Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Sampdoria

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Nie wiem czemu ale po takim meczu jeszcze bardziej odnoszę wrażenie, że dopóki nie zainwestuje się w znającego się na swoim fachu trenera, to nie ważne kim będziemy grali, i tak nie będziemy w stanie znacząco podnieść formę. Przecież Suso, Hakan, Piątek czy Paqueta nie są piłkarzami, którzy w ogóle nie potrafią grać - a "pod" Piolim wyglądają tak, że mieliby problemy z grą w pierwszym składzie drużyn z Ekstraklasy...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Nie będę również kopał leżącego i wręcz konającego ale napiszę tylko, ze mam dość Suso i Calhanoglu. Na dokładkę kolejny ślepiec na ławce serwuje mi co kilka dni to samo gówno na dokładkę. Szukamy kolejnego obrońcy? Maldini i Boban, Wy się w końcu w łeb puknijcie... zmianę trzeba zacząć od pomocy!!! Pioli już też pownien być po mału rozliczany, jest katastrofalny.

4-3-3 hahaha to jest gówno a nie taktyka pod ten pożal się Boże zespół.

Edit: pozytyw? Daję dzisiaj plus Leao i Theo, oczywiście Gigio. I chyba na tyle bo znowu mam spieprzony dzień przez nich.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 17:03 przez Qnen, łącznie zmieniany 2 razy.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Nie zapominajmy o Gigio, który dwoma fantastycznymi interwencjami uratował nam jeden punkt.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Przepraszam, zapomniałem o nim. Klasowy zawodnik.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Janusz Cebula pisze:Suso i Hakan, nasi dzisiejsi MVP.
Hakan mimo wszystko znacznie lepiej niz Hiszpan.
Cieszy występ Bennacera, ładnie rozdzielał piłki. Gigio i Theo też bardzo dobrze.
Reszta raczej do zapomnienia.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

BTW, do zakładki z osiągnięciami Maldiniego i Bobana, dodaję jeszcze zatrudnienie Piolego. Bo szczerze, to nie sądzę, żeby nasz dorobek punktowy znacząco się różnił, gdybyśmy po dziś dzień zostali z Giampaolo. Równie dobrze mógłby po byłym trenerze Sampy objąć posadę Nino, syn magazyniera, i spodziewałbym się podobnej gry i rezultatów.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Do taktyki 4-3-3 trzeba mieć szybkich skrzydłowych.

Dla nas optymalne byłoby gra z dwoma napastnikami.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Pozytywy? Hmm, wycofuję raczej ten z połowy meczu, niż cokolwiek chcę tu dodać.

To ciemna listopadowa noc w dziejach Milanu. Nasz główny pomysł na ofensywę to wybiegany lewy wahadłowy, który raz po raz musi popierniczać przez całe boisko, żeby przełamać obronę rywala. Raz po raz, bo innego pomysłu nie ma. W tym aspekcie wygląda dobrze, ale zespół jak zespół nie gra nic. Miałem wrażenie, że oglądam futbol amerykański, gdzie biegowymi rajdami zdobywa się pole. Tyle że tu to tak nie działa.

Ja plusów nie dam nikomu i za nic, bo Leao to nieogar i tyle, tak jak Imsael w roli registy. Nie mam jednak nic do nich jako piłkarzy, bo to naprawdę sęk nie tkwi w umiejętnościach poszczególnych piłkarzy (Isamel to piłkarz, którego na 100% bym zostawił sobie bez względu na przyszły system gry).

Dobrze, że Gabbiadini nie miał ustawionego celownika, bo i punktu mogło tu nie być. Uważam tez, że mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

A propos ustawienia, jakim graliśmy, gdy wszedł Leao? Dalej 4-3-3, tylko Leao zastąpił Hakana, a ten Jacka?
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Tydzień bez meczu Milanu, to tydzień stracony. Na pochwałę zasługuje kilku piłkarzy. Calabria nieomylny w defensywie i napędzający naszą ofensywę. Jego długie podania dawały impuls do szybkiej gry i nadawały akcji rozpędu. Suso, wielu go tu krytykuje za pojedyncze błędy. Dla mnie profesor. Tylko cud uratował Sampdorię przed stratą kilku goli po jego wrzutkach. Szybki w kontrach, jednak czasem potrafi zwolnić tempo aby wykonać kluczowe podanie, to wyróżnia graczy przeciętnych od wybitnych. O tym jak dobrze grali nasi piłkarze zasługują oklaski ze strony legendy Serie A, Zlatana Ibrahimovica. Nie wiem czy w całej swojej karierze tak często oklaskiwał kolegów z zespołu jak w czasie swojego niewiele ponad 30-minutowego występu.

Dla mnie największym wygranym tego meczu obok dwóch powyższych jest nasz trener. Chłodna kalkulacja oraz wiara w swoje wybory. Do końca trzymał na boisku wyżej wymienionego Hiszpana, bo wiedział, że gracz tej klasy może odmienić jednym zagraniem przebieg spotkania. Dziś tak się nie stało, ale tylko ślepiec nie zgoni taki obrót sytuacji na wyjątkowego pecha. Wreszcie dostrzegam postęp w naszej grze. Wreszcie można na nich patrzeć z uśmiechem na twarzy przez pełne 90 minut. Praktycznie co kilka minut jeden z naszych piłkarzy wykonuje zagranie, po którym kibice na stadionie i przed odbiornikami mogą łapać się za głowę pytając się w myślach "czy ja jestem jeszcze na planecie Ziemia, czy może to już kosmos".

FORZA MILAN! Podążajcie drogą, którą kroczycie, a na pewno osiągniecie cel jaki sobie postawiliście, a jakikolwiek on by nie był!
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

kamilus pisze:A tymczasem Atalanta znowu 5-0 i w dwa mecze strzelają o 6 goli mniej niż Milan przez cały sezon. :P
Właśnie obejrzałem skrót. Ale są w gazie. Co bramka to ładniejsza (zwłaszcza Gomeza na 1:0 i Ilicica na 4:0). Cieszą się grą i wszystko im wychodzi.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Adin pisze:
To co Miszczu ile dziś sytuacji kluczowych było Hakana i Suso. ale ile bylo zmarnowanych przez tych dwóch.
Już dawno udowodniliśmy, że Ty i czytanie ze zrozumieniem nie idą w parze. Umówmy się teraz na to byś nie komentował moich postów, skoro ich nie umiesz czytać. Ewentualnie mogę dodać jakieś specjalne tłumaczenie lub podkreślenia, kolorki czy większą czcionkę przy kluczowych zdaniach. Jak myślisz, co będzie lepsze?

Pozdrawiam z lotniska. Wyszedłem tuż po wejściu Zlatana, a z tego co czytam, to był najlepszy moment meczu :P

Pozdrawiam też serdecznie tych, których próbowałem wiele razy przekonywać, że Gattuso nie jest problemem tego Milanu i wcale każdy inny lepiej tego nie ogarnie. :ok:

Szkoda że nie ma od razu kolejnej przerwy. To są moje ulubione momenty w tym sezonie.
Judge not lest ye be judged yourself
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

"Wrzucałeś jak na kartoflisku
Pamiętam to tak dokładnie
Twych żałosnych zagrań ogrom
Wciąż kocham Cię jak Calabrię..."
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Miszcz A to nie Ty czasem bronisz Suso jakby byl Bogiem? Co masz do dodania odnośnie jego kolejnego katastrofalnego meczu, kiedy to niszczył wszystko co się dało?

Problemem tego zespołu oprócz managerów jest totalnie denna i beznadziejna kadra. Piszę po raz kolejny, ze wszystko ciągnie się od mega fantastycznych zakupów Mirabellego. Inny problem to ślepi trenerzy, żeby nie napisać po prostu głupi. Co mają powiedzieć Ci zawodnicy, którzy sa na ławce widząc, ze kolejny kolega PAN PIŁKARZ posyła piłki w aut, strzela po piętrach i podaje do przeciwnika a i tak ZAWSZE gra. To jest chore i patologiczne.

PATOLOGIA.[/b]
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 17:45 przez Qnen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Nie rozumiem tego fetyszu, że kolejny trener, kolejka po kolejce, od 3 lat wystawia na prawym skrzydle gościa, który nie umie zrobić prawą nogą nic, a i lewa jest wątpliwa. I wszyscy są w szoku, że to nie działa...
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Qnen, nie. W tym sezonie nie warto. Tak czy inaczej, nie jest on największym lub jedynym problemem Milanu. Tak samo jak Hakan, którego wybitnie nie trawię. Więcej napisałem w temacie transferów dziś i starczy.
Napisałem też wyraźnie
A poza tym to karykatura piłkarza dziś, a nie Suso.
więc nie widzę sensu udowodniania leniwym ludziom, że nie jestem wielbłądem.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

b4ry pisze:Nie rozumiem tego fetyszu, że kolejny trener, kolejka po kolejce, od 3 lat wystawia na prawym skrzydle gościa, który nie umie zrobić prawą nogą nic, a i lewa jest wątpliwa. I wszyscy są w szoku, że to nie działa...
Tak jak każdy lewonożny piłkarz.
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Czy ja dobrze widzę?
Mercato? Jest zawsze dynamiczne, wszystko się rozwija. Myślimy, że potrzebujemy obrońcy, by uzupełnić kadrę. Mamy czas do 31 stycznia
Już chyba czas zdjąć parasol ochronny z panów Maldini, Massara i spółka. Przecież to są jaja że oni nie widzą że potrzeba skrzydłowych i kreatywnych pomocników już od x lat...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Może wiedzą, że i tak klub zostanie sprzedany, a oni pożegnają się ze stołkami i jedyne zadania, jakie dostali, to utrzymanie w lidze i mercato jak najniższym kosztem.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Gorszy od Milanu dzisiejszego popołudnia był tylko ten cały komentarz z Eleven. Jeden wymyśla jakieś idiotyczne figury słowne ("Hernandez wyprowadził (kogoś tam) ze strefy komfortu)"), a drugi jest rozhisteryzowany jak jakaś panienka. I jeszcze opowiadają o możliwości dogonienia Romy.

Efekt naszego trenera już działa, zgodnie z przewidywaniami - początek miał obiecujący, a teraz zjechał do swojego standardowego poziomu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Obrazek
:rotfl:
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Qba69, trochę dziwne byłoby, gdyby latem kupowali skrzydłowych, skoro nowy system ich nie zakładał. Czy nie? :hmm:

A dlaczego u kolejnych trenerów grają Hakan z Suso? Odpowiedż jest bolesna, bo oczywista. Nie, nie mają kwitów na władze klubu. Nie muszą. Tu naprawdę nie ma lepszych od nich. Paqueta w te kilka minut udowodnił, że grać w podstawie nie powinien (pięknie odpuścił rywala przy groźnej akcji).
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Dla mnie ta sytuacja Suso pod koniec meczu idealnie obrazuje problem obecnego Milanu.

Hiszpan rozegrał tragiczny mecz i chyba nikt nie ma wątpliwości, że on mimo ograniczonych możliwości jest dużo lepszym piłkarzem niż wskazuje na to jego aktualna gra.

Pozostałych też stać na więcej, ale to po naszym prawoskrzydłowym widać było dziś najbardziej, że on po prostu jest w tragicznej formie.

Rebic, który już nawet nie podnosi się z ławki jest w analogicznej sytuacji. Jak grał to poniżej wszelkiego poziomu krytyki, a przecież każdy z nas widział go choćby na Mundialu, gdzie prezentował się nieporównywalnie. Transfermarkt też nie bez powodu wyceniał go po ostatnim sezonie na 40 mln euro.

Do czego zmierzam - syf jaki zrobił się w tej drużynie jest już tak duży, że tu nie pomoże zmiana trenera, jeden transfer lidera, itd.

Niestety, fatalne pokierowanie drużyny latem, tej samej drużyny, która przynajmniej punktowo pierwszy raz od dawna była bliska dużego osiągnięcia jakim jest TOP4 rozregulowała ich totalnie. Nie ma co porównywać Piolego do Giampaolo, bo ten drugi obejmował ekipę w nieporównywalnie lepszym stanie od tej, którą zostawił. Oczywiście nie uważam naszego aktualnego trenera za zbawcę, ale tutaj nikt poza jakimś absolutnym autorytetem - guru trenerskim nie dałby rady.

Przekrzykiwanie się, który z naszych piłkarzy jest gorszy nie ma sensu. Jestem pewien, że w dobrze działającym zespole odnalazłby się i Suso i Paqueta i Piątek, a może nawet Kessie i Calhanoglu. Problem jest taki, że regres jaki zanotowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy jest tak duży, że nasza pomoc i atak jest totalnie pod formą. Tu nie ma kto kogo ciągnąć ku górze. Oglądając nasze spotkania w ostatnim sezonie można dojść tylko do jednego wniosku. Nam potrzebni są co najmniej 3 pomocnicy, 2 skrzydłowych i napastnik/ trequartista i 2 napastników w zależności od systemu w jakim chcemy grać. To oczywiście banalny wniosek, który wskazuje, że rozwiązanie tego problemu już nie jest takie proste. Każdy pojedynczy piłkarz, który teraz przybędzie może po 2-3 spotkaniach dorównać do niskiego poziomu reszty.

Nie wiem szczerze mówiąc jakie rozwiązanie może sprawić, żeby Milan zaczął grać jak należy. Gdybym to ja o tym decydował zacząłbym od poszukania nowego registy. Potrzeba kogoś kto poukłada grę w środku pola, ale przede wszystkim zabezpieczy tyły. Defensywna gra jest mało efektowna, ale czuję że znowu musimy zacząć od 0 i przede wszystkim zadbać o szczelną obronę - bez niej punktów nie będzie. Pół żartem, pół serio jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że nie odczujemy dzięki takiej grze spadku jakości gry w ofensywie, bo ta i tak jest na dnie...
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

carlos pisze:Qba69, trochę dziwne byłoby, gdyby latem kupowali skrzydłowych, skoro nowy system ich nie zakładał. Czy nie?
A kto wspominał coś o lecie? :hmm: Od odejścia pana o wyglądzie amatora mocnych trunków grają skrzydłowymi którzy są fatalni, a oni dalej nie widzą problemu.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Masz rację Renesco. Od pewnego czasu każdy kto przychodzi do czerwono-czarnej części Mediolanu po kilku miesiącach dostraja się do marnego poziomu kolegów. Aż dziw bierze, że Gigio nadal prezentuje klasową formę... Jednakże zjazd zalicza Romagnoli, wybrany najlepszym zawodnikiem PNA - Bennacer również zalicza katastrofalne błędy ale może to wina pozycji na boisku. Piątek? Ogromny zjazd. Suso dramatyczna forma, nie wspominając o Calabrii... Nie wiem gdzie leży lekarstwo. Mam wrażenie, że osiągnęliśmy pułap, którego nie sposób pokonać. To tak jakbyśmy ugrzęźli w błocie i nie mamy konara, żeby się z tego wygrzebać. Toniemy.
ODPOWIEDZ