Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Hellas - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Re: Hellas - Milan

Post autor: rafal996 »

Dokładnie, różnica jest porażająca. Dlatego myślę, że w tym musi być coś jeszcze.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Hauge to przykład taki jaki setek innych piłkarzy, przeskoku na znacznie wyższy poziom. Podobnie to się odbywa wtedy, jak wielkie talenty juniorskie, nie zaistniały w futbolu seniorskim, choć w sumie nie do końca wiadomo dlaczego. Ja temu chłopakowi mocno kibicuję, ale w jego przypadku być może potrzebny jest reset, przepracowanie okresu przygotowawczego z drużyną po prawdziwym odpoczynku.

Dalot nie dość, że nie próbuje zaryzykować, to jeszcze swoją grą na alibi stwarza rywalom sytuacje. Jest bardzo elektryczny i niepewny. Może potrzebowałby ciągłości gry? Po nieudanym podejściu do Manchesteru United, średnie (oględnie mówiąc) wejście do Milanu na pewno też mu nie pomaga. Chłop miał łatkę wielkiego talentu, a na razie ma twarde zderzenie ze ścianą.

Na chwilę obecną wygląda na to, że z wypożyczonych do wykupu Tonali i pewnie Tomori oraz Meite.
Awatar użytkownika
Placor
Milanista
Milanista

Post autor: Placor »

Ludzie kurła Hauge od czerwca 2020 ma rozegrane ponad 40 spotkań a wy zdziwieni ze zaliczył zjazd formy?
Serio? Obrazek
rafal996
Milanista
Milanista

No to ma prawo nie mieć siły, tracić dynamikę, popełniać pojedyncze błędy. Ale u niego nawet przebłysków nie widać.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ja wiem, że to na papierze brzmi masakrycznie, a policzysz ile dokładnie minut zagrał w roku 2021 i oszacujesz czy to było zbyt wiele aby odpocząć?
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Hauge jest bardzo młody, zmienił ligę na dużo mocniejszą, zespół jest inny, miał brak letniego okresu przygotowawczego, odpoczynku, pewnie musiał się przestawić prywatnie i sportowo na inny tryb. W tym sezonie przygotowawczy okres zimowy również pewnie wyglądał inaczej niż zazwyczaj co raczej mu nie pomogło. Po zawodnikach którzy grali w zeszłym sezonie w naszych barwach również widać zmęczenie. Ma u mnie kredyt zaufania i jestem ciekawy jak zostanie oceniony przez sztab latem i co pokaże w przyszłym sezonie. Natomiast martwić może trochę, że faktycznie eksploatowany nadmiernie nie jest, presja na nim nie ciąży przytłaczająca, a nie potrafił dać chociaż ze 2-3 błysków, po których moglibyśmy cmoknąć. Miał jednak kilka goli co w jakiś sposób go ratuje. Nie wierzę, że zdoła coś więcej pokazać już w tym sezonie, a jeśli mu się to uda potraktuję to jako bardzo fajną niespodziankę. Nie zdziwię się również jak okaże się, że musi jeszcze okrzepnąć na wypożyczeniu albo po prostu w Milanie.
Pytanie zasadnicze jest takie czy to jeszcze mental musi dojechać czy jednak umiejętności jeszcze nie te.
rafal996
Milanista
Milanista

Moim zdaniem mental ewidentnie teraz go blokuje. Umiejętności to trudne pytanie, może wyjdzie potem, że jednak za małe, ale punkt wyjścia ma dobry.
Mnie martwi to, że nawet nie próbuje. Ja bym mu prędzej wybaczył nieudane próby, niż bierność. Ale nie wiadomo w sumie jakie ma instrukcje od sztabu.
Awatar użytkownika
Placor
Milanista
Milanista

Widze że mamy tutaj prawdziwych speców od przygotowania fizycznego, w takim razie chyba nie ma sensu dalej dyskutować...
a może Panowie rafal996 i Majkel gracie za dużo w FMa?
rafal996
Milanista
Milanista

Ale po co te nerwy? ;)

Przecież tu nikt nie mówi, że on nie jest przemęczony, bo na pewno jest. Po prostu uważam, że równie wielką albo większą rolę odgrywa kwestia mentalna.
Awatar użytkownika
Placor
Milanista
Milanista

Jakie nerwy?
Kupno Hauge to przez naszych długo dyskutowana i przemyślana kwestia. Nie został on kupiony by być z miejsca wprowadzony do pierwszego składu, lecz by po wyczerpującym dla niego sezonie skupił się na adaptacji. To melodia przyszłości, nie zapominajmy że to rocznik 1999, a Mediolan to nie Dortmund.
Maldini wie co robi, zaufajcie mu a będzie wam dane. Ocenimy transfer Hauge po sezonie 2021/2022.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Ja wiem, że to na papierze brzmi masakrycznie, a policzysz ile dokładnie minut zagrał w roku 2021 i oszacujesz czy to było zbyt wiele aby odpocząć?
Jak dla mnie to jest niepotrzebne żeby stwierdzić, że Hauge jest "przeciążony", ale pozwoliłem sobie na krótkie podsumowanie.

Hauge zaczął sezon 16 czerwca zeszłego roku. Podczas gry w Norwegii zagrał w 21 spotkaniach, łącznie na boisku spędził 1827 minut (3 mecze po około 70 minut, 1 mecz 88 minut, reszta po 90 minut). Po przyjściu do nas zagrał w 22 różnych meczach, a na boisku spędził 844 minuty (daje to jakieś 9 pełnych spotkań). Łącznie więc ma rozegrane 2671 minut, do tego cały czas trenuje, bez żadnych urlopów czy wakacji.

W porównaniu z naszymi innymi skrzydłowymi wygląda to następująco:
- Saelemaekers:
zaczął grę 17 września
zagrał w 27 spotkaniach
rozegrał 1711 minut
- Rebić:
zaczął grę 21 września
zagrał w 23 spotkaniach
rozegrał 1466 minut
rozegrał 1711 minut
- Leao:
zaczął grę 27 września
zagrał w 30 spotkaniach
rozegrał 1929 minut
rozegrał 1711 minut
- Samu:
zaczął grę 17 września
zagrał w 34 spotkaniach
rozegrał 1757 minut
- Hauge
zaczął grę 16 czerwca
zagrał w 43 spotkaniach
rozegrał 2671 minut

Wszystkie dane pochodzą z serwisu transfermarkt.
rafal996
Milanista
Milanista

Placor pisze: 10 mar 2021, 15:30 Jakie nerwy?
Kupno Hauge to przez naszych długo dyskutowana i przemyślana kwestia. Nie został on kupiony by być z miejsca wprowadzony do pierwszego składu, lecz by po wyczerpującym dla niego sezonie skupił się na adaptacji. To melodia przyszłości, nie zapominajmy że to rocznik 1999, a Mediolan to nie Dortmund.
Maldini wie co robi, zaufajcie mu a będzie wam dane. Ocenimy transfer Hauge po sezonie 2021/2022.
No i ja się z tym zgadzam. Ocenimy potem, teraz aklimatyzacja. Ale przecież to nie wyklucza, a wręcz potwierdza to, co napisałem - zmęczenie jest istotne, ale aklimatyzacja w jego przypadku przebiega ciężko i mental u niego zawodzi. Oczywiście że ma czas, jednak i tak zaskakuje mnie aż tak słaba forma. On ma twarz jak by go wzięli z podwórka i nagle kazali grać w Milanie.
rafal996
Milanista
Milanista

W temacie tego przemęczenia - Hauge właśnie rozegrał 90 minut w barwach Primavery. Czyli chyba sztab stwierdził, że aż takie zmęczenie fizyczne mu nie dolega.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

A kto uważa, że Hauge to bardziej pozycja Calhanoglu a nie skrzydło? Tylko ja?
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

bogiel pisze: 12 mar 2021, 14:06 A kto uważa, że Hauge to bardziej pozycja Calhanoglu a nie skrzydło? Tylko ja?
Nie widzę na razie podstaw do tego. Hauge dla mnie wygląda jak przestraszony chłopczyk, a na tej pozycji trzeba być mózgiem drużyny, kierować nią, kreować, grać do przodu oraz brać odpowiedzialność.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja go widzę jako schodzącego do środka skrzydłowego, coś jak Rebic. Cech trequartisty jakoś u niego nie zauważam.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

W meczu z nami to był trequartista kompletny, mimo że cześciej schodził na lewą stronę
ODPOWIEDZ