Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Bologna - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Bologna - Milan

Post autor: pepe »

30.01.2021, 15:00 - Bologna - Milan

Czerwono-czarni przystępują do wyjazdowego pojedynku z jednym z najbardziej utytułowanych włoskich klubów. Bologna jest bowiem siedmiokrotnym mistrzem kraju, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Włoch, a także triumfatorem Pucharu Intertoto. Rossoblù w tabeli aktualnie zajmują 13. lokatę z 20 punktami na koncie (5 zwycięstw, 5 remisów, 9 porażek). W meczach domowych stosunek ten wygląda korzystniej dla bolończyków: 4-2-3. Spośród ligowej czołówki Bologna grała na swoich śmieciach z następującymi klubami: Napoli (0-1), Roma (1-5), Atalanta (2-2). Ostatnio u siebie rozprawili się 1-0 z silną w tym sezonie paczką z Werony.

Milan już standardowo zagra osłabiony. I to brakiem dwóch kluczowych graczy. Wypada Hakan Çalhanoğlu wciąż dobijający siedzącego w nim koronawirusa, a także filar defensywy rossonerich - Simon Kjær, który nabawił się urazu podczas ostatniego pojedynku w Pucharze Włoch z Interem Mediolan. Niestety nie zagra również Brahim Díaz, co jest o tyle negatywne, że Milan w zasadzie w tym meczu zagra bez playmakera. Oczywiście może to być ciężka nadinterpretacja z mojej strony, ale jedynie ci dwaj gracze na moje oko potrafią rozprowadzać (tak mówił zawsze Darek Szpakowski!) grę. No chyba, że pod uwagę weźmiemy trzecią generację piłkarską rodziny Maldinich - Daniel Maldini jeszcze nie miał okazji się szerzej pokazać pustym trybunom, więc może to będzie ten moment? Jak nie taki mecz, to jaki miałby być tym, w którym mógłby z czystym sumieniem zostać wystawiony w podstawie? Nie ma co się jednak dołować - poza tymi trzema graczami skład jest w pełni zwarty i gotowy, by zrobić z miejscowych ciepły, czerwony i mięsny sos boloński. Wrócił po kontuzji Algierczyk Ismaël Bennacer, co cieszy, bo chłop robił kawał roboty w środkowej linii czerwono-czarnych. Ja osobiście bardzo chciałbym zobaczyć "Fiki-miki" - Fikayo Tomori - w obronie zamiast Simon Kjæra. Obaj grają jako środkowi obrońcy, więc to szansa dla Anglika na pokazanie się jako wartościowy konkurent Duńczyka. Bardzo mnie cieszy powrót "Snickersa" (dziękuję za nadanie mu takiej ksywy, jest boska), który na prawej stronie stojąc robi więcej niż wypruwający z siebie flaki Samuel Castillejo.
W zespole rywali w bramce stoi Łukasz Skorupski, jednakże z racji, że zajmuje newralgiczną pozycję, nie życzymy mu dobrego występu. No albo ok, nie bądźmy tacy. Niech wpuści tą czwórkę :lol: . Aaaaa, no i Bologna może się poszczycić posiadaniem w składzie tego asa:

https://www.youtube.com/watch?v=RazswIscDSM

Bologna kibicowska to wielka marka. Założona w 1974 roku szajka Forever Ultras po dziś dzień egzystuje na trybunach, jednakże zmienili styl oflagowania na małe mogące dać się schować do kieszeni flagi machajki. Początkowo jednak mogli się pochwalić 27-metrową flagą prezentowaną podczas meczów domowych i 16-metrową wyjazdówką. Czasy jednak mocno się zmieniły i po wszystkich zawirowaniach z ruchem kibicowskim po śmierci policjanta w derbach Sycylii w 2007 roku i wprowadzeniu Tessery dwa lata później, wiele aspektów dawnego ruchu kibicowskiego odeszło w niepamięć - także i długie flagi z pięknymi nazwami i logo ekip. Motywem rozpoznawczym grupy Forever Ultras jest skrót URB (Ultras Rosso Blu). Ekipa ta od zawsze rywalizowała na trybunach z prawicową bandą Mods (rozwiązana w 2012 roku). Nota bene to właśnie przez ekipę Mods została zerwana, uchodząca za bardzo dobrą, zgoda na linii Milan-Bologna. Została ona przybita w 1976 roku przez ekipy Fossa dei Leoni oraz Forever Ultras. W 1995 roku, po zabójstwie z rąk kibola Milanu, chuligana ekipy Genoa - Vincenzo Spagnolo, kibice skupieni w grupie Mods wywiesili na meczu Bologna-Monza transparent obrażający ogół kibiców Milanu. Doszło do tarć wewnątrz struktur bolończyków. Ekipie Forever Ultras bardzo nie podobało się zachowanie mniejszej, ale wciąż istotnej prawicowej ekipy Mods. W następnym sezonie ekipa Forever Ultras podczas meczu Pucharu Włoch Bologna-Milan wywiesiła transa "URB pozdrawia FdL". W Bolonii doszło do prawdziwej wojny, a jej ofiarą było zerwanie zgody z Milanem. Wtedy dopiero trybuny rossoblù się uspokoiły. Obecne zgody, jakie posiada Bologna to: VfL Bochum, Crotone, Viareggio, Nocerina, Siena, Avellino, Ravenna. Ostatnia z nich wydaje się być najsilniejszą, zawartą jeszcze w latach 80. XX wieku. Najważniejsze kosy, jakie ma Bologna to: Cesena (silna, lokalna rywalizacja), Modena (derbowa kosa), Reggiana (derbowa kosa), Spal (derbowa kosa). Milan aktualnie również wpisuje się w grono kos bolończyków. Sektor, na którym rozlokowany jest młyn Bolonii nosi nazwę "Curva Bulgarelli", a nadana ona została na cześć wiernego jednym barwom przez całą karierę Giacomo Bulgarelliemu. Reprezentował on klub z miasta najsłynniejszego sosu do makaronu przez 17 lat, rozgrywając około 400 spotkań.

Obrazek
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Re: Bologna - Milan

Post autor: Renesco »

Szkoda, że równolegle do Hakana wypadł też Diaz.

Ja w sumie chętnie zobaczyłbym Maldiniego od pierwszych minut. Bardzo jestem ciekaw co by pokazał w takim meczu. Przypuszczam, że sporo kibiców patrzy na niego przez pryzmat nazwiska i tego, że w jakimś stopniu foruje go w walce o miejsce w pierwszej drużynie, ale może być dokładnie odwrotnie. Czytałem już kilka wypowiedzi, które nie pachniały kurtuazją, że chłopak jest naprawdę utalentowany plus kilka razy widziałem go w zestawieniach TOP50/100 najzdolniejszych piłkarzy.

Mecz oczywiście jest bardzo ważny, tak samo jak starcie z Atalantą/Interem/Juventusem, bo możliwa zdobycz punktowa identyczna. Tradycyjnie też po porażce uważam, że dobrze szybko się odkuć i wrócić do zwyciężania, żeby nie tracić koncentracji i nie dać się ponieść dyskusji o klątwie drugiego sezonu Piolego i tym podobnych bzdurach.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Nie wiem jaki plan na mecz będzie miał Pioli jeśli chodzi o zestawienie pomocy i skrzydeł, ale jeśli Maldini ma się na dłużej w jakimś meczu pokazać to faktycznie jest okazja. Trochę z braku laku, ale co z tego. Jak ma siedzieć bezproduktywnie na ławce cały czas to również jest bez sensu trzymać go w kadrze. Czytałem, że jest bardzo utalentowany, ale na ile to prawda tego nie miałem okazji się na razie przekonać na poziomie seniorskim. W Primaverze było wielu bardzo zdolnych, ale niewielu potwierdziło to w dorosłej piłce.

Chętnie zobaczyłbym również Tomoriego na środku. Z jednej strony Kalulu więcej trenował z drużyną od początku sezonu, ale z drugiej strony Tomori doświadczenie ma nieporównywalnie większe w dorosłej piłce.

Mecz uważam za bardzo ważny, ponieważ to przede wszystkim z zespołami pokroju Bologny powinniśmy zbierać komplety punktów. Jesteśmy osłabieni, ale z drugiej strony skład na papierze nadal mamy lepszy. Celem na Bolognę, Crotone i Spezię to 9 punktów, aby bez spiny przystąpić do derbów. W trakcie tych 3 kolejek nasi bezpośredni konkurenci do top4 grają między sobą więc siłą rzeczy będą tracić punkty więc tym bardziej dobrze by było powiększać przewagę.

Edit: pandoktor wiadomo, że 9 punktów. Już poprawiłem :)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2021, 11:49 przez plakat33, łącznie zmieniany 1 raz.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Plakat, 6 czy 9? ;-)

Pepe, szacunek. Te opisy są nie tylko smaczne. Dopiero zwróciłem uwagę, że Ty nawet piszesz nazwiska zawodników poprawnie (ze znakami specjalnymi).

Podobno na 10 ma wyjść Leao. Pewno będą się wymieniać z Ibrą. Oby tylko nie było z tego powodu dziury w polu. Bo Hakan mocno anagażuje się w obronę. A Ibra lepiej żeby tego nie robił;-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Jak już tak sypiemy ciekawostkami, to twórca sukcesu Bologny przed II wojną - Renato Dall'Ara, był prezydentem z faszystowskiego nadania, a sam Mussolini był kibicem tego zespołu :)
Renesco pisze: 29 sty 2021, 9:35
Przypuszczam, że sporo kibiców patrzy na niego przez pryzmat nazwiska i tego, że w jakimś stopniu foruje go w walce o miejsce w pierwszej drużynie, ale może być dokładnie odwrotnie.
Dokładnie tak jest. Chłopak zagrał w życiu 106 minut na poziomie seniorskim, zarabia najmniej w drużynie (wbrew powielanym kłamstwom), a wymagania kibiców są jakby miał być drugim Zaniolo czy Kaką. Nie może popełnić żadnego błędu na boisku, źle podać, bo już "synalek tatusia gra za nazwisko" . Ciekawe... jakoś nie zauważyłem w kadrze Christiana, a na początku sezonu potrzebny był jakikolwiek obrońca do kadry. :roll:
Tymczasem tacy piłkarze jak Silva czy Paqueta choćby zagrali 50 spotkań, to i tak mieli za mało szans według wielu kibiców. :help:
Ale ten brak ogrania na najwyższym poziomie jest też według mnie argumentem by go odesłać na wypożyczenie. Nie sądzę by był gotowy na takie granie, nawet z Bologną. Może i talent ma, ale to nic nie da na żądnych krwi obrońców i pomocników ligowego średniaka...ale wciąż z najwyższej klasy rozgrywkowej :) Taki talent jak Zaniolo czy Gigio zdarza się rzadko. Zazwyczaj trzeba iść "normalną" drogą, czyli Primavera, Serie C/B i dopiero później porządna kariera w Serie A.
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

miszcz pisze: 29 sty 2021, 11:55 Ale ten brak ogrania na najwyższym poziomie jest też według mnie argumentem by go odesłać na wypożyczenie. Nie sądzę by był gotowy na takie granie, nawet z Bologną. Może i talent ma, ale to nic nie da na żądnych krwi obrońców i pomocników ligowego średniaka...ale wciąż z najwyższej klasy rozgrywkowej
Racja, ale z drugiej strony jak już jest i nie został wysłany na wypożyczenie i gdzieś ma szanse dostawać i być wprowadzany do drużyny czy seniorskiej piłki to prędzej wystawiałbym go na średniaków ligowych o gorszych umiejętnościach niż Intery, Juventusy i Romy.
Od dłuższego czasu jestem zdania, że młodzi zawodnicy dla dobra swojego rozwoju muszą grać i jest ok jak spędzą trochę czasu na treningach z doświadczonymi i dużo lepszymi kolegami oraz dostaną jakieś ogony do pokazania się, ale na dłuższą metę grania im to nie zastąpi. Nawet jakby mieli z samym Messim, Ibrą i Ronaldo trenować.
Awatar użytkownika
Placor
Milanista
Milanista

Post autor: Placor »

pepe znów nie zawodzi, dużo dobrej roboty z tymi zapowiedziami szacun :piwo: dla Ciebie zawsze dobrze się to czyta

Co do samego spotkania, cieszy powrót Bennacera, ciekawe czy zagra od początku, ze wszystkich absencji to jego brakowało najbardziej. Tonali jest ok, ale to nie ten luz i spokój co u algierskiego pomocnika.
Liczę na spinkę naszych i spokojne 3pkt najlepiej po szybkich ciosach w pierwszej połowie, mój typ 0-2 (Leao, Ibra)
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Czy ja dobrze widzę we włoskich newsach, że Hakan ma negatywny wynik i może jutro zagrać?
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Na football-italia napisali coś takiego o Hakanie: "The Rossoneri forward has recovered from COVID-19 and will now undergo the required medical examinations before he can return to training with the rest of the group." Nie wiem czy to znaczy że będzie mógł zagrać już jutro, ale byłoby spoko.

/edit: teraz się pojawiają newsy, że jutro nie zagra.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Jeśli dobrze kojarzę to zawodnik potrzebuje dwóch negatywnych testów przed dopuszczeniem do gry, więc potencjalnie drugi nie został wykonany przed zgłaszaniem zawodników na mecz.
Ale prawde mówiąc tak umiarkowanie się tym interesowałem, więc mogę się mylić.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Mecz piekielnie trudny, bo Bologna długo rozdawała karty w Turynie z Juve, solidna, niewygodna ekipa z twardym i charakternym Jugolem na ławce. Bologna w ostatnich sezonach zawsze trzyma jakiś tam poziom. Obawiam się bardzo ciężkiej przeprawy - oczekuję Milanu z zimną głową i klinicznego (słowo, którego dzbanowaty Patyra nie potrafił ostatnio ogarnąć w studio TVP Sport przed pucharowymi derbami). Musimy w najbliższych trzech meczach wyszarpać 9 punktów.

A propos synów znanych ojców, to dzisiaj dołączył do grona naszych forumowiczów mój syn, Milanista z dziada pradziada, więc z błogosławieństwem i prośbą o wyrozumiałość :evil:

@pepe, gratulacje i wytrwałości! :brawo:
pandoktor
Milanista
Milanista

Czy Ibra umie strzelać karne w inny sposób?!

Ale fajnie, że Rebić strzelił.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Rany, brawo Ante. Zlatan na serio niech już się ogarnie z tymi karnymi i je odda Kessiemu, bo to już chyba trzeci w tym sezonie.

EDIT: poprawiam się za komentatorami - piąty :o
Yahoo323
Milanista
Milanista

On cały czas ładuje w to samo miejsce albo gdzieś Panu Bogu w okno.

Tomori na razie przekozak, nie widać jakichś słabych punktów naszego nowego stopera. Agresywny, czyta grę, szybki, zwinny. Gigio też znakomity, bezbłędny.

Dobrze byłoby "zabić" (jak w Eleven uwielbiają egzaltować się tym słowem) mecz, bo Bologna jest groźna.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ale też bardzo dziurawa. Gdyby nie Łukasz mogłoby być już po meczu.
Ibra daleko od karnych. Kompromitujące są te jego pudła z wapna.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Tak, zamknąć ten mecz trzeba, żeby coś głupiego nie wpadnie. Najgroźniejsza sytuacja dla nich, stworzona przez Davide, który też podobny błąd popełnił na początku meczu. Ale poza tym gra rewelacyjnie. Fajnie wygląda też Leao na dziewiątce, choć momentami prosi się o szybsze rozegranie. Ogólnie cieszy mnie reakcja na dwa ostatnie mecze. Saelemaekers nawet nie w optymalnej formie nakrywa Samu czapką. Bardzo podoba mi się też póki co Tomori. Widać, że ma papiery na granie i to tu i teraz. Wreszcie prawdziwy pewniak do rotacji na środku obrony. Bardzo cieszę się też, że wrócił Ante - nasza lewa strona z nim wygląda o niebo lepiej, a Chorwat jest jeszcze daleko od pełni formy. Jego współpraca z Theo wygląda jednak rewelacyjnie.

Liczę na drugą bramkę, albo i dwie i spokojne zwycięstwo.

EDIT: No i wiadomo, nasz były piłkarz musi nam wcisnąć gola. Absolutnie nie było Bologny w tym meczu, mam nadzieję, że nie damy im teraz wiatru w żagle złapać.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Zbudowany jestem dzisiejszym spokojem Milanu, mimo nerwowej końcówki. Śladu nie było po ostatnich trudnych porażkach. Pewna gra, zwycięstwo w pełni zasłużone. Świetnie Tomori, bardzo mi się podobał. Mega brakowało wcześniej Rebicia, ten typ haruje za dwóch. Podobnie zresztą "Snickers". Calabria rozegrał dobry mecz, oprócz szkolnego błędu w pierwszej połowie. Miał jednak kilka sytuacji w ofensywie, szkoda, że mu nie wpadło. Życzę mu jak najlepiej po tym okresie, gdy był besztany na prawo i lewo. Psychicznie powstał z kolan. Fajne są te boki obrony. Dało się wyczuć brak Hakana. Z jego powrotem Milan wyglądać będzie przekozacko. Przy stanie 2-0 pressing Milanu pod polem karnym gospodarzy, agresywnie niesamowicie. Fatalny błąd Theo spowodował mocniejsze bicie naszych serc. Niepotrzebnie na szczęście, ufff. Piękny moment, teraz to konkurencja musi się pocić, by nadrobić powiększoną stratę. Derby w lidze już dziś zapowiadają się wybitnie. Co ważne - pierwszy raz od dawna nikt nie został w Milanie kontuzjowany. Skorupski - czapki z głów, ten gość musi iść dalej w karierze, to nie poziom Bolonii.

PS czy ten dziennikarz jest w pełni sił umysłowych stwierdzając, że Paolo Maldini nie należał do wybitnych strzelców?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Nerwówka, ale bardzo ważne 3 punkty. Trzeba liczyć na to, że jak w następnym meczu wróci Hakan, to gra będzie wyglądać jeszcze lepiej.
pandoktor
Milanista
Milanista

Myślę, że trochę przy 2:0 Pioli zlekceważył Bolognę, dając Krunica na 10, a później Mandzu na skrzydło.

Fajny mecz Leao. Bardzo ładnie się rozwija przy Piolim. Aż żal, że będzie pewnie rezerwowym bo jednak lewe skrzydło z Theoi Rebicem chodzi zupełnie inaczej.
Yahoo323
Milanista
Milanista

pepe pisze: 30 sty 2021, 16:53 PS czy ten dziennikarz jest w pełni sił umysłowych stwierdzając, że Paolo Maldini nie należał do wybitnych strzelców?
Maldini strzelił chyba 5 bramek w Serie A w całej karierze, więc nietrudno znaleźć takich rywali, jak Bologna, którym nigdy nic nie strzelił... Jedną na żywo bramkę Maldiniego akurat widzialem (z Perugią w 2002 r.).

Końcówka bardzo nerwowa, ale na szczęście nas nie przełamali. Mnie dzisiaj Milan nie zawiódł, chociaż można było szybciej zamknąć mecz. Każdy zagrał na swoim poziomie, może Theo zbyt nonszalancki, ale tacy artyści już tak mają, dobrze że nie skończyło się remisem po tym podaniu ręki słabej w tej fazie meczu Bologni.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Ten pomysł z Krunicem (albo Tomorrim) na dzisiątce jest fatalny. Gdyby dzis padł remis byłaby w tym duża "zasługa" Piolego. Trio Mandzukic - Krunic - przeciętny ostatnio Salmakers nie wygląda zbyt dobrze i na papierze, i na boisku.

Ibrahimovic pobił albo wyrownal już rekord niestrzelonych karnych w jednym sezonie?
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Wracamy do wygrywania i to cieszy! Teraz niech się inni męczą ;) ale końcówka była strasznie nerwowa, niepotrzebnie.
Karne Ibry to tragedia, to działanie na szkodę klubu :o Super podobał mi się Tomori, z drugiej strony bardzo kiepski mecz Theo. Skorupski kozak, ostatnio z juve teraz z nami. Kawał grajka.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
plakat33
Milanista
Milanista

Bardzo fajnie się ten mecz oglądało. Bologna grała odważnie i się nie schowała. Nie potrafiłem zrozumieć dlaczego Roma łatwą ręką pozbyła się Skorupskiego. Teraz od dłuższego czasu zastanawia mnie dlaczego jeszcze nikt Polaka nie wyciągnął z Bologni. Palacio ma nadal tą absurdalną fryzurę, a były zawodnik strzelił nam gola. Czasami mam wrażenie, że byłych zawodników mamy po kilku w każdej drużynie tak często tracimy przez nich gole.

Zasłużone zwycięstwo Milanu, choć 10 ostatnich minut to niesamowita nerwówka czego być nie powinno. Kilka znakomitych interwencji Donnarummy. Poza jednym szkolnym błędem mogącym się zakończyć golem bardzo dobre zawody Calabri, który był wszędzie, a nawet w ataku. Podoba mi się Tomori, szczególnie że jest młody i miał mało czasu na zgranie się z kolegami, a zalicza kilka mega fajnych interwencji. Widać, że w porównaniu do Kalulu jest już ograny na poziomie seniorskim. Bardzo podobała mi się praca Rebica, który harował również w defensywie i wykazał się refleksem przy karnym Zlatana. Podobała mi się także gra Leao. Fajnie, że wraca Bennacer. Krunic to level niżej i chciałbym go pożegnać po sezonie. Mam nadzieję, że Tonali i Saelemaekers będą dalej otrzymywali szanse gry. Ibrahimovic tych nie strzelonych karnych ma za dużo. Teraz już się zastanawiam czy faktycznie powinien je wykonywać, ponieważ mam wrażenie, że z jego koncentracją jest coś nie tak :/

Bardzo ważne 3 pkt. Czekam na powrót Calhanoglu i kolejny komplet w meczu z Crotone i Spezią. Bardzo cieszy, że drużyna zareagowała w bardzo dobry sposób po przegranych meczach i jedziemy z koksem dalej. Niech nas gonią.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

zino pisze: 30 sty 2021, 17:33Karne Ibry to tragedia, to działanie na szkodę klubu :o
Tak się zastanawiam. Milan prowadzi IZ BACK czy Pioli? Jeśli typ marnuje 5. jedenastkę w tym sezonie, to jest to jakiś absurd, żeby on je dalej wykonywał. Choćby był bogiem. Przecież to trener wyznacza wykonawców. I nie przekonuje mnie ani mentorska pozycja Ibry w zespole, ani jego dorobek w barwach Milanu. Taka nonszalancja jest niedopuszczalna, tym bardziej, że Szwed zawsze uderza tak samo chimerycznie. Jest to wybitnie frustrujące. Kessie zresztą podobnie. Czy oni nie potrafią mocno i precyzyjnie uderzyć piłki? Nawet wyczucie intencji przez bramkarza wtedy na niewiele się zda. Swoją drogą w końcówce Gigi bardzo niepewny.

PS jak to jest, że Sinisa dostał czerwo, a po golu na 1-2 ukazany był przez kamerę, że dalej dyrygował zespołem. Trener po czerwonej kartce nie ląduje w szatni, jak piłkarze? Wybaczcie infantylność mych rozterek.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Kessie zawsze czeka na ruch bramkarza i strzela w rog gdzie go nie ma. Szewczenko przecież też tak strzelal. Tak robi to teraz rownież Lewandowski.

Mihajlovic nie dostał czerwonej, tylko ktos z jego sztabu.
ODPOWIEDZ