Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Inter - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Kzr
Milanista
Milanista

Inter - Milan

Post autor: Kzr »

Pora na pierwsze derby tego sezonu. Muszę przyznać że nie mam bladego pojęcia w którą stronę może pójść ten mecz - żaden wynik nie będzie dla mnie zaskoczeniem (może poza wysoką naszą wygraną). Inter jest faworytem, ale mają bardziej przetrzebiony skład covidem i Milan jest "w gazie". Przewidywane składy wg Football-Italia:

Inter (3-4-1-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Kolarov; Hakimi, Vidal, Brozovic, Perisic; Barella; R Lukaku, Lautaro Martinez

Milan (4-2-3-1): G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Brahim Diaz; Ibrahimović

W Interze wyraźne braki w obronie, mam nadzieję że uda się nam to wykorzystać. Dalej mają De Vrija, który jest obecnie ich najlepszym obrońcą, ale pozostali zastępczy stoperzy mogą nieźle dać ciała w defensywie, na co liczę. U nas docelowa para stoperów, ale Romek gra pierwszy mecz po długiej pauzie, może być różnie. Na lewym wahadle Interu Perisić - to też może być słaby punkt który warto będzie eksploatować, ale poza tym już sami mocni gracze na boisku. Zwłaszcza boję się dwójki świetnych napadziorów z przodu. No i Hakimi wygląda mi na gracza który w każdej chwili może odmienić losy meczu. Oprócz naszych stoperów, najbardziej liczę na dobrą formę Kessiego i Bennacera, bo przed nimi leży najcięższe zadanie utrzymania w ryzach środka pola. W takiej chwili szkoda że nie ma z nami Bakayoko, we trojkę chłopaki mieliby spore szanse zneutralizować trójkę walczaków w osobach Vidala, Barelli i Brozovicia.

Forza!
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Szkoda, że nie ma Rebicia, z kolei w Interze Bastoni chyba ostatecznie ma wynik negatywny.

Nie będę ukrywał, przeczucia mam raczej złe, wynikają one ze statystki. Nie idzie nam w ostatnich latach w Derbach. Zależy mi natomiast na tym zwycięstwie bardzo, bo to dla mnie ostatni, brakujący skalp, którego brakuje Milanowi Piolego, żeby móc przyznać, iż tym razem historia jest inna niż w zeszłych latach i ten bardzo długi, szczęśliwy dla Milanistów epizod przestanie być właśnie epizodem, a przerodzi się w coś trwałego. Oczywiście przegrana nic nie przekreśla, ale ja się dziś czuję jak co najmniej przed meczem zaawansowanej fazy pucharowej LM.
MK92

Post autor: MK92 »

Renesco, świetnie napisane. Dzisiejsze derby widzę z takiej samej perspektywy.
Kzr pisze:Pora na pierwsze derby tego sezonu. Muszę przyznać że nie mam bladego pojęcia w którą stronę może pójść ten mecz - żaden wynik nie będzie dla mnie zaskoczeniem (może poza wysoką naszą wygraną). Inter jest faworytem, ale mają bardziej przetrzebiony skład covidem i Milan jest "w gazie".
Dobry byłby chociaż remis, choć pragnienie ligowego triumfu nad Interem jest w nas wszystkich chyba przeogromne po prawie pięciu latach posuchy i upokorzeń w tym temacie.

Absolutnie nie sugeruję się kiepskim meczem Interu z Lazio w poprzedniej kolejce, bo kuzyni się na nas zawsze rzucają jak wściekłe psy i potrafią też odrobić straty, a my choćby w marcu 2019 roku na derbach skończyliśmy świetną passę, podchodząc do nich w roli faworyta. Powiem krótko, obawiam się tego meczu, ale jeśli chłopaki zagrają na poziomie z minionego lata, to może być pięknie, a Mediolan odzyska prawowitego władcę :)

:forzamilan:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 17:10 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Przystępujemy do Derby jako... Lider tabeli :king:
Przynajmniej przez godzinę, róbcie screeny! ;) Forza
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Oficjalne:

INTER MEDIOLAN (1-3-4-1-2): Handanović - D'Ambrosio, De Vrij, Kolarov - Hakimi, Brozović, Vidal, Barella, Perisić - Lukaku, L. Martinez

AC MILAN (1-4-2-3-1): G. Donnarumma - Calabria, Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez - Bennacer, Kessie - Saelemaekers, Calhanoglu, Leao - Ibrahimović

Odważnie i ofensywnie, bo jest Leao a nie Castilejo.
Ibra wytrzyma cały mecz?
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

MK92 pisze:Powiem krótko, obawiam się tego meczu
Ja również, zwłaszcza po ostatnich derbach, w których przecież pierwszą połówkę mieliśmy znakomitą... Doznając tyle razy rozczarowań człowiek wpada w jakąś traumę.

Niemniej, FORZA! Może będzie tym razem inaczej, nic nie może przecież wiecznie trwać...
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Co to za jaja na Eleven?! Lazio - Inter?!

EDIT: do 5 minuty nie było meczu, stąd moje wkurzenie ;-)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 18:55 przez pandoktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Przy tej bramce na 2:0 to nie wiem kto był lepszy: Calabria, Alexis czy Leao? :prayer:
Judge not lest ye be judged yourself
pandoktor
Milanista
Milanista

Ależ meczycho.
Ofensywne ustawienie u nas nie tylko na papierze.
Indywidualnie bardzo dobrze Calabria i Leao, zdecydowanie słabiej Theo.
U kuzynów Lukaku prześwietny. I Barella.
Generalnie patrząc na grę w obronie obu zespołów można spodziewać się jeszcze bramek w drugiej połowie.

:forzamilan:
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

miszcz pisze:Przy tej bramce na 2:0 to nie wiem kto był lepszy: Calabria, Alexis czy Leao? :prayer:
Calabria zrobił też super robotę przy karnym / bramce na 1:0.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Inter dwa razy więcej fauli popełnionych, z czego jeden na karny i 0 kartek. :dunno:
forzamilan3
Milanista
Milanista

Post autor: forzamilan3 »

Hakan gra zajebiscie. W koncu po tylu latach. O 180 stopni odwrocila mi sie opinia o jego grze
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Fartowne, ale jest!!!
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Kolejny mecz w tym sezonie, gdzie mamy sporo szczęścia - ale to nie ma znaczenia, najważniejsze są 3 punkty. I oby tak dalej, bo te punkty będą bardzo ważne na koniec sezonu.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Mialem srake jak Kessie zszedl. Co on robil w tym meczu. Wygrana cieszy.
pandoktor
Milanista
Milanista

Mamy to!

I wiecie co? Niesamowicie cieszy mnie, że wygraliśmy ten mecz po takiej drugiej "brudnej" połowie. Bo ona pokazała, że ci chłopcy potrafią wreszczie grać jak faceci. Nawet po meczu nie cieszyli się jakoś szczególnie. Inna sprawa, że widać było gołym okiem, że byli wyczerpani fizycznie.

Wspaniała druga połowa Kessiego. Wreszcie wykorzystywał właśnie swoją fizyczną siłę i grał mądrze. Po zastępującym go Sandro, nawet jeżeli grał tylko minut, widać było, że stres go jeszcze zjada.

Jestem szczęśliwy.
Awatar użytkownika
selhaard
Milanista
Milanista

Post autor: selhaard »

Wszyscy w domu mamy koronawirusa. Od dwóch tygodni kwarantanna. Z Dziećmi. Już DAWNO nie spotkało mnie nic lepszego niż ten wynik.
Simon urósł do mojego osobistego bohatera. Ciężko i solidnie pracuje na ucztę w Walhalli.
Forza Milan! :diavolo:
to wszystko taty wina
pandoktor
Milanista
Milanista

selhaard pisze:Wszyscy w domu mamy koronawirusa. Od dwóch tygodni kwarantanna. Z Dziećmi.
Oooo, trzymajcie się!
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Ufff dowiezione :D W pierwszej połowie świetne widowisko, w drugiej gra spowolniła i zbrzydła, jak to często w meczach derbowych bywa.

Niesłychanie mnie cieszy wynik. Udało się wykorzystać mizerność dzisiejszego Interu w obronie, nieźle to też wyglądało z naszej strony. Bałem się mocno o Kjaera, bo w pierwszej połowie miał spore problemy z Lautaro, nawet sędzia nie odgwizdał jednego faulu, który mógł się skończyć drugą żółtą. W drugiej połowie na szczęście Martinez zgasł, a Simon grał dobrze. Wielki szacun dla Romagnolego, po tak długiej przerwie stanął na wysokości zadania. Każda piłka do Lukaku podnosiła mi ciśnienie, ale zazwyczaj Romek ogarniał. W przodzie chłopaki grali swoje, generalnie to co widzimy od początku sezonu, co jest pozytywnym sygnałem - nie tylko ze słabiakami możemy grać elegancką ofensywną piłkę. Spoko zmianę dał Krunić, jak zobaczyłem go przy linii bocznej to uniosłem brwi ze zdumienia, a on dobrze zakontrybuował do bronienia wyniku i nawet coś tam dodał w ofensywie.

Co do wskazania MOTM to mam dylemat między Ibrą, Calabrią a Kessie - wszyscy trzej absolutnie kluczowi.

Z minusów, to widać było że jest poziom którego tym składem nie przeskoczymy. To nie był Inter w szczytowej dyspozycji, a umieli narzucić swój styl gry. Kilka razy uratowało nas szczęście. No i Castillejo - doceniam jego zaangażowanie, ale jest to gracz zbyt ograniczony na dzisiejszy Milan. Jeśli Diaz się poprawi w obronie to nie będzie powodu w ogóle Samu wpuszczać na boisko.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Ładnie powalczone w drugiej połowie. Theo zagrał na 50% tego co potrafi a bramka padła ze strony Davide, który grał na niemal 100 %... Po Romku widać było przerwę. Salemakers nie przestaje zaskakiwać... Mega ważne 3 pkt.
:diavolo: :diavolo: :diavolo:
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Najsłabszy na boisku zdecydowanie sędzia. A to wyczyn, bo obie drużyny popełniły wiele błędów. Akcja z karnym dla Interu to komedia. Tam nie było ani faulu ani spalonego. Poznęcałbym się bardziej, ale to nie ma sensu.
Liczy się zwycięstwo. W końcu :) To najlepszy Inter od lat, nawet jeżeli było kilka absencji (choć tak naprawdę tylko brak Bastoniego był dla nich dotkliwy). Z tego powodu to zwycięstwo tym bardziej zasługuje na szczególne uznanie. Bardzo się obawiałem tego spotkania, bo szczerze mówiąc, patrząc na jakość obu kadr, to wciąż jesteśmy jeden poziom niżej i na koniec sezonu powinniśmy raczej oglądać ich plecy.

Calabria jest super i bardzo mnie cieszy ta jego dyspozycja. Zwłaszcza że niesprawiedliwie wcześniej dostawał tylko za nazwisko.
Ibra to mistrz, prawdziwy król. Szanuje Lukaku bardzo, ale Cassano chyba miał rację :)
selhaard pisze:Wszyscy w domu mamy koronawirusa. Od dwóch tygodni kwarantanna. Z Dziećmi.
Życzę zdrowia!
Ja też zajadę prywatą i chciałbym zaznaczyć pewien fakt. Odkąd urodził się mój syn ponad 4 miesiące temu, Milan nie przegrał żadnego meczu. Dziś po raz pierwszy wytrzymał całe 90 minut bez marudzenia. Także jak się zastanawiacie komu dziękować to już wiecie :)
sempiterna
Milanista
Milanista

Post autor: sempiterna »

A ja sobie cichaczem podśpiewuję, bo... mogę ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3JFutSCF8K4

SALUTATE LA CAPOLISTA!
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Po stracie bramki jak na nas wsiedli my¶la³em, ¿e nie ma szans, ¿eby dowie¼æ ten wynik. Jak dla mnie zawali³ Salmaekers, bo zosta³ w ¶rodkui zostawi³ Calabriê z dwoma przeciwnikami na skrzydle. Ale najs³abiej zdecydowanie Hernandez. Hakimi kilkukrotnie ogra³ go jak dziecko, w ofensywie tez mnóstwo b³êdów. Jak dla minie by³ pierwszy do zmiany, ale niestety za bardzo nie mamy dla niego zmiennika. Jestem ca³y czas w ogromnych nerwach , ale my¶lê, ¿e za chwilê zaczn± ustêpowaæ i ju¿ bêdzie pe³na rado¶æ.
Kzr pisze:Co do wskazania MOTM to mam dylemat miêdzy Ibr±, Calabri± a Kessie - wszyscy trzej absolutnie kluczowi.
Jak dla mnie Kjaer
"History will be kind to me... for I intend to write it"
MK92

Post autor: MK92 »

Nareszcie! Milano siamo noi!

Piękny wieczór, choć ciężko jeszcze uwierzyć, że dało się pokonać Inter po tylu latach posuchy ;)

Przebieg meczu oceniam raczej remisowo, a jeśli chodzi o grę do przodu, to nawet Inter lepiej wyglądał, ale troszkę dopisało nam szczęście i mieliśmy jeszcze pana profesora Kjaera na posterunku. Wygraliśmy te derby wykorzystując sporą niefrasobliwość obrony Interu, podatnej na nasz agresywny wysoki pressing.

Spośród Rossonerich na plus zdecydowanie Zlatan, Kjaer, Calabria, Saelemaekers oraz Bennacer. Troszkę niżej Kessie (głównie przez parę zbyt agresywnych wejść), ale też wiele dał swoją ofiarnością nawet w polu karnym Gigio. Reszta porządnie, prócz zagubionego Theo, no i pozbawionego rytmu meczowego Romagnolego, który nie radził sobie z silnym i mobilnym Lukaku. Na szczęście bez konsekwencji dla nas ten słaby występ obu panów.
selhaard pisze:Wszyscy w domu mamy koronawirusa.
Zdrówka! Tak samo dla acmilan1899.
miszcz pisze:Ja też zajadę prywatą i chciałbym zaznaczyć pewien fakt. Odkąd urodził się mój syn ponad 4 miesiące temu, Milan nie przegrał żadnego meczu. Dziś po raz pierwszy wytrzymał całe 90 minut bez marudzenia. Także jak się zastanawiacie komu dziękować to już wiecie :)
Nie może być inaczej, skoro - o ile dobrze pamiętam - pisałeś, że synek urodził się 10 czerwca, czyli w dniu urodzin Carletto ;) Pozdro dla młodego Milanisty!
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

@selhaard
zdrówka i cierpliwości, ja wczoraj otrzymałem glejt ozdrowieńca i sama izolacja była chyba najmniej przyjemną częścią tej przygody :)

co do meczu - do końca drżałem o wynik, po prostu flashbacki sprzed pół roku dały o sobie znać :D

mamy lidera!

Ależ progres zaliczył Alexis w przeciągu kilkunastu tygodni. Na ten moment decyzja o braku wzmocnienia prawego skrzydła wydaje się być trafiona, bo Belg to zdecydowanie materiał na gracza pierwszego składu.

MOTM Kjaer, miał kilka interwencji, które nawet nie były widowiskowe, wydawały się proste, ale jestem przekonany, że działo się tak tylko dzięki temu jak Duńczyk czyta grę.

Kolejny do wyróżnienia Ibra - jak utrzyma taką średnią strzelonych goli w lidze jak od powrotu do Milanu to spokojnie strzeli 20+ bramek.

Tak naprawdę tylko Theo zagrał wyraźnie poniżej swoich możliwości, ale myślę, że Francuz niedługo dojdzie do formy.

Bardzo mi się to podoba jak konsekwentnie kroczymy od zwycięstwa do zwycięstwa, bez napalania się na Bóg wie co. To pozwala skutecznie zdejmować presję z naszych piłkarzy, a wydaje mi się, że to jest kluczem do rozwiązania zagadki jak udało się wydobyć z tych piłkarzy potencjał, który parę miesięcy temu wydawał się tylko "miejską legendą".
ODPOWIEDZ