Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Hellas - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

pandoktor
Milanista
Milanista

Hellas - Milan

Post autor: pandoktor »

Nie będzie to otwarcie tematu w stylu pepe, ale przynajmniej pozwoli nam rozmawiać o meczu w temacie meczowym, a nie gdzieś indziej.

Skład według LGdS:

HELLAS WERONA (3-4-2-1): Silvestri - Ceccherini, Gunter, Magnani - Faraoni, Tameze, M. Veloso, Lazović - Barak, Zaccagni - Lasagna

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma - Calabria, Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez - Kessie, Meite - Saelemaekers, Krunić, Rebić - Leao

Mam nadzieję, że mylą się, przynajmniej, jeżeli chodzi o Romagnoliego i Meite. Oba wybory, podobno, ze względu na bardziej fizyczny futbol Verony i konieczną odpowiedź na to. Nie rozumiem tego. W czym się przejawia lepsza / większa fizyczność naszego kapitania, skoro i tak gra metr od przeciwnika? Tomori wniósł w Rzymie wszystko czego potrzebujemy teraz szczególnie mocno: przebojowość, entuzjazm i pewność. Podobnie z Tonalim / Meite. Tonali jest po prostu dużo lepszym piłkarzem, który do tego łapał ostatnio wiatr w żagle.

Już z Atalantą Pioli postanowił nie grać naszej piłki bo "fizyczność" przeciwnika i wystawił bezjajecznego Meite na 10.

Chyba że chodzi o kontuzje, ale wtedy już naprawdę trudno będzie tłumaczyć MilanLab / przygotowanie fizyczne przez trenera. Dziwny sezon, wcześniej rozpoczęty, wiele meczów, wszystko ok., ale u nas to nie ma większego znaczenia. Kontuzje mają młodsi, starsi, grający więcej, grający mniej, etc. No i niegroźny uraz oznacza zawsze co najmniej dwa mecze absencji.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
pandoktor
Milanista
Milanista

Re: Hellas - Milan

Rebić nie zagra... Kontuzja. Mamma mia.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Ale będzie paździerz w ofensywie. Mam złe przeczucia, bo jedziemy w koszmarnym osłabieniu, a gospodarze grają dobrze przeciw mocnym i mogą nam zgotować drugą Spezię.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Jestem zdruzgotany. Od początku wyjdziemy czwórką: Hauge, Leao, Krunic, Saelemakers.
Co za dramat

Nie wiem co się u nas dzieje ale na pewno gdzieś popełniono błąd. Za dużo kontuzji. Za dużo.

To może szaleństwo i formacja 3-4-2-1?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Prędzej bym spróbował 4-5-1, by się zabunkrować, maksymalnie zagęścić środek pola i nie pozwolić przeciwnikowi na konstruowanie czegokolwiek. A samemu grać jakimiś zrywami, bo w tym meczu nawet remis będzie dla nas cenny.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Nie no, to jest horror po prostu. Ktoś na nas rzucił klątwę, czy o co chodzi? Kiedy wreszcie zagramy pięć spotkań pod rząd najsilniejszym składem?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

W tym sezonie to chyba nie mieliśmy ogólnie 5 spotkań rozegranych w pełnym składzie, a co dopiero pod rząd. :P
Kzr
Milanista
Milanista

MilanNews donosi, że z Hellasem na lewej zagra Alexis. W sumie spoko pomysł, bo raz że Hauge nic generalnie nie oferuje przeciwko poważnym rywalom, a do tego Alexis jest prawonożny, więc oba skrzydła będą miały pewnie inklinacje do schodzenia do środka. To może być dobre wyjście, bo nie będzie Zlatana ani Mandżu w środku żeby był sens zasypywać pole karne wrzutkami ze skrzydła.

Inna rzecz, że skoro na boisku będą Alexis i Samu, to kto potem za nich wejdzie jak już będą wypluwać płuca w ostatnich 20. minutach?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2021, 23:29 przez Kzr, łącznie zmieniany 1 raz.
pandoktor
Milanista
Milanista

Theo i Tonali "przemęczeni' i zaczną na ławce... Czyżby Pioli uznał, że z nimi czy bez szanse na dobry wynik i tak są średnie i w obecnej sytuacji kadrowej chucha i dmucha na zimne?

Krunic, Meite, Samu i Dalot w 1. składzie, w meczu ligowym, wyglądają strasznie. Najgorsze, że wobec tylu nieobecności ciężko będzie o jakiekolwiek schematy.

Będziemy pewnie przypominać na boisku Milan sprzed kilku lat, ze zgraja przeciętniaków w składzie i grą, na którą nie można było patrzeć. Czy to oznacza zły wynik? Niekoniecznie. Tamta kadra też potrafiła osiągać pojedyncze dobre wyniki. I na to dziś liczę...
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Jednym slowem tragedia. Nie wiem czy pilkarze sa zajechani treningami czy Milanlab. Wiem jedno nastepnym sezonie nie chcialbym takiej sytuacji. Jest to przesada.
Majkel
Milanista
Milanista

Ja się boję dzisiaj ten mecz w ogóle oglądać, że mi oczy wypłyną i uciekną ode mnie na zawsze. No ale co robić, taki nasz los.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Skład jest przerażający, ławka też. Nie ma kogo wpuścić. Na boisku Dalot, więc gramy w dziesiątkę. Meite, Castillejo, Krunic... To jakiś zły sen. Skład na sparing.

Ciekawe, że na ławce siedzi Roback, może to czas na wejście smoka ;)

Przerażony jestem, a najgorsze że za wiele się nie poprawi w najbliższych dniach. My naprawdę możemy przegrać ten sezon i to wcale nie z własnej winy.
pandoktor
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 07 mar 2021, 14:10 Przerażony jestem, a najgorsze że za wiele się nie poprawi w najbliższych dniach. My naprawdę możemy przegrać ten sezon i to wcale nie z własnej winy.
Opisałeś idealnie mój stan. Graliśmy tak pięknie i skutecznie, a Roma już 3 punkty za nami. A jest jeszcze Atalanta...

Theo w ogóle poza kadrą dzis. Drobny uraz...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

No nie powiedziałbym że nie z własnej winy. Kto jest w takim razie odpowiedzialny za taką ilość kontuzji? Przecież wiele klubów bierze udział w rozgrywkach europejskich, pucharowych i nie mają takiej katastrofy w postaci mnogości kontuzji. Trzeba dodać że wiele z nich to kontuzje mięśniowe, przemęczenia. A może Stefano ich po prostu zajechał? Od początku roku zespół stracił wigor, nie biega już tak intensywnie, nie presuje.
Zdecydowanie uważam, że problem leży w intensywności nałożonych zajęć. I tak... Możemy przegrać sezon przez liczne urazy w zespole.

Dzisiaj aż boję się patrzeć. Przeraża mnie wizja meczu z Hellas.
rafal996
Milanista
Milanista

Zawsze jestem ostrożny w kwestii kontuzji. Uważam, że trudno tu zazwyczaj mówić o odpowiedzialnosci sztabu, za dużo zmiennych. To jest praca na żywych organizmach, metoda idealna dla jednego może być niewłaściwa dla drugiego i nie zawsze da się to przewidzieć. Bardzo często jest to po prostu pech. Trudno mi zresztą uwierzyć, że Pioli który znakomicie przygotował drużynę po Giampaolo i wszyscy go chwalili, nagle zapomniał jak to się robi.

Myślę, że u nas odbija się niestety nawał spotkań. Zagraliśmy ich najwięcej we Włoszech. Po lockdownie intensywne dokończenie ligi, baaardzo krótka, wręcz minimalna przerwa i powrót do gry od eliminacji LE. No i w pewnym momencie mamy zmęczenie materiału.

Boję się o Kessiego. Miał być zmieniany przez Meite, a nadal gra wszystko od deski do deski. Prędzej czy później on też wypadnie, a nawet jeśli nie, to trudno oczekiwać od niego najwyższej formy.

Jak pomyślę, że w podobnym składzie jak dziś pojedziemy na Old Trafford, to umieram :D
pandoktor
Milanista
Milanista

Mój 7-letni synek w 19 minucie, słysząc nazwisko Dalota: "to on w ogóle gra, nie widziałem go dziś". No wlaśnie :P

Poza tym, odpukać, nie gramy źle.
Majkel
Milanista
Milanista

W sensie, że nie gramy źle, jak na ten skład. Nasz potencjał ofensywny jest dzisiaj na miarę Sampdorii Genua.

Kurczę, tak myślę o Samu, że przecież ten gość miał momenty w Milanie, kiedy wyglądał na prawdę nieźle i jak bardzo potrzebujemy, żeby własnie teraz miał swoje momenty. Tymczasem od dobrych kilku miesięcy jego gra w ofensywie jest praktycznie całkiem daremna.

EDIT: Rade Krunić strzelcem gola z rzutu wolnego. Widziałem już w tym sezonie wszystko :o :dance:
Kzr
Milanista
Milanista

K R U N I N H O
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Krunic ma już tyle goli z wolnych co Ronaldo w Juve :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
pandoktor
Milanista
Milanista

Majkel pisze: 07 mar 2021, 15:26 W sensie, że nie gramy źle, jak na ten skład. Nasz potencjał ofensywny jest dzisiaj na miarę Sampdorii Genua.
Oczywiście :)

Ale bardzo mi się podoba nastawienie dzis. Gramy agresywnie, blisko rywala, Meite (brawo!) z Kessiem dominują środek pola.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2021, 15:49 przez pandoktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Poki co nie ma tregedii.
Kzr
Milanista
Milanista

E no nie taka zła połowa. Pewna zasługa w tym tego, że Hellas jakoś bardzo nas nie naciska. Ale mimo wszystko, póki co gra momentami wygląda składnie, jakieś okazje z przodu nawet też są. Leao mógłby poprawić celownik, mógłby też lepiej rozumieć się z resztą zespołu. Chłopak ma szybkość i technikę, ale nic to jeśli mija się z podaniami (nie wiem w sumie czy to do końca jego wina).
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

To co wyprawia Kessie to majstersztyk. Król środka pola.
Nie wiele gorzej Meite. Verona nie ma argumentów ale trzeba grać nadal skoncentrowanym i bez błędów. Gol Krunica magiczny.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Zważywszy na to, czego się spodziewałem, to jest świetnie. I może nie chodzi nawet o to, że prowadzimy i mieliśmy też inne okazje strzeleckie (ta główka Leao powinna być przynajmniej w światło bramki), ale o to, że Hellas nie licząc tej sytuacji Gigio z Lasagną póki co chyba nam nie zagroziło.
rafal996
Milanista
Milanista

Wygląda na to, że mają mecz pod kontrolą. Ale też z Udinese też był. Maksymalna koncentracja i może jakoś się uda. Nastawienie jest dobre, taktyka dobra.

Ciekawe, czy Gigio nie dołączy do ekipy w Milan Lab ;)
ODPOWIEDZ