Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Napoli - MILAN

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Napoli - MILAN

Post autor: Bubu »

20 minut za gardą, i hak prosto w łeb :)
Forza!
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

1. Paqueta przy akcji Insigne to kryminał. Nie mam już do niego cierpliwości.
2. Wkurzający ten helikopter. Graczy pewnie też denerwuje.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Chyba troche błąd Gigio...
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Bubu pisze:Chyba troche błąd Gigio...
Niestety tak, chociaż nie była to też łatwa sytuacja.

Napoli dzisiaj jest bardzo groźne w ofensywie, nasi muszą przycisnąć.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Osobiście nie wiem, dlaczego Pioli wystawił od początku Paquetę, chyba na razie z niego 0 pożytku.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Gol ładny, ale połowa w naszym wykonaniu słabiutka. Trudno żeby było inaczej, gdy gramy w 10... w Napoli bardzo mi się podoba Zieliński.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Z Paquety to już kolejny sezon jest zero pożytku. To jest największy sabotażysta w tym zespole, bo podszywa się pod kogoś, kto potrafi dać w piłkę. Nie wiem jak długo jeszcze się można na niego nabierać, ale ja nie zamierzam.

Ogólnie, to gramy strasznie słabo. Z tyłu wchodzą w nas jak w masło, z przodu rażące niedokładności i brak koncentracji. Może Pioli, mistrz motywowania zespołu na 45 z 90 minut, ogarnie ich po przerwie, bo jak nie, to słabo to widzę. Remis mocno szczęśliwy, dzięki zabójczej skuteczności, bo więcej nic w tej pierwszej połowie nie stworzyliśmy.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Na szczęście jesteśmy potworami kondycji :) Jeżeli utrzymają to co prezentowali ostatnio to teraz powinno być już tylko lepiej.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

kamilus pisze:Osobiście nie wiem, dlaczego Pioli wystawił od początku Paquetę, chyba na razie z niego 0 pożytku.
Zwyczajne nieporozumienie.
Mam dość słuchania o "braku szans" jak przy Silvie. Tak samo jak Portugalczyk nie nadaje się do tego klubu, a pewnie i całej ligi.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Jak na moje, to gramy lepiej w defensywie niż przed wstrzymaniem rozgrywek. Boki obrony grają rozsądniej, nie zapuszczając się tak często do przodu. Para Ismaela z Kessiem też progres zalicza. No ale nie podoba mi się Paqueta, no i Zlatan jest jakby wczorajszy. Tyle, że ze Szwedem nie wiadomo co zrobić, bo może i jest wczorajszy, to jednak u nas to punkt odniesienia.
Napoli lepsze, nie ulega to wątpliwości w pierwszej połowie. Zobaczymy co będzie za chwilę.
Do Gigio wielkich pretensji nie mam.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Gigio bronił się przed główką, Di Lorenzo miał centymetry żeby trafić. Dopiero ta późniejsza powtórka to pokazała. Dlatego wypluł piłkę tak niefortunnie. Najpierw to wyglądało na jego winę, ale jednak uważam, że nie jest winny.

Połowa raczej słaba, ale bez dramatu. Paqueta do zmiany i grać dalej swoje. Więcej spokoju i dokładności.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Tak patrząc na powtórki to ja bym chyba jedenastki na Jacku nie gwizdnął. Ale cóż, decyzja podjęta nie ulegnie zmianie...
rafal996
Milanista
Milanista

Nie no, bez żartów. Jack szukał karnego, ale podstawiona noga była ewidentnie.

Więcej z gry mamy do karnego, ale nie wynika z tego nic konkretnego.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Tak patrząc na powtórki to ja bym chyba jedenastki na Jacku nie gwizdnął.
Komentatorzy też mówią o 'miękkim karnym' i upadaniu przed kontaktem, ale ja kompletnie tego nie rozumiem. Głupi karny, ale oczywisty.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Druga powtórka pokazała wiele i była z perspektywy sędziego. Bardziej karny niż nie, choć na początku wyglądało to trochę na wyrost.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

No i nie dojechaliśmy ich w drugiej połowie... :/ Puchary będą. Pytanie czy z eliminacjami czy bez.
rafal996
Milanista
Milanista

Musimy szanować ten remis. Nie graliśmy źle, ale trudno było oczekiwać więcej po takim przebiegu.

Za mało strzałów dziś, coś się zacięło. Ale w drugiej połowie było już fajne rozgrywanie i zepchnięcie Napoli do obrony. Momentami te wymiany podań wyglądają bardzo fajnie.

Dla mnie ostatnio coraz lepiej gra Bennacer. Ogarnął się, nie ryzykuje, gra czysto, a kapitalnie czyta grę, naciska, przecina, odbiera, no i z piłką przy nodze świetnie wychodzi spod pressingu. Kawał grajka, duże postępy.

Maraton z czołówką zakończony imponującym wynikiem, duży szacunek. Ale liga układa się tak, że te świetne wyniki pozwoliły zaledwie utrzymać status quo. Nic nie zyskaliśmy i nadal możemy wylecieć z siódemki.

Optymistyczne jest to, że jest jakaś ciągłość. Wygrana z Romą mogła jeszcze wydawać się przypadkiem, ale jeśli na cztery mecze z czołówką wygrywamy trzy i jeden remisujemy, to już na pewno przypadkiem nie jest.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Trzeba cieszyć się z tego punktu.

Gorszy mecz Hakana, to i my w ofensywie gorzej.
Bardzo fajna zmiana Leao, który gra bardzo dojrzale. Nie byłem fanem jego zakupu, do dziś nie mogę przeboleć Cutrone, ale gołym okiem widać, że to nieprzeciętny talent. Nawet nie ma co porównywać do niego Nianga.
A propos chaosu (skojarzyło mi się z Niangiem) to nowy człowiek chaos to Conti.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Ja tam na razie wielkiej różnicy między Niangiem a Leao nie widzę. Ok, Leao jest lepszy technicznie, ale jak dotąd nie potrafi tego skonkretyzować i ustabilizować. Pamiętajmy, że Niang też miał trochę fajnych meczów w Milanie
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Szkoda, że dzisiaj te idiotyczne teksty o "amatorze od którego każdy będzie lepszy" się nie sprawdziły.
Widać było lekką przewagę klas, więc remis to dobry wynik. Kolejny mecz na plus dla Pioliego, bo drużyna jakby bardziej poukładana.

Zlatan kiepsko. Nie może grać chyba co 3 dni po 60-70 minut. Lepiej dać teraz Leao od początku.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

miszcz pisze:Zlatan kiepsko. Nie może grać chyba co 3 dni po 60-70 minut. Lepiej dać teraz Leao od początku.
Teraz mamy trzy mecze z niżej notowanymi rywalami to pewnie odpocznie. Na Napoli mniemam że Pioli nie chciał ryzykować wtopy, dlatego Ibra grał od początku. A wtopa była jak najbardziej możliwa. Cieszę się że mamy dobrą passę pod wodzą Stefano, dobrze że jest i posprzątał ten syf po Giampaolo. Docelowym trenerem nie będzie, ale wygląda na to, że kogoś takiego potrzebowaliśmy.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Dobry wynik w kontekście walki o 5/6 miejsce, natomiast teraz czas na regenerację i skupienie na 3 kolejnych meczach z teoretycznie słabszymy rywalami. Przed meczem z Atalantą trzeba zdobyć 9 pkt i, jeśli nie spoczniemy na laurach po tak dobrych wynikach w ostatnim maratonie z wyżej notowanymi rywalami to jestem dobrej myśli.

Szkoda czerwonej kartki dla Saelmaekersa. Liczyłem z jego strony na jakieś asysty/gole w najbliższym czasie.

Jednym z priorytetetów na letnie mercato musi być prawy obrońca.
rafal996
Milanista
Milanista

Renesco pisze:Dobry wynik w kontekście walki o 5/6 miejsce
No nie wiem. Roma uciekła, Sassuolo odrabia.
Wiadomo, że trudno oczekiwać samych wygranych z takimi rywalami, a i tak zdobyliśmy punktów więcej, niż się spodziewaliśmy. Ale to jest właśnie paranoja obecnego położenia Milanu - nie jesteśmy nawet o krok bliżej tego piątego miejsca.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Idąc tym tropem każdy inny wynik poza zwycięstwem jest zły, niezależnie z kim.

Udało się zachować status quo wobec Napoli, następne 3 mecze to będzie czas na odrabianie strat.

Może uda się dzięki temu remisowi uniknąć rozluźnienia, bo po zwycięstwie nad Napoli zapewne mielibyśmy festiwal peanów o tym jak to zgarnęliśmy 12/12 pkt z czołówką.
MK92

Post autor: MK92 »

Jestem usatysfakcjonowany z wyniku, ale trzeba przyznać, że jest on dla nas szczęśliwy. To Napoli lepiej grało w piłkę. Całe szczęście, że choćby Callejon nie potrafił czysto uderzyć na naszą bramkę.

Ogółem rzecz biorąc, bardzo wymagający maraton ligowy zdaliśmy na piątkę. 10 na 12 możliwych punktów w starciach z Romą, Lazio, Juventusem i Napoli to osiągnięcie na miarę Milanu Ancelottiego czy Allegriego. Najwięksi optymiści nie zakładali takiego scenariusza.
carlos pisze:Boki obrony grają rozsądniej, nie zapuszczając się tak często do przodu.
Zgadzam się. Milan bardzo skorzystał na ustawieniu 4-2-3-1, które od dawna wielu z nas postulowało. Dodatkowym atutem jest brak skupienia gry na powolnym Suso, który piłkę rozgrywał w trójkącie z Kessie i Contim lub Calabrią. Iworyjczyk w kreowaniu akcji zupełnie się nie sprawdzał, natomiast wypuszczanie się naszych prawych obrońców pod pole karne rywali skutkowało dużymi brakami w defensywie i ich częstszymi kiksami. Obecnie widać wyraźnie większy balans w ustawieniu, co nam ewidentnie służy.
rafal996 pisze:Gigio bronił się przed główką, Di Lorenzo miał centymetry żeby trafić. Dopiero ta późniejsza powtórka to pokazała. Dlatego wypluł piłkę tak niefortunnie. Najpierw to wyglądało na jego winę, ale jednak uważam, że nie jest winny.
Uważam, że w przypadku obu bramek zdobytych przez Napoli nie ma sensu pastwić się nad Donnarummą, jak to niektórzy kibice Milanu obecnie czynią. Przy pierwszej straconej bramce Gigio miał bardzo ograniczone pole widzenia, więc miał prawo niepewnie zareagować. W przypadku drugiego gola dla gospodarzy piłka przeleciała między jego nogami po rykoszecie, który z pewnością miał prawo go zmylić. Poza tym warto pamiętać, że nasz bramkarz kilkukrotnie wyciągnął trudne piłki, dlatego nie przychylam się do niskich ocen dla niego za to spotkanie.
ODPOWIEDZ