Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Torino

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista

Milan - Torino

Post autor: rafal996 »

Kolejne starcie z Torino przed nami, tym razem o punkty.

Mecz bardzo ważny w kontekście kontaktu ze strefą pucharową. Zwycięstwo zrówna nas punktami z 6 miejscem, porażka przyspawa do środka tabeli.

Bardzo mnie martwi kontuzja Hakana. W momencie, kiedy stał się wyróżniającym się zawodnikiem, nie wiem czy nie kluczowym, wypada z kadry. Może to być bardzo poważne osłabienie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ja chyba przegapiłem ten moment, w którym stał się kluczowy/wyróżniający. Chyba że chodzi o statystykę posyłanych strzałów obok bramki, w same rękawice bramkarza czy w najbliższego przeciwnika :)

Osłabienie będzie to tak czy inaczej, bo alternatywą jest cień Jacka lub chłopak z orlika, który nie rozumie języka ani tego co to znaczy grać dla drużyny.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Mnie również martwi kontuzja Hakana. Moim zdaniem kilka ostatnich spotkań miał po prostu dobrych. Teraz Pioli musi spróbować odkurzyć Paquetę. Jack jest dla mnie alternatywą na lewą pomoc/skrzydło, ale na "10" go nie widzę. Tak naprawdę wybór podjąłbym w oparciu o to, czy wracamy do 4-4-2 z Rebiciem jako SSem (wtedy za Hakana na lewej stronie wskakuje Jack). Czy kontynuujemy grę 4-4-1-1 z "10", gdzie postawiłbym na Brazylijczyka.

Na pewno nie wystawiłbym w pierwszym składzie równolegle Leao i Rebicia, bo wówczas na ławce nie mamy żadnego ofensywnego gracza, który mógłby dać impuls w drugiej połowie. A jak wiemy takie impulsy w ostatnich tygodniach niejednokrotnie nas ratowały.
Zako
Milanista
Milanista

Post autor: Zako »

Ja liczę po prostu na fajny mecz, bo i tak juz na ten sezon nadziei sobie nie robię, ale Toro jest ostatnio słabe w obronie, to moze wciągniemy ich w walkę na noze i się uda strzelić więcej goli.W ogóle ciekawe, rok temu Toro charakteryzowało się mocną obroną, nawet chciałem u nas takiego Izzo, a w tym kojarzą mi się ze stratą duzej ilości bramek, a nie kojarzę, zeby ktoś kluczowy stamtąd odchodził - coś mi umknęło?

Niemniej tak jak miszcz nie widzę tego progresu Hakana , dla mnie on ma ograniczenia , których nie przeskoczy po prostu. W derbach raz miał taką sytuację, gdzie chyba Brozo źle wybił piłkę i miał szansę rozpocząć kontrę, ale jak zwykle wolno przyjął, a potem jak to on, zabrakło tempa. To samo było np z Romą w 2018 na Olimpico pod koniec pierwszej połowy i ogólnie myślę, ze jeszcze by się znalazło parę takich sytuacji.

Niemniej jendak nie ma za bardzo nikogo lepszego na ten moment, jezeli będziemy w przyszlośći grać formacją z 10 to wypadałoby w końcu to wzmocnić (juz latem MG jej nie dostał , inna sprawa ze sam przytakiwał na Suso). To by tłumaczyło zainteresowanie Zaracho. Ale tak wracając do meczu to z dwojga złego dałbym chyba szanse Brazylijczykowi, bo prawdopodobnie i jednego i drugiego pozegnamy latem, ich gra się od siebie wiele nie rózni, a zawsze jest szansa, ze ten pierwszy moze jeszcze jakoś podbić cenę, a Jack prawdopodobnie odchodzi za darmo, a na ten moment przy całej sympatii do jego osoby nie broni się postawą na boisku. Oby tym razem z happy-endem.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

miszcz pisze:Ja chyba przegapiłem ten moment, w którym stał się kluczowy/wyróżniający. Chyba że chodzi o statystykę posyłanych strzałów obok bramki
Trzy bramki w czterech ostatnich meczach to faktycznie wszystko cieniutko ;)

Przecież nie mówię, że jakoś genialnie gra. Ale jest ważnym punktem drużyny.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Z tym że był ważny to się zgadzam, ale 2 bramki z Torino trochę zaciemniają obraz nadzwyczaj nieefektywnego Hakana :) Już nie wspomnę o tym, że 2 z tych 3 goli, to strzały wprost na rękawice bramkarza, które dzięki nieuważnemu przeciwnikowi wpadły w inne miejsce :P
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Hakan zaczął grać regularnie na pozycji, na której grał w swoich dawnych dobrych czasach w Leverkusen. Ja wciąż nie dam się "nabrać na Hakana", to za mała próbka meczowa, żeby mówić, że gość może jeszcze tutaj być bardzo ważnym ogniwem, ale w ostatnich meczach wyglądał solidnie, na tyle solidnie, że przynajmniej nie irytował ;)

Zobaczymy co pokaże Paqueta, który ponoć wreszcie zagra na trequartiście ;)
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

4-4-1-1 to my gramy w fazie defensywnej, a w ofensywie jest to ewidentnie 4-2-3-1.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Torino zupełnie bez formy,więc szanse na punkty widzę spore. Jako ktoś, kto często wyrażał brak sympatii dla Hakan mogę uczciwie napisać, że żałuję jego absencji w tym meczu, bo to był faktycznie jeden z jaśniejszych punktów u nas ostatnio.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Póki co stary, "dobry" Milan z początku sezonu. 20 minut, a my stworzyliśmy dopiero pierwszą groźną akcję.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Bennacer żółta, nie wia ry go dne!

I ten doping "Valeri valeri vaffanculo" ♥️🖤
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

Jak my zaraz nie wcisniemy czegos na 2-0 to nam wpadnie jakis flop, standardowo. Dokladniej i szybciej trzeba.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Mnie zastanawia ta zmiana Kjaera, a ściślej, że wszedł Gabbia a nie Musacchio... Czyżby młody Włoch awansował w hierarchii i będzie dostawał więcej szans?

A może Musacchio jest szykowany pod zmianę Bennacera, który aż prosi się o czerwień? Na ławie nie ma nikogo na DM, gdyby w jednym meczu ligowym Pioli wystawił zarówno Gabbię jak i Brescianiniego, to pokazałby, że jednak ma jakieś cojones. W przypadku błędu któregoś z nich (mającego wpływ na wynik) znów wylałoby się na niego wiadro pomyj ;)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Musacchio ponoć zasygnalizował jakiś uraz, więc Pioli dla bezpieczeństwa postawił na Gabbię.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

To co oni marnują to kryminał... Śmierdzi jakimś 1-1 od czapy.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ja to chciałbym zobaczyć w końcu jeden mecz, w którym gramy od początku do końca, bez odcinki prądu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Pioli musi szybko zareagować, bo ofensywa Milanu praktycznie przestała już istnieć. A i druga linia ledwo żyje.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

kamilus pisze:Musacchio ponoć zasygnalizował jakiś uraz
Czyli na Juve prawa strona obrony to będzie Calabria/Conti - Gabbia? :]
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Nie, Ty wystąpisz...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

No i super!
Milan znów ma tyle samo bramek co Ciro Immobile. :ok:
Poza tym:
- 16 miejsce pod względem liczby strzelonych bramek
- 14 miejsce pod względem średniej przebiegnietych kilometrów
- gorszy bilans bramkowy od Hellasu, Parmy, Sassuolo, Bologny, Fiorentiny czy Cagliari.
- najlepszym strzelcem jest wciąż obrońca

Sam mecz oglądało się bardzo przyjemnie :)

#Progres

Paqueta strasznie daremny, ale przynajmniej dziś coś próbował grać dla drużyny. Może jeszcze warto dać mu szansę?
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

I to ma być pomyśł na zaistnienie? Zgrabnie wyglądasz na acmilan.com.pl i to jest liga twa.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Któraś informacja była błędna?

Co do reszty... moja sygnatura tu idealnie pasuje ;)
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

miszcz, że też chciało Ci się odpisywać... ;)
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Tak jak, tobie, toady. 3 pkt. są i - tradycyjnie - buziaki, chłopaki. A w zasadzie - chłopczyki...
Ostatnio zmieniony 17 lut 2020, 23:13 przez Jay-Jay Okocha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

miszcz pisze:No i super!
Milan znów ma tyle samo bramek co Ciro Immobile. :ok:
Poza tym:
- 16 miejsce pod względem liczby strzelonych bramek
- 14 miejsce pod względem średniej przebiegnietych kilometrów
- gorszy bilans bramkowy od Hellasu, Parmy, Sassuolo, Bologny, Fiorentiny czy Cagliari.
- najlepszym strzelcem jest wciąż obrońca

Sam mecz oglądało się bardzo przyjemnie :)

#Progres

Paqueta strasznie daremny, ale przynajmniej dziś coś próbował grać dla drużyny. Może jeszcze warto dać mu szansę?
Do kompletu brakuje jeszcze miejsca w statystyce czystych kont.
ODPOWIEDZ