwem też się nie popisał.Wyszło na jego koniec końców, ale niewiele brakowało, byśmy stracili dwa punkty.

Wciąż nie widzę zapowiadanej determinacji i koncentracji, nie widzę pomysłu na grę, nie widzę opcji ani choćby alternatywy taktycznej pod konkretnego przeciwnika i - wreszcie - nie widzę poprawy w wykańczaniu akcji po kontrach, ale również z ataku pozycyjnego. Niewymuszone błędy, niechlujstwo to tez nasza domena.

Co do Zlatana...kto go zna nie od dziś, ten wie, że to żaden przypadek. Niejeden mecz swoim zachowaniem czy przechodzeniem obok meczu nam zawalił już w latach 2010-12. On już nie zmądrzeje i śmiem twierdzić, że gdyby nawet nie było na świecie Messiego i C. Ronaldo, to o Złotej piłce dalej mógłby tylko pomarzyć.

No nic, najważniejsze trzy punkty, ale przydałby się ktoś, kto potrząśnie tymi chłopakami (wliczając w to Ibrę), bo dobry wujek Pioli i gentleman Maldini mogą już na niektórych nie działać.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ponoć Zlatan wyleciał za śmieszne słowa, myśłę, że Maresca się pomylił i liczyłbym odwołanie się od tego czerwa. Zlatan powiedział: 'sembra strano eh' (wydaje się dziwne) i jest to na transmisji. Mnie denerwuje to, ze w lidze włoskiej za każde byle co można wylecieć z boiska, czy tak samo sie traktuje gadatliwych, nerwowych piłkarzy w innych europejskich ligach?
Do 60 minuty fajnie wyglądaliśmy, po stracie bramki gra siadła a my zaczęliśmy się bronić.
rafal996 pisze: 10 kwie 2021, 19:59 Żenująca gra po czerwonej. Po prostu żenująca. Serio, tracimy napastnika i to takiego statycznego, a wyglądamy jak byśmy stracili trzech pomocników.
No nie wiem Rafał. Powiem tylko tyle, że dzisiaj musieliśmy dowieźć zwycięstwo do końca. Nie bawiliśmy się w Barcelonę, po prostu postanowiliśmy wybronić wynik bo Parma to straszny przeciętniak w ofensywie. Udało się i jestem z tego zadowolony. Jedynie Meite znowu grał niechlujnie, koleś się totalnie nie nadaje. Tymczasem Dalot dal asystę i strzelił Leao. Tak sie odpowiada na hejtowanie przez kibiców. Rafał pamiętaj, teraz nie ma innego celu jak punktowanie, czasem trzeba wybronić mecz. Nie zawsze trzeba atakować do samego końca. Ja dzisiaj bym wybronił Piolego.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Jeżeli to prawda z Ibrą, to żenada. Maresca nie pierwszy raz taki cyrk odstawił w tym sezonie. Ja rozumiem, że chcą chronić sędziów, ale być aż tak wrażliwym? Co chcą tym osiągnąć? Zaraz niektórzy będą za pytania kartkować, bo przecież obraza majestatu. Pamiętam za co Conte przy nim wyleciał, porównywalny kabaret.
Wiele się zmieniło w ostatnich sezonach jeżeli chodzi o sędziowanie, ale jedna rzecz nie. Jak chcesz dyskutować z sędzia to tylko w odpowiedniej koszulce :) Tak niestety też można wypaczyć sezon.
O ile wiem, jak sędzia pokazał czerwoną i zapisał w protokole, to już jej cofnąć nie można. Co najwyżej możemy apelować jak dostanie 2 mecze kary.
Judge not lest ye be judged yourself
Majkel
Milanista
Milanista

Ale, że Dalot odpowiedział na krytykę, bo miał dobre przejęcie? Bardzo się cieszę, że je miał, i że zaliczył asystę, ale w przekroju sezonu jest najsłabszym piłkarzem tej drużyny i aby to zmienić, to jednak musi zrobić trochę więcej. Zgadzam się też z Jay-Jayem, że bardzo dużo u nas niechlujstwa i niewymuszonych błędów - i to się pojawiło już jakiś czas temu. Ewidentnie gdzieś tej koncentracji brakuje, bo umiejętności przecież są.
rafal996
Milanista
Milanista

Qnen pisze: 10 kwie 2021, 20:58 No nie wiem Rafał. Powiem tylko tyle, że dzisiaj musieliśmy dowieźć zwycięstwo do końca. Nie bawiliśmy się w Barcelonę, po prostu postanowiliśmy wybronić wynik bo Parma to straszny przeciętniak w ofensywie. Udało się i jestem z tego zadowolony. Jedynie Meite znowu grał niechlujnie, koleś się totalnie nie nadaje. Tymczasem Dalot dal asystę i strzelił Leao. Tak sie odpowiada na hejtowanie przez kibiców. Rafał pamiętaj, teraz nie ma innego celu jak punktowanie, czasem trzeba wybronić mecz. Nie zawsze trzeba atakować do samego końca. Ja dzisiaj bym wybronił Piolego.
Wybronić tak. Ale na bogów, to była gra w rosyjską ruletkę. To nie była spokojna pasywna gra, tylko oddanie piłki i liczenie na to, że się uda. Igranie z losem, bo wystarczył jeden przypadkowy rykoszet, jakaś nastrzelona ręka, cokolwiek. Tak się nie robi, tak nie robi klasowa drużyna. Nie potrafili się przez 10 sekund utrzymać przy piłce. Wcześniej pykali sobie bez problemu, a potem nagle co?

Nie ma co tego bronić, to było bardzo słabe. Udało się, to się liczy, nikt nie będzie pamiętał za chwilę, ale to ostrzeżenie przed następnymi spotkaniami.

Fatalna Parma zepchnęła nas na 20 minut do totalnej obrony. Wstyd.

Zgadzam się w pełni z postem Jay-Jay Okocha.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Chyba ostatnie tygodnie nakreśliły Wam krytykę zespołu, czego i mi tez nie brakowało. Chcę tylko przypomnieć, że nie tak dawno niejaka Spezia zepchnęło nas do obrony a nie graliśmy wówczas w 10. Dzisiejszy obraz to już nie tylko zabawa a głowa i taktyka. Śmiem twierdzić, że w listopadzie nie byłoby obrony Częstochowy a Pioli nie zrobiłby takich ruchów kadrowych. NIe umieliśmy przejąć piłki i grać zespołowo? NIestety mamy takich zawodników. Gdyby jeszcze wszedł Tonali to byłbym pewny innego obrazu meczu ale Meite.... hmmm

Ibrahimovic to Maresca: “So you don’t give a damn about what I say!! It looks strange to me eeh.”

KOMPROMITACJA MARESKI :brawo:
ODPOWIEDZ