Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Fiorentina - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Fiorentina - Milan

Post autor: Paolo#3 »

Przewidywane składy według LGdS:

ACF FIORENTINA (3-5-2): Drągowski - Milenković, Pezzella, Caceres - Lirola, Duncan, Pulgar, Castrovilli, Dalbert - Vlahović, Chiesa.

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma - Calabria, Gabbia, Romagnoli, Hernandez - Kessie, Bennacer - Castillejo, Bonaventura, Rebić - Ibrahimović.

Ostatnie pięć spotkań Violi, to wygrana 5-1 z Sampdorią (choć słyszałem opinię, że wynik trochę zakłamuje to co działo się w tym meczu, ponoć całkiem wyrównane spotkanie, kilka razy piłka wybijana z linii bramkowej, itp., dobrze by było, gdyby wypowiedział się ktoś, kto oglądał), porażki z Juve (0-3) i Atalantą (1-2), bezbramkowy remis z Genoą i wygrana z Napoli (2-0).

W szeregach Milanu niewiadome, to obrona (Gabbia czy może jednak Musacchio, który ponoć ma być gotowy na to spotkanie) oraz trequartista (Paqueta zagrał przeciętnie z Torino, Jack już jest chyba myślami w innej drużynie, a Hakan niby ma być dostępny, ale czy będzie w stanie wyjść w podstawie?).

W szeregach Fioletowych zwrócę uwagę na grę Castrovillego. To takie moje marzenie odnośnie linii pomocy Milanu na sezon 2020/21, zaraz po Tonalim. Wątpliwe aby się spełniło, ale zobaczymy :) No i Drągowski - w przypadku odejścia Gigio, widziałbym Polaka w Milanie. Pamiętajmy jednak, że Viola ma spore plany i ambicje na przyszłość, więc... ;)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Paradoksalnie cieszę się, że Fiorentina rozbiła tydzień temu Sampdorię 5:1. To drużyna bardzo chimeryczna i szansa na powtórkę takiego wyniku jest nikła ;-)

Na papierze ekipa z Florencji jest mocna, ale jej aktualne miejsce w tabeli sugeruje coś innego. Taki mecz - na dwoje babka wróżyła, bo potencjał do bardzo dobrej gry mają, ale to mamy i my.

Nam kolejne zwycięstwo potrzebne jest jak powietrze, ale wyjazdowe spotkania z Fiorentiną praktycznie zawsze kojarzyły mi się z realnym zagrożeniem utraty punktów i nie inaczej jest też dziś.

Bardzo liczę na wygraną, ale jakbym miał stawiać to pachnie mi tu remisem.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

A Bennacer już z żółtkiem. Naprawdę martwi mnie to ile on tych kartek zbiera.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Wielki Milan zawsze miał w swoich szeregach wielu inteligentnych graczy. W tym obecnym na 'metr kwadratowy' nie przypada ich za wielu...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Serio?! Ręka?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Lipa, fajna bramka była - predzej spodziewałem się, że faulu szuka na monitorze.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Straszna lipa.

Ps. Liczba naszych prostopadłych podań w tym meczu większa niż w całym sezonie chyba.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
satoshi
Milanista
Milanista

Post autor: satoshi »

Dostałem już raz ostrzeżenie za nazwanie naszych piłkarzy tak, jak grają.

2-0 na 2-4 z interem
1-0, przewaga z viola o jednego gracza

Innego określenia nie ma..
pandoktor
Milanista
Milanista

Nie mam zielonego pojęcia, jak można było tutaj gwizdnąć karnego... ale faktem jest, że powinniśmy to zamknąć dawno temu. A Cutrone cieszący się dla Violi, chcący strzelać karnego - nie mogłem na to patrzeć...

Ps. Postawa naszych zawodników po stracie bramki okropna.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2020, 22:44 przez pandoktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ale się skompromitowaliśmy, zresztą nie pierwszy raz sami sobie załatwiamy mecz. Nawet nie chce mi się pisac ale to było żenujące. Karny kpina.
GoliMilan
Milanista
Milanista

Post autor: GoliMilan »

Klub Mem!!! Jesteśmy żałośni!!! :wall2:
GoliMilan
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Karnego mogłoby nie być i mógł być, trudno mieć pretensje do sędziego. Ktoś już pisał, jak to dobry jest Pioli i jaką będzie miał super średnią punktową jak wygramy trzy kolejne mecze. No to nie będzie miał. Dla mnie to jest moment na dodanie hashtagu #TypowyMilan, bo straciliśmy punkty tak jak już tyle razy w tym sezonie. Prowadzimy, ale kunktatorstwo każe się cofnąć, i zamiast dobić rywala, to go zachęcamy do ataku. I to rywala, który już błagał o dobicie grając jednego mniej. Nie mam słów na to, ale to jest ewidentny problem, z którym ten trener sobie poradzić nie umie. Najlepiej niech świadczy przywołana tu wcześniej informacja, że w tym sezonie wygraliśmy tylko jeden mecz przewagą większą niż jednobramkowa.

Bardzo mnie natomiast cieszy gra i dyspozycja Gabbi. Chłopak bez żadnych kompleksów, z dużym spokojem i pewnością siebie. Bardzo dobrze wygląda z Romagnolim. Mam nadzieję widzieć go częściej.

Tak jeszcze na koniec: jak tak na nas patrzę, to w tej chwili jesteśmy własnie drużyną, która może się gdzieśtam kopać o miejsca 6-8 w tabeli. Wszystko powyżej, to już będzie szczęście. Nie wierzyłem w Piolego od początku i podtrzymuję moją niewiarę. Nie chcę go zwalniać teraz, chciałem, żeby go tu w ogóle nie było i mam nadzieję, że po sezonie zostanie zastąpiony docelowym trenerem. Smutno mi tylko, że jeszcze tyle się muszę męczyć oglądając jego Milan.
MK92

Post autor: MK92 »

W drugiej połowie wyszły klasyczne wady współczesnego Milanu - niechlujne finalizowanie akcji (czy to ostatnie podanie, czy to strzał na bramkę rywala) oraz łatwe oddawanie inicjatywy w końcówkach meczu. Sędzia też podejmował dość kontrowersyjne decyzje, bo może mógł uznać tę bramkę Zlatana po bardzo ładnej indywidualnej akcji, a także mógł nie dopatrzeć się faulu Romagnolego na Cutrone. Obie te sytuacje bardzo niejednoznaczne, a zatem mocno zależne od subiektywnej oceny, ale niestety tak już są te przepisy skonstruowane, że dają sędziemu zbyt duże pole do interpretacji. Pretensje musimy kierować przede wszystkim do siebie. Ciężko mi myśleć o tym, ile to już punktów straciliśmy w tym sezonie przez takie niby detale.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2020, 23:15 przez MK92, łącznie zmieniany 3 razy.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Chyba bardziej kontrowersyjny karny niż z Juve. Trudno mi się dopatrzeć czegokolwiek, zwyczajna walka o piłkę, starcie jakich dziesiątki. Ani ręce za bardzo nie pracowały ani nogą nie trafił w nogę. Oczywiście sędzia się wybroni, ale szkoda... Podobnie jak gola Zlatana. Jeśli takie są przepisy, to są absurdalne.

Inna sprawa, że Milan się prosił o ten remis oddając inicjatywę przy grze w przewadze. To się mści, nawet jeśli niesprawiedliwie.

Będzie bardzo brakować tych punktów. Bardzo.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Passa fartownych 1:0 musiała się kiedyś skończyć.
Z pomocą, czy bez pomocy sędziego Viola nas ośmieszyła w końcówce.
Inna sprawa, że powinno być do tego momentu 2:0 albo i więcej i pozamiatane.

Z tą krytyką trenera bym nie przesadał.
Kontrola przez większość meczu.
Wszystkie zmiany wymuszone.
Czy to wina Piolego, że nasi potrafią wykoszystać jedną sytuację na dziesięć?
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
GoliMilan
Milanista
Milanista

Post autor: GoliMilan »

Nawet jeśli wszystkie zmiany były wymuszone, to nikt Piolemu nie bronił zamiast Gabbi wpuścić Paquete czy Leao żeby pokazać jaja i walczyć o drugiego gola przeciwko 10 piłkarzom Violi. Przejście na grę trójka obrońców było w tym momencie mniejszym ryzykiem niz cofnięcie się w 11 na własne pole karne. Ale ten trener po raz kolejny pokazał, ze prowadzenie tego klubu go przerasta i czas przypomnieć to co tutaj pisze od kilku lat, dopóki nie przyjdzie trener z topu, dopóty nie zrobimy ani kroku w tabeli w górę.
GoliMilan
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Oddali inicjatywę? A może po prostu nie potrafią jej mieć zbyt długo, tak jak do tej pory już wiele razy było?
Majkel pisze:Nie wierzyłem w Piolego od początku i podtrzymuję moją niewiarę.
Mam tak samo, a podtrzymuję to przynajmniej do czasu, aż cokolwiek da mi podstawy do wiary w to, że jednak trener widzi futbol trochę inaczej niż do tej pory, a gra jak dotychczas, bo wychodzi mu to z posiadanej kadry.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Tak jest carlos. To nie jest odosobniony przypadek kiedy oddajemy inicjatywę w najmniej oczekiwanym momencie. Zwróćcie uwagę, że w ostatnich kilku spotkaniach tylko Torino (ze względu na swoją niebywałą słabość) nie odwróciło meczu w ostatnich minutach meczu. W tym spotkaniu Milan już oddychał rękawami i znowu raził swoją nieporadnością. My od dawien dawna mamy manierę osiadania na laurach, nie pierwszy i zapewne nie ostatni zbłaźniliśmy się na boisku. Tutaj jest jeszcze inny problem, to oni grali w 10-ciu, nie my a wygladali na dużo lepszy zespół a przede wszystkim z większymi chęciami osiągnięcia sukcesu. Niechlujność, nieporadność, słaba skuteczność to zdecydowanie DNA tego Milanu. Jeszcze na deser Begović uratował nas przed stratą gola w doliczonym czasie gry... ciężko w to uwierzyc.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

GoliMilan, może jeszcze frytki do tego?
W momencie zejścia Gabbi na boisku zostawał jeden obrońca z prawdziwego zdarzenia.
Czyżbyś oczekiwał w tej sytuacji taktyki "wszyscy na atak"?

Ja również nie uważam Piolego za wielkiego trenera.
Jedno co doceniam, to że nie kombinuje na siłę.
Poprzednik kombinował i skończyło się katastrofą.
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Kiedy gra się ponad pół godziny w przewadze, to przy prowadzeniu 1-0 wypada domknąć mecz kolejną bramką. Tymczasem Viola zaczęła w samej końcówce naciskać Milan...

Nie czuję jakiegoś wielkiego żalu i frustracji, bo po tragicznym początku sezonu, żyję sobie z przekonaniem, że jak będzie awans do Ligi Europy to fajnie, a jak nie, to nie będę płakać. Puchar Pocieszenia to nie Champions League.

Majkel pisze:Bardzo mnie natomiast cieszy gra i dyspozycja Gabbi.
Mnie też, ale zastanawia mnie ta zmiana - tam był jakiś uraz Matteo?
Soja pisze:Wszystkie zmiany wymuszone.
Czy to wina Piolego, że nasi potrafią wykoszystać jedną sytuację na dziesięć?
Dodatkowo na tej ławce rezerwowych zbyt wielkiego wyboru nie ma - Paqueta bez formy, ma jeszcze swoich obrońców z nostalgią wspominających "rainbow flick" z Genoą, ale nic konkretnego ten facet w Milanie nie zagrał. Bonaventura jest już cieniem samego siebie po tej kontuzji. Castillejo nie ma zmiennika. Saelemaekers to jest raczej prospect, ale może być tak, że po zakończeniu sezonu wróci do Belgii.

Najlepsze to dwójka Kessie - Bennacer. Ciekaw jestem czy w przypadku wykartkowania/kontuzji, Pioli miałby odwagę wystawić Brescianiniego?

Gabbia przynajmniej w dwóch ostatnich spotkaniach pokazał, że jakąś alternatywą na środek obrony jest i może warto obdarzyć go większym zaufaniem? Czasami decydują epizody, pamiętam do dziś powrót Chielliniego z Fiorentiny do Juve. Giorgio miał bodajże ochotę zostać jeszcze we Florencji, gdzie grał na lewej, ale Juventus miał jakiś problem w środku i go wstawili na stopera, co było strzałem w dziesiątkę. Matteo już podczas letnich sparingów pokazywał się z bardzo dobrej strony i chyba nie można mówić, że podzieli los Ely'ego.
GoliMilan pisze:dopóki nie przyjdzie trener z topu, dopóty nie zrobimy ani kroku w tabeli w górę.
Który trener z topu przyjdzie trenować zespół gdzie poza Gigio i Alessio nie ma zawodników topowych?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Mecz oglądałem tylko ukradkiem i z tego też powodu mniej mnie dotknęło to co się działo we Florencji. W tym momencie sobie oglądam retransmisje na spokojnie.
Ani trochę mnie nie dziwi, że wracamy stamtąd z niesmakiem i po kontrowersyjnych decyzjach. Odkąd pamiętam to z tym wiążą się wyjazdy do Florencji. Karny z czapy.

W ogóle coraz ciężej mi się bardzo emocjonować Milanem za Pioliego. To drużyna z przypadku i w taki sposób gramy. Nie ma tu żadnej idei czy tożsamości. Tylko Ibra powoduje jakieś emocje i gdyby nie on, to sama frekwencja byłaby o wiele niższa. Jego akcja bramkowa jest tak strasznie wymowna.
Jakieś liczenie punktów i kombinacji w tabeli, po co? By wymyślić jak to skończyć na 6-7 miejscu? :help:

Chyba do 2 przed TV nie usiedzę, więc mam to samo pytanie co Paolo#3. Czemu Gabbia zszedł?

Standardową śpiewkę sobie daruję, bo w sumie najlepszym strzelcem nie jest już obrońca i chwilowo mamy więcej goli od Immobile :)

P.S. Patrick cholero! I tak Cię dalej lubię :)
Judge not lest ye be judged yourself
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Nihil novi.

Nie wiem jak można było nie uznać bramki Zlatana, nie wiem jak można było gwizdnąć karnego i w końcu nie wiem, jak można było nie wygrać tego meczu pomimo faktu, że po zejściu Dalberta Fiorentina wciąż grała w "11"?

Muszę przyznać, że gdyby dzielić włos na czworo, to w tym Milanie Pioliego są jakieś maleńkie pozytywy, ale na końcu i tak wychodzi to samo.
pandoktor
Milanista
Milanista

A powiedzcie mi dlaczego sędzia nie sprawdził tego karnego? Nie dostał sygnału z VAR? Czy nawet jeśli dostał, był tak pewien, że mógł go pominąć?
Maldini powiedział, że zdaniem sędziego interwencja Romka powinno być bardziej zdecydowane :hmm: brzmi absurdalnie
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Coś w tym może być, pewnie chodziło mu o jasne, zdecydowane wybicie piłki, a nie jej lekkie trącenie. Nie zmienia to faktu, że po sprawdzeniu na VAR powinien anulować wcześniejszą decyzję.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Yahoo323 pisze: Nie wiem jak można było nie uznać bramki Zlatana
Przepisy są tu chyba nieubłagalne. Dla mnie też to absurd, ale sędzia podjął niestety słuszną decyzję.
Judge not lest ye be judged yourself
ODPOWIEDZ