Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Napoli

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Milan - Napoli

Post autor: rafal996 »

Kolejny ważny mecz z bezpośrednim rywalem do miejsca w LM.

Miła niespodzianka ze strony Romy, która straciła punkty z Parmą. Dobrze by było wygrać nasz mecz i odskoczyć tym klubom.

Wraca Hakan, Theo i Ante, za to wypada Romagnoli, Calabria i Kjaer :D Ten ostatni pomoc tylko zapobiegawczo. Na środku zagra więc egzotyczna para Tomori - Gabbia. Cóż...

Nie lubię grać z Napoli. Oni mogą nie być w formie, ale mają dobrych piłkarzy, których jeden błysk może oznaczać kłopoty. Trzeba trzymać ich z daleka, najlepiej utrzymując się przy piłce.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Re: Milan - Napoli

Post autor: bogiel »

Z Gabbią (czemu nie Kalulu? ) nie damy rady. Remis bedzie sukcesem.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Skąd taka predykcja dotycząca Gabbi? Tak z ciekawości pytam, bo z tego co pamiętam, to przed kontuzją prezentował się całkiem nieźle.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Bez zaskoczenia chyba. Tzw. kultura gry zdecydowanie po stronie Napoli. Nasza prawa strona straszna... Hakan niby biega, ale wiele z tego nie wynika. Podoba mi się Tonali.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Gabbia poki co daje radę, a Tonali gra bardzo przeciętnie. Niewiele daje z przodu, nic nie chrzani. Wolę Meite, ktory ma lepszy drybling.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Tego Dalota i Castillejo wysłać gdziekolwiek pierwszym kursem Frecciarossy...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

"Znakomita" akcja naszej "znakomitej" prawej strony strony, Theo w ataku i mamy autostradę dla Politano.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ech, niedobrze to wygląda. Skład mamy z meczu na meczu coraz słabszy. Względem meczu z MU wrócił Hakan i Theo, ale wypadł Calabria i Kjaer, a w dodatku zamiast Saelemaekersa gra całkowicie w tym sezonie bezproduktywny Castillejo. Prowadzi to do super nierównej formy. Dobry mecz z United i Hellasem, wcześniej słabo z Udinese, dzisiaj znowu słabo. Oczywiście wszystko jest możliwe, ale za remis też się nie obrażę, zwłaszcza w kontekście porażki Romy. Niemniej desperacko marzy mi się abyśmy wreszcie zaczęli grać przynajmniej w 70-80 procentach najmocniejszego składu.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Tym meczem możemy przegrać Ligę Mistrzów.
Wkurza mnie że znowu się zbłaźnilismy na San Siro. Zero tłumaczenia. To jest już standard.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Ciekawy jestem co sędzia powie o sytuacji w polu karnym gdzie dostał powtórkę, na której wyraznie widać kontakt czubka buta z łydką Theo. Na szczescie porażka oznacza dalej przewage 6 pkt nad LM.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Pioli dał ciała, bo postawił na Dalota a nie na Kalulu.
Majkel
Milanista
Milanista

Też mnie to wkurza. Napoli nie może od pięciu spotkań wygrać z patałachami na ich stadionach, a z nami wygrywa. Niestety dzisiaj moim zdaniem przekombinował Pioli, bo to był kluczowy mecz i przynajmniej Saelemaekers to powinien wyjść od początku pomimo meczu z MU w nogach. Rebić też w te 20 minut pokazał dużo więcej, niż Krunić. Szkoda, że za głupotę wyleciał z boiska. Niestety bok Dalot-Castillejo wyglądał tragicznie i w dodatku jego połowa kosztowała nas kluczowego gola. Niestety jak zobaczyłem ustawienie defensywy takie jak wyszło, to spodziewałem się, że będzie jeszcze gorzej.

Również jak Qnen, boję się, że to może być mecz kosztujący nas Ligę Mistrzów, ale chcę wierzyć, że ten Milan jeszcze ma trochę energii, żeby dociągnąć nas tam. Niemniej potrzebujemy nieco stabilizacji, bo w lidze gramy koszmarnie nierówno. W ten sposób do LM będzie się trudno doczołgać.

Co do karnego: IMO sędzia spokojnie mógł go nie gwizdać - przynajmniej z tych powtórek, które pokazano.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Gdybysmy nie grali w tygodniu, to grałby Calabria, co oznacza, że nie stracilibyśmy tej bramki. To są detale...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Nie było karnego. Baka delikatnie musnął Theo, bez przesady.
bogiel pisze: 14 mar 2021, 22:48 Gdybysmy nie grali w tygodniu, to grałby Calabria, co oznacza, że nie stracilibyśmy tej bramki. To są detale...
spokojnie, San Siro to teraz twierdza bardzo łatwa do zdobycia, więc MU nas ogoli w czwartek.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2021, 22:50 przez Qnen, łącznie zmieniany 1 raz.
Majkel
Milanista
Milanista

Może wystarczyłoby, żeby nie grał Calabria, tylko Kalulu, który jest zdecydowanie mniej elektryczny od Dalota.

PS Może już bez tego dramatyzowania, że nas MU na pewno ogoli w czwartek. Ta huśtawka nastrojów nie przystoi.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2021, 22:53 przez Majkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Czerwona na Theo, karny ewidentny, nie mogę nawet po kilku piwach czytać wynurzeń błogiela...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Majkel pisze: 14 mar 2021, 22:50 Ta huśtawka nastrojów nie przystoi.
Musisz się przyzwyczaić ;)
Dalej to nas muszą gonić zespoły z miejsc 3-7, więc jesteśmy na dobrej drodze. Porażka sprawia tyle, że emocje będą dłużej. Walczymy dalej.
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

bogiel pisze: 14 mar 2021, 22:48 Gdybysmy nie grali w tygodniu, to grałby Calabria, co oznacza, że nie stracilibyśmy tej bramki. To są detale...
To są właśnie minusy gry na kilku frontach przy takiej kadrze i dodatkowych problemach jakie mamy.
Majkel pisze: 14 mar 2021, 22:46 Również jak Qnen, boję się, że to może być mecz kosztujący nas Ligę Mistrzów
Qnen pisze: 14 mar 2021, 22:42 Tym meczem możemy przegrać Ligę Mistrzów.
Nie Panowie, tym meczem Ligi Mistrzów nie przegramy. Akurat porażkę z Napoli można było brać pod uwagę. Ligę Mistrzów to ewentualnie przegramy meczem np. ze Spezią, gdzie nie powinniśmy przegrać lub kilka innych spotkań gdzie powinny być 3 punkty.

Na gorąco wydaje mi się, że powinna być czerwona dla Politano, Theo i karny dla nas...

A tak na marginesie to każdy może popełnić błąd, ale Rebic zachował się wyjątkowo głupio. Może czas, żeby Pioli poinstruował piłkarzy żeby trzymali ryj na kłódkę. Donnarumma również niech w końcu zacznie trzymać jadaczkę na baczności.

Podobała mi się w pewnym momencie reakcja Tomoriego gdzie jak nie było gwizdka to szybko podniósł się z murawy i gonił akcję, a nie jak co poniektórzy leżą i rozkładają ręce.

Castillejo, Dalot, Diaz - tym panom po sezonie dziękuję i życzę powodzenia w nowym klubie.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Coś pajacyk z krakowskiego Disneylandu spuścił zasłonę milczenia na swoje "pewne" werdykty co do ręki Kessiego przy anulowanej bramce w meczu z Man Utd. Dlaczego nie chce nam udostępnić obrazu ze swojej prywatnej kamery? - rzecz to osobliwa.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2021, 23:17 przez Jay-Jay Okocha, łącznie zmieniany 2 razy.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Karny jak karny, też bym raczej nie gwizdnął, ale brak czerwonej za faul na Theo to kryminał.
Majkel
Milanista
Milanista

To prawda. Bardzo brutalne wejście. Całe szczęście nie skończyło się to tragedią. Ale wg wytycznych niebezpieczniejsi na boisku są piłkarze, którzy używają brzydkich słów, niż tacy, którzy o mało nogi nie urwali drugiemu zawodnikowi.

W ogóle do szału mnie doprowadza, że za symulki jaką odwalił bodaj Martial w meczu z MU gracze unikają kary, a to przewinienie, które może potencjalnie wypaczyć wynik meczu, za bardzo brutalny faul nie ma czerwa, ale za powiedzenie kilku brzydkich słów - czerwo bez zastanowienia i niech się modli, żeby komisja mu większej kary nie dowaliła. To jest jakaś kpina. To są ludzie tylko. Puściły mu nerwy, powiedział coś chamskiego, to powinien dostać żółtą. To jest po prostu karanie zupełnie niewspółmiernie do przewinienia. Na jednej szali jest urażona duma sędziego, a na drugiej potencjalna złamana noga.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Majkel, ale w założeniu, czerwoną kartkę można dostać za przeróżne rzeczy. Bo jak ktoś pokaże siusiaka, to nikomu nie grozi kontuzja, więc ...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Za brzydkie słowa to komisja może nawet kilka tygodni ścigać zawodnika :P Takie przepisy. Buffona chyba tak ścigali, bo coś audio wychwyciło. A on nawet wtedy nikogo nie obrażał, tylko się podniecił sytuacją w obronie :mrgreen:
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Przepisy, ich zmiany, interpretacje, rożne zalecenia w zależności od krajów, rozgrywek, federacji itd. to jest coraz większa kpina i chyba celowe działanie żeby ludzie ich nie znali, nie nadążali i aby było to coraz bardziej zagmatwane. Jak jest tyle hajsu w piłce to Fifa i Uefa mogłaby zrobić przystępną, dokładną wykładnię kiedy jest ręka, spalony, kartki, faule, karne itp. i poprzeć to prezentacją wizualną oraz przetłumaczyć na wszystkie języki.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Emocje emocjami, ale to profesjonalny piłkarz, który osłabił swój zespół w końcówce i absencja w co najmniej jednym meczu, gdy sytuacja kadrowa nie rozpieszcza...

Niestety, kolejne fatalne mecze Leao, Dalota i Samu. W tym meczu podkreślone dodatkowo niewykorzystana setka przez tego pierwszego i straconym golu po podaniu Dalota do Samu. W Leao jeszcze wierze (chociaz nie na 9), ale Dalot i Samu przypominają mi złe czasy. Wystawienia Samu w tym meczu kompletnie nie rozumiem.

Z dobrych rzeczy, kolejne co najmniej solidne mecze Tomoriego i Tonalego. Podobało mi się jak Sandro harował po całym boisku, do tego niezle bil stałe fragmenty.

Szkoda, że nie udało się chociaż zremisować bo mógłby nas nieść entuzjazm. A tak będzie nerwowo. Mam nadzieję, że Zlatan wróci żeby poukładać trochę chlopakow.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
ODPOWIEDZ