Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Atalanta - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Głowy po czymś takim muszą polecieć!
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Wyjebać Gazidisa, Bobana i Maldiniego. Sprzedać cały zespół i grać primaverą. Idę sprzątać.

Ostrzeżenie za wulgaryzm.
Admin
Ostatnio zmieniony 30 gru 2019, 2:47 przez Adin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Żadna głowa nie poleci, bo Pioli jest tylko strażakiem, a z zarządu nikt decyzyjny na 10 dni przed mercato nie zostanie zwolniony.
Zako
Milanista
Milanista

Post autor: Zako »

miszcz pisze:To jest ten "progres" właśnie. Pioli pokazał wyborem składu dlaczego jest tylko średniej jakości strażakiem i niczego ekstra nie powinniśmy od niego wymagać.
Nie będzie ryzykować, nie da Leao z Piątkiem razem kosztem Hakana/Suso (który jest karykaturą piłkarza z zeszłego sezonu), nie da Caldary zamiast Musacchio czy Krunicia zamiast Kessiego. Nie spróbuje 4-4-2 lub 3-5-2.
Będzie się trzymać prostych rozwiązań i prostych decyzji, bo zadziałały na początku, więc powinny działać przecież zawsze, prawda?
Cholera, nawet Rino kombinował w zeszłym sezonie, choć chyba nie powinien. Giampaolo zaczął kombinować od razu, po jednym meczu, a Montella to już w ogóle przekombinował, choć jego chyba sytuacja do tego zmusiła.

Ja już się dawno wyleczyłem z "LM albo śmierć". Przyjmę porażkę tego sezonu jeżeli ma to posłużyć za budowanie faktycznego stylu i ma pomóc w faktycznym progresie. Jednakże do tego trzeba mieć jaja. Może postawić na Caldare i duet Leao-Piątek? Może posadzenie duetu Hakan-Suso od czasu do czasu? Ja nie wiem w sumie co ma pomóc. Wiem że Pioli to nie jest lepszy trener niż wcześniejsi, kadra jest lepsza niż rok temu, a żadnego progresu póki co nie ma.

Aha, no i kończymy rok z ujemnym bilansem bramkowym... chyba że uda nam się jeszcze strzelić 4 gole nie tracąc żadnego. :)
Z większością się zgadzam - dodam tylko, ze dla mnie nielogicznym było w ogóle zatrudnianie kogoś takiego jak strażak w listopadzie, gdzie jeszcze sporo było do odratowania. Nie mówię tu, ze ktoś inny niz Pioli by nabił więcej z Lazio, Juve , Napoli, ale moze byłby to ktoś, z kim będzie sie wiązać dłuzszą przyszłość i coś wypracuje na kolejny sezon, a nie go tylko dogra, gdzie do końca było jeszcze więcej niz połowa. A tak w lato znowu zmiany, o ile trener wytrwa do lata, bo łatwiej pewnie będzie, zeby poleciała jedna głowa, niz pół składu zimą.
Adin
Milanista
Milanista

Pioli jest najmniej winny. Jest tylko strażakiem.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

I znowu latem będziemy zaczynać od początku kolejny projekt. Nie jestem w stanie opisać jak bardzo czuję się sfrustrowany tym, że zostaliśmy w to lato cofnięci do epoki Pippo.
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

I niech się zaczyna wszystko od nowa, tylko błagam bez hiszpańsko - tureckiego duetu człapaków
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ciekawe czy już teraz Romagnoli i Gigio podjęli decyzje, że chcą jednak pograć w LM...
Zako
Milanista
Milanista

Post autor: Zako »

Ja nie obwiniam Piolego, wiem , ze jest strazakiem, ale obwiniam ludzi decyzjnych, ze mając jeszcze tyle czasu zatrudnili kogos takiego jak strażak. Gdyby teraz sezon się skonczył, naprawdę nie mielibysmy zadnego punktu zaczepienia jak zacząc nowy, 0 spuscizny z dotychczasowych meczów. Rino był jaki był, nie chciałbym jego powrotu, ale gdybyśmy cofnęli się do czerwca, wykupili Bakayoko - wtedy moglibysmy bazować na MOCNEJ defensywie - mozna byłoby pomyślec o prawym obrońcy, o skrzydłowych - w kazdym razie byłaby jakas BAZA, pare ułozonych puzzli, do których trzeba byłoby dołozyc elementy - a na ten moment, to mamy rozsypane całe pudełko kawałków i od któregoś trzeba będzie zacząć.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Majkel, słusznie winisz zarząd, ale całkowicie niesłusznie winisz tylko ten zarząd. Obecny zawinił wyborem trenera i tym że nie posprzątali po poprzednich. Przecież wszyscy wiemy, że problem jest bardziej złożony, więc nie skupiajmy ignorancko całej winy na jednej osobie. Gattuso, Suso, Maldini etc. To już się nudne robi.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Jasno zaznaczmy jedną kwestię. Ten sezon jest stracony. Pozostała walka o utrzymanie.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Szkoda Gigio i Romagnolego. Myślę że już myślami są poza Mediolanem. Nie wierzę, że jest inaczej.
Skończy się na 5. I po takim czymś serio ale większość zostałaby wysłana na listę transferową.
Dlaczego jeszcze gra Kessie? Dlaczego Suso? Calhanoglu? Pioli to też ślepiec i marny trener.
Awatar użytkownika
nonenalim
Administrator
Administrator

Post autor: nonenalim »

miszcz pisze:Majkel, słusznie winisz zarząd, ale całkowicie niesłusznie winisz tylko ten zarząd. Obecny zawinił wyborem trenera i tym że nie posprzątali po poprzednich. Przecież wszyscy wiemy, że problem jest bardziej złożony, więc nie skupiajmy ignorancko całej winy na jednej osobie. Gattuso, Suso, Maldini etc. To już się nudne robi.
Zgadzam się, dajmy im pracować, popełniać też błędy. Chińczycy zrobili burdel, ale nie mniejszy Leonardo. Roztrwonił miliony na szrot.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Majkel, a tak w ogóle, przyzwoity Musacchio? Oglądałeś jego ostatnie występy? To nie jest przypadek, że Maldini szuka nowego obrońcy i w tym temacie akurat mu ufam, bo ma do nich dobre oko.
Awatar użytkownika
nonenalim
Administrator
Administrator

Post autor: nonenalim »

Qnen pisze:Dlaczego jeszcze gra Kessie? Dlaczego Suso? Calhanoglu? Pioli to też ślepiec i marny trener.
Serio? Odpowiem: bo nie ma lepszych.
Adin
Milanista
Milanista

Hakan nie nadaje się na skrzydło. Kessie nie umie rozgrywać. Ci sami piłkarze i te same zadania...........
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Można teraz mówić formułki o nie skupianiu winy, ale to nie tak, że ja mam z tego jakąkolwiek przyjemność. Po prostu stwierdzam pewien fakt: kompletnie zawalili mercato. Można oczywiście wspominać poprzednie zarządy i na pewno po części słusznie, ale jednak za tych poprzednich zarządów udało się doczłapać do tego 5. miejsca i zbudowania zalążku drużyny, która co prawda grała obrzydliwy futbol, ale przynajmniej relatywnie skuteczny.

Dzisiaj jesteśmy w punkcie przerypania z Atalantą 0:5. Ostatnio tak nas był w stanie upokorzyć Juventus 20 lat temu. Więc darujmy te wieczne grzecznostki, ale nie ma niczego ignoranckiego we wskazaniu oczywistych błędów, zwłaszcza w obliczu realiów tego sezonu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Komentatorzy Eleven podali, że ostatnia porażka Milanu 5-0 miała miejsce w sezonie 97/98, a ja właśnie się zastanawiałem, kiedy ostatnio tyle było, bo nie potrafiłem sobie niczego takiego przypomnieć. I nic dziwnego, bo akurat zacząłem kibicować Rossonerim właśnie po zakończeniu tamtego sezonu. Trochę smutne, że doczekałem takich czasów. :(
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Mój 6-letni synek, który ogląda ze mną każdy mecz (a przynajmniej fragmenty), popłakał się po piątym golu. Mam dość.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

pandoktor pisze:Mój 6-letni synek, który ogląda ze mną każdy mecz (a przynajmniej fragmenty), popłakał się po piątym golu. Mam dość.
Zmuszasz 6-letnie dziecko do oglądania meczów Milanu? Zgłaszam do MOPS-u za gnębienie dzieci, Ty potworze.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

kamilus pisze:miała miejsce w sezonie 97/98, a ja właśnie się zastanawiałem, kiedy ostatnio tyle było, bo nie potrafiłem sobie niczego takiego przypomnieć. I nic dziwnego, bo akurat zacząłem kibicować
No tak. Przypadkiem wtedy Milan został mistrzem. :rotfl:
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

I tak dobijając się kompletnie, ale będąc szczerym wobec faktów, należy przyznać, że ten wynik to przełożenie tego, co obie drużyny pokazały na boisku. W strzałach na bramkę było chyba 12-0. My za Piolego w ogóle gramy jakiś taki "romantyczny" (żeby nie użyć mocnych słów) futbol, który przypomina trenerskie czasy Leonardo, z tym że wtedy byli tu prawdziwi mistrzowie, chociaż w za małej liczbie, żeby to działało. Teraz mistrzów brak, a pomysł jest tym samym z dupy wzięty.
nonenalim pisze:Serio? Odpowiem: bo nie ma lepszych.
Otóż to. Pan Lucas "Przyjmę piłkę podeszwą" Paqueta oraz Samu to żadna alternatywa. Ba, ci dwaj tylko pogłębiliby problem z balansem (i tak nieistniejącym) drużyny. A Krunic pokazał się trzy razy, więc forum żyje nadzieją, że gorzej się nie da.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

pepe pisze:No tak. Przypadkiem wtedy Milan został mistrzem. :rotfl:
I "przypadkiem" wtedy Ronaldo brylował w barwach Interu, przez co mój brat zaczął im kibicować, a że wcześniej (za sprawą Djorkaeffa) ja też im kibicowałem, to "musiałem" zmienić "swój" klub. I wtedy też zauważyłem, że "przypadkiem" Maldini urodził się dokładnie tego samego dnia i miesiąca co ja, więc stał się moim ulubionym piłkarzem tamtych czasów, a w perspektywie kilku miesięcy jego drużyna stała się moją. I tak już kolejne 20 lat minęło. Przypadkiem.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Kessie, Conti i Pasalic. Co łączy tych zawodnikow? Wszyscy grali w Atalancie i w Milanie. Spłycając, zerojedynkowo:
Pasalic słabo w Milanie, dobrze w Atalancie
Kessie słabo w Milanie, dobrze w Atlalacie
Conti słabo w Milanie, dobrze w Atlancie

No i wyobraziłem sobie obecnego Suso z Iliciciem. Ilicic w Milanie, Suso w Atalancie (podobny profil obu pilkarzy). Zgadnijcie co mi wyszło?

Przydałby się trener z topu, to wszyscy wiedzą. Możliwe że nas na niego nie stac, ale może warto przeinwestować i postawić na kogoś z naziwskiem - najlepiej na kogos z poza Włoch. Na myśl przyszło mi nazwisko Simeone. W Atletico formuła się powoli wyczerpuje. Ale nawet, jesli beda odpowiednie pieniadze na trenera, to czy perspektywa trenowania średniego zespołu mającego historię przekona trenera z topu? Niekoniecznie musi to byc Simeone.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ja akurat nigdy nie uważałem by Pasalic grał u nas słabo.
ODPOWIEDZ