Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Juventus

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Na dzień dzisiejszy trzeba poważnie zastanowić się nad tym, czy odsuwanie Piolego od drużyny ma sens.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Rangnick jest w stanie pełnić wiele funkcji w zarządzie o czym wspomniałem od momentu pojawienia się pierwszych plotek łączących jego osobę z Milanem.

Pioli właśnie przekroczył magiczną granicę średniej punktowej 1,7, którą w ostatnich latach mieli: Gattuso, Montella i Mihajlovic, czyli trenerzy pod których batutą Milan miał jakieś dłuższe okresy lepszej gry, tak jak za Stefano obecnie. Następny w kolejce jest Allegri ze średnią 1,81 i celem Piolego powinno być co najmniej dobicie do takiego wyniku.

Bardzo mnie to wszystko cieszy, odczuwam też wewnętrzną satysfakcję, bo zalążki lepszej gry widziałem już dawno.

Jeszcze odnośnie samego spotkania - my tu gadu-gadu, a Leao strzela swoją 5 bramkę, jak na pierwszy sezon w Serie A, młody wiek i 1164 rozegrane minuty to wygląda to nieźle.

Rebić dobija do 10 bramek ligowych i strzela średnio co 100 minut - brawo!

O reszcie wiele już zostało napisane i podpisuję się pod postami z superlatywami.

Po takim spotkaniu warto puścić lejce i dać się ponieść euforii chociaż przez chwilę!
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

Bez kitu ci chłopcy bali się grać przed publicznością :rotfl:

FORZA!
ForzaMILAN!
Awatar użytkownika
selhaard
Milanista
Milanista

Post autor: selhaard »

no.
pozwoliłam wczoraj mężowi popatrzeć jak jego Arsenal remisuje wygrany mecz z leicester, bo Milan gra z Juventusem przecież we środę... i odpalam dzisiaj kompa w pracy i ...
o żesz ... w mordę... tyle lat ciemno jak w dupie, a kiedy grają TAKI mecz ja patrzę jak pada w Londynie...
niech mnie ktoś ... coś...
ale JAKA RADOŚĆ. zaocznie, ale jednak :king:
to wszystko taty wina
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ibra emeryt:
Gol i asysta z Interem.
Gol i asysta z Lazio.
Gol i asysta z Juve.
:prayer:

Zabawne jest też to, że właśnie daliśmy Atalancie powód by marzyć o scudetto :)
Judge not lest ye be judged yourself
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Mimo, że sezon już jakiś czas temu spisany na straty, to TAKA wygrana smakuje wybornie! Po raz kolejny potwierdzają się słowa Czesia Michniewicza, że "2-0 to bardzo niebezpieczny wynik" :D
Nie pamiętam meczu, kiedy juve przegrało, prowadząc 2-0 i to w taki sposób (3 nasze bramki w 5 min!).
Tak jak zauważyliście, wyróżnia się nasze przygotowanie kondycyjne, wybieganie do końca, po wyjściu na prowadzenie nie murujemy tylko gramy dalej fajnie do przodu, co to się stało z tym Milanem... ;)

Dziś z uśmiechem do pracy w czerwono-czarnej koszulce ;)
miszcz pisze:właśnie daliśmy Atalancie powód by marzyć o scudetto
aż tak daleko to bym nie szedł, bez jaj :P
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Po bramce na 2:0 posz³a soczysta wi±zanka, bo po prostu nie mog³em przeboleæ, ze graj±c w sumie dobr± pi³kê znowu Juve nas wypunktuje jako do¶wiadczony bokser zó³todzioba. W drugiej po³owie szczêkê mia³em przy pod³odze.
Dla mnie kluczem do poprawy jest psychika. Zawsze uwa¿a³em, ¿e zbyt wielka presja wywierana na pi³karzach nie s³u¿y ustabilizowaniu zespo³u i tutaj 4 miesi±ce spokoju, gdy pi³a w ca³ym kraju zesz³a na dalszy plan oraz brak wymagaj±cej publiczno¶ci na meczu pomaga tym m³odym ch³opakom zapomnieæ o ca³ej medialnej nagonce i nabraæ wiary w umiejêtno¶ci. W ostatnich 3 meczach dwukrotnie wyci±gali¶my siê z wyniku 0:2. Nie wiem ile poprzednio nam zajê³o zdobycie 4 punktów w takich meczach, ale podejrzewam, ze z 5 lat.
Co do wybiegania to te¿ moim zdaniem mo¿e byæ w du¿ym stopniu kwestia mentalna, a nie koniecznie przygotowania fizycznego. Jak masz wiarê w zwyciêstwo i swoje umiejêtno¶ci to nogi same nios±.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Jeśli skończymy na 6-tym miejscu za Napoli, a przed Romą to mamy fazę grupową LE, a Roma kwalifikacje?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ja nie byłbym sobą, gdyby trochę nie ponarzekał na to co zawsze.
Zerknąłem na stronę Legi i co? Kartka Rebicia utrzymana. Na jakiej podstawie, skoro VAR zmienił decyzję?
Inna sprawa, to porównanie liczby fauli i kartek. Milan 14 fauli - 4 kartki. Juve 16 fauli - 1 kartka! Ta dla Bonucciego za karny, którą sędzia był zmuszony wyciągnąć.
Taka sytuacja to nie jest nic nowego oczywiście.

zino pisze:aż tak daleko to bym nie szedł, bez jaj
Atalanta gra z Juve za kilka dni :P
mms pisze:Jeśli skończymy na 6-tym miejscu za Napoli, a przed Romą to mamy fazę grupową LE, a Roma kwalifikacje?

Tak jest.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Janusz Cebula pisze:Ciekawe czy dziś carlos też odpuścił drugą połowę :D
Wczoraj carlos odpuścił cały mecz. Życie stawia przede mną nowe wyzwania.
Cieszę się wynikami, chociaż wciąż uważam, że mają one marginalne znaczenie w kontekście chęci rozpoczęcia konkretnej budowy. Jeśli przyjdzie Ralf, to ma to poustawiać po swojemu, choćby i miał wywrócić ten stolik do góry nogami. To on ma zdecydować, czy chce współpracować z Piolim i grać Zlatanem. Udany miesiąc czy dwa (zwłaszcza tak specyficzne, jak obecne dogrywanie ligi), nie mogą rzutować na całość.
Na dobrych wynikach klub nie traci, zawodnicy też nie. Ewentualny udział w LE zwiększy wymagania przyszłego sezonu, no ale nikt nie mówił, że będzie lekko.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

miszcz pisze:Kartka Rebicia utrzymana. Na jakiej podstawie, skoro VAR zmienił decyzję?
Mogę się mylić, ale mi się wydawało, że dostał kartkę za dyskusję/powiedzenie czegoś miłego do sędziego już po akcji.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

zino, w takim przypadku nie ma sprawy :)
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

miszcz pisze:Ibra emeryt:
Gol i asysta z Interem.
Gol i asysta z Lazio.
Gol i asysta z Juve.
:prayer:
Nie do przecenienia jest jego wpływ na drużynę. Zobaczcie:

Milan Giampaolo 3-0-4; średnia 1,29
Milan Pioliego bez Ibry 3-3-4; średnia 1,2
Milan Pioliego z Ibrą 8-4-2*; średnia 2,0

* liczę wszystkie mecze, także gdy nie grał

Można się zżymać, że emeryt, że człapie, ale koniec końców efekt jest bardzo dobry. Być może niekoniecznie nawet na boisku, chociaż doceniam jego indywidualne statystyki, ale w szatni. Hakan i Rebić to zupełnie inni gracze teraz.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja bym nie był taki szybki w kwestii zostawiania Piolego.

To jest sympatyczny facet, nic do niego nie mam, a obecną pracę szanuję. Tyle, że dotychczasowy przebieg kariery wskazuje, że to przeciętniak, któremu trafiają się serie, a potem wraca do normy. Jasne, może jakimś cudem Pioli stanie się takim Gasperinim Milanu. Nie można wykluczyć, że akurat on jest dla Milanu stworzony i razem osiągną sukcesy. Ale my w takie bajki wierzyliśmy zbyt długo i zbyt często. Przecież takie fajne okresy gry już były, czy za Sinisy, czy za Montelli, czy za Rino. Za każdym razem na dłuższą metę kończyło się tak samo.

Wszystko zależy od dalszej wizji. Jeśli faktycznie przyjdzie Rangnick, to on powinien decydować. Nie jest wykluczone, że Pioli zgodziłby się pozostać trenerem, z tym że ściśle podporządkowanym wizji Niemca. Natomiast jeśli miałoby się nic nie zmienić i po prostu Pioli by został, razem z całą resztą, to wybaczcie, ale nie wierzę w długotrwały sukces.

---

A co tam, obejrzałem sobie skrót ponownie. Piękna sprawa :D

Najlepsze jest to, że tak sobie skomplikowaliśmy sezon, że nadal nic nie jest jasne. Za każdym razem, kiedy zaczynam myśleć o Milanie jako o drużynie stabilnej, coś się psuje, więc teraz też jestem ostrożny. Już dziś Napoli i Roma mogą nas zepchnąć na siódme miejsce. Za nami Verona ma (może mieć) tylko 4 punkty mniej. Przed Milanem jeszcze dwa mecze na szczycie, z Napoli i Atalantą. Poza tym Parma, Bologna, Sassuolo, Sampdoria i Cagliari. Jest gdzie tracić punkty.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ja się zgadzam z Rafałem. Przypominam sobie jak mówiło się o wielkim Maranie w Cagliari, po jego niesamowitej serii. Potem trzeba było drżeć o ligowy byt.
Z Piolim było podobnie w Interze i Fiorentinie.

Jednakże, jeżeli do końca sezonu by utrzymał się taki stan rzeczy, to ja bym się zastanowił. Nie sądziłem, że po tym co widziałem przed pandemią jest mnie w stanie czymkolwiek przekonać, ale właśnie taki jest futbol :)
W końcu mamy pozytywny bilans i nie ma perspektywy historycznie żenującego sezonu. :ok:
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Miałem dokładnie to samo przemyślenie co Rafał. Tradycyjnie ludzie mają tendencje do popadania ze skrajności w skrajność. Dzisiaj jest dobrze, ale tydzień temu zremisowaliśmy ze SPAL i takich zachwytów nie było. Nie możemy zmieniać planów co parę tygodni. Pioli, jeśli dowiezie 5. lub 6. miejsce to można uznać, że spełnił swoją rolę stabilizatora, ale musi zostać zastąpiony kimś docelowym. On raczej taką osobą nie jest.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Ja natomiast poleciłbym lekturę wpisów o meczu w PW... :) Ktoś tam doceniał, że w 10 postawili się lepszej drużynie, że fizycznie wyglądali bardzo dobrze, że bez kilku graczy. Ale znaczna większość, jechała po nich z góry na dól.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
MK92

Post autor: MK92 »

Dawno tylu gratulacji od różnych znajomych osób nie otrzymałem, co od wtorkowego wieczoru ;)

Widzę, że wątek meczowy naturalnie poszedł w stronę Piolego, co po ostatnich wyczynach Milanu jest zupełnie oczywiste. Ja sam już mam w głowie jakiś dysonans poznawczy teraz, bo niby nasz obecny trener miał być do niczego do ostatniego spotkania ligowego, a w minionych tygodniach widzimy najlepszy Milan od czasów wczesnego Allegriego. Byłoby nieelegancko zwalniać teraz Stefano. Z drugiej strony poczekajmy z werdyktami do początku sierpnia, gdy liga skończy swój bieg. Wtedy będziemy mieli obraz całości.

Ostatnie lata nauczyły nas jednak cierpliwości i ograniczonego zaufania do wszystkiego, co związane z naszym Milanem, więc ja - podobnie jak Panowie wyżej - jakoś niespecjalnie wierzę, że były opiekun m.in. Interu czy Fiorentiny stałby się kimś w rodzaju Gasperiniego Milanu na kilka lat. Ale któż zna przyszłość? Najlepiej by było, gdyby sam Rangnick zdecydował, czy chce być menedżerem w angielskim stylu, czy jednak widzi szansę na owocną współpracę z Piolim. Znając życie, pewnie i tak już wszystko jest dawno ustalone, niezależnie od wyników Rossonerich, a prasa tylko spekuluje.

Swoją drogą, mam duży szacunek wobec Piolego. Na dzień dobry spotkał się z falą niczym niezasłużonej krytyki i prześmiewczych komentarzy. Nikt nie miał tak chłodnego przyjęcia przez kibiców Milanu na całym świecie. Potem zaczęło się wielomiesięczne podgryzanie jego autorytetu osobą Rangnicka. Mimo wszystko ani razu nie było słychać głosu skargi naszego trenera. Robił swoje z uśmiechem na ustach, a piłkarze chyba dość mocno się z nim utożsamili. Zasłużył sobie na taki czas, jak teraz.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

MK92 pisze:Zasłużył sobie na taki czas, jak teraz.
... i prawdopodobnie na niezły kontrakt u nowego pracodawcy. Dla Pioliego paradoksalnie może to będzie i lepiej, że go wywalą po tak dobrej końcówce i pójdzie w ślady Rino niż miałby jesienią rozwalić to, na co teraz zapracował i ostatecznie zamknąć sobie drogę do kariery w wielkich klubach.
rafal996
Milanista
Milanista

A Wy już wiecie, że ta końcówka będzie taka dobra? ;)
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

mam do Was pytanie. Wyobraźcie sobie, że w rundzie jesiennej wygrywamy z Juve, Roma i Lazio. A po przerwie covidowej, czyli przez ostatnie kilka dni przegrywamy z Juve, Romą i Lazio. Mamy dokładnie tyle samo pkt w tabeli, jesteśmy wraz z rywalami na dokładnie tych samych miejsach. Jak odbieracie Piolego, po 3 porażkach w ostatnich 4 meczach ?
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
rafal996
Milanista
Milanista

Dla mnie to w ogóle nie ma znaczenia.

Nie pytamy o wyniki, pytamy o stan docelowy i długoterminową strategię. Czy Stefano Pioli to docelowy trener, który odbuduje potęgę Milanu? Czy jego zatrudnienie było planowane i przemyślane, czy było dziełem przypadku, po fiasku pracy z Giampaolo? Proste sprawy.

Jak już pisałem, Pioli to fajny facet i niezły fachowiec. Ale trafił tu przez przypadek i od razu w założeniach na chwilę. Ma kontrakt do końca sezonu. Od początku była mowa o tym, że odejdzie.

Dla mnie jest jedna możliwość, żeby mógł zostać - wspólne stwierdzenie, że pasuje do długoterminowej strategii i będzie ją realizować. Jeśli ma być trenerem, bo "a może tym razem się uda", to zapewniam, że już w okolicach grudnia będziemy pisać o kolejnym straconym sezonie i zastanawiać się, na kogo postawić od września.

Aha - a jeśli chodzi o wyniki, nie mam pretensji o porażki z Lazio, Romą i Juve w pierwszej rundzie. Dużo bardziej mam pretensje o porażki z Genoą czy remisy ze SPAL czy Sampdorią. 5 - 7 punktów, które straciliśmy z drużynami słabszymi, dałyby teraz spokojną, wręcz komfortową sytuację przed finiszem i pewną LE.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Rafał996 w punkt. I o to się rozchodzi od długiego czasu przy zatrudnieniu kogokolwiek na stanowisku szkoleniowca. To samo można powiedzieć o innych stanowiskach w naszym klubie np. dyrektora sportowego i innych.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Z tego co pamiętam, to Pioli ma kontrakt do konca przyszłego sezonu.
MK92

Post autor: MK92 »

Tak, Pioli ma kontrakt z Milanem do połowy 2021 roku, ale z tego, co pamiętam, to jest w nim zawarta jakaś furtka dla klubu, umożliwiająca rozstanie bez konsekwencji finansowych w razie braku awansu do Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020.

Cóż, jeśli chodzi o moje konkluzje dotyczące stanowiska trenerskiego w Milanie, to nie mam nic do dodania wobec powyższych postów szanownych kolegów.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Furtka dotyczy braku awansu do Ligi Europy. Chyba.
ODPOWIEDZ