Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Manchester United - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Re: Manchester United - Milan

Post autor: Fruki »

Dobry wynik. W sumie to jak na taki skład, to bardzo ładnie graliśmy. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak Pioli prowadzi tą grupę młokosów.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2021, 20:55 przez Fruki, łącznie zmieniany 1 raz.
suchy
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: suchy »

Siam venuti fin qua, siam venuti fin qua per vedere segnare Kjaera!

Brawo drużyna!
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja chyba śnię. Milan w składzie z Nielotem, Meite, De Kruyne i Diazem gra elegancko z United. Serio bałem się pogromu, a tu taktycznie miodzio, większość pojedynków wygranych, czasem na granicy profesury. United nie pokazali NIC, ale to dosłownie nic. Wyszły im ze dwie akcje, w tym jedna kiedy Gigio popełnił błąd. Milan jak na ten skład to grał świetnie. Brakowało wykończenia, ale serio... Ja tu się spodziewałem lekcji futbolu, a zobaczyliśmy po prostu lepszą drużynę.

Nie ma co popadać w zachwyt, ale to jest budujące. Kawał fajnej piłki, jak na te warunki. Pioli zrobił z nich naprawdę kawał drużyny, oni serio grają przemyślany, poukładany futbol.

Jestem w szoku.
BrenSelhaard
Milanista
Milanista

Post autor: BrenSelhaard »

Niesamowite... Zdominowało mnie jedno uczucie. Oprócz strachu, że jakiś straszny wstyd będzie, bo my w tym garniturze po wujku... Uczucie do Leao. Chciałam wbić mu czaszkę w murawę i trzymając go za buty kosić murawę na Old Trafford. Deszcz padający w Manchesterze miał więcej dynamiki i charyzmy.
Patrząc na niego widziałam faceta od utrzymania murawy, który tak sobie pyrka tym traktorkiem i kosi, i pyrka... I ... Ciuuuuuluuu ty, gryźźź muraaaweeeee, farfoclu złamany...
No. Nic to. Brameczka zaliczki. Wstydu nie ma. Możemy wracać...Forza.
suchy
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: suchy »

Btw, drugiej połowy praktycznie nie oglądałem ze względu na duże opóźnienia w transmisji, ale dochodzą mnie słuchy, że Kessie jest właśnie w drodze do muzeum lotnictwa, prawda to?
BrenSelhaard
Milanista
Milanista

A poza tym mąż w szoku. MĄŻ w SZOKU. Wicelider premier league zepchnięty do narożnika przez włoskiego średniaka. 'włoskiego średniaka'... update muszę mu zrobić... Czekam na mecz z jego Arsenalem, żeby mu powiedzieć jak dokładnie się rzeczy mają...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Kessie ostatnie 10-15 minut grał na środku ataku.
rafal996
Milanista
Milanista

Kessie to powinien być beatyfikowany.

BrenSelhaard welcome back :D
BrenSelhaard
Milanista
Milanista

To, jak oni wychodzili z 'pressingu' MUN, jak długimi fragmentami całkowicie dominowali na połowie przeciwnika, to, z jaką łatwością, finezją niemalże przechodzili do budowania akcji .. bardzo dobrze mnie nastraja na rewanż i pozwala myśleć, że może, może, gdybyśmy odzyskali pierwszy skład lub przynajmniej jedno skrzydło i choćby jednego piłkarza, który rzeczywiście jest napastnikiem, a nie testerem murawy, to może rzeczywiście wrócimy do tej Europy... czy coś...
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

bogiel pisze: 11 mar 2021, 20:50 Kopiuj-wklej mecz z Udinese. Przeciwnik zaprezentował podobny styl. Gole też w podobnych minutach.
No ale my jednak graliśmy zupelnie inaczej :wink:

Cieszy gra, ale też chyba wrócila nam forma fizyczna. Od meczu z Romą dobrze wyglądamy w tym aspekcie.

Leao, wiadomo, ale to on indywidualną akcją wywalczył różnego po którym padła bramka :D
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
BrenSelhaard
Milanista
Milanista

Rafał, 🤗wróciłam😘, pacze, pacze i nie poznaję... Musiałam się przechrzcić, bo ja i moje hasła/loginy/ piny nie jesteśmy kompatybilni... A więc tak się urządziliscie...
rafal996
Milanista
Milanista

BrenSelhaard pisze: 11 mar 2021, 21:27 Rafał, 🤗wróciłam😘, pacze, pacze i nie poznaję... Musiałam się przechrzcić, bo ja i moje hasła/loginy/ piny nie jesteśmy kompatybilni... A więc tak się urządziliscie...
Czegoś mi brakowało ;)

Tylko jedna myśl mnie gnębi. To, jak wyglądaliśmy ze Spezią, kiedy był Hakan, Ibra, Bennacer, Theo... Czy to nie jest tak, że pierwszy skład zapomniał, że pozycję wywalczyli mrówczą pracą, dyscypliną, poświęceniem. Czy to nie jest tak, że dziś mocniejszym składem byśmy wyglądali gorzej. Bo oni na pewno więcej potrafią, ale czy nie dopadł ich syndrom, że im się należy?

Ale w każdym razie, oklaski dla Padre Pio za mobilizację i taktykę. To naprawdę wyglądało jak solidny zespół.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

pandoktor pisze: 11 mar 2021, 21:25 Leao, wiadomo, ale to on indywidualną akcją wywalczył różnego po którym padła bramka :D
Właśnie na to chciałem zwrócić uwagę.
Jednak poza tym zrywem to chyba najlepszym podsumowaniem jego występu jest to machnięcie się niedługo wcześniej.

Poza tym kosmos. Jestem nakręcony niczym w 2007 :D
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
rafal996
Milanista
Milanista

Jeszcze tak na gorąco.

Fajnie, że akurat Kjaer strzelił. On już z pięć razy miał sytuacje o włos, a to minimalne pudło, a to poprzeczki. Należało mu się. Dziś naprawdę zagrał kawał meczu. W ogóle obrona nie pozwoliła na nic. Bałem się szybkich i technicznych przeciwników, a byli kasowani jak dzieci.

Kessie to już pisałem. Beatyfikacja. Był wszędzie, bronił, rozgrywał. Znowu był tym czołgiem któremu nie da się zabrać piłki, czy się zastawia czy drybluje. Potwór.

Zaskakująco dobrze też Meite, który parę razy ośmieszył rywali biegając sobie między nimi zygzakiem z piłką.

W tym wszystkim zabrakło jednak konkretów. Krunic też nieźle, ale nie było piłkarza, który by skorzystał z ich pracy i wypracował gola lub go strzelił.

Tomori też fajny mecz. Raz mi mega zaimponował, jak któryś go obiegł na lewej stronie i wydawało się że minie wzdłuż linii i wyjdzie sam na sam, a Fikayo mu ultraczysto wjechał i zabrał piłkę jak dziecku. Komentator powiedział, że to było łatwe :D

Uff, teraz zagrać z taką samą intensywnością rewanż. A najpierw w lidze! Ale serio - widać, że gdzieś to wszystko zmierza.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Bubu pisze: 11 mar 2021, 20:51 kamilus nie przenoś opinii z pato-stron, pato-profili tutaj. Tu nikt tak nie pisał.
Ja to w ogóle jestem strasznie zażenowany tym co czytam od kilku miesięcy na stronach Milanu czy Twitterze. Jak byliśmy pośmiewiskiem na miejscach 7-10 to ludzie mieli więcej jaj i wiary w Milan niż w tym sezonie. Nie mówię o tym, że trzeba wierzyć w scudetto, bo sam w nie średnio wierzę od początku. Chodzi o tą niewyobrażalną ilość płaczu co tydzień, o kontuzje, że "stracimy zaraz sezon i łojezusmaria skończymy na 7 miejscu, dostaniemy wpierdziel od Romy, remis będzie cudem. Wpierdziel też od Hellasu... ojeju oby chociaż remis ugrać!"
Dobrze, że na miejscu tam w Mediolanie kibice trzymają poziom. Naprawdę żenujące. Brakuje tylko wzdychania do Rangnicka...oh wait. Są dalej tacy. Być może nie na polskich stronach ale są :)
Dlatego udzielam się już tylko tutaj od dawna, a Twittera okroiłem o ponad połowę. Ktoś niedawno tam zresztą zwrócił uwagę, że w tzw. banter era, wśród społeczności Milanu było wiele więcej samców alfa niż teraz. Naprawdę ogromna liczba kibiców nie zasługuje na ten Milan i na to co dobrego będzie się dziać w przyszłości. Trener i zarząd wiedzą, że tylko spokój i odpowiednio ciężka praca nas zaprowadzi do sukcesu. Nie ma fałszywych ruchów, szukania wymówek (co prawie nigdy nie było cechą Milanu i niech tak zostanie) czy dawania sobie wejść na głowę przez presję mediów. Jakby mieli płakać tak jak wszyscy codziennie, to byśmy już dawno spadli z rowerka.
Bo dobra praca zarządu, trenera czy Zlatana nie sprowadza się tylko do kilka znakomitych ruchów transferowych, pierwszej 11-stki, Theo, Kessiego itd. Tylko tego że cały zespół jest silnie skoncentrowany i zmotywowany i w każdym garniturze chcemy wyjść na boisko i dominować. Pokazał już to mecz z Juve. Dlatego ja tych ciągłych płaczów o kontuzję nie rozumiem. I jeszcze jakieś wezwania do pozwalniania sztabu za niesamowicie dziwne rzeczy jakimi są kontuzję graczy grających na maksa od 9 miesięcy, co 3 dni. :help: Jest obecnie ciężko z absencjami, mieliśmy słabszy okres, ale bez jaj by tracić wiarę w drużynę. Nie tylko my mamy ciężko i to akurat my mamy przewagę nad resztą, poza Interem niestety :(

Dziwne, że wielu graczy po meczu jest przekonanych o braku ręki Kessiego. Być może faktycznie jest coś na rzeczy, ale ja byłem pewny że tę rękę widziałem.
Leao aż za bardzo zbiera krytykę. Bez przesady już, bo według mnie nie był taki tragiczny dzisiaj. Widocznie to nie jego pozycja, bo na skrzydle wyraźnie lepiej się odnajduje. Jakby miał twarz i nazwisko pewnego innego Portugalczyka, to byśmy dalej słuchali że trzeba dać szansę. A wkład tego jest o wiele większy niż tamtego.
Ja jestem bardziej negatywnie nastawiony do Diaza. To zawodnik pokroju Paquety, zwłaszcza w kwestii mentalności i nawet podobne błędy dziś robił. Jest bardziej użyteczny, więc korzystajmy do maja, ale po sezonie pa pa :)

Najważniejsze zadanie to nie przegrać z Napoli teraz, co nas przybliży znacząco do top 4. Myślę, że stać nas na pogrzebanie ich szans o Top 4.

:forzamilan:
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Bratobójczy pojedynek na remis :)
Super mi się ten Milan oglądało. Było presja, wybieganie, wychodzenie spod słabego pressingu gospodarzy i kontrolowanie przez większość czasu meczu. Gdyby Simon nie strzelił byłoby mega fartownie dla MU choć trzeba przyznać, że widzieliśmy dzisiaj pudło sezonu w Lidze Europy .... Maguire.. lol Pamiętajmy jednak, że MU również był mocno osłabiony a Bruno nie dograł meczu do końca - ten to ma ostatnie podanie, piłka do Diallo wyśmienita. Marnie wyglądało United, totalnie bezjajeczne, tak jakby im się totalnie nie chciało dzisiaj biegać. Brachol okreśłił mecz jako denny :D :D :D

MoM - PREZES KESSIE, niewyobrażalna forma, trzeba też uczciwie pochwalić Meite. Mamy zaliczkę i trzeba ją wykorzystać w rewanżu. Forza Milan!

SIMON :brawo:
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Defensywa United była kompletnie nieprzygotowana na ataki Milanu. 1:1 to dla nich najniższy wymiar kary.

Jestem oczywiście bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem i liczę, że awansujemy. Zdaje się, że na rewanż po obu stronach mogą wykurować się niektórzy gracze pierwszej jedenastki.

Szkoda mi tylko, że Leao znajdował się na pozycji spalonej przy strzelonym golu. Ta akcja, gdyby się udała to modelowy przykład tego jakiej gry oczekuję od Portugalczyka. Widzę w Rafaelu sporą jakość, ale musi zacząć to przekładać na grę i zdobycz bramkową.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Tak swoją drogą, jakim cudem kluby płacą 90mln za takich graczy jak Maquire czy 40 mln za Bailly'ego? Nie mówię o tym pudle, bo to się może zdarzyć i sytuacja nie była taka prosta jak się wydawało. Ot, widowiskowa wpadka i tyle. Oni są po prostu rzadcy i nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że by się odnaleźli we Włoszech na najwyższym poziomie.

Inna kwestia jeszcze, że w Anglii już powszechnie poznali się na kilku talentach z Włoch i mogą mocno o nie zabiegać. Na pierwszym planie Kessie. Trzeba jak najszybciej przedłużyć mu kontrakt.
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz, który przyjemnie się oglądało. Biorąc pod uwagę jak okrojony mamy skład to naprawdę fajnie to wyglądało. Było widać chęci, motywację i przede wszystkim plan, który w dodatku był realizowany na boisku i to w dobry sposób, pomimo niedociągnięć czy błędów, jakie się jednak zdarzały, bo trzeba to jasno przyznać.

Nasz ewentualny dobry wynik upatrywałem również w słabej postawie United, ponieważ oni również mieli ogromne ubytki kadrowe, a słabe mecze przytrafiały im się w tym sezonie. Zresztą wydaje mi się, że dla nich Premiership również jest ważniejsza niż zarzynanie się w LE: awans do LM, kasa z zajmowanego miejsca w lidze, prestiż. Do tego oni też czują oddech na karku kilku innych drużyn w lidze i komfortu nie mają, a ich gra wygląda różnie i wtopy się przytrafiają. Nasze nad wyraz dobre spotkanie wynikało według mnie tak samo z naszej dobrej postawy co w głównej mierze również z bardzo słabej gry Manchesteru. Ole zdejmując niektórych graczy chyba też kalkulował i oszczędzał ich na ligę co nie pomogło United.
Bruno Fernandez - świetny gracz.

Manchester zostawiał nam ogromne połacie murawy do gry, a sam grał słabo. Na jego tle Meite pokazał się z dobrej strony, Krunic nie był anonimowy, Kessie to jest na dzień dzisiejszy klasa międzynarodowa, a być może światowa ( patrząc już na cały sezon, a nie tylko na to spotkanie ). Chociaż gdyby setkę wykorzystał Maguire to bramka poszłaby na konto Iworyjczyka. Widziałem błyski u Saelemaekersa, który jednak musi uważać na faulowanie i kartki, a nawet Leao czymś błysnął.
Na drugim biegunie jest Diaz, który ewidentnie był ściągnięty do Milanu jako trequartista i nie pokazał nic. Kompletnie nic, prócz starań, które były zupełnie nieefektywne i w niczym drużynie nie pomagały. On i Castillejo są pierwsi do pożegnania po sezonie.

Osobny akapit poświęcę obronie, która nie ustrzegła się błędów. Kjaer raz się potężnie pomylił. Calabria popełnił wielki błąd, gdzie była setka dla United. Tomori ogromnie się walnął w pierwszej połowie, gdzie groźnie strzelał Martial, a następnie zawalił bramkę, gdzie Donnarumma również nie jest bez winy. Każdy z nich jednak pokazał w tym spotkaniu również klasę. Nawet Dalot mnie zaskoczył, że nie był tak tragiczny jak dotychczas, co nie zmienia jak na razie mojej ogólnej oceny o nim.

Tomorim jestem zachwycony. Nie pamiętam kiedy ktoś zrobił na mnie tak duże wrażenie przychodząc na wypożyczenie do Milanu. Nawet u Deulofeu nie widziałem takiej jakości jak wpadł na pół sezonu. Jest to dla mnie obowiązkowy wykup. Uważam, go za świetną inwestycję finansową oraz sportową. To jak groźnie go objechał zawodnik United, a następnie Anglik wykonał wślizg odbierając czyściutko piłkę to była klasa Nesty za jego najlepszych lat.

Kalulu natomiast pokazał, że do Calabri brakuje mu na dzień dzisiejszy naprawdę dużo, ale ja w nim widzę również potencjał i bardzo bym sobie życzył aby dostawał szansę gry, ale na pozycji docelowej. Jeśli ma być prawym obrońcą niech tam gra. Najgorsze będzie w jego wieku regularne siedzenie na ławie lub zapychanie nim innych luk. To od wielu lat w Milanie się nie sprawdza i szkodzi tak młodym zawodnikom.

Leao jest skrzydłowym. On nie lubi i nie potrafi grać jako wysunięty napastnik i sam to przyznaje. Ten sezon jest taki, że łatamy nim dziurę, ale w przyszłym powinniśmy coś z tym zrobić, bo takie wystawianie go robi krzywdę jemu, drużynie i jest po prostu bez sensu. Może by się sprawdził jako cofnięty napastnik, ale pomysł żeby grał na szpicy powinniśmy porzucić raz na zawsze i pomyśleć na przyszły sezon co z tym fantem zrobić. Gadanie, że od biedy może tam grać Portugalczyk straciło u mnie rację bytu. Zbiera tylko w tym przypadku niepotrzebnie cięgi za coś co nie jest jego winą. Inna sprawa to jego mowa ciała i postawa nawet jak na tym skrzydle gra ;)

Manchester był bardzo osłabiony, grał słabo, nieskutecznie i to była obiektywnie patrząc szansa dla Milanu, szczególnie w naszej sytuacji kadrowej. Oprócz naszej dobrej postawy to również zaważyło na naszej dobrej grze. Zostawiali nam dużo miejsca na boisku i zawodnicy Milanu mieli okazję się wykazać i pokazać na co ich stać. I według mnie zdali ten egzamin bardzo dobrze jak na umiejętności co poniektórych i stan kadry. Tyczy się to również Pioliego, który świetnie zespół przygotował do tego starcia.

Jest to również kolejny mecz, który pokazał mi na kim powinniśmy budować: Donnarumma, Calabria, Kjaer, Tomori, Kessie. Z kim powinniśmy wiązać nadzieję: Leao, Saelemaekers, Kalulu, Tonali. Kto jest jeszcze do zweryfikowania i znalezienia może pozycji, gdzie pokazałby że umiejętności ma wyższe niż mi się wydaje: Meite, Krunic. Do bezwzględnego pożegnania po sezonie jest: Diaz, Castillejo oraz Dalot.

Ogólnie jak słabo by United nie zagrało i jak by nie miało osłabionego składu to byliśmy w gorszej sytuacji od nich, a mimo to zagraliśmy dobrze, osiągnęliśmy korzystny wynik i uważam, że w tym również tkwi siła zespołu, żeby takie sytuacje wykorzystywać i wyciskać ile się da. Poza tym dobrze się mecz oglądało. Brawo Milan.

Jako sprawę naglącą i bezwzględnie obowiązkową uważam jak najszybsze przedłużenie kontraktów z Calabrią i Kessim. Dobre wyniki drużyny wraz z bardzo dobrą postawą tych zawodników i patrząc na problemy z Donnarummą i Calhanoglu nie napawa mnie optymizmem w łatwości tego zadnia. Z wywiadu Maldiniego także jasno wynika, że jest określona polityka finansowa i pułap, którego na dzień dzisiejszy nie chcemy i nie możemy przekroczyć.

Co do sędziowania to powtórka z ręką była kiepska. Sędzia liniowy był dobrze ustawiony, a mi się wydawało, że na jednej powtórce ręka jednak była. Zdziwiło mnie natomiast brak dania przynajmniej 2 kartek więcej zawodnikom United jakby sędzia chciał ich jednak oszczędzić...
Ostatnio zmieniony 12 mar 2021, 11:35 przez plakat33, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal996
Milanista
Milanista

To jak groźnie go objechał zawodnik United, a następnie Anglik wykonał wślizg odbierając czyściutko piłkę to była klasa Nesty za jego najlepszych lat.
O właśnie, pisałem o tym.
Przedstawiam państwu Profesora Fikayo: https://streamable.com/im8svf

Dziesiąty raz oglądam i zbieram szczękę cały czas, to jest kosmos co on tu zrobił :D
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Świetne podsumowanie, plakat33.

Z zawodników, na których trzeba opierać zespół nie widzę tam tylko koniecznie Donnarumy, ale to zupełnie inna historia i powody, przynajmniej pośrednio, pozasportowe.

"L' EuroMilan e tornato" (EuroMilan wraca) na okładce LGdS wygląda super :)

Ciekawa sytuacja z tą ręką Kessiego - zawodnik zaprzecza, Matic, który był w tej akcji dokładnie na przeciwko niego w ogóle nie protestował, a jednocześnie jest jedna powtórka (taka z persektywy bramki), w której wydaje się, powtarzam, wydaje się, że ręka była. Ciekawe, czy to złudzenie i tym samym olbrzymia pomyłka VAR.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
plakat33
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 12 mar 2021, 11:49 Z zawodników, na których trzeba opierać zespół nie widzę tam tylko koniecznie Donnarumy, ale to zupełnie inna historia i powody, przynajmniej pośrednio, pozasportowe.
Nieprecyzyjnie się wyraziłem ;) Miałem na myśli tylko i wyłącznie jakość. W sensie takim, że dany zawodnik jest na odpowiednio wysokim poziomie, żeby na nim budować drużynę pod kątem sportowym. Żeby mógł być fundamentem, wiodącą postacią itp. Chodziło tylko i wyłącznie o klasę sportową, którą mamy obecnie na dzień dzisiejszy :) W swojej wypowiedzi brałem pod uwagę tylko zawodników, którzy wystąpili w meczu z United. Tak jak piszesz są jeszcze względy finansowe i to w jakim stopniu i za jakie pieniądze da się zawodnika zastąpić. To oczywiście w naszym kontekście zmienia znacząco perspektywę.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja nie widziałem żadnej powtórki, która by udowadniała rękę. Nic tam moim zdaniem nie widać. Jeśli na VAR były te same powtórki, to dla mnie śmiech na sali. Takie domniemanie winy, zamiast niewinności.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

https://player.koravidstream.com/player ... autoplay=1

6:22 - można odnieść wrażenie, że Kessie dotknął piłkę ręką, dlatego niewiniłbym sędziego
6:31 - widać brak ręki, nawet mu nie drgnęła

Błąd sędziego, chociaż w trakcie meczu uważałem to za słuszną decyzję.
plakat33
Milanista
Milanista

Uzupełniając moją wcześniejszą wypowiedź o graczy, którzy nie wystąpili w meczu z Manchesterem.

Według mnie zawodnicy na których powinniśmy oprzeć budowanie Milanu na kolejne sezony: Hernandez, Romagnoli, Bennacer, Calhanoglu, Rebic

Możemy wiązać nadzieję: Gabbia, Maldini, Hauge

Do zweryfikowania na jakich zasadach ma po sezonie trwać współpraca i czy ma sens pod kątem budowania drużyny oraz patrząc na wiek, formę fizyczną, skuteczność, aspekty finansowe oraz zalety mentalne: Ibrahimomvic, Mandzukic

Zawodnicy do pozbycia lub zastąpienia przez kogoś innego: A. Donnarumma, Tatarusanu

Precyzując.

W przypadku Romagnoliego pomimo mojej krytyki w jego stronę jestem za jego pozostaniem. Co by nie mówić potrafił grać regularnie i dobrze więc można mieć nadzieję, że do tego jest w stanie wrócić. Jest kapitanem i o swoim pobycie w Milanie zawsze wyrażał się nad wyraz pochlebnie. Poza tym powinna być zachowana ciągłość. Tutaj wszystko rozbija się o brak jego postępów lub nawet regres. Jest również w wieku, gdzie powinien być level wyżej. No i problemem podstawowym okazać się może świniak wraz z jego ewentualnymi wymaganiami finansowymi. Chodzi o to, żeby cena była adekwatna do jakości i naszych realiów. Mam dość dawania czegoś na kredyt, przepłacania i w efekcie zawodników przehajpowanych, przepłaconych i w efekcie mało wartych lub niezbywalnych.

Calhanoglu - tu w gruncie rzeczy chodzi również o rozsądne podejście ceny do jakości i naszych możliwości. Z jednej strony rozumiem, że Hakan przez ostatni sezon wskoczył na wyższy level i należy mu się podwyżka, bez niego idzie nam gorzej, nie mamy nikogo na zmianę, ciężko będzie znaleźć kogoś o takich umiejętnościach i charakterystyce, ale cyfry o których się słyszy są absurdalne i przypominają te z United, Interu czy Juventusu. Jak zaczniemy robić kominy płacowe ( jak na nasze obecne warunki, gdzie nic ekstra nie zarobiliśmy i nic nie osiągnęliśmy ) to może się za chwilę to czkawką odbić. W Milanie Turek ma znakomite warunki i wydaje mi się, że on albo agent uwierzyli w swoją wielkość, może nawet było zainteresowanie innych klubów. Natomiast, nie wierzę, że sobie poradzi tak jak w Milanie w ostatnim roku w jakimkolwiek innym lepszym klubie.

Gabbia, Maldini i Hauge - to melodia przyszłości i pytanie jak to się ma do sytuacji wychowanków, których w kadrze musimy posiadać oraz ich realnym rozwoju i możliwości gry. O ile Hauge w LE pokazał coś ekstra grając w Molde, a i u nas strzelił parę goli, to Gabbia nie przekonał mnie niczym. O Maldinim też nic nie mogę napisać. Ale są młodzi i zobaczymy jak zweryfikuje ich sztab szkoleniowy. Coś na zasadzie Calabri zweryfikowanego przez Maldiniego i Pioliego. Mam nadzieję, że również w stosunku do nich będą mieli umiejętność prawidłowej oceny,

Mandzukic i Ibra - w ich przypadku jest pytanie o to jaki jest plan zbudowania pozycji wysuniętego napastnika oraz tego co realnie mogą dać od siebie w przyszłym sezonie. Model jaki mamy w tej chwili nie funkcjonuje prawidłowo i pytanie czy w tej formie ( biorąc pod uwagę ich metrykę i formę fizyczną oraz sportową ) jest szansa by działał dobrze w przyszłym sezonie, gdzie meczów będzie znowu bardzo dużo.

A. Donnarumma - nasz ''najlepszy bramkarz w historii'' jest kompletnie zbędnym, drogim elementem i jeśli zostanie to będzie ciąg dalszy patologii. Tym razem już zupełnie niczym nieuzasadnionej.
Tatarusanu - on na przedpolu jest bardzo słaby i wydaje mi się, że znalazłby się lepszy zmiennik za te same pieniądze, ale przy pozostaniu Gigio nie jest problemem na tej pozycji.

Naszły mnie takie refleksje, ponieważ widzę coś dobrego, prawidłowego, normalnego i sensownego w tym projekcie, który mamy, zarówno pod kątem finansowym jak i sportowym i byłoby mi bardzo szkoda zaprzepaścić szansę, której nie mieliśmy od nie pamiętam kiedy, a kibicuję Milanowi już długo.
Fajnie by było awansować do LM ze względów finansowych, prestiżowych i marketingowych, ale w lidze do końca może być ciężko z uwagi na konkurencję i nasze braki kadrowe. Dodatkowo obawiam się jak kwestie przedłużania kontraktów wpłyną na harmonijność rozwijania tego obiecującego projektu zarówno od strony finansowej jak i sportowej. Tym bardziej, że aby podnosić poziom musimy pozbyć się paru piłkarzy i wzmocnić kadrę.

Grając fajną dla oka i poukładaną piłkę nasza kadra mogłaby wyglądać naprawdę bardzo dobrze:

Donnarumma - lub sprzedanie go za rok i kupienie słabszego albo nie tak perspektywicznego dobrego goalkeepera, za to dużo tańszego. Juventusowi udało się zrobić taki świetny deal ze Szczęsnym. Mając dodatkowo doświadczonego, na przyzwoitym poziomie zmiennika.

Calabria/Kalulu - prawa obrona

Kjaer/Tomori, Romagnoli/Gabbia - na środku, wiązałoby się to z wykupieniem za ok 25 mln Anglika

Hernandez - na lewej + kupno lub wypożyczenie dobrego zmiennika

Kessie, Bennacer - jako defensywni + wykup Tonaliego za 25 mln i wypożyczenie kogoś pokroju Bakayoko albo danie jeszcze szansy Meite lub Krunicowi

Calhanoglu - trequartista + kupno lub wypożyczenie zmiennika albo spróbowanie z Pobegą ( nie wiem jak wygląda, ale wolałbym żeby jeszcze regularnie grał w innym klubie )

Leao/Rebic - lewe skrzydło

Saelemaekers ( jako zmiennik ) - prawe skrzydło + ściągnięcie do podstawy za free Thauvina z Marsylii

No i pozostaje wysunięty napastnik, gdzie nie wiem jaka miałaby być koncepcja gry, ponieważ drugiego Zlatana nie znajdziemy, a sam Szwed całego meczu ( nie mówiąc o sezonie ) też samemu nie pociągnie.

Tacy zawodnicy jak Caldara, Laxalt i Conti są do pozbycia, ponieważ nie dają nic dobrego.

Bardzo obiecująco by się to rysowało, gdyby utrzymać na długich kontraktach i za rozsądną pensję pierwszą 11stkę i skupić się na jakościowych brakujących zmiennikach, którzy rywalizowaliby o skład oraz rozwiązać postać wysuniętego napastnika. Chyba, że się okaże, że Pioli ma koncepcję na inne ustawienie.
ODPOWIEDZ