Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Sampdoria

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

MK92

Milan - Sampdoria

Post autor: MK92 »

Pora rozpocząć dla Milanu nowy 2020 rok i nowe lata dwudzieste. Pora też zmazać wielką plamę, powstałą na zakończenie ubiegłego roku w Bergamo. Chyba nie ma sensu, żeby wrzucać tu przewidywane składy, ponieważ jest jeszcze zbyt wiele niewiadomych, a media wciąż wahają się, czy na środku ataku Milanu od pierwszej minuty wystąpi Ibra, czy może jednak Piątek. Nie wiadomo też do końca, w jakim zestawieniu zaprezentuje się nasza druga linia. Mnie najbardziej by pasowało postawienie w tej formacji na Krunicia kosztem Kessie.

Patrząc na historię kilku ostatnich naszych pojedynków z młodszym genueńskim zespołem, to w oczy rzuca się fakt, iż zawsze ktoś wychodził z nich zwycięsko. Z reguły było też tak, że na San Siro wygrywaliśmy my, a na Luigi Ferraris oni, w tym ostatni raz w marcu 2019 roku po pamiętnym błędzie Donnarummy, zaraz po pierwszym gwizdku, który był jedną z małych cegiełek, które nie pozwoliły nam ostatecznie dostać się do Ligi Mistrzów.

Dzisiaj do godziny 15:00 na San Siro ma pojawić się 60 tysięcy tifosich, więc widać wciąż obecną wiarę w ten zespół, a co za tym idzie jest jeszcze o co grać w tym sezonie. Na pewno duża w tym zasługa powrotu Zlatana na stare śmieci. Byłoby pięknie, gdyby wszedł chociaż w drugiej połowie i na dzień dobry strzelił bramkę - najlepiej podobną do tej z debiutu w MLS.

Forza Milan!
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Straszne nudy.

Nam kontry dalej nie wychodzą.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 15:43 przez Adin, łącznie zmieniany 1 raz.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

No cóż... jesteśmy dokładnie w tym samym punkcie, w którym byliśmy w grudniu. Każdy kto liczył, że z powodu zmiany dwóch cyferek w dacie, coś się magicznie u nas poprawi, musi być dodatkowo rozczarowany.

Będziemy już tak wyglądać do końca sezonu. Pioli nic więcej nie osiągnie, bo go chyba na to nie stać. Skończymy pewnie w okolicach miejsc 8-10, o ile nie nastąpi jakiś cud. Gramy z marną Sampdorią i na jej tle wyglądamy tylko trochę mniej marnie, więc na co tu liczyć?

Najbardziej mnie martwi, że nie wiem dokąd zmierzamy, co chcemy osiągnąć i jak to dokładnie zrobić. To kompletnie stracony rok. Poprzedni jednak był progresem, ten nie jest. Mam nadzieję, że Piolemu podziękujemy po sezonie i zostanie zatrudniony ktoś sensowny, oczywiście bez napalania się na wielkie trenerskie nazwiska. Niech to nawet będzie taki kolejny Giampaolo, tylko niech dostanie to co chce i czego potrzebuje.

Ja póki co będę się co tydzień męczył oglądając te marne widowiska, bo nie wierzę, że złapiemy jakąś dużo lepszą formę w tych rozgrywkach.
Adin
Milanista
Milanista

Nie żaden Giampaolo. Chciecie cierpiec Trener, ktory wygrał coś w 5 ligach. Dosyć szukania trenera z dolnej tabeli. Pioli ma ten plus taki, ze raczej nie spadnie z ligi.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 15:51 przez Adin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Kreatywność w ataku, jeśli jakąś mieliśmy w pierwszej połowie sezonu, teraz całkowicie zniknęła. 4-3-3 jest już martwe i Pioli musi myśleć o czymś innym, bo sama zmiana z Piątka na Ibrę na niewiele się zda.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

To była połowa Suso i Calhanoglu, zagrali wielkie 45 minut. Cytuję Święcickiego "to są ochłapy dla napastnika", nawet Genoa dawała lepsze piłki Piątkowi.
To wstyd, ze gramy w tak nędzny i niedokładny sposób, dno, jestem zażenowany całą ofensywą Milanu.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Pozytyw? Na tle beznadziejnej Sampdorii wyglądamy lepiej. No i chyba to na tyle. Dla mnie bardzo słaby mecz gra Piątek, Krunic i Calabria, słaby Hakan i Jack, ale wyróżnić to tak naprawdę nie ma kogo.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Czekam na transport, który zabierze mnie na lotnisko. Żałuję, że nie umówiłem się na ten transport wcześniej.

Skomentuję to tak - progres jest ewidentny! I to nie tylko względem Giampaolo... :rotfl2:
Judge not lest ye be judged yourself
Adin
Milanista
Milanista

Carlos co ma robic Piątek. Nie spodziewajmy się od niego byciem Szewa. Inzaghi czy Rudd mialby klopoty z strzelaniem bramek w tym sezonie.
Majkel
Milanista
Milanista

Dla mnie na wyróżnienie zaskakuje sokoli wzrok ekspertów z Eleven, którzy byli w stanie dostrzec jakieś pozytywy w grze Piątka i uznać go za wyróżniającą się postać ofensywy Milanu.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ewidentny progres - nie przegrywamy 0:5, a całą połowę nie gramy w piłkę :rotfl:
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

kamilus pisze:Kreatywność w ataku, jeśli jakąś mieliśmy w pierwszej połowie sezonu, teraz całkowicie zniknęła. 4-3-3 jest już martwe i Pioli musi myśleć o czymś innym, bo sama zmiana z Piątka na Ibrę na niewiele się zda.
Ototo. Tutaj zmiana Suso na Fernandeza czy Hakana na Calhanoglu nic nie da.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Tak apropo bronienia Suso statystykami.

Wszedłem z ciekawości na whoscored, po 45 minutach Suso ma 1 kluczowe podanie. Ktoś coś takiego zobaczył? Bo tak jak myślałem, te kluczowe podania wedle statystyk to mogą być jakieś szczury posyłane przez Hiszpana w pole karne.
pandoktor
Milanista
Milanista

Kto to ostatnio pisał, że Bennacer tyle samo daje szans nam co rywalom? carlos? Chyba częściej rywalom... :dunno:
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Renesco, akcja z końcówki pierwszej połowy. Gdyby Piątek z Jackiem nie pchali się w to samo miejsce, to byłaby setka.
Był też rzut rożny po którym Piątek miał niemal pustą bramkę. Te statystyki są zazwyczaj akuratne.

A poza tym to karykatura piłkarza dziś, a nie Suso.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 16:21 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ale Milaniści posyłają dzisiaj piłki. :D
Adin
Milanista
Milanista

Suso mialby asyste.

Nie mam pojecia czemu zszedł Bonaventura, a nie Hakan.

Teraz mam klopot kto zejdzie Hakan czy Suso. Kto gra gorzej.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

pandoktor pisze:Kto to ostatnio pisał, że Bennacer tyle samo daje szans nam co rywalom? carlos? Chyba częściej rywalom...
Każdy to widział, no ale forum woli lubić tych nowych piłkarzy.
Nasza faza defensywna to żart i kpina. Nic nie konstruując w ofensywie, tworzymy sytuacje marnej Sampdorii.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Majkel
Milanista
Milanista

Suso się podsumował [']
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

Suso :lol2:
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
pandoktor
Milanista
Milanista

Zauważyliście, że Calabria nigdy nie podnosi głowy jak podaje?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

A tymczasem Atalanta znowu 5-0 i w dwa mecze strzelają o 6 goli mniej niż Milan przez cały sezon. :P

Edit:
Suso piłkarzem meczu, nie ma co. :D
Adin
Milanista
Milanista

Wazny remis w utrzymaniu sie w lidze. Zal mi Ibry. Tyle dzis sie naklaskał. Zweryfikował Hakana i Suso.

To co Miszczu ile dziś sytuacji kluczowych było Hakana i Suso. ale ile bylo zmarnowanych przez tych dwóch.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 17:00 przez Adin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Suso i Hakan, nasi dzisiejsi MVP. Już wolę walczących biegajacych niż mozolnych rozgrywających, więc nie rozumiem zmian. Krunic i Jack powinni zostać, a zejść nasi sprinterzy na skrzydłach.
Majkel
Milanista
Milanista

To zwiastun tego co nas czeka przez najbliższe pół roku. Oglądanie meczów z ogórasami i liczenie, że wpadnie jakiś farfocel, jak z Parmą. W innych wypadkach punktów nie będzie.

Co za dramat. 6 zwycięstw w 18 meczach... Kiedy ten koszmar się skończy?
ODPOWIEDZ