Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Inter - Milan (1/4 finału Pucharu Włoch)

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Re: Inter - Milan (1/4 finału Pucharu Włoch)

Post autor: pepe »

Czy słynne Milan Lab wciąż działa :-)?
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Nie mogę się już doczekać transkrypcji rozmowy Ibry z Lukaku :D.

Kjaer :(.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Na szczęście na ten mecz wyszedł zupełnie inny Milan, niż na Atalantę. Waleczny, z pomysłem, bez strachu. Całkiem przyzwoita połówka.

Oczywiście Kjaer... Ciekawe co z nim.

Tomori to niezły dzik, dawno nie widziałem tak zawziętego i agresywnego stopera. Ale Pioli musi go utemperować, bo interweniuje na wysokości połowy albo i dalej, przez co może za bardzo odsłaniać bramkę. Musi bardziej pilnować pozycji.

Zlatan dzik. Gol super i ciekawe czym tak podburzył Lukaku ;)

Jestem usatysfakcjonowany tą połową. Inter groźny, ale to klasowy zespół. Milan też groźny i nie odstaje.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Musiał grubo nagadać Ibra. Lukaku bez powodu się tak nie zachowuje.
Sędzia trochę winny, bo pozwala na bardzo ostrą grę i oszczędza kartki.
Judge not lest ye be judged yourself
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Nagadał, nie nagadał, zwariował Lukaku.

Z innych rzeczy: najlepszy chyba mecz taktyczny na skrzydle Leao. Wreszcie gra coś w defensywie, jest w dobrych miejscach. Fajnie wyglądał. Na drugim biegunie Dalot. To nie jest zawodnik na miarę już obecnego Milanu...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Marco7 pisze: 26 sty 2021, 21:35 Nie mogę się już doczekać transkrypcji rozmowy Ibry z Lukaku :D.
Szkoda, że mecz nie jest na Eleven to może by nam co nieco przetłumaczyli :D

Fajny mecz do oglądania. Mieliśmy swoje sytuacje, ale Inter również. Są emocje i jest Ibra jakiego znamy i lubimy :D
Szkoda Kjaera. Pomyślałem sobie dzisiaj, że nie mogę się doczekać występu Tomoriego, ponieważ jestem bardzo ciekawy po tych superlatywach, które o nim czytałem. Rach ciach i jest na boisku.

Druga połowa zapowiada się na ciekawą i elektryzującą.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Salemakers dzisiaj słabiutki.
rafal996
Milanista
Milanista

Zlatan...
Ja tam faulu nie widziałem za bardzo, ale sądząc po minie Ibry w momencie wejścia i później przy kartce, to musiał go trafić. Szkoda. Szykuje się strasznie ciężkie pół godziny.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

rafal996 pisze: 26 sty 2021, 22:11 Zlatan...
Ja tam faulu nie widziałem za bardzo, ale sądząc po minie Ibry w momencie wejścia i później przy kartce, to musiał go trafić. Szkoda. Szykuje się strasznie ciężkie pół godziny.
Na powtórce było widać że zahaczył łydkę Kolarova, kartka jak najbardziej zasłużona. Głupi faul, teraz będzie ciężko to dowieźć.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Ale gowniany ten mecz
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

I suma sumarum: dzisiaj Lukaku > Zlatan
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Co tam wg twittera Ibra powiedział Lukaku? Bo komentatorzy wspominali.
rafal996
Milanista
Milanista

Szanse mamy iluzoryczne. Inter ciśnie, gdyby to była kwestia dogrania do 90 minuty... ale przetrwać ewentualną dogrywkę? To byłby cud, nie oszukujmy się. Ale cuda też się zdarzają ;)
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Obrazek
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Ehh... liczyłem na dogrywkę.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Meite się nie popisał w tej sytuacji.
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Skoro mieliśmy przegrać, to dobrze, że stało się to przed dogrywką. Nie ma co wypruwać sobie żył w 10-kę, gdzie w 1/2 znowu byłyby męczarnie z Juve.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Fakt, Meite załatwił Interowi brak dogrywki.
Mecz do zapomnienia, jak słusznie zauważono tu można było wygrać LE. Oby Kjer nic poważnego.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Beznadziejne derby. Znowu ego Zlatana było ważniejsze od drużyny. Kretyńskie zachowanie, kretyński faul. Absolutny antybohater spotkania. Meite niestety nie lepszy. Na tą chwilę mnie totalnie nie przekonuje.
Szkoda wyniku, bo to były Derby ale w gruncie rzeczy może to nam pomóc. Niektórzy już wyglądają jakby byli bez formy (Saelemakers, Diaz, Rebic, Meite) a kolejne urazy jeszcze bardziej rozbiją drużynę. Tomori nawet na plus, całkiem niezły Dalot i Leao. Kessie charował za dwóch i niestety popełniał błędy. Prawa ofensywa niestety mocno kuleje. My to najbardziej potrzebujemy prawego skrzydłowego. Bo tam gdy Snickers jest poza formą, to jest kiepsko.

MoM Tatarusanu. :o
rafal996
Milanista
Milanista

No i nara. Porażki oczywiście szkoda, ale to nie był realny cel. Lepiej tak, niż męczyć się jeszcze pół godziny i może dać sobie strzelić więcej.

To są najmniej bolące przegrane derby ever.

Meite zrobił im bramkę, ale mecz zagrał dość przyzwoity. Bardzo fajnie też Leao. Saelemaekers nie ma rytmu, ale on nawet z jedną nogą przerasta Samu o głowę. Hiszpana to mi trochę szkoda, bo on bardzo chce i ciężko pracuje. Tylko co poradzić, że nie umie.

Wypadałoby się wściekać na Zlatana. Oto cały on - geniusz, któremu czasem zagotuje się pod kopułą. Świetny gol, a potem bezsensowny faul na środku boiska i to w momencie, kiedy absolutnie byliśmy w grze. Bo mimo przewagi Interu uważam, że Milan grał niezłe spotkanie - z koncentracją, wysokim pressingiem, kąśliwymi atakami. Można to było wygrać.

Chciałem w tym meczu zobaczyć nadzieję na to, że beznadziejny Milan z meczu z Atalantą nie pozostanie na dłużej. Zobaczyłem ją. To mi musi wystarczyć.

Teraz to, co się naprawdę liczy. Liga.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Od momentu czerwonej kartki Ibry czułem się jak w oczekiwaniu na wyrok. Tyle dobrego, że obyło się bez dodatkowych 30 minut obciążenia i nie przegraliśmy dużą różnicą bramek.

Oby z Kjaerem nie stało się nic poważnego.

Moim zdaniem z wszystkich absencji w ostatnim czasie najbardziej dotkliwa jest ta Hakana. Diaz to w tym momencie w najlepszm wypadku przyzwoity joker. Brakuje bardzo jego prostopadłych podań.

Za niecały miesiąc będzie okazja do rewanżu. Oby jak najwięcej naszych do tej pory wyzdrowiało, a wcześniejsze mecze ligowe udało się wygrywać mimo wciąż niepełnej kadry.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Gdyby nie to, że to były derby, to bym się nawet nie przejął.
Zdania dotąd nie zmieniłem. Inter prędzej czy później nas wyprzedzi w tabeli. Jednakże my im dzisiaj chyba daliśmy punkt zwrotny i wskrzesziliśmy Eriksena. Oby jednak zaliczyli przed derbami jakiś kolejny zjazd. :)
Judge not lest ye be judged yourself
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Słabo to ostatnio wygląda. Nadziei upatruję w powrocie Calhanoglu i Bennacera - kreatywność w środku pola umiera jak zabraknie tych dwóch. Diaz nie dostarcza tyle jakości w rozegraniu, a w defensywie nie istnieje. Kessie też w grze do przodu wygląda dużo gorzej od Ismaela i Hakana, do tego chyba już jest na skraju wytrzymałości bo dzisiaj grał bardzo niedokładnie.

Bardzo mi tego pucharu nie żal, bo mecz bez kontuzji i/lub zawieszenia to dla nas mecz stracony. Jak zostanie nam liga i LE do grania, to może w 1-2 meczach do końca sezonu wyjdziemy całą pierwszą jedenastką.

Co do spięcia na linii Ibra - Lukaku: podobno Zlatan nazwał Romelu "little donkey" i podobno jest to rasistowskie wyzwisko. Co w tym rasistowskiego?
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Venomik pisze: 26 sty 2021, 22:42 Ehh... liczyłem na dogrywkę.
Ty na pewno :)

We mnie nie ma jakiegoś wielkiego smutku. To w zasadzie byłoby odwlekanie egzekucji. Gdyby Inter zdobył bramkę na początku dogrywki, worek z bramkami mógłby się rozwiązać. Poza tym takiemu Kessiemu kolejne 30 minut w nogach nie było potrzebne.

Mam wrażenie, że Ibra dostał czerwoną kartkę trochę za te prowokacje. To znaczy: faul był, na pierwszą żółtą kartkę, na drugą może tak, może nie, ale w normalnych okolicznościach, tj. gdyby nie ta afera, skończyłoby się pewnie na ostrzeżeniu.

Plusem tego meczu są na pewno minuty Tomoriego, Alexisa i Rebica. Widać, że dwaj ostatni są mocno pod formą. Rebić przypomina, niestety, siebie z początku w Milanie. Tomori obiecujący debiut. Przyda nam się bo Kjaer podobno kolejna kontuzja mięśniowa... W tych okolicznościach pewnie transfer MM zostanie skasowany.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 23:15 przez pandoktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

pandoktor pisze: 26 sty 2021, 23:03Ty na pewno
Oj tam, po prostu chciałem więcej piłki oglądać ;)
Chociaż ostatnio jak się cieszyłem z dogrywki to mnie pokarało i Juve następnego dnia też musiało biegać dodatkowe 30 minut w pucharze ;]
Kzr pisze: 26 sty 2021, 23:01 Co do spięcia na linii Ibra - Lukaku: podobno Zlatan nazwał Romelu "little donkey" i podobno jest to rasistowskie wyzwisko. Co w tym rasistowskiego?

Jeśli wierzyć twitterowi, to raz był wspomniany wcześniej pojazd po rodzinie, a raz 'Go do your voodoo shit, you little donkey' słyszalne na filmie: https://twitter.com/Simon_Forever/statu ... 2998162432
ODPOWIEDZ